Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1170 dnia: Luty 07, 2013, 11:16:38 am »
Mi akurat ten pomysł scenariusza, co jest zarysowany w wywiadzie się podoba, pewnie dlatego że lubię czasem pooglądać sobie twardzielskie filmy fantasy z lat 80-ych w stylu Conana czy Miecza Barbarzyńców :wink: . Pytanie tylko czy ta koncepcja w Thorgalu nie stałaby się mało poważna.

A  w ogóle to blog Tialla jest świetnie prowadzony, regularnie tam zaglądam, tym bardziej że obecnie jest to jedyna polskojęzyczna strona poświęcona Thorgalowi i aktualizowana na bieżąco. Życzę dalszych sukcesów!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1171 dnia: Luty 07, 2013, 11:19:40 am »
Mówcie co chcecie - ja tam najbardziej chciałbym serię o Alinoe :smile:

no Alcante chciał właśnie eksplorować motyw bransolety... szkoda...

A  w ogóle to blog Tialla jest świetnie prowadzony, regularnie tam zaglądam, tym bardziej że obecnie jest to jedyna polskojęzyczna strona poświęcona Thorgalowi i aktualizowana na bieżąco. Życzę dalszych sukcesów!

dzięki!

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1172 dnia: Luty 07, 2013, 11:33:47 am »
Może z Alinoe rzeczywiście wyszłoby ciekawie, ale z drugiej strony niedopowiedzenia mają ogromną siłę rażenia. Mam wrażenie , że lepiej wyszło, że tego nie tknięto. Chociaż nie zdziwię się jeśli za kilka lat szefostwo projektu "odgrzeje" temat. To zbyt łakomy kąsek.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1173 dnia: Luty 07, 2013, 10:18:35 pm »
Może z Alinoe rzeczywiście wyszłoby ciekawie, ale z drugiej strony niedopowiedzenia mają ogromną siłę rażenia. Mam wrażenie , że lepiej wyszło, że tego nie tknięto. Chociaż nie zdziwię się jeśli za kilka lat szefostwo projektu "odgrzeje" temat. To zbyt łakomy kąsek.

Zgadzam się jak najbardziej. To trochę tak jak z fanami Gwiezdnych wojen, którym nowa trylogia (filmy 1-3) zupełnie się nie spodobała bo m.in. wyjaśniała pewne rzeczy, które nie musiały być wyjaśnione np że Jedi to istoty, w których organizmach występuje nadnaturalne stężenie midichlorianów. To tak jak by teraz wyjaśniać tajemnicę Alinoe i branzolety.

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1174 dnia: Luty 08, 2013, 05:39:26 am »
Po lekturze pierwszego tomu Młodzieńczych lat zatęskniłem za czasami, w których Thorgal musiał się zmagać nie z bogami, którzy w każdym tomie wymyślają nowe reguły gry i co rusz ratują kogoś z opresji, bo mają taki kaprys - albo nie ratują dokładnie z tego samego powodu - ale z ludźmi z krwi i kości. To był dla mnie "ten" Thorgal. Nawet w krainie Qa, bo przecież ojciec Thorgala, choć niby bóg, był człowiekiem (co z tego, że z gwiazd?). Tymczasem w nowych tomach, a zwłaszcza w seriach pobocznych, jest jakiś koszmarny wysyp boskich interwencji, cała opowieść przeniosła się z płaszczyzny walki człowieka z gwiazd (ale tylko nominalnie) z brutalnym światem, w jakim przyszło mu żyć, na płaszczyznę space opery z bogami i rodzinką "wybrańców" w rolach głównych; coraz mniej w Thorgalu treściwych, wciągających opowieści, a coraz więcej nadętego, nużącego bajania. Thorgal skończył się na Klatce.
Plusem jest to, że Surżenko naprawdę fajnie rysuje.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1175 dnia: Luty 08, 2013, 01:55:49 pm »
dla mnie ten album jest najlepszy ze wszystkich serii pobocznych. troche infantylny i przeslodzony ale przynajmniej scenariusz został przemyślany.
ciekawe jest jak szybko serie poboczne wystartowały i się przyjęły. mineły 2 lata a mamy nowych 5 albumów z uniwersum thorgala + 1 album thorgala. dla fana to czyste el dorado. poziom tych albumów jest średni i zawsze znajdą się ortodoksyjni fani dla których seria kończy się na wilczycy, ale mimo wszystko jestem zadowolony z faktu że uniwersum się rozrasta.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1176 dnia: Luty 08, 2013, 02:34:48 pm »
poziom tych albumów jest średni
zgadza się. po prostu szkoda czasu na coś, co jest zaledwie średnie. :smile:
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1177 dnia: Luty 08, 2013, 02:53:35 pm »
Wie ktoś może z jaką częstotliwością mają być wydawane kolejne tomy ,,Młodzieńczych lat"?

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1178 dnia: Luty 08, 2013, 03:11:12 pm »
z taką z jaką będą rysowane
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1179 dnia: Luty 08, 2013, 08:51:38 pm »
Wie ktoś może z jaką częstotliwością mają być wydawane kolejne tomy ,,Młodzieńczych lat"?

drugi album "Młodzieńczych lat" ukaże się za rok

Offline andrewk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1180 dnia: Luty 09, 2013, 02:02:25 pm »
Wczoraj przeczytałem 1 tom Młodzieńczych Lat. Niezłe, chyba najciekawsze z tych pobocznych serii. O niebo lepsze od słabej Kriss de Valnor a po niej obiecywałem sobie najwięcej  :sad:

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1181 dnia: Luty 23, 2013, 12:24:43 am »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1182 dnia: Luty 26, 2013, 09:04:59 am »

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1183 dnia: Luty 26, 2013, 10:04:33 am »
Kuba się nie pochwalił więc ja chwalę się za niego bardzo udaną recenzją niedoszłego "Galathorna":
 
 http://www.thorgalverse.blogspot.com/2013/02/recenzja-albumu-golias-le-roi-perdu.html

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 26, 2013, 10:50:37 am »
słaby ten niedoszły "Galathorn", nie ma co chwalić ;)