Autor Wątek: Tintin  (Przeczytany 89196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Tintin
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 12, 2011, 11:17:09 am »
Jak dla mnie czwarty integral chyba najlepszy, czyli Krab o złotych szczypcach, Tajemnicza gwiazda, oraz Tajemnica Jednorożca. Niewiele odstępuje od niego ostatni integral, z kapitalną historią Klejnoty Bianki Castafiore na czele. A przynajmniej te dwa integrale najlepiej mi się czytało. Ogólnie kawał rewelacyjnej serii przygodowej, cieszę się, że mam całość na półce.

Offline BOUNCER

Odp: Tintin
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 12, 2011, 01:53:23 pm »
Miałem przyjemność być w kinie z synem na Tintin-ie.
Zarówno dla mnie jak i dla mojego synka seans był udany.
Ciekawie zrobione kino przygody na podstawie komiksu wyszło naprawdę świetnie.
Ciekawe czy po pozytywnym odbiorze filmu uda mi się go przekonać do poczytania komiksów  :)

Offline Rzenio

Odp: Tintin
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 12, 2011, 04:41:05 pm »
Dokładnie. Ja też właśnie wróciłem z seansu - z dwoma obrażonymi 8-latkami, że film taki krótki  i w ogóle. Ja też osobiście spędziłem miłe 1,5 h w kinie co ostatnio nie często się zdarza i nie żałuję wydanej kasy. Mam nadzieję, że będą dalsze części.
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Mefisto76

Odp: Tintin
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 12, 2011, 05:08:55 pm »
Ja byłem z 9-o i 10-latkiem :smile: Męski wypad, cola, popcorn, chipsy i fantastyczny film! Polecam!
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline BOUNCER

Odp: Tintin
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 12, 2011, 06:04:42 pm »
mój syn ma 7 lat :D
Cieszę się, że są takie filmy.
Wyglądało tak jakby pozostawiono furtkę pod kolejne części na które z pewnością się wybierzemy :D
Co ja plotę, jaka furtka :) komiksy Tintina to dziesiątki pomysłów do kolejnych scenariuszy :)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tintin
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 12, 2011, 06:42:50 pm »
Ja byłem wczoraj. Film świetny, przede wszystkim od strony technicznej. Animacji komputerowej na takim poziomie nie widziałem jeszcze nigdzie. Dla mnie jest to też powrót Spielberga i jego wielkie przepraszam  za ostatniego "Indianę Jonesa". Świetnie wyreżyserowane kino przygodowe. Szczerze śmiałem się też z żartów, co ostatnio rzadko mi się zdarza. Sama historia, choć prowadzona w dobrym, starym stylu, to jednak jest prościuteńka i na dodatek raz po raz wyjaśniana na ekranie. Wyraźnie pisana, by zachwycić raczej młodszych widzów. Składa się jednak z wielu ciekawie skomponowanych pojedynczych scen. Dla mnie stanowiła wystarczające tło dla naprawdę widowiskowych akcji.
Nie jestem znawcą komiksowego Tintina, ale nawet ja dostrzegłem, że w filmie są smaczki specjalnie dla fanów (np. krab o złotych szczypcach w scenach porcie).
Co do kontynuacji, to nawet w opisie filmu (np. na Metacriticu) jest: "The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn is the first in the series of 3D motion capture films based...", więc dalszy ciąg pewnie będzie. Choć to jest też zalezne od tego, jak film będzie radził sobie w kasach. Nie sprawdzałem, jak wygląda box office, ale moja była dziewczyna, pracująca w kinie mówiła wczoraj, że na razie sprzedaje się zaskakująco słabo. Zresztą, na "moim" seansie, w dzień wolny od pracy, o 19.15, było w sumie 11 osób, czyli bardzo mało (kino było ogólnie zapchane widzami)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 06:48:49 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline graves

Odp: Tintin
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 12, 2011, 06:59:44 pm »
ale moja była dziewczyna, pracująca w kinie mówiła wczoraj, że na razie sprzedaje się zaskakująco słabo. Zresztą, na "moim" seansie, w dzień wolny od pracy, o 19.15, było w sumie 11 osób, czyli bardzo mało (kino było ogólnie zapchane widzami)
Wcale się nie dziwię. Też byłem w kinie w dzień wolny od pracy (wczoraj), i kino było wypchane ludźmi. Nie widziałem jeszcze takich tłumów, nawet do kas. Ja miałem bilet zamówiony i kupiony dzień wcześniej, bo nie miałbym szans się dostać na seans. Wszyscy Ci ludzie jednak (jak i ja) byli na "Listy do M", a nie na Tintinie...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Rzenio

Odp: Tintin
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 12, 2011, 09:43:07 pm »
Tym bym się nie martwił. Nasz rynek to ułamek tego co zgarniają gdzie indziej.
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tintin
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 12, 2011, 11:00:56 pm »
Aż sprawdziłem z ciekawości box office. Nieźle sobie Tintin radzi, a w wielu krajach nie było jeszcze premiery (trzy litery: U, S, A), więc będzie radził sobie jeszcze o wiele lepiej. Zwłaszcza, że w USA zbiera świetne recenzje i wymienia się go jako kandydata do Oscara.

Offline Spik

Odp: Tintin
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 13, 2011, 11:08:07 am »
Moja jedyna obawa to fakt, że Tintin jest - poniekąd - mało znany w USA. Wielu kojarzy sobie, że jest taka postać, ale tylko nieliczni mieli jakiś konkretny album w rękach... Ale zobaczymy ;)


Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 13, 2011, 01:35:38 pm »
A Avatar byl znany przed nakreceniem filmu? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Spik

Odp: Tintin
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 13, 2011, 02:30:24 pm »
Też słuszna uwaga :wink:

W sumie jeśl tam nie są tak mocno do tej serii przywiązani nie w recenzjach będzie fanowskich widzimisię typu :
- Oh, nie! Miluś nie mówi, Bianca Castafiore śpiewa inną piosenkę, niż zwykle, a Tintin ma takie dziwne białe coś na około swoich oczu... :wink:
 
które tomy Tintina uważacie za najlepsze, teraz po wydaniu całości ?
Jak dla mnie "ostatni" tom najlepszy (w sensie ten chronologicznie zawierający najpóźniejsze historie) choć polecam ten który zawiera "Siedem Kryształowych Kul" , ten od "Kraba o Złotych Szczypcach" i ten od "Chodziliśmy po Księżycu" który moim zdaniem zawiera "najmocnieszy" moment w serii (w każdym razie się autentycznie się nim wzruszyłem)
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 02:41:15 pm wysłana przez Spik »

Offline Spik

Odp: Tintin
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 14, 2011, 10:42:29 am »
Ah! Był ktoś na wersji z Dubbingiem i się wypowiedzieć może?

Oglądając Polski zwiastun dialogi wydały mi się trochę na siłę dowcipne

Offline nori

Odp: Tintin
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 19, 2011, 09:27:32 am »
W Angorze pojawiła się "recenzja" filmu TinTin, autorstwa "słynnej" Beaty Klaps. Poziom pseudo-recenzji standardowy, ale warto zwrócić uwagę na to stwierdzenie:

"On (Spielberg) już nie żuje swojego ogona, on przeżuwa przeżute przez   siebie po wielokroć własne filmy.  SIĘGA PO ZATĘCHŁE KOMIKSOWE GNIOTY,   JAK TEN O TINTINIE, odbudowuje je swoimi starymi grepsami, podrasowuje   najnowszą techniką i dzieło wypuszcza w świat. (...) smutne nudne kino.   Kino z bohaterem wyjętym z naftaliny i niewzbudzającym za grosz   sympatii."

Zdaję sobie sprawę, że wypociny w postaci recenzji filmów Pani Klaps to raczej podjudzanie, swoisty kabaret i dziwna zabawa z czytelnikiem, jednak ta kolumna nie jest oznaczona w tygodniku inaczej niż dotyczące recenzji muzyki, gier czy książek, stąd aż dziw bierze że coś takiego w ogóle się pojawiło.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Tintin
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 19, 2011, 07:19:53 pm »
Ah! Był ktoś na wersji z Dubbingiem i się wypowiedzieć może?

Oglądając Polski zwiastun dialogi wydały mi się trochę na siłę dowcipne
No może momentami niektóre kwestie są lekko przeszarżowane, ale generalnie podobał mi się zarówno dubbing jak i film. :)

 

anything