trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline samurajack

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1200 dnia: Kwiecień 08, 2013, 11:58:02 am »
ciekawe czym autora recenzji tak zszokował Yann ... :)

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1201 dnia: Kwiecień 08, 2013, 01:08:44 pm »
dziś premiera: http://thorgalverse.blogspot.com/2013/04/recenzja-albumu-krolestwo-chaosu.html

zgadzam się z recenzją, szczególnie z "...W moim odczuciu Yannowi zbyt łatwo przychodzi redefiniowanie natury postaci, których tożsamość kreowana była na przestrzeni wielu lat..."
Zmiana scenarzysty jest często dużo bardziej "niebezpieczna" dla serii niż zmiana rysownika. Serie poboczne kupuję jedynie z sentymantu do głównej serii, ale te przygody z artefaktami, magią i bogami coraz bardziej mnie zniechęcają.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1202 dnia: Kwiecień 10, 2013, 08:51:14 am »
Recenzja Marcina Andrysa pierwszego tomu dyptyku "Asgard". Dlaczego w temacie o Thorgalu? Proponuję przekonać się podczas lektury.
 
 http://paradoks.net.pl/read/20897
 
 A przy okazji jest debiut skądinąd znanego Jakuba Sytego w roli tłumacza.

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1203 dnia: Kwiecień 10, 2013, 09:30:47 am »
W Empikach Królestwo Chaosu to już jest? Bo wczoraj się przeszedłem po pracy do Empiku na Nowym Świecie i niestety nie znalazłem ani w twardej ani w miękkiej okładce? Czyżby już się cały nakład rozszedł?

Offline peta18

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1204 dnia: Kwiecień 10, 2013, 09:49:02 am »
W Empikach Królestwo Chaosu to już jest? Bo wczoraj się przeszedłem po pracy do Empiku na Nowym Świecie i niestety nie znalazłem ani w twardej ani w miękkiej okładce? Czyżby już się cały nakład rozszedł?
Ja wczoraj dostalem info z arosa, gdzie zamawialem Thorgala Louve t.3, ze nie moga mi wyslac komiksu bo ma jakis defekt :( Byc moze jakas partia byla zrypana i czesc ksiegarn nie dostala jeszcze.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline samurajack

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1205 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:41:59 am »
w Empiku nie ma jeszcze Thorgala ja zamowilem w empik.com i dostalem w miekkiej bez wad być może nakład w twardej jest uszkodzony

Offline peta18

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1206 dnia: Kwiecień 10, 2013, 05:20:53 pm »
Aros dzis napisal, ze maja juz Thorgala bez wad i wysylaja, byc moze mieli uszakodzona mechanicznie partie komiksow.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline radef

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1207 dnia: Kwiecień 10, 2013, 06:20:24 pm »
Aros dzis napisal, ze maja juz Thorgala bez wad i wysylaja, byc moze mieli uszakodzona mechanicznie partie komiksow.
Aros to jakiś bałagan ma w tym tygodniu, ponieważ w poniedziałek pojawił się nowy tom "Usagi'ego Yojimbo" podwójnie, jako że zamówiłem ten drugi (ten co potem zniknął) zanim się połapali to minął dzień, ale na szczęście jutro go dostanę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline peta18

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1208 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:19:46 pm »
Aros to jakiś bałagan ma w tym tygodniu, ponieważ w poniedziałek pojawił się nowy tom "Usagi'ego Yojimbo" podwójnie, jako że zamówiłem ten drugi (ten co potem zniknął) zanim się połapali to minął dzień, ale na szczęście jutro go dostanę.
Tez to zawazylem, ale zamowilem tego co nie zniknal i nie napisali mi, ze Usagi ma defekt :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Deg

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1209 dnia: Kwiecień 10, 2013, 09:54:25 pm »
Dostałem dzisiaj "Królestwo..." z Arosa, jeszcze nie czytałem, ale sam album nie jest w żaden sposób uszkodzony.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1210 dnia: Kwiecień 11, 2013, 10:11:14 am »

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1211 dnia: Kwiecień 12, 2013, 04:19:00 pm »
Zastanawiam się nad powrotem do Thorgala. Zniżka 30% na Arosie to dobra okazja. Do którego tomu, warto czytać Thorgala?

Za małolata miałem do Wilczycy i uwielbiałem ten komiks. Powróciłem do serii gdy Egmont zaczął wydawać ją w miekkich okładkach, ale to nie było już to - choć w tamtych latach komiks europejski mniej mi podchodził. Odpuściłem sobie po Barbarzyńcy, mając wrażenie, że z każdym tomem jest coraz gorzej. Czy rzeczywiście taki naprawde wysoki poziom, Thorgal trzyma do Wilczycy?
Poza tym, w ostatnich odpowiedziach Egmontu, Tomasz Kołodziejczak napisał, że brakujące tomy Thorgala w HC od czerwca będą wznawiane. To w miękkich już nie będzie? Tylko tyle co świeże tomy w dniu premiery? Szkoda, pojedyńcze albumy wolę na miękko, w HC to integrale.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 04:24:14 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Damian xyz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1212 dnia: Kwiecień 12, 2013, 04:37:56 pm »
Wczoraj przeczytałem dwa komiksy: Thorgal: Louve 2 i Asgard - 1. Asgard czytało mi się całkiem nieźle, natomiast nowy Thorgal jest słaby. Dziwię się, że Asgard jest odrzutem...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1213 dnia: Kwiecień 12, 2013, 06:06:23 pm »
Zastanawiam się nad powrotem do Thorgala. Zniżka 30% na Arosie to dobra okazja. Do którego tomu, warto czytać Thorgala?

Za małolata miałem do Wilczycy i uwielbiałem ten komiks. Powróciłem do serii gdy Egmont zaczął wydawać ją w miekkich okładkach, ale to nie było już to - choć w tamtych latach komiks europejski mniej mi podchodził. Odpuściłem sobie po Barbarzyńcy, mając wrażenie, że z każdym tomem jest coraz gorzej. Czy rzeczywiście taki naprawde wysoki poziom, Thorgal trzyma do Wilczycy?
W "Statku mieczu" odnalazłem klimaty, które pamiętam jeszcze ze złotej, niemalowanej ery "Thorgala". To bardzo dobry komiks, no ale w takim razie wypadałoby zapoznać się również z pięcioma poprzednimi albumami... Niemniej 30% rabatu przemawia na ich korzyść (bo zakładam, że są w ofercie Arosa).
Oczywiście nie ma gwarancji, że kolejne tomy "Thorgala" dorównają "Statkowi mieczowi"...

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1214 dnia: Kwiecień 12, 2013, 06:11:31 pm »
Ramirezie, jak dla mnie co najmniej kilka tomów po "Wilczycy" trzyma wysoki poziom. Mi bardzo podszedł "Słoneczny miecz", mimo że to w gruncie rzeczy nieszczególnie wyszukana fabuła. Natomiast "Koronę Ogotaja" uważam za jeden z najbardziej udanych tomów całego cyklu (choć równocześnie przyznam, że nie znam nikogo, kto podzielałby mój entuzjazm). W "Arachneii" i "Błękitnej zarazie" sam koncept wiodący zdawał się wykazywać znaczny potencjał rozrywkowy i generalnie lubię te epizody. Trudno opędzić się jednak od poczucia, że coś nie do końca w nich zagrało - zwłaszcza zakończenia. Tak jak gdyby scenarzysta sam nie wierzył w swój pomysł. O późniejszych tomach wolałbym zapomnieć (także o "Barbarzyńcy" mimo ogólnie dobrej prasy tego tomu), a etap z Jolanem to już w ogóle porażka. Takie "Power Pack" w wersji frankofońskiej tyle, że jeszcze słabsze. Jedyny plus to znakomite, malarskie ilustracje mistrza Grzegorza (chociaż są tacy którym się obecna maniera się nie podoba).

 

anything