trawa

Autor Wątek: Nowy komiks internetowy  (Przeczytany 34387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andruth

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2005, 06:33:22 am »
A tak poważnie

1."komiks" Juhasa to straszliwa, amatorska kupka
2.Kolega, co go bronić próbuje, nawiedzony jest mocno
2.Możliwośc pokazywania każdego gówna w sieci powinna być jakoś ograniczana
3.Szkoda sie dalej w to zagłebiać

Offline Gashu

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2005, 07:21:39 am »
Cytat: "andruth"

2.Możliwośc pokazywania każdego gówna w sieci powinna być jakoś ograniczana


Hehe, dobre. Ciekawe, kto niby miałby oceniać, co jest "gównem", a co nie jest.  :roll:

Dla zainteresowanych, komiks rysowany przez NN, można znaleźć tu:
http://wrak.pl/index.php3?strona=nazywo1&img=masturbator_01
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Fenrir

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2005, 10:15:52 am »
Autora nie znam i nie mam zadnych korzysci w bronieniu go. Dobrze, ze dostal wypunktowane bledy, chcociaz wiekszosc podanych argumentow  wydaje mi sie czepialstwem (np. zla perspektywa swiatel samochodu przekreslajaca cala plansze). Pisze Pan, ze Juhas nie potrafi rysowac dloni - ja to widze inaczej, moze na pierwszej planszy nie sa one dobrze narysowane(najpewniej dlatego ze sa zaslonione), ale juz na drugiej autor pokazuje ze wcale niezle mu wychodza. Nie wiem tez czy to tylko ja dostalem od zycia taki niesamowity zmysl percepcji, ze potrafie zauwazyc, ze zolnierz z okularami na drugiej planszy to faktycznie ktos inny, wysylajacy komunikat temu idacemu, ze pocisk nadlatuje ?
 
Cytuj
Dla zainteresowanych, komiks rysowany przez NN, można znaleźć tu:
http://wrak.pl/index.php3?strona=nazywo1&img=masturbator_01

czy to juz sa te prace na poziomie ? Bo jakos nie wydaje mi sie, by bylo to cos nalezacego chocby do tej samej ligi co Crawling, a juz na pewno nie widzi mi sie, by udzielal pan porad dotyczacych rysowania twarzy.

Offline andruth

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2005, 10:35:22 am »
Cytuj
moze na pierwszej planszy nie sa one dobrze narysowane(najpewniej dlatego ze sa zaslonione), ale juz na drugiej autor pokazuje ze wcale niezle mu wychodza


na natępnych dojdzie do perfekcji?
A co z twarzami?Ile stron potrzebuje żeby mu wyszło?

Cytuj
wiekszosc podanych argumentow wydaje mi sie czepialstwem (np. zla perspektywa swiatel samochodu przekreslajaca cala plansze).


tak, jeden zły element może całą planszę "położyć".
I a propos oceniania:

Skoro ktoś publikuje coś i informuje o tym ogół, to sie na ocenę i krytykę wystawia.Dobrze byłoby, gdyby wiedział, że to co robi nie jest jeszcze warte, żeby to choćby na rodzinnej imprezce pokazać, cóż dopiero w sieci.
Ale własnie sieć spowodowała, że każda, nawet najnędzniejsza wypocina, ląduję tu z "zachętą" - Joł, moje najnowsze dzieło!Dawajta!
i zawsze sie znajdą tacy co będą piać - Łoł, ale miszczu!Ciśnij dalej!

I to jest smutne.Znikło gdzieś takie poczucie, że może jeszcze nie czas, ze może warto w pokorze poćwiczyć, zanim sie zechce coś pokazać...

N.N.

  • Gość
Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2005, 10:39:42 am »
Cytat: "Fenrir"
 Nie wiem tez czy to tylko ja dostalem od zycia taki niesamowity zmysl percepcji, ze potrafie zauwazyc, ze zolnierz z okularami na drugiej planszy to faktycznie ktos inny, wysylajacy komunikat temu idacemu, ze pocisk nadlatuje ?

Niestety, ja nie dostałem od życia takiego zmysłu, w związku z czym, zauważam tylko, że na planszy jest ktoś inny. Reszty potrafię się jedynie domyślić, zgadując raczej o co autorowi mogło chodzić, niż  odczytując to z plansz.
Cytat: "Fenrir"

Cytuj
Dla zainteresowanych, komiks rysowany przez NN, można znaleźć tu:
http://wrak.pl/index.php3?strona=nazywo1&img=masturbator_01

czy to juz sa te prace na poziomie ? Bo jakos nie wydaje mi sie, by bylo to cos nalezacego chocby do tej samej ligi co Crawling, a juz na pewno nie widzi mi sie, by udzielal pan porad dotyczacych rysowania twarzy.

Ależ, ja nikomu nie udzielam porad, jak rysować. Wyrażam jedynie oceny rysunków, jeśli ktoś o to prosi. Twierdzenie, że tylko rysownik może dostrzec błędy rysunku, jest równie trafne, jak teza, że komiksy powinni kupować tylko rysownicy komiksów, bo inni i tak nic w nich nie zobaczą, a jak zobaczą, to i tak nie zrozumieją.
Świadectwem tego, że na komiksie się znam i potrafię go oceniać są moje inne prace. A moje rysunki są tylko dowodem, że potrafię narysować to i owo, umiem zakomponować planszę i jestem w stanie skonstuować opowieść tak, że jest zrozumiała od pierwszego do ostatniego kadru i nie trzeba do niej dołączać życzliwego tłumacza, by objaśniał jej sensy.

Nasza rozmowa sprawiła, że prace Juhasa ocenił rysownik z prawdziwego zdarzenia, potrafiący narysować i dlonie, i pojazdy, i pustynie, i lasy, i radionadajnik w dloni, i wszystko inne też.
To jest jego ocena. krótka, konkretna, rzetelna. Niech Pan teraz sobie podyskutuje z nim, bo moją cierpliwość już Pan wyczerpał. To jego opinia:
Cytuj

ja to np. lepszymi rysunkami okna na zime uszczelniam, nie mówiąc i paleniu w piecu

Offline Jaszcząb

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2005, 11:09:48 am »
Cytat: "N.N."

Nasza rozmowa sprawiła, że prace Juhasa ocenił rysownik z prawdziwego zdarzenia, potrafiący narysować i dlonie, i pojazdy, i pustynie, i lasy, i radionadajnik w dloni, i wszystko inne też.
To jest jego ocena. krótka, konkretna, rzetelna. Niech Pan teraz sobie podyskutuje z nim, bo moją cierpliwość już Pan wyczerpał. To jego opinia:
Cytuj

ja to np. lepszymi rysunkami okna na zime uszczelniam, nie mówiąc i paleniu w piecu


Dla dobra tej ciekawej dyskusji, uprzedzając prośbę Fenrira o przesyłanie przez andrutha kserówek jego prac do Katowic podeję kilka linek:
http://www.digart.pl/zoom.php?id=218754&dwnl=1
http://www.digart.pl/zoom.php?id=186803&dwnl=1
http://www.digart.pl/zoom.php?id=129960&dwnl=1

Offline Fenrir

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2005, 12:22:11 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Fenrir"
 
Ależ, ja nikomu nie udzielam porad, jak rysować. Wyrażam jedynie oceny rysunków, jeśli ktoś o to prosi. Twierdzenie, że tylko rysownik może dostrzec błędy rysunku, jest równie trafne, jak teza, że komiksy powinni kupować tylko rysownicy komiksów, bo inni i tak nic w nich nie zobaczą, a jak zobaczą, to i tak nie zrozumieją.
Świadectwem tego, że na komiksie się znam i potrafię go oceniać są moje inne prace. A moje rysunki są tylko dowodem, że potrafię narysować to i owo, umiem zakomponować planszę i jestem w stanie skonstuować opowieść tak, że jest zrozumiała od pierwszego do ostatniego kadru i nie trzeba do niej dołączać życzliwego tłumacza, by objaśniał jej sensy.

tak, takie stwierdzenie rzeczywiscie jest bardzo glupie, szkoda tylko ze jakos nie pasuje do naszej sytuacji. Sam Pan napisal, ze poziom swoich prac jest duzo wyzszy od prac Juhasa i wstyd byloby Panu cos takiego do internetu wsadzac. Zobaczylem co pan tam splodzil i jakos nie widze, zeby bylo to ani odrobine lepsze od rzeczy autora tematu. Pod wzgledem rysunku nawala u Pana znacznie wiecej elemtentow, ale jakos nie zauwazylem, zeby ktos Panu z tym kazal isc w cholere. Nie jestem absolutnie zwolennikiem bezkrytycznego podchodzenia do prac, bardzo bym za to chcial jakichs rzeczowych argumentow w dyskusjach, a nie czstej zjebki, tym bardziej, ze nie sa to byle bazgroly i prezentuja juz teraz poziom wyzszy od coniektorych wydanych w Polsce rzeczy (rowniez do Pana scenariusza, Panie Jerzy).

Offline Maciej

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2005, 12:28:21 pm »
Mylisz się Fenrirze  :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Fenrir

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2005, 12:31:58 pm »
w ktorym miejscu ?

Offline andruth

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2005, 12:32:48 pm »
Cytuj
nie sa to byle bazgroly i prezentuja juz teraz poziom wyzszy od coniektorych wydanych w Polsce rzeczy (rowniez do Pana scenariusza, Panie Jerzy).


Rece opadają.Co ty uważasz za "bazgroły" do scenariuszy Jerzego Szyłaka?"Szminkę", "Obywateli..." czy może "Dampca"?
Juhas nie potrafi robic komiksu, nie ma pojecia o narracji, dynamice i kompozycji, nawet słowem już nie wspomne o psychologii i dramaturgii.Jaka psychologia, skoro rysunki są tak nieporadne że kuleja od początku do końca.Broniąc go lub mówiąć że jest OK, wyrządza sie mukrzywdę.
I mówie to jako odbiorca komiksa, a nie rysownik.Mam dokładnie takie same oczekiwania wobec komiksu opublikowanego w jakiejkolwiek formie ( sieć, papier...).I nie ma tu taryfy ulgowej, Miller czy Juhas.Publikujesz - poddajesz sie ocenie i krytyce

Offline Maciej

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2005, 12:33:14 pm »
W założeniach.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Fenrir

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2005, 12:36:32 pm »
mialem na mysli Obywateli.

Cytuj
W założeniach.

prosze jasniej

Offline andruth

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2005, 12:40:51 pm »
Cytuj
mialem na mysli Obywateli.


Jacek Michalski wie co to kompozycja, kadr, dynamika, opowiadanie obrazem.Można nie lubić jego stylu, ale stawianie go w jednym rzędzie z jakimś amatorem, który nawet 2% tej wiedzy i umiejętność nie posiadł świadczy o ignorancji i niczym więcej.

N.N.

  • Gość
Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2005, 12:41:21 pm »
Cytat: "Fenrir"

Sam Pan napisal, ze poziom swoich prac jest duzo wyzszy od prac Juhasa i wstyd byloby Panu cos takiego do internetu wsadzac. Zobaczylem co pan tam splodzil i jakos nie widze, zeby bylo to ani odrobine lepsze od rzeczy autora tematu.

Nie ja wrzuciłem do internetu "Małego masturbatora", ale Jarek Obważanek, który zeskanował go ze stron "Komiksu Fantastyki", gdzie komiks ten został opublikowany prawie 20 lat temu. Może go Pan zapytać, czemu zamieścił na wraku taki marny komiks zamiast prac Juhasa.
Cytuj

Pod wzgledem rysunku nawala u Pana znacznie wiecej elemtentow, ale jakos nie zauwazylem, zeby ktos Panu z tym kazal isc w cholere.

Ależ owszem - wiele osób kazało mi iść w cholerę, ale wcale się nie dziwię, że nie zasuwazyłeś. Ty zauważasz szalenie mało i patrzysz bardzo wybiórczo. jeśli jednak masz ochotę, to poproszę o wymienienie rzeczy, które w tym komiksie sznwankują
Cytat: "Fenrir"

Nie jestem absolutnie zwolennikiem bezkrytycznego podchodzenia do prac, bardzo bym za to chcial jakichs rzeczowych argumentow w dyskusjach, a nie czstej zjebki, tym bardziej, ze nie sa to byle bazgroly i prezentuja juz teraz poziom wyzszy od coniektorych wydanych w Polsce rzeczy (rowniez do Pana scenariusza, Panie Jerzy).

Wydane w Polsce rzeczy mają to do siebie, że ktoś wziął za nie odpowiedzialność (autorzy podpisani imieniem i nazwiskiem, wydawca, który wyłożył na publikację pieniądze). Poza tym są skończone: mają początek, środek i koniec. Nikt ich nie ocenia na podstawie tego, czym może kiedyś będą, bo one są i już.
Ale i wtym miejscu chętnie wysłucham rzeczowej krytyki moich scenariuszy lub komiksów wg moich scenariuszy, bo to, co napisałeś jest próbą czstej zjebki i nie zawiera żadnych rzeczowych argumentów...

Offline Fenrir

Nowy komiks internetowy
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2005, 01:10:50 pm »
Cytuj
Nie ja wrzuciłem do internetu "Małego masturbatora", ale Jarek Obważanek, który zeskanował go ze stron "Komiksu Fantastyki", gdzie komiks ten został opublikowany prawie 20 lat temu. Może go Pan zapytać, czemu zamieścił na wraku taki marny komiks zamiast prac Juhasa.

czyli mam rozumiec przez to ze komiks ten jest tam wbrew Pana woli i wstydzi sie Pan ze cos takiego narysowal ?
Cytuj
Ależ owszem - wiele osób kazało mi iść w cholerę, ale wcale się nie dziwię, że nie zasuwazyłeś. Ty zauważasz szalenie mało i patrzysz bardzo wybiórczo. jeśli jednak masz ochotę, to poproszę o wymienienie rzeczy, które w tym komiksie sznwankują

Mialem przygotowac pare porownan Panskich i Juhasa prac, przedstawiajacych rzeczy elementarne, takie jak twarze, postacie kobiece, dlonie. Niezbyt mi sie chce cos takiego robic, wiec ogranicze sie do napisania, ze wypadaja mocno na Pana niekorzysc.
Cytuj
Ale i wtym miejscu chętnie wysłucham rzeczowej krytyki moich scenariuszy lub komiksów wg moich scenariuszy, bo to, co napisałeś jest próbą czstej zjebki i nie zawiera żadnych rzeczowych argumentów...

nigdzie nie atakuje Panskich scenariuszy. Aktualnie krytykuje tylko warstwe graficzna Wielkiego Masturbatora, ktory wg. Pana logiki powinien przewyzszac komiksy Juhasa w kazdym aspekcie (a ja jakos tego nie widze).