Gildia Muzyki (www.muzyka.gildia.pl) > Forum Muzyki

Gitara - akustyczna czy elektryczna?

(1/3) > >>

Aigel:
Która z tych gitar jest łatwiejsza do nauki gry i której dźwięk bardziej wam się podoba?  :)

Musley:
Ha, a zależy, o co ci chodzi. Może chcesz zacząć grać i nie wiesz na czym, to mogę coś tam powiedzieć.
Nie tyle trudniej nauczyć się grać, co po prostu grać na gitarze akustycznej/klasycznej. Ale jeżeli nauczysz się grać dobrze na akustyku, wydobywać z niego czyste dźwięki, to na gitarze elektrycznej nie będziesz miał żadnych problemów. Gitara elektryczna wyrabia złe nawyki - nie musisz do końca i mocno dociskać strun, błędy nie są aż tak słyszalne (na przesterowanej gitarze oczywiście).
Podsumowując: jeśli chcesz uczyć się grać i później startować do jakiejś kapeli, to bierz akustyka i najlepiej jakiegoś nauczyciela, który pokaże ci podstawy (skale itd.) - zaoszczędzisz w ten sposób jakieś 1,5 roku mozolnego dochodzenia do teorii gry itd., będziesz wiedział w jaki sposób ćwiczyć, żeby robić to efektownie. Później z solidnymi podstawami możesz przesiąść się na gitarę elektryczną.

Aigel:
Dzięki za wskazówki  :)

Musley:
Ju ar łelkam! :)
Jak będziesz kupował gitarę a nie znasz się na tym, to bierz jakiegoś kumpla, który doradzi ci co i jak. panowie w sklepach muzycznych często potrafią "doradzić", żeby pozbyć się sprzętu zalegającego na półkach.

Hellspawn:
zgadzam sie...tyle, ze jesli grasz np na klawiszach wystarczajaca dobrze to akustyka mozesz osikac. W sumie jesli bedziesz sie naprawde przykladal i regularnie cwiczyl a szkoda Ci kasy to (o ile masz kumpli juz grajacych dobrze) olej nauczycieli (zdzieraja i najczesciej specjalnie przeciagaja nauke) i akustyka i graj od razu na ele. Podstaw i tak musisz sie nauczyc, cwiczyc bedziesz na sucho. A przesiadka z aku. na ele. tez wcale az taka latwa nie jest (chyba, ze ktos kupi cegle a nie gitare ele.).
a tak. btw ,to wszystko zalezy od stylu gry... jak chcesz wyc przy ognisku burdelowe songi ze spiewnikow drukowanych na papierze toaletowym to bier pan pudlo  ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej