Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 83316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 13, 2015, 03:41:53 pm »
Mam już pierwszy tom Muminków. Bardzo ładne wydanie, wielki format ( z 1,5 cm wyższy niż standardowy integral frankofoński ), dobry papier. Mimo tego ciągłego przekładania premiery, ostatecznie za jakość wydania należą się wydawnictwu pochwały.

Offline Gre

Odp: Muminki
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 13, 2015, 04:02:57 pm »
jw


 piekne wydanie :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Muminki
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 13, 2015, 04:11:20 pm »
a nie macie trochę odstającej okładki od stron ? wydanie zacne, ale grzbiet chyba trochę zbyt wąski...

ramirez82

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 13, 2015, 04:18:41 pm »
a nie macie trochę odstającej okładki od stron ? wydanie zacne, ale grzbiet chyba trochę zbyt wąski...

No rzeczywiście, nie zwróciłem na to uwagi. Mam to też chociażby w Goliacie Centrali, czy Daytripper Muchy.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Muminki
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 13, 2015, 04:22:07 pm »
No rzeczywiście, nie zwróciłem na to uwagi. Mam to też chociażby w Goliacie Centrali, czy Daytripper Muchy.

ciekawe, czy jakby zostawić przygniecione stertą innych komiksów na jakiś czas, to nabrałoby normalnej formy ?

Offline spence

Odp: Muminki
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 13, 2015, 05:32:45 pm »
ciekawe, czy jakby zostawić przygniecione stertą innych komiksów na jakiś czas, to nabrałoby normalnej formy ?

Jak zrobisz za mocno to się mogą takie brzydkie zagięcia na papierze zrobić.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 13, 2015, 05:54:55 pm »
ciekawe, czy jakby zostawić przygniecione stertą innych komiksów na jakiś czas, to nabrałoby normalnej formy ?
Z doświadczenia wiem, że świetnie w roli przedmiotowej sterty komiksów sprawuje się pakiet komiksów Presla  :wink:

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 13, 2015, 06:09:18 pm »
Kupilem Muminki i jestem milo zaskoczony, raz jakoscia wydania i formatem, dwa absurdalna i zakrecona fabula, niekoniecznie skierowana do dzieci. Bardzo podobaja mi sie zabiegi fabularne, ktore podobnie jak w moich ulubionych Simpsonach, polegaja na naglej zmianie kierunku rozwoju historii i pociagnieciu watku kompletnie innego.
Zbyt waskiego grzbietu nie stwierdzono, ale przeoczylem tez wade w muchowym Przebudzeniu, a teraz z racji, ze leze chory w lozku i kot mi sie przykleil do boku i nie mam serca go budzic, nie pojde sprawdzic co z grzbietem B-)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Muminki
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 14, 2015, 04:19:39 pm »
Kupilem Muminki i jestem milo zaskoczony, raz jakoscia wydania i formatem, dwa absurdalna i zakrecona fabula, niekoniecznie skierowana do dzieci. Bardzo podobaja mi sie zabiegi fabularne, ktore podobnie jak w moich ulubionych Simpsonach, polegaja na naglej zmianie kierunku rozwoju historii i pociagnieciu watku kompletnie innego.
Zbyt waskiego grzbietu nie stwierdzono, ale przeoczylem tez wade w muchowym Przebudzeniu, a teraz z racji, ze leze chory w lozku i kot mi sie przykleil do boku i nie mam serca go budzic, nie pojde sprawdzic co z grzbietem B-)

dodać należy jeszcze, że pomimo dużej dynamiki na planszach, przechodzenie między kadrami jest bardzo płynne, a tekst jest ograniczony do minimum dzięki czemu Muminki nie są tak "archaiczne" w odbiorze.

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 14, 2015, 04:32:15 pm »
Tu nie ma o czym gadać. Calvin, Muminki i Fistaszki to święta trójca komiksu prasowego.  :smile:

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 14, 2015, 04:44:00 pm »
A mi Calvin za bardzo nie podszedl. Fistaszkow natomiast niestety przeczytalem za malo, kiedys nadrobie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline spence

Odp: Muminki
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 14, 2015, 05:17:01 pm »
A mi Calvin za bardzo nie podszedl. Fistaszkow natomiast niestety przeczytalem za malo, kiedys nadrobie.

Kalwin dla mnie jest piękny jako obyczajówka, Fistaszki to samo... Znaczy raczej mnie nie bawią ale uważam że są mądre (więcej Kalwina czytałem niż Fistaszków) Muminki też doczytać kiedyś, zachęciliście mnie (zapisuję na liście)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2015, 05:20:03 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 26, 2015, 12:34:11 pm »

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 26, 2015, 01:24:36 pm »
Jerzy Szyłak o Muminkach: http://ryms.pl/artykul_szczegoly/188/index.html
czytam notke biograficzna Szylaka i widze "Znak zodiaku: Skorpion." x 2 - widocznie to jest bardzo wazna informacja o jego osobie :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Muminki
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 27, 2015, 07:53:43 pm »
czytam notke biograficzna Szylaka i widze "Znak zodiaku: Skorpion." x 2 - widocznie to jest bardzo wazna informacja o jego osobie :smile:


informacja wręcz kluczowa , fundamentalna , priorytetowa  a nawet pryncypialna ( cokolwiek to znaczy).

"Jesteś podwójnym sobą."