trawa

Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 83340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gashu

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 26, 2005, 12:54:34 pm »
Cytat: "MastaFlamastra"
"muminki sie cieszą gdy kogoś powieszą" :badgrin:


"Paszczak przez lupę, ogląda im ..."
 ;)

Wracając do tematu, czytał ktoś już muminkowe komiksy? Reczywiście trzymają poziom książkowych opowieści?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline graves

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 26, 2005, 04:11:52 pm »
Cytat: "Gash"
Wracając do tematu, czytał ktoś już muminkowe komiksy? Reczywiście trzymają poziom książkowych opowieści?

Muminki książkowe, to ja czytałem prawie ćwierć wieku temu, ale te komiksowe (kupiłem 1 tom, aby zobaczyć z czy to się je) - są całkiem niezłe. W pierwszym tomie są 3 niezależne części. Miło sie to czyta i szybko. Rysunki - takie jak w książeczkach, czyli naprawdę niezłe. Paski dotyczące jednej części są ze sobą związane ściśle (pojedynczo raczej można ich nie zrozumieć). Mnie sie to podobało i kupię też drugą część (w sumie zapowiadane są na razie 4).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 21, 2006, 11:07:12 am »
Należę do tych frajerów, którzy nie czytali powieści o Muminkach. Natomiast członkowie najbliższej rodziny czytali i są ich fanami.
Po lekturze wydanych przez Egmont komiksów wcale im się nie dziwię. Jestem zauroczony. Muminki to jedne z najbardziej ludzkich postaci komiksowych, z jakimi się zetknąłem. A to, że kojarzą się z hipopotamami (nawet w muminkowym świecie, vide "Dżungla w Dolinie Muminków"), ponoć najbardziej niebezpiecznymi zwierzętami Afryki, świetnie pokazuje, iż wolna wola może wygrać z determinizmem.

Córka i ja czekamy na następne tomy z niecierpliwością!

Offline redkac

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 23, 2006, 06:09:13 pm »
ja czytałem Muminki jak byłem mały ale za to moja żona naprzykład bardzo ich nie lubi. mówiła mi, że postacie są jakieś brzydkie, historie smutne no i Buki się bała :)
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 24, 2006, 10:41:22 am »
Powiem szczerze , że jak byłem mały to wolałem opowieści rysunkowe nieco inne niż muminki :)
Muminki tolerowałem jedynie w wersji animowanej ale i tak jako szalony dzieciak w tamtych czasach  podchodziłem do nich z dystansem (przy kumplach nie mozna było sie chwalić muminkami bo obciach).
Nowe wydanie jednak zakupiłem , chyba raczej z sentymentu lat młodości niz z uwielbienia dla bohaterów i ku mojemu zaskoczeniu wydało mi się bardzo fajne.
Uprzytomniłem sobie , że bajka muminki była jednak bardzo fajna i pouczająca.
Sam mam synka i jak troszkę podrośnie przedstawię mu tych bohaterów, tak jak pozna Reksia, Bolka i Lolka czy Baltazara Gąbkę.
Zatem ogólnie rzecz biorąc - polecam.

Offline empro

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 19, 2006, 09:58:40 pm »
nabył ktoś nowe Muminy z Egmontu ??
Warto ?? znaczy się czy fajne ??
lepsze, gorsze niż pierwszy rzut ??

:)

Offline holcman

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 19, 2006, 10:33:12 pm »
nabyłem.
przeczytałem.
równie dobre, jeśli nie lepsze niż pierwszy rzut.
martwi mnie tylko, że nie ma w środku informacji o kolejnych tomach :-(

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2006, 08:04:03 pm »
Po lekturze 3 i 4 tomu widać wyraźnie, że Egmont wydaje historyjki o Muminkach niechronologicznie. Ciekawe, co ma wpływ na takie decyzje? Osobiście irytuje mnie to. Lekceważony jest czytelnik, a przede wszystkim
samo dzieło komiksowe.
Oczywiście pierwsze miejsce na tej egmontowskiej antychronologicznej liście zajmuje "Usagi Yojimbo" - najpierw wydali tom dziewiąty, a potem ósmy... :roll:

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 21, 2006, 11:57:36 pm »
Nigdy wcześniej nie widziałam komiksowych Muminków. Dlatego też wieść, że pojawią się na naszym rynku mnie ucieszyła. Ale kiedy przejżałam jeden z tomików to (póki co) mnie nie przekonał. Nie wiem, może dlatego, że cały czas towarzyszył mi serial, a to był pierwszy kontakt z wersja komiksową i trudno mi się odrazu przestawić. Bardzo lubię serial, oglądam go kiedy tylko znajdę czas i mam w pamięci sceny kolorowe, ruchome, z polskim dubbingiem ^^' A tu "bach" dostaję komiks. W porównaniu z serialem wydaje mi się on taki, jakby to nazwać, uboższy?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 11, 2006, 07:58:18 pm »
Tom 5-ty bardzo dobry. Autorem "Tatusia Muminka i szpiegów" jest Lars Jansson i muszę przyznać, że to kawał sensacyjnego, męskiego komiksu. :lol:  Natomiast Tove Jansson w "Złotym ogonie Muminka" niezwykle subtelnie opowiedziała o krętych ścieżkach sławy. Moja córka skomentowała to krótko: "Piosenkarze mają lepiej". :)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 19, 2006, 06:48:03 pm »
Chyba sobie jednak zakupie któryś tom Muminków. Który polecacie?

Offline mazol

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 15, 2007, 01:41:13 am »
Na szybko o Muminkach.
W formie komiksowej a dokladniej gazetowej zmienil sie odbiorca mumikow, wiec i one same musialy ewoluowac. Po pierwsze staly sie bardziejk ludzkie, po drugie mniej dzieciece, jakby doswiadczone. Nawet te histori ktore bazuja na opowiadaniach roznia sie w szczegolach dotyczacych obyczajowosci. Migotka zdradza muminka, tatus pedzi bimber, upija nim siebie i migotke, alkohol i papierosy bywaja tematem gagow. W świecie małych puchatych stworzonek to zdecydowanie novum.

Jednocześnie sam Muminek jawi już bardziej jako nastolatek niż dziecko. Dorastanie można było dostrzec w najlepszym moim zdaniem "Tatusiu Muminka i morze", tu jednak autorka zmienia bohatera także wstecznie w odświeżając napisane uprzednio historie .

Offline JAPONfan

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 17, 2007, 12:28:50 pm »
Jak nazywała sie mama muminka i tata muminka przed jego narodzinami?

Offline mazol

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 09, 2007, 12:48:15 am »
Bjorn i Frida

Offline maximumcarnage

Odp: Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 09, 2014, 10:02:11 pm »
Mam pytanie do kogoś obeznanego w temacie. "Muminki" z Egmontu pokrywają się z tym co zamierza wydać EneDueRabe?

 

anything