trawa

Autor Wątek: Armia dla początkującego  (Przeczytany 14901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DIESEL

Armia dla początkującego
« dnia: Październik 23, 2002, 10:24:06 am »
Heyka!!!
Moja przygoda z WFB dopiero się zaczyna i chciałbym, aby wszyscy zgromadzeni tu gracze pomogli mi wybrać jakąś armie tzn. propozycja armi i co kupić na początek.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Offline SAdam

Hi hi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2002, 10:34:04 am »
Zaraz będzie ubaw jak każdy z graczy będzie próbował poiwedzieć Ci że jego armia jest najsilniejsza  :lol:
...i tylko taką najbardziej się opłaca grać :)
hciałbym umrzeć spokojnie we śnie jak mój dziadek, a nie z ustami rozdartymi krzykiem przerażenia jak pasażerowie jego autobusu.

Jankiel

  • Gość
Armia dla początkującego
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2002, 10:38:34 am »
Wybierz tą, która ma najładniejsze figurki i która będzie najprzyjemniejsza do malowania. Grać nauczysz się z czasem, więc nie szukaj tej teoretycznie "najłatwiejszej". Każdą armią gra się przyjemnie, ale nie każda dobrze wygląda.

Offline DIESEL

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2002, 10:38:59 am »
Nie chodziło mi o najlepszą armie wogóle, ale dla nowicjusza tzn. o taką którą  najłatwiej można nauczyć się grać

Offline rals

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2002, 10:44:29 am »
Ja tez zaczelem nie dawno a skusil mnie gownie dostep do podrecznikow 6ed bo jak wiesz nie wszystke stare armie maja podreczniki do 6ed.O tym tez pomysl
 góry za wszystko dziekuję

Offline DIESEL

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2002, 10:45:29 am »
Ja zastanawiałem się nad Lizardmenami i Dark Elves, ale nie wiem jakie figurki kupić, i przedewszystkim którą armie wybrać

Offline SAdam

Coś konkretnego
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2002, 10:52:13 am »
Radzę rozejżeć się w internecie. Trafiłem kiedyś na stronkę o wampach:

http://www.m-k-g.prv.pl/

jeżeli nie jesteś zamożny, znajdziesz tam bardzo ciekawy artykuł nt. jak tanio uzbierać sobie 1000 pkt armię za 500 zł  :lol:
hciałbym umrzeć spokojnie we śnie jak mój dziadek, a nie z ustami rozdartymi krzykiem przerażenia jak pasażerowie jego autobusu.

Offline SzAjBuS

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2002, 11:00:15 am »
Wybierz taka armie ktora bedzie Ci sie najbardziej podoba, taka ktora da Ci przyjemnosc grania. Tez zanim zdecydujesz o wyborze, zastanow sie w jakiej taktyce bedziesz sie czul najlepiej, czy w ataku, czy w obronie, a moze glownie na magie postawisz.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Falki

Re: Armia dla początkującego
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2002, 12:27:41 pm »
Cytat: "DIESEL"
Heyka!!!
Moja przygoda z WFB dopiero się zaczyna i chciałbym, aby wszyscy zgromadzeni tu gracze pomogli mi wybrać jakąś armie tzn. propozycja armi i co kupić na początek.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Każdą armią się można tak samo uczyć się grać, ale pamiętaj, że niektóre nawyki wchodzą w krew i trudno się od nich uwolnić - np. to, że Undeady są unbreakable, he, he, a inni nie są - nie mogę tego zrozumieć, jak oni mogą uciekać, ci żywi, czego się boją? ;-)
Ja na twoim miejscu zacząłbym myśleć, jaka armia ma najbardziej odpowiadający ci klimat, a potem - jaką ma strategię gry - czy wolisz bardziej defensywną, czy po rusku "hurraaaa, do przodu".
Dla początkujących super są Orki i Gobliny - kupa śmiechu z losowymi efektami (fanatycy są the best), duży wybór modeli i taktyki gry, a poza tym baaardzo duży potencjał - mogą zgnieść każdego (chociaż szanse na to, że pół armii ucieknie od terroru są tak samo duże). Ale trzeba do gry tą armią podchodzić na luzie, albo kilka nieudanych rzutów wpędzi cię we frustrację  :shock:

Offline Solitaire

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2002, 12:40:05 pm »
Cytat: "DIESEL"
Nie chodziło mi o najlepszą armie wogóle, ale dla nowicjusza tzn. o taką którą  najłatwiej można nauczyć się grać

Na pewno nie Elfy ani Undead, proponowałbym armię bez dużej ilości specjalnych zasad i niezbyt frustrującą, a także zapewniającą elastyczność w kupowaniu i składaniu - jestem za Imperium.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Jezo

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2002, 09:27:51 pm »
najpierw powinienes zdecydowac czy wolisz dobra czy zla
dobre to
bretonia droga i malo elastyczna niezla kawaleria
krasnale stoja i strzelaja a reszte dobijaja jak podleci wole ale twarde
imperium maszyny i kawaleria niezla i elastyczna lecz nie za dobzi bohaterowie
lesne elfy partyzanci lataja kolo wroga i strzelaja do niego szybkosc to ich mocna cecha
wysokie elfy (ja ja wybralem) dobra magia tanie i dobre przedmioty magiczne bardzo szybka kawaleria mala wytrzymalosc elastyczna (ale raczej do walki bezposredniej i czarowania) (przepraszam ze tak duzo tego o mojej armi ale lubie ja)
i... lizardzi choc sa neutralni to mysle ze wiekszosc graczy jednak sie ze mna zgodzi elastyczni maja naprawde ruuuuzne jednostki ale jeszcze dosc drodzy
no i zle
chaos walka wrecz, walka wrecz i jeszcze raz walka wrecz
mroczne elfy jezeli chciales lizardow albo te elfy to ci sa tansi ich sila tkwi w (teraz zagadka dla doswiadczonych graczy: dlaczego scouci dark elfow sa tansi od scoutow wysokich elfow gdzie zmienia sie tylko kusza z lukiem i light armour) potwory i... potwory?
orki i gobliny smieszni
szczuroludzie wedlog mnie kiepscy
kings of khemri nie ma army booka
wampiry bardzo mocni
wybor nalezy do ciebie
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline jachu_ka

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2002, 09:51:26 pm »
i jeszcze futrzaki, czyli beastmeni- ani jednej broni strzeleckiej, magia do dupy, ale duze bloki niezlej piechoty, twarde rydwany, dragon ogry i minotaury :twisted:
jedyny minus to to, ze nie bardzo wiadomo co zbierac bo army book bedzie za rok i ma sie sporo zmienic
i ta klima... :)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Falki

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2002, 07:43:32 am »
Cytat: "Tyrion"
kings of khemri nie ma army booka

Poprawka - Khemri Army Book już zaraz będzie w sklepach - na razie pokazowe egzemplarze, a chyba od 9 grudnia będzie normalnie w sprzedaży razem z figurkami.

Offline Jezo

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2002, 02:41:28 pm »
czepiasz sie

a co do orkow i goblinow to armia sprawia duzo radosci i smiechu
kiedys widzialem bitwe w ktorej fanatyk wymiutl kawalerie imperium zmiatajac 8 nie musze mowic o radosci gracza orkow  :D  jednak do czasu bo...
w nastepnej turze ten sam fanatyk przelecial przez generala orkowskiego i giganta :cry: ...
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline SzAjBuS

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2002, 05:24:46 pm »
O&G fajan armijka... przedwewszystkim chyba to jest najbardziej zroznicowana armia warhammera , ma najwiecej roznych jednostek. Masa roznej piechoty, ciezka kawaleria (jezdzcy dzikow), lekka kawaleria (jezdzcy wilkow) szamani orkowi i goblinnscy... ah naprawde jest w czym wybierac. No i to  zadziornosc dodaje smaczku tej armii
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

 

anything