trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2790 dnia: Grudzień 22, 2018, 03:58:03 pm »
Ale to nie jest nowoczesne fantasy, tylko mocno retro patrząc na prostolinijne rozwiązania fabarne!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2791 dnia: Grudzień 22, 2018, 04:07:26 pm »
to ciekawe...
a można wiedzieć, co rozumiecie przez pojęcie "współczesne fantasy"?, bo szczerze mówiąc, na moje ucho nie brzmi to dobrze
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2792 dnia: Grudzień 22, 2018, 04:59:41 pm »
Byłoby dziwne, gdyby ludzie kupując Thorgala, oczekiwali nie-Thorgala ;)

Przy okazji, panowie, da się żyć także bez Thorgala. W pewnym momencie poczułem overload zarówno nowych jaki i nostalgicznego bagażu starych. Poszedł cały na allegro i po sprawie. Jest tyle świetnych komiksów do przeczytania... ;)

Offline kas1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2793 dnia: Grudzień 22, 2018, 07:01:17 pm »
W stosunku do tego tytułu oczekiwania zawsze są wysokie i zwyczajnie trudno im sprostać. Kto by się za to miał nie zabrać na samym wstępie zakłada duuuży plecak napakowany cegłówkami i rusza zdobywać szczyty. I to widać.

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2794 dnia: Grudzień 25, 2018, 10:13:25 am »
Korci mnie od dawna aby pozbyć się albumów po Wilczycy, ale kupuję z sentymentu...niestety.

Hola! Hola! "Piętno Wygnańców" oraz "KoRona Ogotaia" to wciąż doskonałe Thorgale, nawiązujące do tych najlepszych :smile:

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2795 dnia: Grudzień 29, 2018, 11:14:59 am »
to ciekawe...
a można wiedzieć, co rozumiecie przez pojęcie "współczesne fantasy"?, bo szczerze mówiąc, na moje ucho nie brzmi to dobrze
No właśnie nie brzmi. Współczesne, czyli za nic mające sobie wartości rodzinne jakie miał stary Thorgal. Chodziło mi o to, że ja się już nie przejmuję puszczaniem się Thorgala przy pierwszej lepszej okazji, samobójstwami Aaricii i innymi bzdetami. Postanowiłem się dobrze bawić, a nie się przejmować. Bo stary Thorgal już nie wróci.

Offline PawelC

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2796 dnia: Styczeń 05, 2019, 06:35:55 pm »
Dziś w końcu przeczytałem ostatniego Thorgala. Nie zaglądałem do tej pory do środka, ale okładka oraz opinie przeczytane w internecie budziły moje obawy. Mimo wszystko nie spodziewałem się, że może być tak źle :(.
To chyba pierwszy komiks Rosińskiego który który autentycznie uważam za zły, okropny. Momentami ilustracje przypominają szybkie szkice jakie się robi podczas tworzenia rozkładu kadrów. Generalnie cały art wygląda jak niedokończony, jakby zrobiony już tylko żeby wywiązać się z kontraktu i mieć to z głowy.

Oczywiście rozumiem, że wiekiem nie da się tworzyć jak kiedyś, zmieniają się upodobania oraz możliwości, ale moim zdaniem to nie ten case w tym przypadku, ale po prostu brak już chęci. Mnie generalnie podobała się zmiana jaką Rosiński wprowadził kiedy zaczął malować zamiast rysowania, ale jakość tego albumu ma się nijak do poprzednich tomów.
Scenariuszowo - w sumie nie ma czego komentować poza tym, że w szalonym tempie trzeba było domknąć pi****lnik po poprzednikach. Uważam, że jest dość słabo, ale nie winię samego autora bo po prostu musiał zaorać i przygotować grunt pod kolejne tomy.

W sumie dobrze, że to już koniec tego etapu :(.

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2797 dnia: Styczeń 13, 2019, 11:03:05 pm »
Byłoby dziwne, gdyby ludzie kupując Thorgala, oczekiwali nie-Thorgala :wink:

Przy okazji, panowie, da się żyć także bez Thorgala. W pewnym momencie poczułem overload zarówno nowych jaki i nostalgicznego bagażu starych. Poszedł cały na allegro i po sprawie. Jest tyle świetnych komiksów do przeczytania... :wink:

Rzuciles, gratulacje. Ale Thorgalholikiem jest sie do konca zycia. Strzez sie! :)
Superman's back!

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2798 dnia: Luty 05, 2019, 10:28:05 pm »
I mamy pierwszą post-Rosińską okładkę (chyba). Jest dobra, coś przykuwającego oko jest w tej kompozycji.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2799 dnia: Luty 06, 2019, 09:40:30 am »

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2800 dnia: Luty 06, 2019, 06:16:12 pm »
Jak dla mnie ta okładka to absurd. Thorgal wychodzi tutaj na jakiegoś berserkera. Nie poznaję człowieka.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2801 dnia: Luty 06, 2019, 09:07:15 pm »
Czy tę okładkę malował Rosiński ?

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2802 dnia: Luty 06, 2019, 09:22:55 pm »
Nie no to Surzhenko na bank.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2803 dnia: Luty 06, 2019, 11:12:54 pm »
Surżenko.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2804 dnia: Luty 07, 2019, 08:45:40 am »
To nie jest najbrzydsza okładka Thorgala, ale na pewno najgłupsza.
Ci goście w ogóle ogarniają czym jest Thorgal? Czytali kiedykolwiek albumy Van Hamme`a? Wiedzą na jakich wartościach opiera się ta historia? Wiedzą jaki charakter ma dana postać? Bo z tego co widać od wielu albumów, to nie. Od teraz Thorgal będzie postacią z kreskówki, która skacze samotnie na ludzi z tarczami?

 

anything