trawa

Autor Wątek: Tance :)  (Przeczytany 5090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kronos[CS]

Tance :)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2004, 06:50:55 pm »
ghoust ty to potrafisz człowieka podnieść na duchu :)  :)  :)
a tak propo podoba ci się ten co mam teraz?? :P

Offline ghost666

Tance :)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2004, 07:00:53 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]ghoust ty to potrafisz człowieka podnieść na duchu :)  :)  :)
a tak propo podoba ci się ten co mam teraz?? :P


much better :) tylko usun, jesli mozesz, ten obrazek w lewym górnym rogu - wyglada nieciekawie, bo jest nieczytelny... no i moze jakas ramke dodaj zeby ładnie komponowął sie z layoutem strony... ;) ale to juz detale, ogólnie jest okej
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kronos[CS]

Tance :)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2004, 07:10:25 pm »
Nie moge bo ten mały obrazek w rogu to jest właśnie ta jednostka tyle że w boju będe musiał ją wyostrzyć żeby była bardziej czytelna :P
A tak propo jaki jest limit (prawdziwy :) ) maksymalnej wielkości avartarka??

Offline vilandra

Tance :)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2004, 02:22:42 pm »
6 listopada rozpoczynają się warsztaty tańca średniowiecznego w Rudzie Śląskiej. Warsztaty są bezpłatne, organizuje je Bractwo Rycerskie Ziemi Rudzkiej, ale nie wiem kto będzie je prowadził... Zajęcia będą się odbywały w soboty w godzinach od 15 do 17. Jeśli ktoś jest zainteresowany to niech się zgłasza, ale zastrzegam że nie wiem na jakim poziomie będą te warsztaty...
o mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

Offline Solitaire

Re: Tance :)
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2004, 10:36:05 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]
A jakie tańczysz tańce mi sporo wiadomo o tańcach Irlandzkich i Szkockich (te pierwsze są lepsze i bardziej wypasione) ale neistety polski polonez wysiada :cry:

W tym roku miałem przyjemność uczestniczyć w imprezie Cracovia Danza. Osobiście uczyłem się renesansu włoskiego i francuskiego w grupach dla początkujących, ale był i polonez... Powiem tylko, że przy polonezie z fajerwerkami wysiadają wszystkie irlandzkie skakanki. Szczerze.
Same zajęcia były niezwykle przyjemne i owocne. Już sobie na przyszły rok ząbki ostrzę. :)
Jeśli kogoś interesują szczegóły, to pytać.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Oddrun

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 567
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dobry klałn to killerklałn.
Tance :)
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2004, 01:10:06 pm »
celtyckie są świetne......:P
a czy ktoś coś wie o średniowiecznych tańcach skandynawskich???

Offline Seldszar

Tance :)
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2004, 07:08:36 pm »
A wiecie może gdzie we wrocku są może jakieś tańce średniowieczne (najlepiej z X wieku) chce sie nauczyć a tu nie wiem gdzie coś jest.
oje słowo to mój honor. Mój honor to moje życie.

Offline Kronos[CS]

Tance :)
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2004, 09:13:43 am »
pewno są ale nauczyc się będzie trudno  ;)

Solitaire nie muw bo jeszcze zaczne poloneza tańczyć ;)

Offline Blondi

Tance :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2005, 12:04:51 am »
Witam!

Temat nie jest jeszcze aż tak stary, to się pozwolę dołączyć do dyskusji :)

Cytat: "ghost666"
Moze wiecie cos o jakichs zimowych kursach tanców historycznych?

Ano wiemy :)  Najbliższy mi znany - to Bochnia, 12-20 lutego. Informacje są tu: http://freha.pl/viewtopic.php?t=6216 (polecam przeglądać FREHĘ, tam się zdarzają informacje  kursach, choć na pewno nie o wszystkich).

Cytat: "Oddrun"
a czy ktoś coś wie o średniowiecznych tańcach skandynawskich???

Nie i wiedzieć nie będzie, prócz kilku podstawowych informacji. Przyczyna jest dość prosta: najdawniejsze informacje o tańcach na tyle dokładne, by móc je odtworzyć to wiek XV - i to Włochy, więc osobiście uważam to raczej za początek renesansu niż średniowiecze. Żadne choreografie średniowiecznych tańców się nie zachowały, a wszystkie, które za takie zwykły uchodzić to niestety wymysły XX-wieczne.

Cytat: "Seldszar"
A wiecie może gdzie we wrocku są może jakieś tańce średniowieczne (najlepiej z X wieku) chce sie nauczyć a tu nie wiem gdzie coś jest.

Z podanych powyżej przyczyn z X wieku nic nie znajdziesz. Ale na późne średniowiecze masz we Wrocławiu zespół La Serenissima, który tańczy kilka XV-wiecznych tańców (o ile dobrze pamiętam ;) ).

W razie czego chętnie rozwinę swą wypowiedź, a jakby ktoś z Trójmiasta i okolic był zainteresowany tańcem dawnym - to serdecznie zapraszam. Na naszej stronie WWW jest więcej informacji i adresy stron kilku zespołów tańca dawnego.

Pozdrawiam,
Blondi

Offline Solitaire

Tance :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2005, 08:38:51 am »
Cytat: "Blondi"
Witam!
Temat nie jest jeszcze aż tak stary, to się pozwolę dołączyć do dyskusji :)

A witamy uprzejmie pana z Chastelany :)
Cytat: "Blondi"
Cytat: "Seldszar"
A wiecie może gdzie we wrocku są może jakieś tańce średniowieczne (najlepiej z X wieku) chce sie nauczyć a tu nie wiem gdzie coś jest.

Z podanych powyżej przyczyn z X wieku nic nie znajdziesz. Ale na późne średniowiecze masz we Wrocławiu zespół La Serenissima, który tańczy kilka XV-wiecznych tańców (o ile dobrze pamiętam ;) ).

Zespół Serenissima Wratislavia przeżył dość bolesną kurację ostatnio, skutkującą powstaniem dwóch zespołów. Nowy skupia 8 tancerzy byłej Serenissimy oraz trochę nowych osób i zwie się teraz Campanella. O drugim nie piszę, bo nie wiem. ;)
Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam w piątki o godzinie 17 na próby Campanelli. Ulica Hauke - Bosaka, w takiej szkole, którą znajdziesz gdzieś w połowie ulicy po prawej, od strony Placu Dominikańskiego patrząc.
Ewentualnie poniedziałki godzina 19 na Robotniczej w liceum ALA czy jakoś tak.
Tańce XV i XVI wiek Włochy, Francja. Czasem dla rozrywki coś szkockiego, dwoje tancerzy uczęszcza też na tańce irlandzkie. Mogą doradzić w temacie. Jeśli chciałbyś wkręcić się w temat, to warto byłoby zacząć od jakiś zajęć wyrównawczych. 8 stycznia mamy małe warsztaty z fundacją Hobbit, a bodajże 22 (choć głowy nie dam) bal organizuje nasza instruktorka Amelka.
Po szczegóły zapraszam na próby, jako że strona jeszcze nie powstała. :(
Cytuj
W razie czego chętnie rozwinę swą wypowiedź, a jakby ktoś z Trójmiasta i okolic był zainteresowany tańcem dawnym - to serdecznie zapraszam. Na naszej stronie WWW jest więcej informacji i adresy stron kilku zespołów tańca dawnego.

Pozdrawiam,
Blondi

A na stronę faktycznie warto zajrzeć. :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Tance :)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2005, 08:42:50 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]pewno są ale nauczyc się będzie trudno  ;)

Solitaire nie muw bo jeszcze zaczne poloneza tańczyć ;)

A tańcz, tańcz. :D
Jak mówi nieoceniona instruktorka tańców irlandzkich:
"If you're not dancing, you're wasting your feet." ;)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Varnyhet

Tance :)
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2005, 08:44:38 pm »
Cytat: "Solitaire"
nasza instruktorka Amelka.

...i tak kiedyś przy tańcach i hulankach, okazało się, że można mieć kilkukrotnie większą arachnofobię niż ja mam. Nieszcześliwą z tego powodu zwyciężczynią okazała się być Amelka. Ta sama....
Cytat: "Solitaire"
"If you're not dancing, you're wasting your feet."

Mogłabym się założyć (ale asekuracyjnie tylko o złotówkę), że gdzieś to już słyszałam... chyba nawet na tańcach irlandzkich...

Cóż... Wrocław to chyba bardzo malutkie miasteczko... ;)

Offline Solitaire

Tance :)
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 09, 2005, 09:25:32 pm »
Cytat: "Varnyhet"

...i tak kiedyś przy tańcach i hulankach, okazało się, że można mieć kilkukrotnie większą arachnofobię niż ja mam. Nieszcześliwą z tego powodu zwyciężczynią okazała się być Amelka. Ta sama....

O tak. Bez cienia wątpliwości. ;)    
Cytuj

Mogłabym się założyć (ale asekuracyjnie tylko o złotówkę), że gdzieś to już słyszałam... chyba nawet na tańcach irlandzkich...

Cóż... Wrocław to chyba bardzo malutkie miasteczko... ;)

To jak mnie poznasz przy jakiejś tanecznej okazji, przynaj się do swej tożsamości gildiowej. :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Varnyhet

Tance :)
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 10, 2005, 11:34:33 pm »
Cytat: "Solitaire"
To jak mnie poznasz przy jakiejś tanecznej okazji, przynaj się do swej tożsamości gildiowej. :)

Hmm... ja do tańców zabieram się dopiero w tej drugiej części uczt ;) Po miodzie. Lepiej się podskakuje, nie widać jak się nóżki poplączą i jest weselej... Ale wtedy z rozpoznawaniem może być kiepsko :)
No dobra... tak bez uczty też mi się czasem zdarza poskakać... (a jak jeszcze z orężem, to jestem uszczęśliwiona :) )