trawa

Autor Wątek: Dwa pytania...  (Przeczytany 4195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline psyduck

Dwa pytania...
« dnia: Listopad 15, 2005, 03:12:45 pm »
primo: lubie sobie pozgladac sf i fantasy, a ze japony tluka to stadami wiec trafilem w koncu na klimaty anime i tu pytanie 100% lamerskie "co ogladac" i tu prosba o wyrozumialosc...nie zmuszajcie mnie do przegladania faq'ow czy setek postow, bo normalnie nie mam na to czasu !!! a filmiki ogladac sie chce...(b) jak ktos nie chce odpowiadac to przeciez nie musi...a jak chce to i powypastwiac sie mozna ;)

dla ulatwienia podaje co widzialem i mi sie spodobalo: applesead - w miare, mononoke - swietne, finalfantasy (wiem ze bluznie ale klimat trzyma), ostatnio ghost in shell - dobre :) zwlaszcza muzyczka...nie naprawde mi sie podobalo

hauru, bipopy i w spirit awaye...not f. way - po prostu mi nie pasi, zadne ksiezniczki z ksiezyca i pokemony czy tez hentaie, sentaie, mecha i shonenaie ;) nie wchodza w rachube

zastanawiam sie nad: Nausicaa z wietrznej doliny, bo tytul ladny moze to fantasy  :badgrin:

chobits

neon genesis evangelion ale jestem otwarty na proposale, w koncu po to napisalem ten temat
 8)

secundo: czyli drugie pytanie a moze 9 bo sie rozpisalem...
chodzi o kolesia "zbowida"
facet ma pokazna kolekcje anime w ofercie, czy ktos mial z nim do czynienia i moze mi przekazac opinie o towarze, bo o kolesiu juz sobie sam wyrobilem  8)
ie przejmuj sie swoja rola bo i tak cie opier@*!#

Offline Syuin

Dwa pytania...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2005, 12:03:08 am »
Jungle w itsumo Hare nochi Guu
url=http://www.bleachportal.net/interactive/pquiz/index]Take The Quiz Yourself![/url]

Offline Yuri

Dwa pytania...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2005, 12:47:23 am »
Zdecydowanie Berserk :]

Offline Jezus

Dwa pytania...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2005, 07:12:17 pm »
Stare appleseed. Akira się podobala, bo jak tak to proponuje jeszcze Bubblegum Crisis <to stare>.
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline Soul Taker

Dwa pytania...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2005, 07:36:14 pm »
Cytat: "Yuri"
Zdecydowanie Berserk :]

Berserk obowiązkowo

grzybek

  • Gość
Dwa pytania...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2005, 03:19:17 am »
Popieram przedmowcow : Berserk.
Nausicaa mi sie podobala. Idac dalej wez Lapute.
Choc Nausicaa'e to najelpiej czytac mange bo w anime baaardzo wielu rzeczy nie uwzgledniono.

No a i jeszce JinRoh mi sie podobal.


A co do Zbowida... Troche o nim tam slyszalem. Nie chodzi mi jednak o niego personalnie a o to, ze anime najlepiej zdobyc na konwentach dostarczajac dysk twardy. Oczywiscie droga mniej oficjalna = pytajac orga lub w copy roomie. Przeciez za kopiowanie anime kasy sie nie bierze! Poza tym jest juz sporo tytulow, ktore mozna kupic w PL i najlepiej isc w tym kierunku.

Offline bedetorenterektyk

Dwa pytania...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2005, 07:13:40 pm »
Vision of Escaflowne - film

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Dwa pytania...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2005, 03:17:18 pm »
Cytuj
Vision of Escaflowne - film


Hm.. IMO lepiej zobaczyć serię VoE. Film jest zaledwie inspirowany serią, bo istnieją tylko dwa podobieństwa pomiędzy nimi - tytuł i bohaterowie. Dodam, że w filmie postacie się w ogóle nie znają, co może być mylące dla kogoś świeżo 26 odcinkach pierwowzoru Vision of Escaflowne.

Ja od siebie polecił bym tak:

Full Metal Alchemist - seria znakomita, ma elementy fantasy a także realiów alternatywnej rewolucji przemysłowej. Ogląda się tą serię na prawdę niesamowicie, sądząc po tytułach, które Cię zainteresowały psyduck, ta pozycja może być odpowiednia

Last Exile - również bardzo interesująca seria, w skrócie dwoje młodych pilotów w świecie nieco podobnym do XIX wieku, jednak z wielkimi, lewitującymi okrętami wojennymi, wojną z technologicznie lepszymi Deusis oraz odkrywaniem reliktów dawno zapomnianej cywilizacji, posiadającej wielką wiedzę.

Vision of Escaflowne - seria wcześniej przeze mnie wspomniana, wieka mieszanka gatunków, od mechów po klasyczne fantasy z elementami magii.

Akira - wizja świata z nie tak dalekiej przyszłości, ogarniętego rewolucją. Akira to IMO absolutna klasyka, na pewno słyszałeś o takim anime. Jeśli nie, to najwyższy czas to zobaczyć.

Berserk - podpisuję się pod tym, to takie fantasy, jednak nie do końca, ponieważ nie ma tam dużo nadnaturalnych aspektów, aż do pewnego momentu. Aha, jeszcze miecz Gatsa jest nadnaturalnie wielki.  :D

Slayers - nie mogę być w tej kwestii obiektywny, ponieważ bardzo lubię anime z tej serii. W każdym razie polecam za humor i klimat fantasy na całego. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dwa pytania...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2005, 04:32:10 pm »
To ja może ograniczę się do poparcia któryś z wymienionych już tytułów by nie robić tu zbyt długiej listy anime ;)

- Berserk,
- JinRoh,
- Vision of Escaflowne - film (bardziej poważny, lepiej rysowany;seria jest za długa),
- Akira.

- Cowboy Bebop - Knockin' on heaven's door

Do wymienionych przez Sajuuk'Khar serii (FMA i LE) dorzuciłbym:
- Scrapped Princesse - na pierwszy rzut oka fantasy; najlepsze przychodzi potem :D
- Chrno Crusade - czas akcji umiejscowiony tak w połowie XXw. tyleże demony mogą pojawiać się na Ziemi. Historia o tępicielce demonów i jej przyjacielu,
- Samurai Champloo - XVII w. Japonia, koniec epoki samurajów. Historia ronina, zbiegłego kryminalisty i dziewczyny, która kogoś szuka. Trochę podobne w odbiorze do Bebop'a; niesamowite pomiesznie konwencji z dodatkami z naszych czasów 8)

Wszystkie serie raczej poważne a humor jest tylko dodatkiem.

Offline psyduck

Dwa pytania...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2005, 07:47:20 pm »
THX za garsc sugestii mam material do analiz
BIG ThX dla Sajuuk'Khar'a i Wilka Stepowego  boscie sie ziemusie przylozyli i napisali mi maly przewodnik  :)
 
Grzybek co ty mi tu napisal ziomski:
anime najlepiej zdobyc na konwentach dostarczajac dysk twardy. Oczywiscie droga mniej oficjalna = pytajac orga lub w copy roomie. Przeciez za kopiowanie anime kasy sie nie bierze! Poza tym jest juz sporo tytulow, ktore mozna kupic w PL i najlepiej isc w tym kierunku.

Jakie konwenty  :lol: ja tyram na kasze manne dla berbeci i nie mam czasu slizgac sie po salkach do wuefu (z calym szacunkiem dla wuefu  8) ) i dla Ciebie, ale niestety pozostaje mi szara strefe bo filmow raczej nie kupuje a wypozyczam w BH (kryptoreklamie stop  :badgrin: ) a tam slabizna, a jako dziad borowy nie mam kontaktow w srodowisku Mangamanow...

pomijam fakt ze jak sie kilka razy pojawialem w roznych klubowych miejscach zwlaszcza "mniej oficjalnie lub w copy roomie" na roznych zlotach powergamerow to wszyscy mysleli ze to ukryta kamera albo cwajnos policyjny szuka zielska  :lol:  :lol:  :lol:  8)

no wiec chyba bede musial zabulic za rozrywke intelektualna  i tyle...

tak  czy smiak jeszcze raz thx za uwage  8) :D  :D  :D
ie przejmuj sie swoja rola bo i tak cie opier@*!#

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Dwa pytania...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2005, 04:10:42 pm »
Ostatnio zaliczyłem serię "X" i sam nie wiem co o tym myśleć.

Klimat jest jak najbardziej pasujący do średniej z tytułów w tym temacie. Rzecz się dzieje we współczesnym Tokyo, kiedy to według wcześniejszych przepowiedni wyodrębniają się przedstawiciele dwóch sił - Smoków Ziemi (ci źli w uproszczeniu) oraz Smoków Nieba (good-guys). Ci ludzie od urodzenia posiadali pewne moce, które miały być użyteczne przy nadchodzącej Bitwie Apokalipsy. Wśród wtajemniczonych w to, co się rozgrywa w Tokyo, panuje powszechne przekonanie, że świat niedługo się skończy, a przyszłość już została dawno ustalona. Oczywiście w ich umysłach mimo wszystko pozostaje nadzieja, że nie wszystko jest stracone - staje się to głównym motorem działań Siedmiu Pieczęci, czyli tych ludzi od Smoka Nieba.

Atmosfera w tym anime jest tajemnicza, mroczna, utrzymująca się w realiach katastrofizmu, hm.. odcinek 00 jest rzuceniem widza na głęboką wodę tego klimatu. Elementy magii - proroctwa, przepowiednie władza nad żywiołami, no i żabie skoki rodem z Wolf's Rain stanowią bardzo ciekawe elementy urozmaicające całą rozgrywkę. Daje się zauważyć też tendencja skupienia się uwagi autorów na samych bohaterach niżeli akcji.

Generalnie bardzo ciekawie się oglądało X, ale miałem wrażenie, że zabrakło czegoś mocnego na końcu serii, tak by z odpowiednią siłą zamknąć wszystko, co się wydarzyło w ciągu tych 24 epsów. Jakby na koniec trochę zabrakło inwencji autorom.

Można się jeszcze czepnąć openingu i endingu - zazwyczaj oglądam wszystko w seriach, ale tym razem opening mnie zmęczył po czwartym razie... Nie wspominając o endingu. No cóż, nie wszystko musi być idealne.  :D

Niemniej polecam zobaczenie X na własne oczy,  chociaż nie brakuje innych anime z pogranicza akcji i fantasy.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dwa pytania...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2005, 04:18:45 pm »
Mnie "X" odstraszył. Osobiście nie znalazłem tam nic odkrywczego (choć niektóre pomysły na moce były fajne). Fabuła oparta na straszliwie sztampowym założeniu walki dobrych ze złymi, główni bohaterowie (imo) sztywni a ta otoczka tajemniczości bardziej działa na nerwy niż zaciekawia. No i od początku jakoś wiedziałem jak to się skonczy i jakim torem będzie akcja biegła. Do tego design postaci... brr.

A co sądzicie o Gilganesh ? Oglądnąłem jeden odcinek i mam mieszane uczucia. Trochę zbyt zmanierowane te anime. Chyba przesadzili z tą tajemniczością, innością i zakręconą fabułą. I kreska taka jakaś  :? A może to tylko błędne wrażenie, które wyniosłem po pierwszym epizodzie?

Offline maszkarnik

sweet ;D
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2006, 11:50:14 pm »
Zdecydowanie serial Full Metal Alchemist, ale też równie zdecydowanie odradzam film pod tym samym tytułem! Film jest SŁAAAABY!
nd I will strike down upon thee with GREAT veangence and FURIOUS anger, those who attempt to POISON and DESTROY my brothers, and YOU WILL KNOW MY NAME IS THE LORD, WHEN I LAY MY VENGEANCE UPON THEE!!!

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Dwa pytania...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2006, 06:13:52 pm »
A moim zdaniem jest tym, czego dramatycznie brakowało serii. Wyjaśnia wiele rzeczy, które nie dawały mi spokoju po zobaczeniu 51 odcinków FMA, np. jak wygląda życie Eda i Ala przebywających w dwóch wymiarach i na ile możliwa jest komunikacja między nimi.

Poza tym kinowy Full Metal Alchemist jest utrzymany w konwencji znanej z serialu, ma równie dobrą kreskę, niekiedy zabawne dialogi i motyw Tajemnicy przez duże "T". IMO wszystko wypada bardzo dobrze choćby na tle Vision of Escaflowne i jego niezbyt trafionej kinówki.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Kainti

Dwa pytania...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2006, 08:55:23 pm »
Tez sie musze nie zgodzic, film Alchemista byl swietny :).
A co do tematu to polecam:
Scrapped Princess (fantasy i troche s-f),
Vandread (komedia s-f),
Trigun (s-f w stylu dzikiego zachodu),
Houshin Engi/Soul Hunter (jak nie ogladales jak lecial na rtl7:P),
Fate Stay Night (fantasy ale we wspolczesnych czasach),
no i moze Mai Hime i Mai Otome, ale to sa bardzo specyficzne serie i nie wiem czy Ci przypadna do gustu ^_^.

 

anything