Autor Wątek: Jesteś Dark czy Light Side???  (Przeczytany 21829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bizmut

Jesteś Dark czy Light Side???
« dnia: Listopad 02, 2005, 06:12:34 pm »
Tak jak w temacie, jaką stronę mocy trzymasz...

Upadabniasz się do Mistrza Jody czy do zardzewiałego Vadera  :)

_______________
Wierny Chaosowi

Offline Sukul Ankhadu

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2005, 06:57:20 pm »
Ja może powiem tak - nie jestem wielką fanką SW, stara trylogia mi się podobała, choć nie obejrzałam jej całej, nowa nie podobała mi się w ogóle. Już myślałam, że nic mi się z SW nie spodoba. No ale wtedy coś mnie tchnęło i zainwestowałam w dwa KOTORY.
Ostatnimi dniami przeszłam w końcu jedynkę Darth Revanem. No i bardziej mi się to podobało niż cukierkowe zakończenie jako Jedi. Aż chce się wrócić po raz kolejny.

A żeby dodać coś jeszcze, to powiem że zawsze mnie ciągnęło do Dark Side of Power, więc bliżej mi do Vadera, tylko że ja z chęcią zajęłabym jego miejsce ;)

Offline Dereq

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2005, 07:00:43 pm »
moj chyba pierwszy post na tej glidi.

oczywiscie ze Vader i dark side.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline eSirT

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2005, 07:28:34 pm »
Ciemność widzę, ciemność    :)

Zdziwię się, jeśli będzie tu większość zwolenników Jasnej Strony.
Ja, oczywiście, do nich nie dołączę  :badgrin:
Dark Side RuleZ :!:
łaśnie leżę i czekam, aż farba na suficie zacznie się łuszczyć. To moje nowe, ekscytujące jak reszta życia hobby.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2005, 08:08:03 pm »
Ja zawsze byłem zwolennikiem Imperium. Dlaczego ta żałosna republika w ogóle miała czelność stawać na drodze ciemnej strony mocy?

Z białego i czarnego wybrał bym czarne. Oczywiście o moim wyborze zadecydował jeden z największych sukcesów imperium - Imperial Star Destroyer i jego osławiona sylwetka kawałka pizzy.  ;)

Ave Imperium! Hail to the dark side!
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Gil-Galad

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2005, 08:56:40 pm »
Jak widać po awatarze jestem oczywiście za
jasną stroną :D
Ha, czyli będę pierwszy, który przeciwstawi się mrokowi!! ;)
Możecie mówić mi Mistrzu  ;)  8)

Czekam na uczniów ;)

Tak naprawdę nie wiem dlaczego wolę jesną stronę od ciemnej. Może dlatego, że jestem jakiś... zbyt moralny ;)
A tak na serio ( a raczej bardziej serio) to postawy "promowane" przez Jedi jasnej strony są dla mnie naturalniejsze, niż te z ciemnej strony. I do tego filozofia Jedi jest nawet wartościowa ;)

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2005, 02:31:55 pm »
Bezapelacyjnie jasna strona!!
Jest silniejsza, fajniejsza i nie doczepiają ci wieśniackiego przedrostka "Darth"   :lol:
Poza tym nie potrafiłbym zachowywać się jak Sith... Kto miałby sumienie iść jak np. Anakin do akademii...
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Bizmut

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2005, 08:57:00 pm »
Jeżeli ja mam wybór wybieram najemników, czyli Pana Bobę Fetta i do niego sie upadabniam, jeżeli jednak mam wybierać stronę to wybieram tę która jest kożystniejsza czyli DARK SIDE !!!!!!!!!!!!!

Czekam na zlecenia...

_______________
Wierny Chaosowi

Offline Rybb

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2005, 09:14:46 pm »
Miałem kiedyś podobne problemy :) więc teraz raz Light raz Dark coby życie miało smak... a pozatym moc należy zgłębiać po obu stronach :badgrin:

Offline Manfred

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2005, 01:36:58 pm »
Power of the Dark Side :]
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Ribald

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2005, 01:54:46 pm »
Jasne piwo, Jasna sprawa, Jasna Strona Mocy ;)

Aczkolwiek do Yody nie chcę się upadabniać :P
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

***

  • Gość
Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2005, 07:44:52 pm »
Ponieważ potworkowi i Gil-Galadowi wydaje się, że wiedzą co napiszę, więc muszę napisać coś innego ;)

Ale zacznę tradycyjnie: Jasna strona jest słaba ( :p ), te ciągłe przemyślenia, wahanie się- "czy przypadkiem, jeżeli tak zrobimy to nie będzie to krok ku ciemnej stronie bla bla bla...". Wszystko co może prowadzić do ciemnej strony jest z góry "złe", chociażby przywiązanie -> miłość, bo może wywołać gniew i zazdrość.

Ciemna strona jest zupełnym przeciwieństwem, wszystkie decyzje są wyjątkowo gwałtowne, a co za tym idzie często nieprzymślane. "Przeciętny przedstawiciel Ciemnej Strony" ( ;) ), jest zwykle silniejszy od Jedi- przetrwać mogą tylko najsilniejsi. Jednak, wdaje mi się, że szkolenie Sith'ów bardzo marnuje potencjał wielu jednostek (pamiętacie scenkę z Sithem i jego uczniami z KotOR'a I ?), poza tym brak zaufania i częste zdrady bardzo osłabiają Ciemną Stronę. Lord nie przekaże swojej wiedzy uczniowi, aby w przyszłości ten go nie zabił. Z drugiej strony jeżeli uczeń dojedzie do niej sam, to z pewnością będzie silniejszy...

Jasna Strona to stabilizacja, ale jednocześnie stagnacja. Ciemna Strona to ciągłe zmiany. Wojny i rywalizjacja prowadzą do wzmocnienia, a także rozwoju... Co innego, że mogą też prowadzić do ruiny...

Podsumowując: Bindo ! ;)

Cytuj
Kto miałby sumienie iść jak np. Anakin do akademii..

Yyy... Hyhy ;)

Offline Gil-Galad

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2005, 08:20:01 pm »
Cytat: "Norsefir"

Dla skrócenia mojej wiadomości uzuwam Twój tekst. Mam nadzieję, że mi wybaczysz ;)


Mówisz, że Ciemna Strona, stale się rozwija, więc powinna być silniejsza od jasnej strony. W sumie trudno określić, która ze stron jest silniejsza, bo każda z nich ma jakieś swoje mocne i słabsze punkty. I tak jak napisałeś ideologia Ciemnej Strony nie pozwala za zaufanie, a kiedy nie można nikomu zaufać, trzeba wszystkiego i wszystkich się wystrzegać łatwo jest popaść w obłęd i - wszystko stracić.
Ścieżka ciemności wiedzie do potęgi szybciej niż droga światła, lecz prowadzi również, a może przede wszystim, do zatracenia. Na jej końcu zawsze czeka klęska. Nawet jeśli jakiś Ciemny Jedi (w końcu nie koniecznie Sith) osiągnie ogromną potęgę, to marnie skończy. Przykład Pleagius the Wise - wielka wiedza, potęga, a jednak brak oparcia w innych stał się dla niego powodem do upadku (zarówno w ciemność własnego umysłu jak i wreszcie do śmierci).
Z kolei Jasna Strona opiera się na zaufaniu. Korzeni filozofii Jedi można się doszukiwać u stoików "There is no emotion". (Swoją drogą cenna reguła. I zdrowa. Ciemna Strona każe wyzwolić emocje, co często kończy się nadciśnieniem. ;) ) Reguła Zakonu w sumie nie poddawałe się stagnacji, to członkowie Zakonu się jej poddali, wątpiąc. A trzeba pamiętać że Jedi ma ufać Mocy, bez niej nic nie jest w stanie osiągnąć (pewnie nawet zupy bez pobrudzenia sobie koszuli ni zje), a bardzo wielu członków Zakonu od Mocy się... oddaliło. Fakt, że nie byli oni przygotowani do wojny... To, że przegrali nie stało się dlatego, że Jasna Strona jest słabsza, tylko dlatego, że Jedi dali się zaskoczyć, bo właśnie zasady, które powinny nimi kierować zaniedbali.


Podsumowując: Jasnej albo Ciemnej strony nie należy utożsamiać z Jedi, czy Sithami, chociaż w tym pierwszym przypadku jest to uzasadnione.

***

  • Gość
Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2005, 08:32:33 pm »
Cytat: "Gil-Galad"

Z kolei Jasna Strona opiera się na zaufaniu. Korzeni filozofii Jedi można się doszukiwać u stoików "There is no emotion". (Swoją drogą cenna reguła. I zdrowa. Ciemna Strona każe wyzwolić emocje, co często kończy się nadciśnieniem. ;) )

Tyle, że zbytnie zaufanie również często może prowadzić do porażki albo "zaskocznia" z powodu zdrady kogoś, kogo nim dażyliśmy.

Tak się zastanawiam, kto jest moralnie dobry... Gdy Sith widzi biedaka, umierającego z głodu na ulicy, czuje do niego pogardę, za jego słabość- nie pomoże mu.
A Jedi ? Nie kieruje się emocjami (w tym przypadku współczuciem), więc też mu nie pomoże...

Offline Bizmut

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2005, 09:01:24 pm »
Wady i zalety mają obie strony, więc najlepiej być najemnikiem pracującym dla Sithów :D

 

anything