Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2685 dnia: Sierpień 24, 2018, 11:03:52 pm »
Od urodzenia. Zawsze traktowałem gościa jako postać takimi potworowatymi wadami genetycznymi.
Nie znam chorób, które przydawałyby pacjentowi "adamantowe" szpony. :wink: Skąd je wygrzebał - tego najstarsi górale nie wiedzą.  :cool:
Natomiast po "Niewidzialna forteca" utwierdzam się w braku możliwości dotarcia do jakiejś ostatecznej konkluzji w kwestii tego czy Aegirsson to skończony bałwan czy ostatni hipokryta. Kriss podsumowuje go w tym tomie idealnie względem tej jego ucieczki/włóczęgi. I w sumie aż żal mi dziewczyny. Mam nadzieję, że na koniec to ona "wygra" całą tę sagę i będzie rządzić żelazną piąstką wszystkimi wikingami świata i zaświatów podczas gdy Thorgal dostanie dożywotni areszt domowy na tej swojej wyspie w towarzystwie "gąski" Aaricii. Facet jest kompletnie pozbawiony gustu.  :lol:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2686 dnia: Sierpień 28, 2018, 01:45:31 pm »

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2687 dnia: Sierpień 28, 2018, 02:28:56 pm »
Ogłoszono nowego rysownika : Freda Vignaux, ciekawe co na to Surżenko.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2688 dnia: Sierpień 28, 2018, 02:33:38 pm »
Kolejna kwestia czy Rosiński zrezygnował również z malowania okładek ?

Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2689 dnia: Sierpień 28, 2018, 03:20:18 pm »
Ale, jak rozumiem, rodzina Rosińskich utrzymuje kontrolę nad kierunkiem fabuły i dalszym doborem twórców?

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2690 dnia: Sierpień 28, 2018, 07:25:39 pm »
Rosiński chce zostać dalej aktywnym rysownikiem, zdradza w wywiadzie dla francuskiego portalu LEPOINT.FR
Czyli prawdopobnie jest szansa na robienie okładek, a na pewno chce robić ilustracje do klasyków literatury przygodowej. Oczywiście to są tylko jego życzenia. Mówi też o serialu TV.

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2691 dnia: Sierpień 30, 2018, 04:13:21 pm »
Ogłoszono nowego rysownika : Freda Vignaux, ciekawe co na to Surżenko.
Przeglądam prace tego Vignauxa. Takich rysowników jak on jest od groma. Nie wiem czy to dobry wybór. Całkiem inna maniera niż Rosiński. Nie widzę tego.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2692 dnia: Sierpień 30, 2018, 04:34:06 pm »
Przeglądam prace tego Vignauxa. Takich rysowników jak on jest od groma. Nie wiem czy to dobry wybór. Całkiem inna maniera niż Rosiński. Nie widzę tego.


To chyba źle przeglądasz :) Bo facet rysuje w bardzo różnych stylistykach, a ostatni album Kriss: Góra Czasu, narysował w stylu Rosińskiego z drugiej połowy lat 80. czym bije na łopatki Surżenkę, dla którego zostawiono Never Ending Story czyli Młodzieńcze Lata, gdzie może powstać jeszcze 5 jaki 25 albumów...

Offline nayroth

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2693 dnia: Sierpień 30, 2018, 06:17:23 pm »
Spodziewam się że po zapowiedzianym odejściu Rosińskiego wydawnictwo dalej będzie grać jego marką. Czyli okładki plus, rzecz jasna, pozostawienie w ostatnim albumie otwartych wątków które będzie kontynuował już nowy rysownik. W każdym razie dla mnie na tym albumie zbieranie Thorgali się wreszcie zakończy :')

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2694 dnia: Sierpień 31, 2018, 09:10:48 am »
No dla mnie też zbieranie Thorgal w końcu się skończy. Mam nadzieję, że będzie to choć w miarę domknięte...

Offline NuoLab

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2695 dnia: Sierpień 31, 2018, 09:50:56 pm »
Zważywszy na cenę egzemplarza i częstotliwość ukazywania to nie poczynią Koledzy zbyt srogich oszczędności. Ja tam raz na dwa lata poświęce równowartość paczki fajek choćby z ciekawości i resztek sentymentu. Zwłaszcza, że nigdy nie paliłem.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2696 dnia: Sierpień 31, 2018, 10:46:45 pm »
O tak! Wszyscy mówili że nie kupią spinn-offów a 90% łykało je jak pelikany. Myślę że większość kupi za rok 37 tom z czystej ciekawości... A jak będzie ciut lepszy od ostatnich kilku tomów - to kupią i następny itd...

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2697 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:51:21 am »
Po raz pierwszy premiera nowego Thorgala (seria główna) jest mi obojętna. Oczywiście zakupię nowy tom z tym, że nie spodziewam się niczego specjalnego, a nawet wręcz słabego albumu. Zastanawiam się czy Yann jest na stałe z serią czy tylko przy tym albumie a kolejne tomy wraz z nowym rysownikiem przejmie nowy scenarzysta np Mariolle.

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2698 dnia: Wrzesień 05, 2018, 05:15:15 pm »

To chyba źle przeglądasz :) Bo facet rysuje w bardzo różnych stylistykach, a ostatni album Kriss: Góra Czasu, narysował w stylu Rosińskiego z drugiej połowy lat 80. czym bije na łopatki Surżenkę, dla którego zostawiono Never Ending Story czyli Młodzieńcze Lata, gdzie może powstać jeszcze 5 jaki 25 albumów...
Fakt, "Góra Czasu" wygląda dosyć dobrze (czytałem po premierze i nie pamiętałem, że Vignaux go rysował). Dopasował zatem nieco kreskę. Prawda! Natomiast nie jestem jakimś wielkim entuzjastą Surżenki. Zbyt czyściutki on dla mnie, sterylny i ułożony. Lubię jednak troszkę bałaganu w stylistyce. Jeśli Vignaux się troszkę podciągnie to może być naprawdę dobrze. Jeszcze tylko dobrego, i przede wszystkim, stałego scenarzystę.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2699 dnia: Wrzesień 05, 2018, 08:28:22 pm »
Jeszcze tylko dobrego, i przede wszystkim, stałego scenarzystę.


Czyli Yann odpada  :biggrin:

 

anything