Autor Wątek: Komiksy Truścińskiego  (Przeczytany 76311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yogi Bear

  • Gość
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 19, 2006, 02:22:56 pm »
Ok może źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.
Cytat: "turucorp"
przeciez nawet w Swiecie Mlodych szly dwie strony co dwa dni, powaznie sadzisz, ze wtedy rysowano je w takim tempie?


Nie wiem jak rysowano dla ŚM, ale strona dziennie to nie jest tak dużo. Dla Ciebie to dużo? Z tego co pamiętam to jakiś czas temu na Wraku mówiłeś, że mozesz rysować 100 stron miesięcznie...a to w przybliżeniu 3,5 strony dziennie.  :?

Offline Macias

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 19, 2006, 02:51:54 pm »
Do "wielkiej trojcy" dodalbym jeszcze Adlera.
Fras?:Mistrz bezpuentowych komiksow"? Co to rysuje jak....ech,szkoda gadac...
Mistrz zaglady dobrze podsuowal "za malo komiksu w komiksie". niemniej jesli Trust chce uderzac w taki styl to chyba tylko jego broszka,nie?  zrezta jakos nie slyszalem,zeby Trust mowil o sobie ostatnio jako o wielkim komiksiarzu,wiec o co ten dym?

Offline turucorp

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 19, 2006, 04:04:50 pm »
Cytat: "Yogi Bear"
Ok może źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.
...
Nie wiem jak rysowano dla ŚM, ale strona dziennie to nie jest tak dużo. Dla Ciebie to dużo? Z tego co pamiętam to jakiś czas temu na Wraku mówiłeś, że mozesz rysować 100 stron miesięcznie...a to w przybliżeniu 3,5 strony dziennie.  :?


z tego co widze masz problem nie ze zrozumieniem cudzych wypowiedzi ale z ich doczytywaniem do konca :roll:
na Wraku rozmowa (swobodna) dotyczyla szybkiego rysowania W OLOWKU a nie tworzenia gotowych do druku plansz :roll: (i nie ja pierwszy z tym wyskoczylem :roll: )
i to jest w stanie zrobic kazdy w miare sprawny rysownik, w taki sposob powstaja np. storyboardy, ktore Truscinski trzaska na kilogramy.
a teraz wez sobie do reki albumik "Trust", otworz na stronie z komiksem "Łowca" i zastanow sie ile pracy trzeba wlozyc zeby szkic w olowku przeksztalcic w to co tam sie znajduje :roll:

Yogi Bear

  • Gość
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 19, 2006, 05:04:20 pm »
Jeezz ja wiem, że Ty lubisz rolleeye i pewnie te emotki jakoś Cię kręcą, ale wyluzuj trochę bo w głowie się kręci jak widzisz je co zdanie. Albo walnij ze 20 tylko gdzieś pod spodem.  ;)
Ja wiem, ze plansze Trusta wymagają więcej pracy, ale ja miałem na myśli raczej komiksowy standard czyli ołówek + tusz. Nie wiem jak Ty akurat robisz te swoje plansze bo nigdy mnie to nie interesowało, ale dziwne jest dla mnie to, że porównujesz gotową planszę komiksu w ołówku do storyboardu. Takie "komiksowe storyboardy" to ja robię do każdej planszy zanim przystąpię do pracy i zajmują góra kilka minut.

Offline turucorp

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 19, 2006, 05:24:38 pm »
Cytat: "Yogi Bear"
Jeezz ja wiem, że Ty lubisz rolleeye i pewnie te emotki jakoś Cię kręcą, ale wyluzuj trochę bo w głowie się kręci jak widzisz je co zdanie. Albo walnij ze 20 tylko gdzieś pod spodem.  ;)


ostatni raz jak tak zrobilem to dostalem ostrzezenie :roll:

Cytat: "Yogi Bear"
Ja wiem, ze plansze Trusta wymagają więcej pracy, ale ja miałem na myśli raczej komiksowy standard czyli ołówek + tusz. Nie wiem jak Ty akurat robisz te swoje plansze bo nigdy mnie to nie interesowało, ale dziwne jest dla mnie to, że porównujesz gotową planszę komiksu w ołówku do storyboardu. Takie "komiksowe storyboardy" to ja robię do każdej planszy zanim przystąpię do pracy i zajmują góra kilka minut.


porownuje komiks w olowku do normalnego storyboardu a nie do "komiksowego" :roll: (znowu nie doczytales :roll: ).
ciezko sie dyskutje z koms kto czyta co drugie zdanie :?

Yogi Bear

  • Gość
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 19, 2006, 05:37:24 pm »
Cytat: "turucorp"
porownuje komiks w olowku do normalnego storyboardu a nie do "komiksowego" :roll: (znowu nie doczytales :roll: ).
ciezko sie dyskutje z koms kto czyta co drugie zdanie :?

Teraz to ja mam wrażenie, że Ty czytasz co drugie zdanie. Napisałem "porównujesz gotową planszę komiksu w ołówku do storyboardu" Słowa komiksowy stoardyborad użyłem później w drugim zdaniu więc nie wiem o co Ci chodzi. Skoro porównujesz  "normalny" storyborad do komiksu w ołówku to masz tu przykład filmowego:
http://www.firstlightmovies.com/assets/WhatGoesAroundfullstoryboard2.jpg
Czy tak u Ciebie wygląda plansza komiksu w ołówku? Jeśli tak to ja się nie dziwię, że Ty mozesz 100 mięsiećznie takich stukać.

Offline turucorp

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 19, 2006, 08:37:27 pm »
Cytat: "Yogi Bear"
Skoro porównujesz  "normalny" storyborad do komiksu w ołówku to masz tu przykład filmowego:

wiekszeo scierwa nie miales pod reka? :roll:
masz, wez sie troche poducz jak wyglada storyboard:
http://www.thestoryboardartist.com/horror2.html
http://www.thestoryboardartist.com/escape.html
http://www.thestoryboardartist.com/roofrescue1.html
a potem tu wroc i pogadamy :roll:
(pozostalych przepraszam za OT, ale rece mi opadaja jak czytam takie bzdety i nie moge sie potem powstrzymac :? )

Yogi Bear

  • Gość
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 19, 2006, 10:31:32 pm »
O rany  ;)  No i co chciałeś pokazać? Ze są lepsze storyboardy? I co ja mam teraz ci rzucić garść linków do wypasionych stron komiksu, których nie będziesz w stanie porównać z tymi storyboardami?
Ja również przepraszam za OT którego się dopuściłem  :oops:  i też mi ręce opadają jak czytam "mądre przemyślenia i nauki" turucorpa, który uważa się za Mistrza Yodę komiksu i tylko innych by nauczał...i pouczał.
Z mojej strony koniec OT.
Kłaniam się i dobranoc

Offline Mysza_

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 19, 2006, 11:31:16 pm »
PS do offtopa-w żadnym z momentów waszej dyskusji nie zauważyłem żeby turu mówił z pozycji mistrza yody komiksu.
   ...bo jak na forum jakims sie pokaże twórca komiksu i powie cos mądrzejszego od innych baranów to mu sie od razu zarzuca przemądrzanie.
 
  od razu mi sie przypomina sympatyczna dyskusja sprzed paru miesięcy miedzy N.N. a jakms tam kolesiem(fernirem chyba) odnosnie jakiegos tam syfiastego komiksu netowego.
  jeszcze troche i sie tu zacznie podobnie.

Offline turucorp

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 19, 2006, 11:35:01 pm »
Cytat: "Yogi Bear"

O rany  ;)  No i co chciałeś pokazać? Ze są lepsze storyboardy?

ze jest cos takiego jak PROFESJONALNY STORYBOARD (ale pewnie i tak nie zalapiesz o co chodzi skoro wklejasz tutaj jakies linki dla dzieciakow robiacych swoj pierwszy film domowym sposobem :roll: )
Cytat: "Yogi Bear"

Ja również przepraszam za OT którego się dopuściłem  :oops:  i też mi ręce opadają jak czytam "mądre przemyślenia i nauki" turucorpa, który uważa się za Mistrza Yodę komiksu i tylko innych by nauczał...i pouczał.
Z mojej strony koniec OT.
Kłaniam się i dobranoc

czasami lepiej byc Yoda niz Yogim :roll:  
gratuluje obeznania w temacie i otwartosci umyslu (zaiste, sposob percepcji godny prawdziwego misia Yogi)
EOT :roll:

Cytat: "Filon"

jeszcze troche i sie tu zacznie podobnie.


eee nie, nie zacznie ;)

Offline andruth

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 20, 2006, 03:27:18 am »
Okazuje się że pod lodem przeleżałem jakiś czas chyba, odbyło sie chyba jakieś referendum czy wybory, plebiscyt jakiś i tam zdecydowano i podano do publicznej wiadomości że:

Cytuj
napisałem o pierwszej trójce rysowników polskich tak a nie inaczej i to nie podlega dyskusji. Żadnych dodatków, żadnych Frąsiów i Skutników i innych. Kto chce z tym polemizować jest forumowym wodolejem i tyle.



Zanim sie tu jakieś zarzuty o wodolejstwo pojawią, to ja tak nieśmiało zapytam - Były jakieś inne kandydatury?Jakie były kryteria wyboru?
Acha, no i na jak długo tę Wielką Trójkę wybrano?
Czy ona już się zjednoczyła? Czy pokój powróci kiedy się zjednoczy?
No i - kto zabił???

A poważnie - nie mogę się nie roześmiać na takie kategoryczne i wykluczające inne pomysły stawianie sprawy.Na razie nie kwestionuje kandydatów (zresztą wogóle - OK, są creme de la creme), tylko może by tak nie zamykać tematu? Można mieć inne zdanie?Czy to już obowiązujący wybór?

Trust wielokrotnie podkreślał że jest bardziej ilustratorem niż komiksiarzem, z czym oczywiście, nawet wbrew jego deklaracjom,można się nie zgodzić.Ale on raczej ogranicza się do dobrze nagłośnionych, spektakularnych medialnie jedno - dwuplanszowych zapowiedzi jakichś super - hiper rzeczy po czym znika, by pojawić się za czas jakiś z kolejną zapowiedzią ( bądź wyrazić oburzenie, że ktoś inny w międzyczasie narysował to, co Trust zapowiadał przez kilka miesięcy - jak to było w przypadku "Popiełuszki").I nie mówię tego , broń Boże, z jakąs ironią, zawiścią czy czymś takim.Przemek jest facetem bardzo w porządku, pomógł mi kiedyś zresztą za co jestem mu wdzięczny i myśleć o nim inaczej niż pozytywnie nie umiem.
Ale to nie odbiera mi, jak sądzę prawa do oceny jego prac? :?

Offline Maciej

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 20, 2006, 06:29:10 am »
Cytat: "Filon"
PS do offtopa-w żadnym z momentów waszej dyskusji nie zauważyłem żeby turu mówił z pozycji mistrza yody komiksu.
   ...bo jak na forum jakims sie pokaże twórca komiksu i powie cos mądrzejszego od innych baranów to mu sie od razu zarzuca przemądrzanie.
 


A jak się pojawi dwóch
(jak w przypadku Turu i Jogiego)
to żaden nie odpuści  :lol:

Dyskusja między kolegami zaczęła się, gdy Turu napisał że Trust odwala storybordy kilogramami.

No i tutaj odpowiedzią mogłyby być tylko przykłady storybordów Trusta.
Skoro ich nie widzimy, to równie dobrze rację może mieć Jogi, przypuszczając że (jak na Trusta) są pewnie machnięte od niechcenia.

Mimo uwielbienia do tego twórcy, nie można go także porównywać do takiego tytana komiksowej pracy jak Biz. Nawet biorąc pod uwagę "wolontarystyczny" etap komiksowej twórczości Trusta  :roll:  :roll:  (czyli jakieś 10 lat temu, gdy rysował więcej i zebrał to później w albumie okraszonym na okładce piękna twarzą Andrzeja Leppera)...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 20, 2006, 09:22:57 am »
Cytat: "Macias"
Do "wielkiej trojcy" dodalbym jeszcze Adlera.


z całym szacunkiem do Adlera niestety nie dodałbym go wielkiej trójcy,
ale też Ozgi bym tam nie umieścił, bo miał za dużo wpadek (Quo Vadis niestety strasznie zepsuło jego reputacje w moich oczach),
Trust, sam nie wiem, nie jestem fanem, ale dostrzeagam znakomity warsztat itp, ale rzeczywiście poszedł w stronę reklam itp, co mnie nie dziwi bo ekonomia teraz robi swoje :)
Gawronkiewicz jest niezaprzeczalnie najlepszym obecnie polskim rysownikiem,

ale nie zapominajmy o Rosińskim, który cały czas trzyma wysoaki poziom (mimo wszystko), a Irek Konior ?? co prawda widziałem jego komiksy tylko w necie ale robią wrażenie,
poza tym "obrazki" to nie tylko realizm (lub realizm z lekkim przymróżeniem oka) ale też bardzie swobodne przedstawianie rzeczywistości, a tutaj sporo mamy teraz bardzo dorbych rysowników,
cięzko tak robić ranking...

przerpaszam za offtop, ale też mnie dziwi takie klasyfikowanie, mamy obecnie bardzo dużo dobrych rysowników i wielu z nich ma swój niep[owtarzalny styl, doskonały warsztat i nie ma jak tego czasem porównywać, nikt nie porownuje Matejki z Dalim, lub jakimś oszołomem od totalnej abstrakcji, co nie zmienia faktu, że wszyscy byli świetnymi malarzami,
z komiksiarzami jest podobnie przeceiż :)

Offline holcman

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 20, 2006, 10:28:12 am »
empro napisał
Cytuj
a Irek Konior ?? co prawda widziałem jego komiksy tylko w necie ale robią wrażenie


skoro irek konior, to dlaczego nie Miras? rzeczy, które prezetuje na swoim blogu też robią wrażenie. na mnie większe niż plansze koniora.

może w ogóle obok wymiany poglądów zrobic na forum ankietę z nazwiskami polskich rysowników i niech ludzie głosują. temu, który wygra redakcja gildii przyzna swoją nagrode na WSK :-)

Offline empro

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 20, 2006, 10:35:30 am »
Cytat: "holcman"

może w ogóle obok wymiany poglądów zrobic na forum ankietę z nazwiskami polskich rysowników i niech ludzie głosują. temu, który wygra redakcja gildii przyzna swoją nagrode na WSK :-)


to jest niegłupi pomysł też,
bo byłoby to pokazanie polskich twórców i tego co robia gdzieś w jednym miejscu, i można by sobie było szybciutko spojrzeć na to, co każdy z nich robi :)

ja jestem za :)

(mam nadzieje, że to nie było z żadną ironią czy cóś :) a gupi empro sie złapał :))