Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1185 dnia: Luty 26, 2013, 11:27:33 am »
Słaby komiks swoją drogą, a dobra recenzja (co nie oznacza że pochwalna) swoją.

Praetorianer

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1186 dnia: Luty 27, 2013, 01:21:03 pm »
Przeczytałem wreszcie "Trzy siostry..." i, dokładnie jak się tego spodziewałem, album fabularnie jest słaby. Kolejny zeszyt będący odcinaniem kuponów od popularności starych Thorgali. Dodatkowo zirytowało mnie niezmiernie wykorzystanie motywów z przeszłości (
Spoiler: pokaż
chęć złożenia człowieka w ofierze dla przebłagania bogów - jak Gandalf chcący na łodzi podczas sztormu złożyć w ofierze Leifa; czy motyw z podstępem niksa
). Jedynym plusem jest kreska, bardzo podobna do starych Thorgali. Bo ja strasznie psioczę na nowe, malowane Thorgale, więc miło znów popatrzeć na ładne obrazki.

Deg

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1187 dnia: Luty 27, 2013, 02:08:37 pm »
Jak dla mnie "Trzy siostry..." to jeden z lepszych Thorgali ostatnio, zwłaszcza w porównaniu z tym co dzieje się w "Louve". Z przyjemnością przeczytam następny tom. 

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1188 dnia: Luty 27, 2013, 02:18:21 pm »
Jeśli chodzi o scenariusz to dla mnie "Młodzieńcze lata" stoją na bardzo dobry poziomie. I świetnie podoba mi się umiejętne wykorzystanie postaci występujących już w głównej serii (kto czytał - wie o kogo chodzi). Graficznie Surżenko rządzi! Szkoda tylko, że w przypadku "Louve" scenariusz jest najsłabszy ze wszystkich pobocznych serii. Ale to moja opinia.
Co do odcinania kuponów to prawda. Jednocześnie może to w jakiś sposób potwierdzać fakt, że żaden z pierwszych albumów każdej z nowych serii nie jest zamkniętą opowieścią (a szkoda) i jak chcesz wiedzieć co będzie dalej - to kupuj kolejne komiksy!!!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1189 dnia: Luty 27, 2013, 02:26:03 pm »
ja traktuję serie poboczne jako rozszerzanie uniwersum a nie odcinanie kuponów (chociaz w sumie jedno drugiego nie wyklucza). cos jak z incalem - fajnie ze wydali serie poboczne, ale nie dorownuja serii glownej.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1190 dnia: Luty 28, 2013, 09:28:34 am »
Narzekacie na serie poboczne a i tak je każdy kupuje i generalnie czeka na każdy kolejny odcinek. Czyli jednak nie jest tak z nimi najgorzej :biggrin: .

Przeczytałem sobie w ostatni weekend powtórnie dwa zeszyty z serii Louve i generalnie mi się podoba, tym bardziej że kilka wątków tam wprowadzonych ma pewien potencjał rozwojowy, który jestem ciekaw jak zostanie połączony z serią główną (mam na myśli motyw zabójstwa i wątki arabskie :wink: ). Liczę jednak na to że w Królestwie Chaosu Louve zakończy swoją misję, bo dalsze rozwleczenie tego wątku to już byłaby pewna przesada.

Offline griswold

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1191 dnia: Marzec 01, 2013, 08:17:27 am »
Na początku też nie mogłam oprzeć się ich kupowaniu ale już przestałam. Poziom zeszytów spadł i zaopatrywanie się w nie tylko i wyłącznie dla sentymentu (bo nie chcę żeby jedna z ulubionych serii się skończyła) jest bez sensu (to tak jakby ktoś nakręcił serialową wersję "Władca Pierścieni, co potem". Nie dla mnie, wolę dalej na pamięć uczyć się starych zeszytów.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1192 dnia: Marzec 01, 2013, 08:47:57 am »
"Asgard" byłby udanym spin-offem "Thorgala", tak myślę... http://thorgalverse.blogspot.com/2013/03/recenzja-albumu-asgard-le-serpent-monde.html

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1193 dnia: Marzec 01, 2013, 09:05:08 am »
"Asgard" byłby udanym spin-offem "Thorgala", tak myślę... http://thorgalverse.blogspot.com/2013/03/recenzja-albumu-asgard-le-serpent-monde.html
Ja czekam na taurusowe wydanie :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1194 dnia: Marzec 01, 2013, 01:00:37 pm »
warto czekać!

Praetorianer

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1195 dnia: Marzec 01, 2013, 09:12:33 pm »
Narzekacie na serie poboczne a i tak je każdy kupuje i generalnie czeka na każdy kolejny odcinek. Czyli jednak nie jest tak z nimi najgorzej :biggrin: .

Ja tylko i wyłącznie z sentymentu. Ale np. niedawno zrezygnowałem z kupowania nowo wydawanych powieści z uniwersum Diuny, więc okazuje się, że nawet mój sentymentalizm ma swoje granice tolerancji ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1196 dnia: Marzec 14, 2013, 05:23:10 pm »
No cóż, w 1. tomie "Młodzieńczych lat" Surżenko jest w o wiele lepszej formie niż w "Louve". Scenariusz dosyć letni, najfajniej wypada sekwencja z wielorybami. Jak już ktoś wcześniej zauważył w tym temacie, w spin-offach szarogęszą się bogowie ponad miarę i to już zaczyna być nudne. Zaczynam podejrzewać, że takie są po prostu wytyczne dla scenarzystów od włodarzy wydawnictwa Lombard.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1197 dnia: Marzec 18, 2013, 09:21:06 am »
o realizowanym przez Siostry Bui fanowskim projekcie przygód Kriss de Valnor i jej bandy:
http://thorgalverse.blogspot.com/2013/03/wywiad-z-julia-bui-ngoc.html

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1198 dnia: Marzec 22, 2013, 10:54:47 pm »
Marzeniem kuratora wystawy jest pokazać to w Warszawie. Może się uda....

No i po wystawie w Wersalu. Czy ktoś coś wie, czy wystawa zawita jeszcze do Polski? Warszawa?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1199 dnia: Kwiecień 08, 2013, 11:18:06 am »

 

anything