trawa

Autor Wątek: Mordheim PL  (Przeczytany 158410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 07, 2007, 10:39:25 am »
Cytat: "Kretek"
A dałoby radę dorzucić jeszcze nieoficjalne bandy Outlaws of the Striwood Forest i Clan Pestilienses :?:  :oops:


Jak tłumaczyć bandy-nieoficjalkiz TC to i Bretonia by się zdała.. ;P
Pozdro ;)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline the_one

Mordheim PL
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 07, 2007, 04:59:52 pm »
Jasne panowie ale chyba na gwiazdkę.
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 07, 2007, 05:01:35 pm »
Na "Zajączka" by się nie dało?  :lol:   :D,
a na poważnie to skończ spokojnie oficjalne arty żeby poszło w jakość, a nie w ilość!
pzdr.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline the_one

Mordheim PL
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 16, 2007, 11:02:03 am »
Przetłumaczyłem zdarzenia losowe!!!

I na waszą pośbę zabrałem się za tłumaczenie nieoficjalnych band z jednym zastrzeżeniem: są to bandy, które mogą być fizycznie w Mordheim, to znaczy żdnych lizaków, ciemnych elfów, amazonek itd.

Tłumacze następujące:
Bretonia
Piraci
Bandyci z lasu Stirwood
Skaveny Klan Pestilien
Gladiatorzy

no i zasanawiam się czy Norsi byli by w stanie dotrzeć do miasta? Jak myślicie?
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 16, 2007, 01:47:38 pm »
hmmm... Ciężka sprawa, na upartego lasami albo przez Kislev to może by im sie udało. Przez Imperium to raczej nie-prędzej czy póżniej jakies zorganizowane oddziały którejś z prowincji spuściłyby im łupnia.
Bardziej realne szanse dotarcia do Mordheim mieliby ShadowWorriorzy, albo Halflingi, nie mówiąc juz o WoodElfach, ale do tej bandy są materiały tylko fanowskie.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline the_one

Mordheim PL
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 16, 2007, 02:33:44 pm »
Szadoł Warriors to banda wysokich elfów, które musiały by przypłynąć łodzią badź się teleportować i nie widzę ich w Mordheim.

Napotkałem parę problemów podczas tłumaczenia Piratów, czy ktoś się zna na terminologi i ożaglowaniu/olinowaniu bo nie wiem jak przetłumaczyć BELYING PIN. Jak coś znajdziecie to dajcie znać.
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Wojtek_Krz

Mordheim PL
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 16, 2007, 04:03:20 pm »
To będzie poler, dzięki przypomnieniu żeglarskich nazw przez kumpla :]

Offline Qendi

Mordheim PL
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 16, 2007, 04:10:56 pm »
Wojtek mendo jedna creditsy za pojęcie są moje:!:
endi
-----------
"opowiadamy historie o bohaterach aby pamiętać, że i my też możemy być wielcy"


Offline Wojtek_Krz

Mordheim PL
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 16, 2007, 05:14:15 pm »
:roll:  :roll:  czasem się zastanów

Offline the_one

Mordheim PL
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 16, 2007, 07:31:19 pm »
No to słabo sie znacie chłopaki  i nie dostajecie żadnego bonusa, no może po łapach za wprowadzanie w błąd bo Poler (inne nazwy to pachoł, pachołek, knecht) to element spełniający rolę uchwytu, mocno osadzony na nabrzeżu lub kei, lub równie mocno przymocowany do szkieletu jednostki pływającej (najczęściej na jej pokładzie), służący do cumowania jednostki za pomocą lin do nabrzeża (lub kei) lub też do przywiązania jednostki do jednostki sąsiedniej. Używany jest również jako zaczep holu. Polery służą do przymocowywania do nich (obkładania na nich) stosownych mocnych lin: cum i szpringów.


A ja znalazłem właściwą nazwę dla belying pin i jest to NAGIEL:
kołek w kształcie pałki włożony na wylot w nagielbank (kołkownicę), służący do "kołkowania" liny. Spełnia rolę knagi, z tą różnicą, że linę owiniętą wokół nagla można oswobodzić błyskawicznie jednym ruchem, wyjmując nagiel. Takie ułatwienie natychmiastowego oswobodzenia liny było na żaglowcach bezcenne w sytuacjach kryzysowych, gdy trzeba się przygotować do nagłych manewrów. :)
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 16, 2007, 08:15:36 pm »
Wysokie Elfy spokojnieby dopłynęłyby do Mordheim, ale są tam tak samo od czapy jak Piraci  :P  :D

Quendi - Twój post jest od czapy :? ! Wrzuty i wyzwiska uskuteczniaj poza publicznym forum, a jak już koniecznie musisz  to rób to na privie!  :evil:  :badgrin:
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline G O N Z O

Mordheim PL
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 16, 2007, 09:31:53 pm »
"The Shadow Elves form themselves into warbands and travel the lands of Ulthuan and the Known World, sometimes fighting Dark Elves (and other forces of Chaos) when they find them, and fighting just to survive the remainder of the time. Some still work in the service of the Phoenix king, acting as scouts and trackers for his armies. Sometimes small units of these warriors will be sent by their king to distant lands on a special mission for Ulthuan – recovery of ancient artifacts left behind when the High Elves abandoned the Old World, or sabotage of a rumoured plot of the Dark Elves. When sent on such a mission, these bands bring their military trappings with them – standards and war horns, unit insignia fiercely emblazoned on their shields – for the Shadow Elves take pride in their loyalty to the Phoenix King. Other warbands represent small groups of warriors seeking their fortune... though still loyal to Ulthuan, they may no longer feel welcome in their island home, or perhaps they represent a family pursuing a personal vendetta against a particular Dark Elf leader. Whatever the case, bands of Shadow Warriors may occasionally be seen roving the lands of the Old World to exploring the steamy jungles of Lustria. Due to their wandering nature, it’s not uncommon to see Shadow Warriors traveling the lands of the Empire, so they should fit right in in your normal games of Mordheim."

Jak dla mnie Shadow Warriors w Mordheim dają się wyjaśnić. Za przetłumaczeniem ich stoi również fakt, że są oni umieszczeni na stronie SG w dziale "Rulebook" i mają niebieską obwódkę (taką jak podstawowe zasady, Pit Fightrzy lub Carnival of Chaos).
pies Ci morde lizał...

MORDHEIM PL -> http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 16, 2007, 10:49:43 pm »
Cytat: "G O N Z O"
"Sometimes small units of these warriors will be sent by their king to distant lands on a special mission for Ulthuan – recovery of ancient artifacts left behind when the High Elves abandoned the Old World, or sabotage of a rumoured plot of the Dark Elves. Other warbands represent small groups of warriors seeking their fortune... though still loyal to Ulthuan, they may no longer feel welcome in their island home, or perhaps they represent a family pursuing a personal vendetta against a particular Dark Elf leader. Whatever the case, bands of Shadow Warriors may occasionally be seen roving the lands of the Old World. It’s not uncommon to see Shadow Warriors traveling the lands of the Empire, so they should fit right in in your normal games of Mordheim."

Jak dla mnie Shadow Warriors w Mordheim dają się wyjaśnić. Za przetłumaczeniem ich stoi również fakt, że są oni umieszczeni na stronie SG w dziale "Rulebook" i mają niebieską obwódkę (taką jak podstawowe zasady, Pit Fightrzy lub Carnival of Chaos).


Do mnie to przemawia ;). To co przytoczyłeś Gonzo dobitnie pokazuje, iż Shadow Worriorzy są bardziej na miejscu w Mordheim niż Dark Elfy.  :p
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline the_one

Mordheim PL
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 17, 2007, 06:50:54 am »
Zgadzam się bo sam z ciekawości przejrzałem zasady do nich i stoi w nich jak byk, ze shadow worriors krążą po całym znanym świecie. Przejrzałem też norsów i... no oni też dali by radę. Jako pierwsi ludzie odkryli lustrię, ponieważ są wspaniałymi żeglarzami i mogli by wpłynąc niezauważeni do sameco centrum miasta (pod osłoną mgieł i kurzu tak jak to robią piraci).

Co z tego wynika - więcej roboty dla mnie!

Czyli tłumaczę natępujące
Bretonia
Piraci
Bandyci z lasu Stirwood
Skaveny Klan Pestilien
Gladiatorzy
Amazonki
Wojownicy Cienia
Norsi

z nieoficjalnych odpadają tylko Ciemne, Lizaki i Strażnicy Grobowów

P.S.
bretonnia i piraci już zrobieni :D
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Dwalthrim

Mordheim PL
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 17, 2007, 07:28:21 am »
Cytat: "the_one"
Co z tego wynika - więcej roboty dla mnie!


 Dajesz rade - nie wymiękaj na robocie! :p  ;)

Cytat: "the_one"
P.S.
bretonnia i piraci już zrobieni :D


No i git! 8) Czekamy z niecierpliwością na reszte  :D  :)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"