Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 83322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradkonrad

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 23, 2005, 10:13:47 pm »
Tak wyglądał muminek jak wyszedł z cylindra!!

Offline Błendny Komboj

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 24, 2005, 06:17:21 am »
Cytat: "Insect"

pan troll z wikipedi:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Troll


ja chyba zostane przy moim hipopotamie

Określenia trolle sama autorka używa w odniesieniu do Muminków i innych istot fantastycznych zamieszkujących wymyślony  przez nią świat. Nie pamiętam natomiast, aby kiedykolwiek nazywała je hipopotamami.

Pierwsza książka cyklu nosiła tytuł "Małe trolle i duża powódź". Dopiero w następnym tomie, w "Komecie...", Tove po raz pierwszy wprowadziła nazwę Muminki. Z resztą w rzeczonym artykule jest o tym mowa.  Tak więc Muminki były trollami zanim jeszcze stały się Muminkami, nigdy natomiast nie były hipopotamami.

Trolle żyją w Skandynawii.
Hipopotamy żyją w Afryce.

Więc nawet w wymiarze geograficznym Muminkom bliżej jest do trolli niż do hipopotamów.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Insect

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2005, 10:00:51 am »
witam
Cytuj
Pierwsza książka cyklu nosiła tytuł "Małe trolle i duża powódź". Dopiero w następnym tomie, w "Komecie...", Tove po raz pierwszy wprowadziła nazwę Muminki. Z resztą w rzeczonym artykule jest o tym mowa. Tak więc Muminki były trollami zanim jeszcze stały się Muminkami, nigdy natomiast nie były hipopotamami.

hmm, o tym nie wiedziałem, jednak swojego zdania nie zmieniam, to że muminki są trollami nie oznacza, że nie są podobne do hipopotamów.
Moim zdaniem hipopotamy przypominają muminki  wielu osobom, weźmy przykład znajdujący sie kilka postów wcześniej:

Cytuj
Cytat:   
2. Muminki to nie są "człekokształtne hipopotamy".    


Ale przypominać to przypominają.

tak więc jednym osobom przypominają drugim nie, dlatego autorka informacji o wydaniu muminków, mogła użyć takiego porównania, lepsze to niz porównanie ich do trolli, których osoby nie będący głebiej w temacie (muminków)  kojarzą jednak z wcześniej podanym obrazem z wikipedi

Offline Błendny Komboj

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2005, 08:21:13 pm »
Cytat: "Insect"

tak więc jednym osobom przypominają drugim nie, dlatego autorka informacji o wydaniu muminków, mogła użyć takiego porównania, lepsze to niz porównanie ich do trolli, których osoby nie będący głebiej w temacie (muminków)  kojarzą jednak z wcześniej podanym obrazem z wikipedi

Nie zmienia to faktu, że porównanie Muminków, małych i miłych stworzonek, do hipopotamów jest niezręczne i nie przystoi osobie zajmującej się fachowo publicystyką.
Poza tym autor(ka) z tego co widać sam(a) nie jest w temacie Muminków, skoro jak na dłoni widać iż tekst sponsorowała wyszukiwarka google, a i to nie pomogło ustrzec się byków merytorycznych, jak choćby owa nieszczęsna wzmianka, że "W dolinie Muminków" jest zbiorem opowiadań.

Nie zdziwiłbym się, gdyby dotyczyło to samego komiksu, ale książki Tove Jansson to klasyka tak dobrze znana, w Polsce i na świecie, że pisać bzdur na ich temat po prostu nie wypada.
Ale to już chyba piętno naszej epoki. Krytycy filmowi nie znający podstaw historii kina, dziennikarze kulturalni olewający znajomość klasyki literatury i surfujący po internecie w poszukiwaniu zdawkowych informacji.
Więc już się nie czepiam.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Tkachoz

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 24, 2005, 09:28:01 pm »
a poza tym w artykule napisala ze komiks juz sie ukazal a sie ukaze chyba dopiero wkrotce (poczatek grudnia tak?).. no to tak do bledow dodajac w artykule ;)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 24, 2005, 09:54:21 pm »
Dlaczego piszecie autorka artykułu? Alex Kłoś to kobieta?
Tkachoz, Muminki już się ukazały.
Mnie porównanie skandynawskich trolli do afrykańskich hipopotamów nie irytuje, nawet dostrzegam pewne podobieństwo.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Tkachoz

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 24, 2005, 10:20:25 pm »
ups przepraszam, myslalem ze pisala to kobieta, nie sprawdzilem ze napisal to Alex Klos
a to ze sie nie ukazaly, to po prostu po tym stwierdzam: nie widze tego w empiku, a na serwisach komiksowych nie jest podane ze wyszlo. no tak niby data premiery 21 listopad, ale jeszcze tego nie widzialem.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 24, 2005, 10:26:10 pm »
Widziałem "Muminki" w krakowskim Megastorze, nawet je pobieżnie przeglądnąłem, stąd wnioskuje, iż się ukazały.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 24, 2005, 10:42:01 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Widziałem "Muminki" w krakowskim Megastorze, nawet je pobieżnie przeglądnąłem, stąd wnioskuje, iż się ukazały.


Czy to aby nie za daleko idacy wniosek?

 :idea:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tkachoz

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 25, 2005, 02:56:38 pm »
dobra spokojnie, tylko nie klocmy sie to czy sa czy nie. wierze ci ze juz je widziales, ok. moja pomylka, wedlug egmontu premiera miala byc 21 czyli w dzien publikacji artykulu, wiec sorry :)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 25, 2005, 03:28:00 pm »
Cytat: "xionc"
Czy to aby nie za daleko idacy wniosek?

Idea

Tak... Nie!... Chociaż może jednak?

Tkachoz, to my się kłócimy? Chyba dyskutujemy na temat dostępności "Muminków".  I nie przepraszaj, nie masz za co, to nie twoja wina, że dystrybucja komiksów Egmontu (zwłaszcza w Empikach ), bywa specyficzna.

Tak wogule, jest już info na Aleji Komiksu, "Muminki" się ukazały.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Tkachoz

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 25, 2005, 07:56:27 pm »
nie nie klocimy :)
no info jest na alei, ale tak czy tak wydaje mi sie ze w momencie publikacji artykulu jeszcze nie byly wydane muminki. wiem wiem czepiam sie :D
no coz mysle ze niedlugo u mnie tez beda

Offline Rybb

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 25, 2005, 08:06:15 pm »
"muminki sie cieszą gdy kogoś powieszą" :badgrin:

Offline 4-staczterdzieściicztery

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 25, 2005, 09:57:01 pm »
Hasło z muru:
"ZIMA WASZA, WIOSNA NASZA, A LATO MUMINKÓW"
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Tkachoz

Muminki w Egmoncie :D
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 25, 2005, 09:58:41 pm »
a co do wierszykow to jest troche muminkowych takich

 

anything