Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 83345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline A.L.

Odp: Muminki
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 02, 2015, 10:09:33 pm »
Mogę prosić osoby, który już kupiły o obfocenie komiksu? :)

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 02, 2015, 10:23:53 pm »
Akurat przed chwilą znajomy przesłał mi fotki.
1 i 2

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 03, 2015, 06:18:07 am »
@Death to Ty jeszcze nie kupiles Muminkow?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 03, 2015, 09:33:32 am »
Nie, bo wszystkie 4 komiksy z tego albumu mam już w egmontowych. Oczywiście kupię nowe wydanie, ale na razie biorę to, co chcę aktualnie przeczytać, a nie to co już znam i tylko postawię na półkę.

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 03, 2015, 11:13:29 am »
Nie, bo wszystkie 4 komiksy z tego albumu mam już w egmontowych. Oczywiście kupię nowe wydanie, ale na razie biorę to, co chcę aktualnie przeczytać, a nie to co już znam i tylko postawię na półkę.
Opychaj stare wydanie i kupuj nowe, bo zanim sie zorientujez to zniknie ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 03, 2015, 12:25:11 pm »
Stare wydanie to prawie wszystkie komiksy Tove w ośmiu albumikach + 2 komiksy jej brata Larsa. Jeśli w ogóle kiedykolwiek wyjdzie całość Tove, to najwcześniej za 5 lat, ale wątpię, że tak szybko i czy w ogóle. A Larsa nie dostaniemy pewnie nigdy, więc dla jego historyjek trzeba sobie zostawić te albumiki. EneDueRabe miało wielomiesięczne opóźnienie z pierwszym tomem. Zostawię sobie stare, a nowe będę kupował jak będzie wychodzić. Pewności żadnej nie ma. Na razie dostaliśmy 4 historie z 21 (nie licząc kilkudziesięciu komiksów Larsa). To jeszcze poootrwaaa.
Gdybym chciał to sprzedać to zrobiłbym to już dawno temu jak jeszcze nikt nie wiedział o planach EneDueRabe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 11, 2015, 12:04:51 am »
Jakoś nie zachwyciły mnie te "Muminki", nie wiem czemu. Z Muminkami miałem styczność tylko w dobranocce, pewnie dobre 25 lat temu, więc właściwie nie znam ich i nie miałem jakichś sprecyzowanych oczekiwań co do komiksu. Może za bardzo się nastawiłem, że będą to stripy na miarę Fistaszków - dla mnie chyba nic nie dorówna Fistaszkom. Graficznie pierwsza klasa, czytało się bez bólu, ale nie odnalazłem się w tych absurdach serwowanych przez autorkę. Na pewno będę wyglądał kolejnych tomów, bo chcę poznać całość, ale póki co, dla mnie jest to tylko dobry komiks.

Offline Itachi

Odp: Muminki
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 16, 2015, 07:14:46 pm »
Jakoś nie zachwyciły mnie te "Muminki", nie wiem czemu. Z Muminkami miałem styczność tylko w dobranocce, pewnie dobre 25 lat temu, więc właściwie nie znam ich i nie miałem jakichś sprecyzowanych oczekiwań co do komiksu.

Miałem podobną sytuację do Twojej, jednak wrażenia po Muminkach mam lepsze. Chociaż moim zdaniem każda kolejna historyjka obniżała pułap, dobrze że dostaniemy wszystkie paski zebrane w 5 tomach, mam nadzieję że do końca roku chociaż dwa kolejne tomy wyjdą.

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 17, 2015, 12:17:40 am »
Przypuszczam, że będzie jeden tom rocznie. Wcześniej wydawali książki bogato ilustrowane tej samej autorki (Tove tworzyła picturebooki zanim to było modne) podobne do tych komiksów, czyli A4 i HC. I chyba była jedna rocznie. Ich tytuły to Co było potem?, Kto pocieszy Maciupka? i Niebezpieczna podróż. Książki do wydawania się skończyły, to zabrali się za komiksy.

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 20, 2015, 10:31:38 pm »
Naprawdę Bobek jest nazywany w tym tłumaczeniu Śmierdzielkiem?  :doubt:
http://szwecjoblog.blogspot.com/2015/03/rozne-oblicza-tove-jansson-wiadomosc.html

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 21, 2015, 05:34:27 am »
Stinky - en figur som Tove Jansson skapade för dagsstrippserien i Londontidningen The Evening News, 1954. Stinky är mycket hårig, avger en hemsk stank och äter det mesta (i den första serieepisoden äter han upp hela Muminhuset). Han kan beskrivas som en skurk eftersom han är oärlig och gillar att förstöra för andra. Han är dock inte genomelak och hjälper ibland andra... så länge han tjänar på det. När Muminpappa känner sig äventyrslysten söker han ibland upp Stinky. Sniff har ibland samarbetat med Stinky för att tjäna enkla pengar. Den enda Muminboken han är med i är bilderboken Skurken i muminhuset men han hade en återkommande roll i den japanska animerade TV-serien.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 21, 2015, 10:25:29 am »
Po co mi wklejasz historię Bobka?

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 21, 2015, 10:38:24 am »
Nie Bobka, a Stinky'ego. Przeczytaj uwaznie, a moze wyciagniesz jakies wnioski dlaczego animowany Bobek jest Smierdzielkiem w wersji komiksowej.
I nie Ci, a na forum.
I jaka historie?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 21, 2015, 10:51:46 am »
Jakie wnioski mam wyciągnąć?
Stinky zarówno w wersji książkowej jak i serialowej przetłumaczony został jako Bobek.
Mogliby się dostosować, skoro taka nazwa się przyjęła. Niech jeszcze zmienią Włóczykija na Obieżyświata, Małą Mi na Lili Mi, a Ryjka na Wąchacza.

Offline peta18

Odp: Muminki
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 21, 2015, 11:00:04 am »
A jaka historie Ci wklejam?

A wnioski takie, ze Stikny to Smierdziel, a nie Bobek. Opis postaci jak najbardziej pasuje do ksywki.
Ksiazek nie czytalem, ale wyczytalem, ze serialowy Bobek wystepuje tylko w jakims opowiadaniu. Nie kazdy ogladal serial na dobranoc.
A co po polsku znaczy Lili Mi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2015, 11:04:51 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna