Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2280 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:05:24 pm »
Okładka świetna !

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2281 dnia: Styczeń 07, 2017, 11:08:45 am »
Tu trochę zdjęć z wystawy Rosińskiego we Francji z listopada 2016.
http://www.thorgal.com/sujet/rapprochement-avec-le-lombard-et-les-auteurs/page/5/#post-182827

Gdzieś ruszyło chyba też stałe muzeum Rosińskiego. Zastanawiam się czemu u nas nie było już dawno żadnej wystawy Rosińskiego z prawdziwego zdarzenia. Tak na marginesie to oglądając zdjęcia z rozdawania autografów we Francji, zawsze widać, że rysuje sporo Thorgal i Kriss, a u nas pamiętam, jego opiekunowie na MFK zawsze mówili: "tylko nie Thorgal i Kriss bo to bardzo męczące dla Pana Rosińskiego".

Offline Kokosz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2282 dnia: Styczeń 08, 2017, 09:39:24 pm »
Zastanawiam się czemu u nas nie było już dawno żadnej wystawy Rosińskiego z prawdziwego zdarzenia.

Może dlatego, że komuś, kto powinien być tym zainteresowany (czyli wydawcy) chyba nie za bardzo na tym zależy?

A może dlatego, że jak już są jakieś wystawy, to potem niektórzy fani i kolekcjonerzy pytają (retorycznie oczywiście): "Dlaczego na zachodzie są różne wydania specjalne, albumy z dodatkami, ze szkicami, z dołączonymi grafikami, w zwykłym formacie, w dużym formacie, w bajerami, z figurkami, a u nas nic? Możemy sobie wybrać w twardej czy w miękkiej..."

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2283 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:02:29 pm »
A może dlatego, że jak już są jakieś wystawy, to potem niektórzy fani i kolekcjonerzy pytają (retorycznie oczywiście): "Dlaczego na zachodzie są różne wydania specjalne, albumy z dodatkami, ze szkicami, z dołączonymi grafikami, w zwykłym formacie, w dużym formacie, w bajerami, z figurkami, a u nas nic? Możemy sobie wybrać w twardej czy w miękkiej..."

W sensie, że Egmont nie lubi narzekania? Ja myślę, że oczywiście u nas może być nieco mniejsze zainteresowanie, a koszty samej wystawy byłyby nieco droższe (choćby koszty transportu), ale sądzę, że Rosińscy chcieliby bardziej takiej wystawy w Polsce niż kolejnej we Francji/Belgi ect. Ostatnia duża wystawa była w 2012. Z tego co pamiętam odbyła się w Stalowej Woli i w Krakowie, po czym miała przejechać do Kielc, i z jakiegoś powodu (braku zainteresowania??) do tych Kielc w ogóle nie dotarła. Myślę, że taka Łódź była by niezłym miejscem nawet na całoroczną wystawę, już raz mała wystawa na MFK była.

Offline turucorp

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2284 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:23:00 pm »
Ostatnia wystawa byla bodaj w 2015, w Nidzicy.
A jesli chodzi o stala ekspozycje w Łodzi, to przeciez dopiero co zaprezentowali plany budynku i dostali dotacje, wiec przed 2018 raczej nie m szans na realizacje takich pomyslow.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2285 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:28:37 pm »
A może dlatego, że jak już są jakieś wystawy, to potem niektórzy fani i kolekcjonerzy pytają (retorycznie oczywiście): "Dlaczego na zachodzie są różne wydania specjalne, albumy z dodatkami, ze szkicami, z dołączonymi grafikami, w zwykłym formacie, w dużym formacie, w bajerami, z figurkami, a u nas nic? Możemy sobie wybrać w twardej czy w miękkiej..."
No co padłą by równie retoryczna odpowiedź: "Dlaczego wypaśnie wydana monografia Grzegorz Rosińskiego wciąż jest dostępna na rynku i hitem sprzedażowym nie jest?" :)

Offline Kokosz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2286 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:45:40 pm »
No co padłą by równie retoryczna odpowiedź: "Dlaczego wypaśnie wydana monografia Grzegorz Rosińskiego wciąż jest dostępna na rynku i hitem sprzedażowym nie jest?" :smile:

Po pierwsze - niby skąd wiesz, że nie jest?

Po drugie - czy według ciebie warto wydawać tylko hity sprzedażowe?

Myślę, że dokładnie takie myślenie (eee, na wystawie się nie zarobi, po kiego grzyba ją organizować?) przyświeca wydawcy. A ja osobiście uważam, że warto się angażować w pewne przedsięwzięcia (jak np. wystawy czy niskonakładowe wydania kolekcjonerskie) mimo tego, że nie przyniosą one góry kasy, ale po prostu dlatego, że warto coś takiego zrobić i że jest pewne zapotrzebowanie. Nawet jeśli to zapotrzebowanie jest za małe aby zagwarantować komercyjny hit, ale przynajmniej zwróciłyby się koszty, to według mnie warto.

Nie miałbym pretensji do wydawcy, gdyby powiedział, że czegoś nie zrobi, bo robi tylko to na czym można łatwo, szybko i dużo zarobić. Ale dziwię się, że takie same podejście mają fani i miłośnicy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2017, 11:01:24 pm wysłana przez Kokosz »

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2287 dnia: Styczeń 08, 2017, 11:32:42 pm »
Co do wydań ekskluzywnych dochodzi też pytanie czy licencjodawca, Le Lombard, się na to zgodzi? Odpowiedź może nie być oczywista.

Wiem, że była jeszcze wystawa w 2015 w Nidzicy, niestety nie byłem, ale chyba była to nieco mniejsza skala niż ta wystawa z 2012?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2017, 11:37:17 pm wysłana przez janjedlikowski »

Offline Kokosz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2288 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:03:38 am »
Co do wydań ekskluzywnych dochodzi też pytanie czy licencjodawca, Le Lombard, się na to zgodzi? Odpowiedź może nie być oczywista.

Ale niby dlaczego miałby się nie zgodzić? Każdy wariant to dodatkowy zysk...

Spotkałem się z tym, żeby wydawca nie sprzedał licencji jeśli jest za mały nakład, ale raczej Thorgala z Egmontu to nie dotyczy. Natomiast z tym, żeby wydawca sprzedał licencję na jeden wariant, a na drugi nie chciał się zgodzić - o czymś takim nie słyszałem.

Dodatkowo kiedyś pisano, że decyzja co do licencji na Polskę należy do rodziny Rosińskich.

Tak więc to co podejrzewasz wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2289 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:32:19 am »

Nie miałbym pretensji do wydawcy, gdyby powiedział, że czegoś nie zrobi, bo robi tylko to na czym można łatwo, szybko i dużo zarobić. Ale dziwię się, że takie same podejście mają fani i miłośnicy.
Wyciągasz daleko idące wnioski. Nie mam podejścia na nie; sam dość szybko zakupiłem tę cegłę. Po prostu wyobraziłem sobie hipotetyczną sytuację, gdzie fan zadaje wydawcy hipotetyczne pytanie na temat wypaśnych wydań i podałem hipotetyczną odpowiedź wydawcy :)

Offline Kokosz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2290 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:39:03 am »
Wyciągasz daleko idące wnioski. Nie mam podejścia na nie; sam dość szybko zakupiłem tę cegłę. Po prostu wyobraziłem sobie hipotetyczną sytuację, gdzie fan zadaje wydawcy hipotetyczne pytanie na temat wypaśnych wydań i podałem hipotetyczną odpowiedź wydawcy :smile:

Ok, rozumiem.

To że zacytowałeś przypuszczalną odpowiedź wydawcy nie oznacza, że się z nią identyfikujesz.

Mój błąd, przepraszam.

Oczywiście na taką hipotetyczną odpowiedź wydawcy mogłaby paść hipotetyczna odpowiedź czytelnika: "skoro takie publikacje są dla was nieopłacalne, to pozwólcie innym polskim wydawcom na ich przygotowanie, na pewno znajdą się chętni wydawcy i chętni czytelnicy", na co kolejną hipotetyczną odpowiedzią byłoby "nie ma takiej możliwości".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 07:47:48 am wysłana przez Kokosz »

Offline nayroth

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2291 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:47:24 pm »
Ja wyczekuję wypaśnych wydań pierwszych Thorgali niczym kania dżdżu. Ale się ich nie doczekam. Natomiast na tą monografię nawet nie spojrzałem; bardziej lubię prace Rosińskiego kiedy był w szczytowej formie niż wywiady z nim. Aczkolwiek zastanwiające że taki-sobie cykl o Sioban doczekał się kolekcjonerskiego wydania, a na kultowe albumy z Thorgalem w nowej formie (powiększony format, czerń-biel, czy chociaz zwykły integral) nie ma szans. 

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2292 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:44:42 pm »
Ja wyczekuję wypaśnych wydań pierwszych Thorgali niczym kania dżdżu. Ale się ich nie doczekam. Natomiast na tą monografię nawet nie spojrzałem; bardziej lubię prace Rosińskiego kiedy był w szczytowej formie niż wywiady z nim. Aczkolwiek zastanwiające że taki-sobie cykl o Sioban doczekał się kolekcjonerskiego wydania, a na kultowe albumy z Thorgalem w nowej formie (powiększony format, czerń-biel, czy chociaz zwykły integral) nie ma szans.

Niestety chyba masz rację. A szkoda. Na takie wydania artist's edition pierwszych albumów pewnie znalazłoby się kilku chętnych, mnie włączając.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2293 dnia: Styczeń 09, 2017, 09:01:18 pm »
Ja wyczekuję wypaśnych wydań pierwszych Thorgali (...)


(...) Na takie wydania artist's edition pierwszych albumów pewnie znalazłoby się kilku chętnych, mnie włączając.



Teź bym nie pogardził.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline TePe

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2294 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:33:58 am »
No ba, integrale zapewne wzięliby także ci, którzy mają pojedyncze tomy. Mam nadzieję, że w tym roku chociaż Szninkla doświadczymy.

 

anything