trawa

Autor Wątek: Turniej Par 2005  (Przeczytany 32809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rigor Mortis

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 11, 2005, 06:27:35 pm »
Dobra..... ateraz powiedz mi co to ma do wszytkiego...udowodniles ze mozna wcisnac na niecalem 480 pkt w diabla strzelania.... ale co z tego?? jest to tez pewien klimat...tylklo ze bedzie malo smiesznie, jak np. podwojnyu middenheim wpadnie w to cudo... ale bedzie horda scavenow, albo niem co... gosc wylosuje telportowanie i sie bedzie kitral i wpadla w konkretne modele i je mordowal...  
P.
ho dares wins

Offline Wercyngetoryks

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 11, 2005, 06:28:41 pm »
Ostatnia rzecz, bo i tak bedzie jak organizatorzy sobie zażycza:P

Po pierwsze kolega Czeźwy, choć znam go tylko z widzenia, do poczatkuających na pewno sie nie zalicza,a tym bardziej do "narybku"...mimo,że w Mordke dopiero zaczyna to jednak kilku letnie doświadczenie z bitewniakami robi swoje.

A po drugie i to nie raz mówiłem, turniej to nie miejsce dla początkujacych i uczących się zasad gry w jego trakcie. Dla takich osób powinny być osobne imprezy, pokazy...turnieje skautów itp.
Dlatego tez uważam,ze zasady "zwykłego" turnieju nie powinny być zmieniane po to zeby zachęcić począktujacych...sam kiedyś też nim byłem,dostawałem bęcki...ale zaraziłem się tą grą i nikt nie musiał mnie namawiać do uczestnictwa w turniejach itd. jak się chce to wszystko można.
Nie widze nic dobrego w moim zdaniem "łapankach" nowych graczy gdzie się da...szybka gra proksami,pozyczenie bandy i zapraszanie na turniej...to jak mniemam 50% "narybku":P:P:P

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 11, 2005, 06:33:22 pm »
A jak ktoś chcę pograć klimatycznie i MIEĆ REALNE SZANSE NA WYGRANĄ to regulamin MUSI ZGWARANTOWAC szansę wykazania się umiejętnościami, a nie rzucaniem kośćmi! Skoro tobie nie zależy na wyniku to twoja sprawa ale robisz turniej dla wszystkich, a nie dla siebie. Tego nie rozumiesz. To dokładnie tak jak z 2 scen bez RT... to jest może i fajne ale nie na turniej. Wypacza wyniki. Powinno tobie zależeć, aby twoi początkujący grający mieli warunki do gry. Widać nie zależy.

Middehneim NIE wpadnie w to cudo... raz, że jest go TYLE samo co Marienburga... a dojdzie połowa... a dwa... 4 modele z S4 nie dadzą rady... a jak dojdziesz to goście z 2-3 pozostałych garłaczy pojadą przez te walki ... wystawią jakiegos kolesia na wabia... i po zabawie :D Zresztą... jak macie 8-9 gości z HS to i tak macie duzo wiekszy rating... niz to cudo.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 11, 2005, 06:33:58 pm »
Bande która tak zachwalasz zjadłbym w butach kazdym duzm potworem..
Jeden Ratrak i przegrałeś! Rusznice mnie nie bolą walczyć nie ma kto.. i pozamiatane!

Połącznie siostrzyczek choćby z WH równierz wygrywa z definicji.. Dlaczego? Bo nie masz co poświecić aby dojść na odpowiednia odległośc tymi rusznicami (pod gradem proc i bełtów).. No chyba że bochaterów..

Nie wspomnie juz o Reaiklandzie w parze z avelandem który Cię rozstrzeliwuje a jak nawet dojdziesz do walki to nagle okaże sie że halfingi w combacie sa skuteczniejsze.

I tak mozna mnożyyc i mnozyc przykładów band których Twój zestaw marienburgowy nie rusza :)
Kamil. (miszczu)

Offline Rigor Mortis

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 11, 2005, 06:41:34 pm »
Sluchaj misio popatrz...to by wypaczalo wyniki gdyby bylo zaskoczeniem, ale wiesz o tym z gory i sie przygotwujesz na taka ewentualnosc... i poprostu dostosowujesz rozpe do tej sytuacji, byla juz o tym mowa na teamcie o falconie, "TAK TRZEBA DOSTOWSOWYWAC ROZPE DOS SCENARIUSZY I ZASAD TURNIEJU JESLI CHE SIE WYGRAC" rozumiem, ze dal poczatkujacych graczy to mzoe byc problem (choc po to jest forum, zeby im go ponmoc roziwazaqc wiec ta jakby gho nie bylo), ale dla WAS?? masterow, wetenow tysiaca bitew??
P.
ho dares wins

Offline MiSiO

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 11, 2005, 06:43:15 pm »
RAT OGRE... hahaha.. a powiedz mi czy jest banda ratogrów? jesli nie to oznacza, ze jacyś herosi skaveńscy MUSZĄ sie trzymać BLISKO... zabijesz 2 szczury i wygraleś. Zresztą nie ma co lisytować. 2x reikalnd jest przerąbany.

A teraz rodzynek:

Cytuj
Jak ktos potrzebuje pograc klimatycznie to proponuje mu stowrzenie adekwatnego do tego celu turnieju.


Kamil, Nahar... propagujecie kliamt i wszędzie o nim głośno... a tu taki teskt... nie moge... i to w połączeniu z "zachęcaniem narybku do gry'... czego ich uczycie? PRzyjemności z gry czy tego co zostało dopuszczone... nie liczyłem na jakikolwiek sukces w tej kwestii... przecież nie było takiej sytuacji cobyś ustąpił choć w 1 istotnym punkcie regulaminu.

Co do dopasowywania rozpisek. Własnie o ty chodzi... można zrobić tak wredną rozpiskę, że nic nie dojdzie ... i co to za przyjemność z gry? Sam napisałeś... DO ZASAD TURNIEJU ... co oznacza, że jeśli turniej prowokuje takie idiotyzmy... to co to za sens gry?!

P.S. Na jędrusia się wybierasz?

Offline Rigor Mortis

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 11, 2005, 06:52:26 pm »
Wiesz co ....nic nie dojdzie...da sie tak zrobic?? w mordce gdzie jest nakichane terenow?? NIe wiem brakuje mi doswiadczenia, ale jakos tego nie widze, moze w 40k...
P.
ho dares wins

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 11, 2005, 06:55:27 pm »
Michał..
To że posiadasz pewna WŁASNĄ ocene sprawiedliwości na turniejach nie oznacza że wszyscy powinni się temu podporządkowac i byc z toba jednomyślni. Czasy Bossa TH i wyłacznosci naszej na rynku Mordhaimowym dawno się skończyły czego najdoskonalszym przykładem moga byc chłopakiz Lublina (ave CZOKO HUNTERS!)

Narazie nikt mi nie podal na tyle przekonywujacego argumentu abym uznał że sie myle lub żle postepuję dopuszczając takie sojusze.
Wszystkie narazie opierają się na tzw "odczuciach własnych".

I tak jak ty tak i mnie juz dawno znudziło się granie ogranymi i statystycznie najbardziej opłacalnymi rozpiskami. Lecz nie widze powodu dla którego miałbym pod nas układac turnieje.

I może będzie tak ze droga która obrałem nie jest ta najlepszym i najdoskonalszym rozwiązaniem lecz mam odwage zaryzykować i ewentualnie pużniej dostać od was bęcki :).
A nie całe życie tworząc turnieje opierac sie na stałych SCHEMATACH które stworzyliśmy jako TH lata temu.

Ty turniej widdzisz zawsze jako idealistyczne równą dla kazdego potyczkę.. Ja traktuje jako dobra zabawę gdzie nawet najlepszych jest wstanie wykończyc Gumol swoimi rzutami :). I po dzień dzisiejszy uwazam że ten system nie sprawdza się jako gra turniejowa i raczej nigdy się niesprawdzi.

I zarówno Twoja wizja jak i moja mają prawo byc dobrymi. Co więcej powoduje to duza róznorodność turniejowych rozgrywek.
Ja do dzis z łeska w oku wspominam Łudz z której ty byłeś tak bardzo niezadowolony. Chłopaki mieli naprawde JAJA i odwarzyli się na zorganizowanie turnieju multiplay-owego za co ich podziwiam :D
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 11, 2005, 06:56:27 pm »
O kurde - dyskutujemy o niczym... jest tu tzw: "talk to the hand" nic nie uzyskamy... Przypomnę, że jak TH organizowało jakikolwiek turniej - to na temacie o nim można było podac propozycję jakąs i zdażało się, ze była ona wprowadzana w życie - tutaj mamy raczej wiadro informacji O, ale zmienić się nic nie da... jest to zarówno zarzut do organizatorów, jak i prośba do attakerów, by zaprzestali dyskusji bo jest BEZCELOWA!!

Rozpa marienburga na 10 rusznic jakoś mnie nie boli - jest ZERO klimatyczna... ale tez ZERO grywalna... po prostu na takich chłopakó wpadają dwarfy i ich rozstrzeliwują - albo jakakolwiek inna banda np: UNDEAD na wilkach wspomagany przez skavenów z RO - wilk 18" szarży... nie wypalisz doń z 10 rusznic co:D?... ale to jest tzw: LICYTACJA ja za to ne wierzę w przegięcia 2 takich samych band, a na pewno nie większe w momencie gdy mamy 2 rózne bandy - połącz ten marienburg na 5 rusznicach z siostrami sigmara na hth i z procami - pędzi toto do ciebie (nie kitra się i strzela) a gdy podbiegnie to rusznice BUM, siostry strzelą - w kolejnej turze ASSAULT i po zabawie... "papapa"... rozpiska strzelająca na gliski dystans i zabójcza na nim właśnie...!!

DAJMY SPOKÓJ TEMATOWI 2 TAKICH SAMYCH BAAAAANDDDDD BO MNIE KUR... czak STRZELI!!

Kamil:
"Narazie nikt mi nie podal na tyle przekonywujacego argumentu abym uznał że sie myle lub żle postepuję dopuszczając takie sojusze.
Wszystkie narazie opierają się na tzw "odczuciach własnych". "
Obawiam się, ze to samo od początku tematu tyczy się TWOICH argumentów - obie strony kierują się włąsnymi odczuciami... Niestety...

Jeśłi zaś idzie o turniej dla poczxątkujących, mający na celu ich zachęcić - no spoko...to jest dobre - ale nei na dużym, prestiżowym turnieju - gdzie liczą się gracze siedzący w temacie... dla noobów robi się specjalne turnieje z nauka gry - lightowe... "turnieje scoutów" jak ktos wspomniał i jest to naprawdę istotne, aby nie zachęciać takich osób do przychodzenia na prawdziwie zabjcze turnieje - jak ktoś dosytaje po dupsku totalnie to wcale ekstra sie nei bawi, a do tego gra może się znudzić po prostu - a jedno jest 100% pewne...noobie potrzebuje mega farta, aby nie stać się pożywieniem dla wyjadacza:)...
Lepiej by było i dla szczeniaków i dla wilków - gdyby chasały po osobnych lasach:)

Ale to co wyżej napisałeś jest prawdą - im ciekawszy i bardziej oddalony od standardów turniej - tym lepsza zabawa... natomiast nie zgodzę się z robieniem turnieju pod okreslone osoby, gdzie "nie wszyscy mają równe szanse"... bo to przeciez podstawa turniejowych rozgrywek... równy start dla każdego... i umiejętności mają decydowac o podium:)... no ale co ktokolwiek by nie mówił - właśne taki jest również TP - jest sprawiedliwy bo wszystkich dotycza te same zasady:)

ps:"H. armor, two hended weapon, hamlet, shild" <--- znalazłem takie "coś" za cholerę nie wiem co te słowa znaczą... nie ma tu ani jednego poprawnego sowa, poza może "two", czy "weapon" ale konkretnej nazwy ekwipunku sie nei dopatrzyłem:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 11, 2005, 07:02:50 pm »
Cytuj
Cytat:
Jak ktos potrzebuje pograc klimatycznie to proponuje mu stowrzenie adekwatnego do tego celu turnieju.


Kamil, Nahar... propagujecie kliamt i wszędzie o nim głośno... a tu taki teskt... nie moge... i to w połączeniu z "zachęcaniem narybku do gry'... czego ich uczycie? PRzyjemności z gry czy tego co zostało dopuszczone... nie liczyłem na jakikolwiek sukces w tej kwestii... przecież nie było takiej sytuacji cobyś ustąpił choć w 1 istotnym punkcie regulaminu.


Chyba mnie nie zrozumiałeś..
Chodziło mi oto że jeśli chcesz wymusić na wszystkich klimatyczną gre to proponuje Ci zrobienie klimatycznego turnieju z odpowiednio rozpisanymi zasadami na 100 stronnicach na temat KLIMATU (w twoim pojęciu) :lol:  :lol:  :lol:

Do maćka:
Lecz tym sposobem nigdy szczeniaki nie dorosna i nie stną sie wilkorami.
Pozatym tych wilków mało jak na tak rozległy las :(
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 11, 2005, 08:14:29 pm »
Bogowie awantura jak sie patrzy.

Cytuj
O kurde - dyskutujemy o niczym... jest tu tzw: "talk to the hand" nic nie uzyskamy... Przypomnę, że jak TH organizowało jakikolwiek turniej - to na temacie o nim można było podac propozycję jakąs i zdażało się, ze była ona wprowadzana w życie - tutaj mamy raczej wiadro informacji O, ale zmienić się nic nie da... jest to zarówno zarzut do organizatorów, jak i prośba do attakerów, by zaprzestali dyskusji bo jest BEZCELOWA!!


Naz niesprawiedliwie nas oceniasz - cos z Waszych uwag uwzględniliśmy - w przypadku zniknięcia jednej z osób druga moze grać max 3 bitwy, ma miec połączonych kpt i jej punkty dzielone są przez dwa (oczywiscie z bitew a nie np z WYSYWIGU).

Czyli w skrócie to jest to co TY MAĆKU proponowałeś!!!!

To w sprawie sensowności samej dyskusji - z uwaga czytam Wasze posty i dyskutujem co z tego chcemy wciągnąc do turnieju.





Cytuj


Kamil, Nahar... propagujecie kliamt i wszędzie o nim głośno... a tu taki teskt... nie moge... i to w połączeniu z "zachęcaniem narybku do gry'... czego ich uczycie? PRzyjemności z gry czy tego co zostało dopuszczone... nie liczyłem na jakikolwiek sukces w tej kwestii... przecież nie było takiej sytuacji cobyś ustąpił choć w 1 istotnym punkcie regulaminu.


Chyba pomyliłeś osoby.



Cytuj
Nie zgadzam sie również z poglądem że 2 bandy takie same nie sie nie uzupełniaja wręcz przeciwnie. Obie korzystają z jakiegoś plusa swojej rasy a w różnych rozpiskach znajduje się uzupełnienie. Ale ponieważ jestem powergamerem skożystam z możliwości stworzenia 2 takich samych band, co jednak prowadzi do STRASZNYCH przegieć i na pewno nie zachęca do systemu uczących sie, nowych graczy.


No trudno - znam Twoje ukryte pragnienia. PG! Pamiętajcie o jednym, kość decydują o wszystkim. Już takie rzeczy widziałem na turniejach że nic mnie nie zdziwi i zadna rozpiska nie gwarantuje wygranej.


Podsumowując - mile widziane będzie granie różnymi bandami w ramach pary, ale nie jest to zabronione.

Na koniec proszę o zaprzestanie kłótni i oskarżania się wzajemnego.
paweł

Offline sir_stafford

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 11, 2005, 09:06:26 pm »
CAŁA EKIPO jak was słucham to mi sie odechciewa przyjścia na ten turniej :?

Każdy przesadza w swoją stronę!

Kamilu nie oszukujmy się: NIE POWINIENEŚ BYŁ DOPUSZCZAĆ DWÓCH TAKICH SAMYCJ BAND DO TURNIEJU bronisz tego (sprawiasz takie wrażenie wrażenie) bo chcesz zostać przy swoim! twoje wywody są sprzeczne!

Misiek! bez przesady "samo rzucanie kostkami"? to jest przegięta rozpisaka ale.... :?

Naz! czepiać sie będziesz pisowni jak sam będziesz pisać poprawnie :lol:

Nahar! jak zaraz nie zostaniesz modem i nie zrobisz pożądku to jesteś nastepny do odstarzału!
W Nim moja tarcza i moja moc, nie jestem sam."

Offline Nazroth

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 11, 2005, 09:08:51 pm »
"Czyli w skrócie to jest to co TY MAĆKU proponowałeś!!!! "
NO spoko:) nie wiedziałem... ostatnio nie byliście tak pozytywnei do tego nastawieni, a regulaminu od tamtej pory nei czytałem - myślałem, ze jest wciąż ten sam:)...
+ dla was:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Rigor Mortis

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 11, 2005, 09:12:37 pm »
stafford ma racje ja nie moge skad w was tyle wzajemnej niecheci... wiecej kiedys gralem larpa na krakonie...byly dwa stornnictwa trick polegal na tym ze wszscy postanowili, ze nie przejda na druga strone chocby nie wiem co... cos takiego widze tu...klocicie sie  wysuwacie oskarzenia osobiste...jakas paranoja...ojj jakbym chcial zostac modem na mordkowym forum....
P.
ho dares wins

Offline Motorek

Turniej Par 2005
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 11, 2005, 09:24:18 pm »
Cytat: "sir_stafford"
CAŁA EKIPO jak was słucham to mi sie odechciewa przyjścia na ten turniej :?
Szczerze mówiąc zaczynam mieć podobne odczucia, od jakichś dwóch dni :? A to nienormalne u mnie bo lubie turnieje i panującą na nich atmosferę, ale chyba się mocno zastanowie nim pojadę do Krakowa na jakikolwiek turniej, bez względu na to kto go bedzie organizował :? , chyba zostanę przy turniejach w Lublinie, przynajmniej nie ma tyle kłótni o jakieś głupoty w regulaminie i doszukiwania się w nim dziur ...
Pozdro...

 

anything