trawa

Autor Wątek: High Elves  (Przeczytany 16837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C4rtm4n

High Elves
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2005, 07:07:03 pm »
no pewnie tak, ale to zalezy...mowie o tym ze pakujesz tam magow i niszczysz, ja tez zawsze wystawiam dragonow bo gram offensem zawsze ale jak zostanie troche pts to daje swordamasterow, 2 magow, arcane protection i ide wysiekac wroga ;]

Offline cubus

High Elves
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2005, 07:08:50 pm »
Cytat: "C4rtm4n"
akurat swordmasterami graja wszyscy na turniejach ze wzgledu na magow....naprawde sa mocni jak dobrze zagrasz;]

 :D Co lesne gej party ma wspolnego z dobrym, taktycznym graniem?? To tylko turlanie kostkami, czekanie i mowienie: "dojdzie, czy nie dojdzie??". ;)

Chyba jednak Polskie WFB nie jest na tyle powergamowskie, zeby kazdy Helficki gracz wystawial swordmasterow, 4 bolce, 4 magow i rydwany. ;)
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline qwer

High Elves
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2005, 07:49:28 pm »
Cytat: "cubus"
Cytat: "C4rtm4n"
akurat swordmasterami graja wszyscy na turniejach ze wzgledu na magow....naprawde sa mocni jak dobrze zagrasz;]

 :D Co lesne gej party ma wspolnego z dobrym, taktycznym graniem?? To tylko turlanie kostkami, czekanie i mowienie: "dojdzie, czy nie dojdzie??". ;)

Chyba jednak Polskie WFB nie jest na tyle powergamowskie, zeby kazdy Helficki gracz wystawial swordmasterow, 4 bolce, 4 magow i rydwany. ;)


dlatego kazdy wystawia 4 bolce, 3-4 magów, 4-6 rydwanów i dragonów :):):):):)
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline Loremaster

High Elves
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2005, 08:04:33 pm »
Cytat: "qwer"
Cytat: "cubus"
Cytat: "C4rtm4n"
akurat swordmasterami graja wszyscy na turniejach ze wzgledu na magow....naprawde sa mocni jak dobrze zagrasz;]

 :D Co lesne gej party ma wspolnego z dobrym, taktycznym graniem?? To tylko turlanie kostkami, czekanie i mowienie: "dojdzie, czy nie dojdzie??". ;)

Chyba jednak Polskie WFB nie jest na tyle powergamowskie, zeby kazdy Helficki gracz wystawial swordmasterow, 4 bolce, 4 magow i rydwany. ;)


dlatego kazdy wystawia 4 bolce, 3-4 magów, 4-6 rydwanów i dragonów :):):):):)


chyba na 3000  :badgrin:
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline qwer

High Elves
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2005, 09:29:26 pm »
raczej to turniejowy standard na 2000-2250 p.
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline jagal

High Elves
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2005, 09:33:38 pm »
potwierdzam, rzadko widuje armie bez 4 bolów bądź conajmniej 4 rydwanów :D
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline Nilgar

High Elves
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2005, 11:44:55 am »
Na dzień dzisiejszy gram wyłącznie kawalerią - dzięki Silverom w core'ach jest to wreszcie możliwe. Niewielkie oddziały po 6 (szkoda punktów na drugi szereg) nie liczę na przełamywanie i odbijam się bez żalu. Dzięki temu, że mam więcej oddziałów, staram się atakować więcej niż jednym równocześnie (flanki) lub przy wsparciu rydwanu.
Polubiłem High Magic, a szczególnie Flames of the Phoenix, który uważam w tej chwili za jeden z najmocniejszych czarów.

Lubiłem kiedyś Lionsów, ale w tej edycji stracili sens, cena Handmaidens niczym nie usprawiedliwia możliwości tego regimentu, które bez Alarielli są raczej mało użyteczne, fear rzucany przez Phoenix Guardów również dobrze wygląda jedynie w podręczniku (outnumber w HE ?! - dowcip sezonu :(
Zmiany, pod jakimi chętnie bym się podpisał do kolejnej wersji, to:
- heavy armour dla piechoty
- siła 4 lub save 1+ dla DP
- dwa szeregi dla łuczników, może jakiś armour piercing ?!
Bardzo podoba mi się pomysł dodania regimentu kawalerii powietrznej z opcją hit & run, na gryfach?! :)
Chętnie ujrzałbym jakąś opcjonalną armię, np. Caledoru

Offline cubus

High Elves
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 18, 2005, 01:49:00 pm »
Cytat: "Nilgar"
- siła 4 lub save 1+ dla DP

Ja bym dodał jeszcze cause fear, bylo by to zgodne z klimatem, bo w koncu jest to smocza jazda. Patrzac na figurke, to mozna podejrzewac, ze taki piechur bal by sie takiego konika.
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline Loremaster

High Elves
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 18, 2005, 07:29:09 pm »
ludzie bez przesady , przecież nie chodzi aby zrobić z nich drugich Chaos Knightów czy coś , i tak nie sa drodzy a z tym co chcecie to by kosztowoali ponad 30 punktow , oczywiscie cos im by sie przydało ale w stylu +3 do siły w szarży z lanca(normalnie S3) albo killing blow w szarży i wystarczy to jest naprawde dobra jednostka i nie trzeba jej zmienicać, jedynie co można jeszcze zrobić i byłoby wskazne to zlikwidować na nich i na swordmasterach 0-1 nie ejst to nic poteżnego a pozwala na wieksza swobode przy tworzeniu armii kliamtycznych i nie schematycznych

Zlikwidowanie Silverów z Core nie możliwe przecież to by było chore !!, u HE nie chodzi o to zeby rozwalic ofens na kawalerii(nawet należaloby go ciut ulepszyć ) ale zeby miala silną alternatywę w postaci piechoty i aby peichota była u HE przegiętą bo powinna to być jedna z najlepszych armii na piechocie w WFB jeżeli chodzi o fluff, a na kawalerii też da sie grywać i ta uniwerslanosć byłaby fajna

A co do peichoty to ja mam jeden super pomysł na white Lionów moje marzenie dotyczące HE:

White Lions of Charace .................15 points
M5 WS5 BS5 S4 T3 W1 A1 I5 Ld8
Equipment : great axe(great weapon), heavy armour, lion pelt(+2 save against shooting )
Special Rules : Bodyguard, Grear Axe(each wound is D3 wound), SKIRMISH

wtedy w skirmishu bylaby to zajebista jednostka i pasujaca maksymalnie do klimatu HE
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Loremaster

High Elves
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2005, 08:13:55 pm »
Ja te wszystkie zmiany widzę tak - proszę o ocenę i krytyke

HE AB by Loremaster

 
High Elf Honours :
Pure of Heart (0) - without changes
Lion Guard(45)- withour changes
Loremaster(60) - only for archmage , immune to mistcast, +1 spell, +1 Power Dice
White Tower Guard(40) - The character is a Level 1 Wizard, may not cast spells while weraing a armour
Swordmaster(40) - without changes
Seer(30) - without changes
Channeller (10) - withour chnages
Dragon Lord(30) - must be mounted, gets killng blow ability
Pheonix Prince(35) - model on foot only, can join Pheonix Guards, Unbreakable, can't be army general.
Princess of Avelorn(5) - must be mounted on great Eagle, great eagles riders are 0-2 insted of 0-1,


Magic Items :
Blade of Leaping Gold - without changes
Bow of Seafarer - without  changes
Sword of Heoth(60) - great weapon, maybe taken by swordmaster character(expection to swordmaster rule), +1 to hit,+1A
Blade of Darting Steel (35) - ASF , +1S
Reaver Bow - without changes
Blade of Sea Gold - without changes
Foe Bane - Without Changes
Axe Of Great Lion(40) - model on foot only, great weapon, D3W
Storm Caller (40) - one use only,  can be activated in h-t-h by HE player - all model in b-t-b contact gets D3W with NO AS  


Magic Armour
Armour of Protection - without changes  
Golden shield (30) - withoout changes
Armour of Stars(35) - as it is but charcter is telepotred in direction chosen my HE player but up to 8 inches
Armour of Heroses(25) - 1+AS
Shadow Armour - without chnages
Helm of Fortune - without changes
Dragonscale shield - without changes

Talisman
Vambarces of Defence - without changes
Golden Crown of Atrazar (40) - 3+ward save , after ech succesfull ward save roll on 1,2 item is exhausted
Loremasters Cloak - without changes
Talisman of Saphery(30) - without chnages
Sacred Incesne - without changes
Guardian Pheonix - without changes
Amulet of Fire - without changes

Arcane&Enchanted Items&Banners
- ALL of them without changes


High Magic - all rules works normally
Drain Magic - as it is 5+/7+/(+
1.Wind of Healing 6+/9+, 6+ character can heal up to 2 wounds 24'', 9+(only useable  by lords) may resurecct character with 1wound(with mount but not monster mounts - griffon, great eagles, dragons) must be placed 6" within the mage
2.Voice of Isha 7+ 24" no LOS, any friendly unit gets +1A, and +1 to Ld to next HE magic phase
3.Fortune is Fickle 9+ - if cast , roll D3 this is number of re-rolls, this re-rolles mybe only used to re-rolll any enemy dice works up to next HE phase
4.Fury of Khaine - 10+ - magic missle 24" 2D6 S3 hits with no armour saves
5.Flames of Pheonix - 11+ without changes but S4
6.Vaul's Unmaking - 12+ - without changes


Army List
Charcters without changes but no Intrigue of Court

Core
Archers - 12 points
M5 WS4 BS4 S3 T3 W1 I5 A1 Ld8
10+
longbow
Citizen Levy - they can shoot in one more rank

Spearmen - 10 points
+1 point heavy armour
Citizen Levy

Silver Helms - without changes +2 points may buy ithimlar barding

**first amnong equals effects LSG also

LSG - 13 points
+1 point shield
+1 points heavy armour
Citizen Leavy  (one more rank to fight and one more rank to shoot )

Special
Ellyrian Reavers - without changes
Dragon Princes - 27 points - added killing blow when charging with lance
Swordmasters - 13 points added masters duelists - when charged enemy has -1 to hit in CC(in duel -2) works only in first turn of combat and when being charged
Shadow Warriors - without changes +1point shield
Tiranoc Cahriots - without changes

0-1 Great Ealges maidens(50) - they works like pegasus knights(all their rules flying cavalery etc)
3+
M2 WS5 S3 T3 W2 I5 A1 Ld9
M2 WS4 S4 T-  W- I4 A2 Ld-
Equipment - lance, heavy armour, magical attacks, hand weapon shield
+18 champion
+18 Stndar bearer(up to 50 points magical banner)
+9 musican

Rare
0-1 White Lions  16 points
sats without changes
Equipment : heavy armour, lion pelt(+2 save against shooting), great axe
Special Rules - Bodyguard, Great Axes(D3W), Woodsmens (SKIRMISH)

0-1 Pheoniox Guard stast as they are insted of fear - UNBREAKABLE, -1 LD to Elves within 4", Any charcetrs can join them (only one with Pheonix Prince honour)
Great Eagle - without changes
RBT - without changes
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline cubus

High Elves
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 18, 2005, 09:05:07 pm »
Ahhhhhh, marzenia, marzenia..... :) . Ogólnie bardzo fajnie, szczegolnie podoba mi sie Axe of Great Lion, Phoenix Prince i GE Maidens (w takiej sytuacji Phoenix Guard i Wl staja sie grywalni). Co do Maiden'ek mam jedynie zastrzezenia, co do ich kosztu (50 pkt kosztuje zwykly eagle). Poza tym uwazam, ze Fury of Khaine jest za mocne.
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline Junior Pasiak

High Elves
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 18, 2005, 09:15:17 pm »
heh He sa podobna armia wzorowana na starozytnym rzymie ..skoro tak to czemu np spearmeni nimogli by moc formowac zółwia?? :badgrin: ktory dawal by powiedzmy -2,3  do strzelania na nich :lol:
-(-.-)-)<---->Pasiaki górą!!
--Only two things are infinite - The Universe and Human Stupidity. --

Offline Loremaster

High Elves
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 18, 2005, 09:15:28 pm »
e tam wogole tych jeżdców na GE mozna wywalic :D , chciałem coś nowego wrzucić ale chyba nie wyszło bo wtórne,


Fury of Khaine ma takie byc bo HE ma być najslilniejszy :)
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Loremaster

High Elves
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 18, 2005, 09:18:52 pm »
Cytat: "Junior Pasiak"
heh He sa podobna armia wzorowana na starozytnym rzymie ..skoro tak to czemu np spearmeni nimogli by moc formowac zółwia?? :badgrin: ktory dawal by powiedzmy -2,3  do strzelania na nich :lol:


raczej na starozytnej grecji a moze natym i na tym , tak i co jeszcze warda na 3+ :p  od wszystkiego bez przesady bądzmi realistami :D
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Junior Pasiak

High Elves
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 18, 2005, 09:21:39 pm »
Loremaster takie He marza mi sie po nocach tylko ci dragoni to powinni miec sile 4 i sv 1+ co do reszty.. high magic troche przegita nieuwazasz?no i te orzełki .... :D
-(-.-)-)<---->Pasiaki górą!!
--Only two things are infinite - The Universe and Human Stupidity. --