trawa

Autor Wątek: Forgotten Realms - literatura  (Przeczytany 39253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sir Momo

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 13, 2003, 06:31:42 pm »
Cytuj
A co to jest 'Mezzonberan'?


Cicho... z pamięci pisałem ;P
URL=http://home.attbi.com/~bernhard36/honda-ad.html]Potęga domina :D[/URL]

Offline Hisieher Narsil

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2003, 02:26:04 pm »
A czytałeś Trylogie Lodowego Wichru - przed Bezgłośną Klingą?
Ja czytałem a teraz zamówiłem "Dziedzictwo"
Nie wiem czy to dalsza część Bezgłośnej Klingi albe występóje tam Dritzt i Wulfgar
aruk Khazad! Khazad ai menu!

Offline Zebra

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 16, 2003, 06:17:13 am »
ja tesh przeczytałem Wrota i Morze Piasków, i powiem wam że jeśli chodzi o Wrota Baldura to to raczej górnolotne nie jest.. Tak samo zresztą jak druga pozycja, ale książki z serii "Forgotten Realms" nie mierzą zbyt wysoko...

Ale mi nawet odpowiada taka siekanka na lewo i prawo i niby "Zaskakujące" zwroty akcji... Czasem wole sięgnąć po to niż powiedzmy po Stephena Kinga.. ( Który jest zresztą moim ulubionym autorem )
tara Zebra ze mnie...

Offline Nilgar

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 16, 2003, 01:18:40 pm »
Pewnie ze względu na przedział wiekowy, w który są skierowane - dlatego podobały mi sie Wrota bo były trochę inne, aż nie mogłem uwierzyć, że to Forgotten Realms kiedy flaki zaczęły pruć się na lewo i prawo. Nie wiem tylko czy jest spowodowane tym iż jest to książka na podstawie gry, czy tę może nowa tendencja w związku ze zmianą gustów odbiorców

Offline Serafin

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 18, 2003, 07:53:41 pm »
To przepiekne miasto wystepuje na pewno w "Ojczyzna" w "Krainu podmroku" i chyba w "Corka mrocznego elfa".
'sarn natha ilythiiri sarn ussa!

Offline Leon

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2003, 08:28:46 pm »
Czytał ktoś moze z seri Dungeons & Dragons "Grozine Jaskinie" i "Nieumarli". Chciałbym znać kogoś zdanie o tych książkach. :)

Offline sir Artus

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 16, 2003, 02:06:46 pm »
a może by tak Forgotten Realms Campaign Setting? Salvatore ciekawie opisal to miasto, ale skoncentrowal sie tylko na domach rzadzacych... Jeśli zas chosdzi o literature duże nadzieje pokładam w Wojnach pajęczej królowej...
Ten, który walczy z potworami powinien uważać żeby samemu nie stać się jednym z nich.
Gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie"  - F. Nietzsche

sir Artus,
www.ut.loc.prv.pl
www.forgotten.realms.prv.pl
rpg.gildia.com

Offline sir Artus

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 16, 2003, 02:21:53 pm »
Ech... najlepiej wypadaja moim zdaniem:

Pięcioksiąg Cadderly'ego
Krainy Chwały
Cień Elfa
i częściowo powiązany z FR Wampir z Mgieł

co do trylogii (a właściwie serii, bo Waterdeep nie jest zakończeniem tej historii...) to trzecia część wypada najmocniej - zmiana autora czyni swoje (Richard Awlinson, All-in-one to trzech pisarzy)
Ten, który walczy z potworami powinien uważać żeby samemu nie stać się jednym z nich.
Gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie"  - F. Nietzsche

sir Artus,
www.ut.loc.prv.pl
www.forgotten.realms.prv.pl
rpg.gildia.com

Offline Baldwin

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 16, 2003, 03:24:01 pm »
Cytat: "sir Artus"
Ech... najlepiej wypadaja moim zdaniem:
Pięcioksiąg Cadderly'ego


O jejku.Strasznie drażniaca seria.Ja bym polecił trylogie Doliny Lodowego Wichru...

Offline sir Artus

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2003, 03:54:45 pm »
Mógłbyś rozwinąć czemu drażniąca? Bo nie do końca rozumiem...

Trylogia... no cóż najlepsza z serii o Drizzcie bo pierwsza, ale żadnym hitem (MOIM ZDANIEM) nie jest
Ten, który walczy z potworami powinien uważać żeby samemu nie stać się jednym z nich.
Gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie"  - F. Nietzsche

sir Artus,
www.ut.loc.prv.pl
www.forgotten.realms.prv.pl
rpg.gildia.com

Offline Jon

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 23, 2003, 05:32:03 pm »
Dla mnie większość nowych tytułów z tej serii to już jedynie marnowanie papieru - o ile o wcześniejszych pozycjach - mam na myśli pierwsze tomy Kantyczki czy też I trylogia Salvatore można powiedzieć że są w miarę interesujące to pozostałe... Wygląda to tak że w siedzibie WotC spędza się autorów - zebranko - decyzje zapadają do końca roku miesięcznie trzy tomy - rzucie kostką wylosujcie w ten sposób wątki i bohaterów i do pisania - standard 15 stron dziennie - pamietajcie ze ma byc dla dzieci wiec sporo magii złych bohaterów, minimalne ilości seksu (co najwyżej bohaterom mogą goreć oczy, rumienić się policzki), przemoc ograniczona giną głównie istoty niehumanoidalne:)

Ksiązki z tej serii oferują nam coś co nazywam bezpiecznym czytaniem.

Wiem czego się spodziewać, wiem co dostanę - nie wymagają odemnie większego wysiłku intelektualnego, są osadzone w świecie który dobrze znam i kojarzę i tyle.

W Polskiej edycji razi jeszcze ultra niestaranna korekta.

Zeby wydawcy przeznaczyli tyle energii i kasy na wydawanie innych serii fantasy.

Offline High Elf

Co sądzisz o Forgotten Realms?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 26, 2003, 08:31:57 am »
Ja gram w dnd. RA Salvatore to mój ulubiony pisarz ze względy na losy bohatera Trylogii Mrocznego Elfa (Drizzt Do'Urden) i Bezgłośnej klingi (Artemisa Entreri) - obydwaj faceci są genialie wykreowani. Co sądzicie o RA Salvatorze?
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Pokpoko

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 26, 2003, 09:56:43 am »
kilka jego książek może byc..ale wiekszośc,to tak ja reszta FR zwykła tasmówka...a same forgoteny mnie nie ruszają....tandetny świat,heroic fantasy(nijak ni e zrobisz z tego dark)...i brak chaosu i slanesha :)

Offline Baldwin

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 26, 2003, 11:54:16 am »
W znacznej mierze zgadzam sie z Pokpoko.Jest kilka fajnych książek autorstwa Slavatore(np Trylogia doliny Lodowego Wichru),ale generalnie jest to autorem mało ambitnych i sztampowych książek.(jak większośc współczesnych autorów  fantasy)

Offline Dark Elf king

Forgotten Realms - literatura
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 26, 2003, 02:55:46 pm »
EEEEE chyba coś ci się powtórzyło dwa razy ten sam temat :lol: