Autor Wątek: Armia dla początkującego  (Przeczytany 14900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arbooz

  • Gość
Armia dla początkującego
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2002, 10:43:16 am »
Cytat: "DIESEL"
Nie chodziło mi o najlepszą armie wogóle, ale dla nowicjusza tzn. o taką którą  najłatwiej można nauczyć się grać

odpowiedz jest krotka: CHAOS :twisted:

Offline SzAjBuS

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2002, 10:45:43 am »
Chaos najlatwiejsza dla poczatkujacych???? Jestes tego pewien??? Bo ja nie bardzo.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Solitaire

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2002, 11:34:54 am »
Chaos to zbyt szeroka armia, ewentualnie wskazałbym jakąś jej część. Jaką? Nie wiem, bo nie lubię brudasów...
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline SzAjBuS

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2002, 12:28:23 pm »
Brudasow??? Ja CI dam... bo zesle na Ciebie zaraze Nurgla. No chyba ze to brud zaschnietej krwii wrogow
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Vindir

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2002, 01:50:13 pm »
Powracajac do tematu to jestem za imperium ktore moim zdaniem w 6ed. zyskalo i to wiele. W imperium mozna zlozyc wszystko, wysmienita armie defensywna, lub armie ofensywna oparta na konnicy i ciezkich jednostkach uderzeniowych np. oddzialy white wolfow + greatsswordmeni i szajbusy (flagelantsi). Mozna tez pokombinowac i stworzyc armie defensywno-ofensywna czyli dziala, hellblaster muszkieterzy w srodku a na flankach kawalerie do nekania przeciwnika od boku, oczywiscie jeszcze przydalaby sie kilka oddzialow piechoty (wlocznicy, sword mani do obrony dzial) no i nie mozna zapominac ze imperialni magowie moga korzystac z kazdej z osmiu szkol magii wystepujacej w warhammerze co tez pozwala na dowolna modyfikacje jezeli chodzi o magie.
IMPERIUM RULEZZZZZ. KARL FRANZ NA PREZYDENTA POLSKI  :twisted:  :D
Nie wiem na jaką broń ludzie będą walczyli podczas III Wojny Światowej, ale podczas IV będą się bili na kije i kamienie" - Albert Einstein

Offline SzAjBuS

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2002, 01:57:03 pm »
To wszystko ladnie wyglada... tylko szkoda ze w teorii.  W praktyce malo kto kozysta z opcji jakie wymienil Vindir. A szkoda bo moglo by byc ciekawie.
Flagellansi --> szajbusy hehe, podoba mi sie to.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Solitaire

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2002, 04:17:58 pm »
Cytat: "Vindir"
Powracajac do tematu to jestem za imperium ktore moim zdaniem w 6ed. zyskalo i to wiele. W imperium mozna zlozyc wszystko, wysmienita armie defensywna, lub armie ofensywna oparta na konnicy i ciezkich jednostkach uderzeniowych np. oddzialy white wolfow + greatsswordmeni i szajbusy (flagelantsi). Mozna tez pokombinowac i stworzyc armie defensywno-ofensywna czyli dziala, hellblaster muszkieterzy w srodku a na flankach kawalerie do nekania przeciwnika od boku, oczywiscie jeszcze przydalaby sie kilka oddzialow piechoty (wlocznicy, sword mani do obrony dzial) no i nie mozna zapominac ze imperialni magowie moga korzystac z kazdej z osmiu szkol magii wystepujacej w warhammerze co tez pozwala na dowolna modyfikacje jezeli chodzi o magie.
IMPERIUM RULEZZZZZ. KARL FRANZ NA PREZYDENTA POLSKI  :twisted:  :D

Popieram koncepcję. Oprócz tego prezydenta...
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Vindir

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2002, 10:39:06 pm »
To wszystko ladnie wyglada... tylko szkoda ze w teorii. W praktyce malo kto kozysta z opcji jakie wymienil Vindir. A szkoda bo moglo by byc ciekawie.
Flagellansi --> szajbusy hehe, podoba mi sie to.


Sorki to nie moja wina ze wiekszosc graczy imperium ma w oczach malenkie napisy o tresci "I MUST BE WINNER" lub cos w tym stylu i tworza armie oparte na 4 hellblasterach i 4 cannonach a "cory" zapelniaja muszkieterami i kusznikami, ale co to za granie jezeli korzysta sie z 4 rodzajow oddzialow z okolo 15 jakie posiada imperium to juz jez czysty debilizm bo pograja troszke tymi zbzikowanymi armiami a pozniej nikt z nimi nei gra. We wrocku w takim sklepie BARD jak jest jakis turniej (nie wiem jak na innych turniejach bo widzialem tylko te w BARDZIE) nagrode dostaje zawsze pierwszy i ostatni. Domyslacie sie czemu??  :D


 Aha jakby cosik zle wyszlo to sorki Szajbus ale nie moge znalezc glupiego przycisku cytuj i nei wiem jak to wyjdzie jak dam kopiuj wklej wiec naprawde sorki.
Nie wiem na jaką broń ludzie będą walczyli podczas III Wojny Światowej, ale podczas IV będą się bili na kije i kamienie" - Albert Einstein

Offline Vindir

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2002, 10:40:21 pm »
no i wiedzialem ze tak bedzie jak sie robi cytowanie :D :D :D
Nie wiem na jaką broń ludzie będą walczyli podczas III Wojny Światowej, ale podczas IV będą się bili na kije i kamienie" - Albert Einstein

Offline Vindir

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 30, 2002, 10:41:09 pm »
Cytat: "Vindir"
no i wiedzialem ze tak bedzie jak sie robi cytowanie :D :D :D


sorki juz wiem i juz mnie nie ma
Nie wiem na jaką broń ludzie będą walczyli podczas III Wojny Światowej, ale podczas IV będą się bili na kije i kamienie" - Albert Einstein

Offline SzAjBuS

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2002, 07:53:16 am »
Vindir, spoczko wyszlo calkiem niezle.
A co do graczy, to niestety masz racje... wiekszosc stawia na wygrana niz na przyjemnosc. A szkoda... bo naprawde mozna by bylo z  warhammera zrobic super przyjemna gre.\Ale tego raczej sie neie zmieni. Tak bylo i bedzie. Chyba ze sie  zbierze grupka zapalencow nie stawiajacych na wygrana a na przyjemnosc.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Raistlin

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2002, 03:17:17 pm »
Ja bym poszedl w DE, zreszta sam tak zrobilem, jeszcze w 5ed, czekalem z rok na de i wyszly ale sie zawiodlem. Teraz De to jeszcze wieksi partyzanci niz lesne  elfy . Jednak lubie de mimo iz nie posiadaj jednoski pozadnego udezenia (tylko prodsze sie ze mna nie sprzeczac np porownajci cold one knighta z haos knighte, black knightem lub imperialna puszka :)) dobra sile ma jedynie lordzik z rekawica .
Zreszta sam sie zastanawiam czy nie zbierac lesnych lub mumiach dla odmiany. Jedyny problem - nie chce mi sie czekac do 2oo4 z elfami.
Jesli lubisz widok wkorwionego przeciwnika pojdz w de - teraz tylko dzieki szybkosci te elfy maja sile a przewaznie wrogowie nie lubia kiedy nagle prawie cala armia de ucieka za plecy wroga.

sorry ze troche nie na temat.
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Finfarin

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2002, 01:30:14 pm »
Mroczniaki są odrobine "cięższe" od swych leśnych pobratymców, ale w tej edcyji sporo straciły na sile uderzeniowej, za to zyskały na mobilności. Bliżej im do wood niż do high.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Falki

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2002, 01:40:46 pm »
Wy chyba nie chcecie, żeby początkujący gość grał w battle'a. Dark Elves? Przecież jak taką armią zacznie grac początkujący, to zanim wygra pierwszą bitwę, to zdąży się zestarzeć... Sorry, ale to jest armia dla ludzi z doświadczeniem, nie wybacza błędów, jak coś zrobisz nie tak, to posypie ci się całe wojsko (pamiętam, jak kumplowi High Sorceress nie zdała paniki od uciekającego czegoś - załogi RBT? - i potem było już z górki). Nawet dla doświadczonych jest często tak zniechęcająca, że w końcu zmieniają ją na coś z Toughnessem 4 "w standardzie" ;-)))

Offline Piotr Mazurowski

Armia dla początkującego
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2002, 06:42:46 pm »
Cytat: "Raistlin"

Jesli lubisz widok wkorwionego przeciwnika pojdz w de - teraz tylko dzieki szybkosci te elfy maja sile a przewaznie wrogowie nie lubia kiedy nagle prawie cala armia de ucieka za plecy wroga.


To ma być dowcip? Zeżeli lubisz widok wkurwionego przeciwnika to idź w COKOLWIEK, tylko nie DE.

To na pewno nie jest armia dla początkującego.

Zastanówcie się - dlaczego pojawił się na tym forum mocno oblegany temat "dlaczego uważacie że DE to cienka armia", a nie ma czegoś takiego o Imperium, WE czy VC...