Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 83301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deg

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:05:35 pm »
Niedługo dodruk pierwszego tomu + dwójka. Info z Facebooka wydawnictwa.
Pytanie, co oznacza w tym przypadku "niedługo"...

Offline Koalar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 04, 2017, 10:15:07 pm »
Według angielskiej Wikipedii jest już 10 tomów Drawn and Quarterly (pierwszy tom od Ene Due Rabe opierał się na tym wydaniu) zbierających 41 historyjek z 73 (74 z zerowym). Więc będzie jeszcze kilka tomów D&Q (jeśli w ogóle będą kontynuować wydawanie, bo chyba w 2016 nie wydali Muminków, choć wcześniej wydawali tom na rok). A my mamy 2 tom po ponad 2 latach... Fatalne tempo wydawnicze. :sad: Nie sądziłem, że to napiszę, ale już Sideca wygląda lepiej... Dlatego nie lubię, jak wydawnictwa niekomiksowe biorą się za wydawanie komiksów (zwłaszcza serii).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline absolutnie

Odp: Muminki
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 04, 2017, 10:27:58 pm »
Według angielskiej Wikipedii jest już 10 tomów Drawn and Quarterly (pierwszy tom od Ene Due Rabe opierał się na tym wydaniu) zbierających 41 historyjek z 73 (74 z zerowym). Więc będzie jeszcze kilka tomów D&Q (jeśli w ogóle będą kontynuować wydawanie, bo chyba w 2016 nie wydali Muminków, choć wcześniej wydawali tom na rok). A my mamy 2 tom po ponad 2 latach... Fatalne tempo wydawnicze. :sad: Nie sądziłem, że to napiszę, ale już Sideca wygląda lepiej... Dlatego nie lubię, jak wydawnictwa niekomiksowe biorą się za wydawanie komiksów (zwłaszcza serii).


Ene Due Rabe na początku zapowiedzialo, że wyda tomy z komiksami rysowanymi przez samą Tove Jansson, czyli, że nie będzie ich 10, ale mniej. Jeśli dobrze odczytuję dane podane w angielskiej Wikipedii, to pięć.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Koalar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 04, 2017, 11:02:12 pm »
Ene Due Rabe na początku zapowiedzialo, że wyda tomy z komiksami rysowanymi przez samą Tove Jansson, czyli, że nie będzie ich 10, ale mniej. Jeśli dobrze odczytuję dane podane w angielskiej Wikipedii, to pięć.

No to tam są 3 tomy z samą Tove, 2 kolejne są we współpracy z Larsem. I te 5 tomów chyba mniej więcej wydał już Egmont (ale tam widzę tylko Tove jako autorkę według sklepu Gildii).
Jeśli tomy Larsa są słabsze, to płakał nie będę, jeśli są na podobnym poziomie co te Tove, to szkoda, że nie zostaną wydane jego samodzielne komiksy.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 04, 2017, 11:20:38 pm »
Egmont wydał 17 z 21 historii stworzonych przez Tove (czasem wspólnie z Larsem). Plus 2 z 52 historii Larsa. Dopiero czwarty tom z EneDueRabe będzie zawierał premierowy materiał (jeśli ktoś ma egmontowe wydanie), ale za to aż 3 z 5 historii w nim zawartych to będą te nowe. Czyli zostanie tylko jedna premierowa historia Tove, która wyjdzie w piątym tomie. Jest jeszcze ta zerowa historia, której pewnie nigdy w PL nie ujrzymy.

Zrobiłem sobie kiedyś taką listę i nie wiem czy tu wklejałem. Cyfra w nawiasie oznacza numer egmontowego tomiku.

1. Rabusie, Mumintrollet (4)
2. Życie rodzinne, Muminfamiljen (3)
3. Muminki na riwierze, Mumin på Rivieran (6)
4. Wyspa Muminków, Den ensliga ön (3)
5. Niebezpieczna zima, Den farliga vintern (1)
6. Zabawa w udawanie, Låtsaslek (7)
7. Nowy dom Muminka, Mumin bygger ett hus (1)
8. Nowe życie Muminków, Mumin börjar ett nytt liv (1)
9. Zakochany Muminek, Mumin blir kär, (3)
10. Dżungla w Dolinie Muminków, Mumindalen blir djungel (2)
11. Muminki i marsjanie, Mumin och marsmänniskorna, (4)
12. Muminki i morze, Mumin och havet (2)
13. Związkowcy w Dolinie Muminków, Föreningsliv i Mumindalen (8 )
14. Mumintrollet i vilda västern
15. Panna Migotka w dobie rokoko, Snorkfröken i rokoko (8 )
16. Mumin och medborgarkänslan
17. Mumin och kometen
18. Złoty ogon Muminka, Mumin och den gyllene svansen (5)
19. Muminvinter
20. Muminki zostają marynarzami, Mumin till sjöss (6)
21. Zaloty nieboraka, Klåttdjurets frieri (7)
------------Od tego momentu już tylko komiksy Larsa------------
22. Lampa Muminka, Mumins lampa (8 )
24. Tatuś Muminka i szpiedzy, Muminpappa och spionerna (5)

Na podstawie dziesiątej historii powstały 3 odcinki serialu anime, które należą do moich ulubionych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 11:26:25 pm wysłana przez Death »

Offline gobender

Odp: Muminki
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:16:42 am »
Wyszedł jeszcze integral D&Q zbierajacy 5 tomów Tove. Dodatkowo uzupełniający (o ile pamietam 2) brakujące stripy zamykające wybrane historie, które uciekły w wydaniu HC pojedynczych tomów od D&Q.


Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 22, 2019, 11:08:35 am »
Wydawnictwo EneDueRabe przestało istnieć w tym miesiącu. Dobrze, że zostawiłem sobie te kolorowe albumiki z Egmontu, bo całymi latami czekaliśmy na drugi tom zbiorczych Muminków ze wspomnianego wydawnictwa i mimo znakomitej sprzedaży tomu pierwszego (był nawet dodruk) drugi nie wiedzieć czemu nigdy nie został wydany. Wielokrotnie pytałem wydawcę i odpowiedzi w ostatnich kilku latach nie było.
https://www.facebook.com/Wydawnictwo-EneDueRabe-115575368478014/

Ależ bym przygarnął taki integral (po polsku), który gobender pokazał w poście powyżej. Obok Calvina i fistaszków najlepsze paski jakie czytałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 01:43:09 pm wysłana przez Death »

Offline -gościu-

Odp: Muminki
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 22, 2019, 11:35:12 am »
Oj za te Muminki (mimo, że pierwszy tom nie sprostał moim oczekiwaniom) należałoby ich wytarzać w smole i pierzu!  :mad:

Offline Lesiok

Odp: Muminki
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:17:08 pm »
Death skąd masz informację o końcu EneDueRabe? Na ich profilu fb nie mogę tej informacji znaleźć.Sam czekam na kolejne Muminki, chociaż zwątpiłem dawno, że EneDueRabe będzie je dalej wydawać. Liczyłem, że może jakieś inne wydawnictwo skusiłoby się na pociągnięcie tematu.

Offline janjedlikowski

Odp: Muminki
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:24:52 pm »
Może Egmont na fali wznowień pociągnąłby i Muminki?

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 22, 2019, 01:42:15 pm »
Death skąd masz informację o końcu EneDueRabe? Na ich profilu fb nie mogę tej informacji znaleźć.Sam czekam na kolejne Muminki, chociaż zwątpiłem dawno, że EneDueRabe będzie je dalej wydawać. Liczyłem, że może jakieś inne wydawnictwo skusiłoby się na pociągnięcie tematu.
Przepraszam bardzo za podawanie błędnych informacji. No głupi jestem i nic nie poradzę. Myślałem, że ta czarna wstęga jako profilowe zdjęcie to oznaka, że przestali istnieć. Od kilku dni i wrzucenia tej wstęgi nic nie pisali, a nagle po tym jak napisałem tutaj na forum o ich śmierci akurat coś wrzucili i zmienili profilowe. Czyli pewnie wstęgę mieli związaną z prezydentem Gdańska. No nic, czyli nadal trzeba ich męczyć. Ja im źle nie życzę, ale w sumie cieszyłem się trochę, że może Muminki będą wolne dla innych wydawnictw. :wink:

Offline gobender

Odp: Muminki
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 22, 2019, 02:10:06 pm »
Przy okazji, zapowiadają już drugi integral deluxe z paskami Larsa (angielskojęzyczny)

 

anything