Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 83326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 09, 2014, 11:46:29 pm »
Tak, to samo. Ale zanim EneDueRabe wprowadzi na rynek te 5 albumów nowego wydania, to minie pewnie kilka lat. Te książki Jansson wielkoformatowe wydają teraz w żółwim tempie.  :smile:  Te komiksy będą następne, jak już wznowią trzecią i ostatnią z wielkoformatowych książek fińskiej autorki.

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:07:24 am »
Bardzo mi miło z tego powodu.  :smile:  Ale to może trochę potrwać, bo aktualnie jestem w Dolinie Muminków.  :wink:  Kupiłem sobie zbiorcze wydanie wszystkich dziewięciu części w dwóch tomach i czytam po kolei. Właśnie zacząłem część trzecią pt. "W Dolinie Muminków". Po niej jeszcze sześć. A potem być może kupię i zabiorę się za "Życie", aczkolwiek na półce czekają np. nowy "Lucky Luke" i "Fistaszki". Choć taki fajny grubas może mnie zmusić swoją soczystością do szybkiego wchłonięcia, przed innymi.  :biggrin:
Chciałem zauwazyć, że w dodatku lada dzień wyjdą Muminki w komiksie. Można było o tym przeczytać tutaj: http://dybuk.wordpress.com/2014/01/07/rekomendacje-muminki-tom-1/

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:16:15 am »
O! Czekałem na te Muminki. Oby częstotliwość wydawania kolejnych tomów była jakaś przyzwoita.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:21:07 am »
Chciałem zauwazyć, że w dodatku lada dzień wyjdą Muminki w komiksie. Można było o tym przeczytać tutaj: http://dybuk.wordpress.com/2014/01/07/rekomendacje-muminki-tom-1/

Pytanie kiedy to "lada dzień" nastąpi?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:25:34 am »
Podczas Targów Książki 23-26 października.

Offline Death

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 29, 2014, 12:12:30 pm »
Chciałem zauwazyć, że w dodatku lada dzień wyjdą Muminki w komiksie. Można było o tym przeczytać tutaj: http://dybuk.wordpress.com/2014/01/07/rekomendacje-muminki-tom-1/
Dokładnie tak!  :smile: Czekam jak na zbawienie, bo w Polsce brakuje jeszcze 4 historii (tak naprawdę, to 5, ale jedna jest nie z tej serii), autorstwa Tove Jansson (mamy 17) i aż 50 historii jej brata Larsa Jansson (mamy 2). Tak po prawdzie, to opowieści, których jeszcze u nas nie ma, wyjdą pewnie za kilka lat, bo mamy bez żadnych dziur komiksy 1-13 i pierwsza brakująca, to dopiero 14. Nie mam zamiaru sprzedawać swojej kolekcji ośmiu albumików, bo nie wiadomo kiedy to wszystko wyjdzie i czy w ogóle całość. Ale nowe będę kupował, mimo że już mam to co będzie w pierwszych kilku albumach, bo te nowe wydanie wygląda super.

Generalnie świętujemy 100-lecie urodzin Tove Jansson i z tego powodu dzieje się wiele fajnych rzeczy. Na przykład już niedługo nowy film (oparty swoją drogą właśnie na komiksie "Muminki na Riwierze".


Na razie nic mi nie wiadomo o polskiej premierze. Ale pewnie jakiś dystrybutor zdecyduje się na ten film, w końcu Muminki są u nas bardzo popularne. A Nasza Księgarnia kilka tygodni temu wypuściła na rynek nowe wydanie.
Dobra, podjarałem się. Zmienię sobie nawet podpis na popularny ostatnio znaczek Tove 100. :smile:

Offline Johnson

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 29, 2014, 02:54:42 pm »
Z Waszych postów wynika, że komiksowe "Muminki", to nie lada kąsek. Chciałbym się zapytać, jeśli można, jakie zalety posiada ów tytuł? Co sprawia, że wyczekujecie tej pozycji?


Linkowany tekst do dybuk.wordpress.com jest raczej napisany dla ludzi siedzących już w temacie i nie ma tam specjalnie nic dla takiego muminkowego laika jak ja. Pytam, bo temat mnie zainteresował...

Offline Death

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 29, 2014, 03:25:04 pm »

Z Waszych postów wynika, że komiksowe "Muminki", to nie lada kąsek. Chciałbym się zapytać, jeśli można, jakie zalety posiada ów tytuł? Co sprawia, że wyczekujecie tej pozycji?
A znasz książki? Jest duże prawdopodobieństwo, że paski komiksowe o Muminkach są jeszcze lepsze (a jeśli nie są, to przynajmniej mogą się niektórym osobom bardziej od książek podobać). Mają wszystko to, co książki, czyli magię natury, mądrość, depresyjny klimat (generalnie to są książki o samotności), świetne historie, znakomite postacie, wzruszające momenty... Plus dodatkowo posiadają coś, czego książki nie mają, lub co jest tam w mniejszych ilościach, czyli totalnie odjechany humor i naprawdę wyjątkowo dziwne przygody.

Np. na morzu jest sztorm, więc co robi Mama Muminka? Mówi do męża, że tu macie kanapki i weź dzieciaki na łódkę, bo to fajna przygoda popływać w czasie sztormu.
Albo Muminki są na wyspie, nie mają co jeść, więc upolowały i zarżnęły dzikiego wieprza. Zjadły go, a za chwilę wpada inna świnia i mówi do Muminków, że zjadły jej męża. I dodatkowo mówi, że ją też mogą zjeść, ale najpierw chciałaby zakopać kości męża Albo Muminek znalazł zwłoki, więc Mama każe mu je zakopać w ogrodzie. Pełen odjazd. Ale oczywiście smutno też czasem jest.

Dodatkowo to są przecież komiksy, a Tove Jansson jest znakomitą rysowniczką, więc im więcej jej rysunków tym lepiej. Oczywiście jest też zabawa typowo komiksowa. Tove robi rzeczy, które można zrobić tylko w medium komiksowym. A to poukrywa jakieś smaczki w rysunkach, a to bawi się w jakieś ozdabianie kadrów np. zamiast jednej z 4 kresek, które tworzą kadr, jest łańcuch, jakaś łodyga, lub szczotka (w zależności od tego co aktualnie dzieje się w historii), albo np. przez całą historię "Rabusie" razem z Muminkiem i Ryjkiem przygody przeżywa jakieś małe zwierzątko napotkane po drodze, którego oni zupełnie nie widzą (po przeczytaniu można sobie jeszcze raz przejrzeć komiks i zobaczyć, że zwierzątko cały czas tam było i robiło to samo co znacznie więksi Muminek i Ryjek). Tak samo było z Idefiksem w Wyprawie dookoła Galii, tylko że Jansson zrobiła swój komiks 11 lat wcześniej. Nie wiem czy to ona wpadła jako pierwsza na ten pomysł, ale bardzo możliwe.

Postacie w komiksach są też mniej grzeczne. Włóczykij jest zachowaniem bardziej podobny do Tomka Sawyera, czy Hucka Finna. Nie jest taki ułożony jak w książkach (a tym bardziej w anime, gdzie jest praktycznie bez skazy). Chodzi tylko z tą swoją fają i kombinuje, co by tu nabroić. Tatuś Muminka pije rum, pali cygara, Muminek daje komuś w mordę, Ryjek jest 10 razy większym materialistą, niż w książkach i takie tam.

Paski o Muminkach to połączenie książek o Muminkach, pasków komiksowych  o Fistaszkach i surrealistycznego humoru. W mojej opinii komiks znakomity.

Offline Itachi

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 29, 2014, 05:44:41 pm »
Po Waszych komentarzach chyba się skuszę, bo z Muminkami miałem styczność tylko w bajce :wink:

Offline vision2001

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 29, 2014, 06:04:47 pm »
bo z Muminkami miałem styczność tylko w bajce :wink:
Filmie animowanym? ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 29, 2014, 06:11:34 pm »

Offline Johnson

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 29, 2014, 06:13:36 pm »
Cytuj
A znasz książki? Jest duże prawdopodobieństwo, że paski komiksowe o Muminkach są jeszcze lepsze


Pisząc, że jestem muminkowym laikiem, miałem właśnie na myśli, że nie znam nic. No, może poza serialem animowanym, który oglądałem za dzieciaka na Dobranockę, ale mogę o nim powiedzieć tylko tyle, co wszyscy, którzy w podobnym wieku oglądali tamten serial - "bałem się Buki".


Dziękuję Ci za odpowiedź.

Offline Itachi

Odp: Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 25, 2014, 09:53:18 am »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/237557-muminki-tom-1

Wiadomo już coś odnośnie premiery Muminków? Od dobrego miesiąca cisza w temacie...

Offline Itachi

Odp: Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 17, 2014, 03:58:40 pm »

Offline vision2001

Odp: Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 17, 2014, 04:00:32 pm »
Same dobre informacje :biggrin:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/237557-muminki-tom-1
Ale wydawcą jest Wydawnictwo EneDueRabe. Więc może nowy topic trzeba założyć?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---