Autor Wątek: Mordheim PL  (Przeczytany 158352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skolo

Mordheim PL
« dnia: Październik 31, 2005, 09:52:32 am »
W tym miejscu, za namowa Nahara takze, proponuje zebysmy dyskutowali na temat tlumaczenia rulebooka Mordki. Na mojego gildiowego mejla prosze slac gotowe teksty, z zaznaczeniem ktorych stron z podrecznika/zasad dotycza. W chwili obecnej nie bede mial za duzo czasu zeby przegladac inne tematy, wiec skupie sie wylacznie na skleceniu tego podrecznika. Mam nadzieje ze surmik dostal juz info od Nahara i w niedlugim czasie bedzie dwoch nowych modow na naszym forum, ktorzy sprzatna tu troszke (takze nieuzywanych tematow itp.) i bedzie ordnung.

W miedzyczasie w formacie Word bede sytematycznie umieszczal na swoim ftpie nowe wersje podrecznika PL i na ich temat prosze dyskutowac.

Aha, bardzo bym Was prosil zeby w tym temacie nie smiecic, wiecie o co biega. Pozdrawiam i czekam na teksty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2008, 04:30:21 pm wysłana przez Skavenblight »

Offline skolo

Mordheim PL
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2005, 10:04:05 am »
W miedzyczasie - rulebook Groana:
http://skolo.neostrada.pl/rulebook.pdf

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2005, 08:21:29 am »
Chłopaki z TH zarzucają na turniejach podręcznikowi Groana jakieś buble w tłumaczeniu. Można sie dowiedzieć oco chodzi czarno na białym??? Nie ma w nim późniejszych errat czy jak???

Co do tłumaczeń to wypadało by wszystko to zrobić począwszy od LivingRulebooka'a przez nowych najemników, a na EiF skończywszy.
Należy też posegregowac najemników na gildii na oficjalnych i fanowskich.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline skolo

Mordheim PL
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2005, 08:23:53 am »
No ja zbieram materialy, ale od nikogo nieczego nie dostalem jeszcze. Nie ma erraty do Groanowskiego rulebooka. Groana nawet w Polsce nie ma chyba z tego co sie z nim kontaktowalem

Offline nahar

Mordheim PL
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2005, 08:45:08 am »
Poniżej podaję spis treści do Rulebooka - proszę na PRIV deklarować (bądź w postach co się bierze na warsztat ja będę to aktualizował!


Spis treści:

Rules
Introduction                    Musley
Characteristics                Musley
The Turn
Movement Skolo  
Shooting                         Skolo              
Close Combat
Leadership & Psychology Zielony
Weapons & Armour   Herudaio              
Miscellaneous Equipment
Magic

Warbands  Skolo - całość              
Starting Out
Warbands
Mercenaries
The Cult of the Possessed
Witch Hunters
The Sisters of Sigmar
The Undead
Skaven

Campaigns
Campaigns
Experience
Scenarios
Income
Trading
Hired Swords nahar              
Dramatis Personae nahar              

Optional rules
Optional Rules
Mounted Warriors
Blackpowder Weapons



Dzięki temu jest jasność
paweł

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2005, 08:19:15 pm »
ale poco tłumaczyć od nowa skoro jest już ten podręcznik przez Groana zrobiony??? Wystarczy wnieśc poprawki z Living Roolboka i twe wcześniejsze i powinno byc git nie???
Z tego co pamiętam to na ng z oficjalnych najemników turniejowych jest przetłumaczony: Rozbójnik, Strażnik Dróg, Kislevicka Łowczyni, Elfi Mag i jakieś z Town Kryeerów. Jako klimatyczne przerywniki powrzucajcie potłumaczone texty z historią miasta! Nie ma co tłumaczyć od nowa skoro jest gotowe! Trzeba sobie życie ułatwiać ;)
Też bym coś potłumaczył ale zabardzo się wkręciłem w gildie warhammerową i na pisanie do 2-ch to już niestety czasu nie starcza.. :/
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Herudaio

Mordheim PL
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2005, 08:58:13 pm »
Tylko book Groana jest strasznie technicznie tłumaczony... Dlatego np. ja skille od zera tłumacze... zero smaczku z takiego tłumaczenia ;)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Mordheim PL
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2005, 09:42:11 pm »
Właśnie, Dwalthrimie. Czytając jedynie technicznie przetłumaczony podręcznik nie poczujesz mocy.
Co myślicie o pomyśle wrzucenia tłumaczeń pozostałych oficjalnych najemników do podręcznika. Ułatwiłoby to młodzieży poszukiwania zasad do nich, ale z drugiej strony zaburzyłoby formę w stosunku do podręcznika oryginalnego.

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2005, 01:02:53 pm »
Jak pisałem wcześniej jestem za opcją żeby podręcznik zawierał wszystkie oficjalne materiały jakie się ukazały, a zwłaszcza takie bez których ani rusz na turniej.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline skolo

Mordheim PL
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2005, 02:25:44 pm »
Nahar, swietny pomysl. Dorzuc jeszcze mnie do movement, bo skonczylem shooting

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Mordheim PL
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2005, 02:35:13 pm »
Skolo, wybadałeś moją część?

Offline skolo

Mordheim PL
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2005, 05:21:53 pm »
nic nie dostałem na skrzynke gildiowską. przeslij jeszcze raz, na wszelki wypadek także na skolo666@yahoo.com

Offline Zielony

Mordheim PL
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2005, 08:27:30 pm »
Ja spróbuje swoich sił w Leadership & Psychology.
Nahar mozesz mnie wpisać ;)
IMP  :O

Offline skolo

Mordheim PL
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2005, 12:20:50 pm »
mysley, wczoraj zgralem na kompa i dzisiaj poczytam, malo czasu mam. wogole gedit mi nie dziala w domu znowu, ani w pracy. to chyba wina service pack 2 do XP. cos sie zjebalo, wkurza mnie to maklsymalnie bo nic nie moge usmiescic na gildii

Offline Qendi

Mordheim PL
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2005, 07:28:40 pm »
Ja mogę siezająć tłumaczeniem Warbandów na rozgrzewkę. Na pierwszy ogeiń Merxów i WHków zrobie. Tylko pytanie techniczne gdzie to potem słać?
endi
-----------
"opowiadamy historie o bohaterach aby pamiętać, że i my też możemy być wielcy"


 

anything