trawa

Autor Wątek: Komiksy Truścińskiego  (Przeczytany 76277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 17, 2006, 11:42:02 pm »
jaką zawiścią, człowieku, o czym ty mówisz.
ustalmy: trust jest jednym z trzech najlepszych polskich rysowników. pozostali dwaj to Gawronkiewicz i Ozga.

poza tym oceniona została strona, nie trust. taka różnica mała.  i akurat ocena techniczna strony nie jest na szczęście czymś uznaniowym (jak np opinie o rysownikach, że tego lubię, a tego nie bo tak i już - chleb powszedni wszelkich for internetowych - czyli wojna opinii). stronę można ocenić według parametrów technicznych.  ładowanie co chwila trzymegowych plików to amatorszczyzna i nie, nie potrzebuję szybkiego łącza, bo takie już mam. zresztą ten argument to jak wzięty z psów pasikowskiego - niech się bambus języków uczy. tzn co, jak ktoś ma słabsze połączenie to ma spadać? to bardzo user friendly jest rzeczywiście.

ile stron wisi na necie podobnych? 99 rooms jest tylko jedno, poza nim jest kilka naśladownictw, gorszych i lepszych.

I jak to jest, nie można nawet niepochlebnej opinii wyrazić bo zostanie się zawistnym krzykaczem z pianą na ustach? to tak nie działa. dobre chwalimy, słabe ganimy. wot, filozofia forum.

Offline mistrzu zagłady

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 18, 2006, 01:35:39 am »
przejrzałem stronkę i całkiem miło przejrzeć, znam 99 rooms, ale to jakoś nie wpływa za bardzo na mój odbiór tej strony,
ładuje się wprawdzie trochę, ale luz, można poczekać.
to co napiszę nie jest może argumentem w sprawie, ale wygląda mi to na portfolio ewidentnie pod zachodnich wydawców, a skoro tak to - może się kurde mylę, ale chyba im będzie szybciej śmigać (w każdym kraju gdzie tepsa nie trzyma monopolu będzie szybciej śmigać;)
i przekonałem się ostatecznie, że Trust jest właściwym gościem do Wiedźmina... taka dygresja ;)

Offline turucorp

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 18, 2006, 06:49:48 am »
Cytat: "Sendivogius"
Serce rośnie! Aż miło czytać jak koledzy strzykają śliną bezinteresownej zawiści.  :evil:


 :roll:
powtorze za Mateuszem:
"Trust jest jednym z trzech najlepszych polskich rysowników. pozostali dwaj to Gawronkiewicz i Ozga."
i sie pod tym podpisze.
a teraz sie zapytam:
czy to oznacza, ze trzeba traktowac wszystko co Przemek robi z balwochwalczym bezkrytycyzmem?
czy tak skonstruowana strona, ktora muli nawet przy szybkim laczu, wzbudzilaby zainteresowanie gdyby ktos inny, mniej znany, byl jej autorem?
ktore to juz podejscie Przemka do prezentacji swoich prac na sieci?
i ile jeszcze razy Przemek zaprezentuje kolejne portfolio zamiast konkretnych produkcji?
mogl rysowac dla brytyjskiego 2000AD, odechcialo mu sie.
ma carte blanche w Egmoncie, ale mu sie nie chce.
album "Trust", co nie jest zadna tajemnica, byl zrobiony pod zachodnich wydawcow, wlasnie jako portfolio.

wiec moze zamiast bajan o strzykaniu slina pomysl chwile nad tym, ze konkretna, uzasadniona krytyka pewnych dzialan sluzy czemus innemu niz "zawistne obrzucanie blotem" :roll:

Offline Maciej

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 18, 2006, 07:06:30 am »
A ja wciąż czekam
i czekam

na te zapowiadane od lat albumy TRUSTA...

Gdyby mu się tylko chciało... :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 18, 2006, 08:29:33 am »
Cytat: "mistrzu zagłady"
wygląda mi to na portfolio ewidentnie pod zachodnich wydawców

nie, bo to jest strona 'gra', po której chodzisz, znajdujesz ukrytki, eksplorujesz.  portfolio tak nie działa. portfolio powinno dać pełny obraz najlepszych dokonań autora w przeciągu pół minuty, bo mniej więcej tyle czasu przeznacza się na obejrzenie portfolio.

Offline Sendivogius

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 18, 2006, 09:24:29 am »
Cytat: "turucorp"

wiec moze zamiast bajan o strzykaniu slina pomysl chwile nad tym, ze konkretna, uzasadniona krytyka pewnych dzialan sluzy czemus innemu niz "zawistne obrzucanie blotem" :roll:


OK, turu. Rozumiem, że Twoją misją jest służba narodowi. Skoro 90% Twoich postów to krytyka (oczywiście bez złośliwości i zawiści)  8)
url=Http://www.mirasbd.blogspot.com] Bulgot[/url]

Offline empro

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 18, 2006, 09:25:07 am »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "mistrzu zagłady"
wygląda mi to na portfolio ewidentnie pod zachodnich wydawców

nie, bo to jest strona 'gra', po której chodzisz, znajdujesz ukrytki, eksplorujesz.  portfolio tak nie działa. portfolio powinno dać pełny obraz najlepszych dokonań autora w przeciągu pół minuty, bo mniej więcej tyle czasu przeznacza się na obejrzenie portfolio.


tu się zgodzę, z takim portfolio ciężko daleko zajśc, ta stronka to więcej zabawy niż prezentacji
mi tam specjalnie nie przeszkadza, że się ładuję, ogólny design też może byc, nie jestem zapatrzony "żeby się z niczym nie kojarzyło nikomu",
ale jesli ktoś ma bładzic tam i szukac, żeby się przekonac jaki Trust to wszechstronny rysownik to zmarnuje kupę czasu na szukanie róznych rzeczy i prędzej pomyśli, jak to mu czas ten Trust marnuje niż będzie się zachwycał rysunkami :)

Offline mistrzu zagłady

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 18, 2006, 10:10:54 am »
Turucorp, to że Truściński nie rysuje albumów to jest jedna sprawa (ja zawsze patrzyłem na jego prace pod kątem ilustracji, plakatu, ogólnie pojętej grafiki - na komiksy trzeba więcej... komiksu:)
ale niektórych prac ze stronki wcześniej nie widziałem, a niektóre chętniej przypomniałem sobie. to jest tak, że stronkę z tymi samymi komiksami/ pracami potencjalnie jest w stanie zobaczyć mnóstwo luda, a komiks na papierze kupi zaledwie garstka kolekcjonerów.
przypuszczam, że praca w agencjach reklamowych jest bardziej dochodowa niż wydanie albumu w Egmoncie ;)  (żeby była jasność - to są bez porównania większe i szybsze pieniądze)
mniemam, że Truściński czai kwestie zastoju w nowościach, ale ruszy w końcu z czymś nowym pod natłokiem krytyki takich zaniepokojonych fanow javascript:emoticon(':badgrin:') - czego sobie i państwu życzę.
co do funkcjonalności (szybkości) stronki to można marudzić, ale niewielu polskich komiksiarzy w ogóle coś więcej kombinuje w sprawie niż blog lub digarty i to trzeba uszanować - to jest sporo pracy.
Mur - chyba masz racje, że na portfolio za dużo kombinowane a na gierkę za wolne, ale to samo co wyżej - rispekt dla Truściola za inwencje i nakład pracy, bo to nie jest tak hop siup.

Offline turucorp

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 18, 2006, 10:34:21 am »
Cytat: "Sendivogius"
Cytat: "turucorp"

wiec moze zamiast bajan o strzykaniu slina pomysl chwile nad tym, ze konkretna, uzasadniona krytyka pewnych dzialan sluzy czemus innemu niz "zawistne obrzucanie blotem" :roll:


OK, turu. Rozumiem, że Twoją misją jest służba narodowi. Skoro 90% Twoich postów to krytyka (oczywiście bez złośliwości i zawiści)  8)


a czemu zaraz "sluzba narodowi"?
krytykuje sobie dla sportu, bo lubie (a co? juz tak nie mozna?) i wtedy, kiedy uznaje, ze cos mozna poprawic (bo po to jest krytyka).
zlosliwy bywam.
zawisc pozostawiam "lepszym".
a z Truscinskim, wprawdzie sporadycznie ale jednak, rozmawiam na tyle otwarcie i w podobny sposob o rysowaniu i projektach wszelakich, ze nie widze powodu dlaczego tutaj mialbym to robic inaczej :roll:

niby, ze moge powiedziec autorowi, ze cos mi nie podchodzi, ale juz nie moge tego samego zrobic na forum, bo to oznacza "zawisc"? :shock:
chore to jakies, to weszenie "zawistnych" :roll:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 18, 2006, 10:35:10 am »
Cytat: "murtaugh"
jaką zawiścią, człowieku, o czym ty mówisz.
ustalmy: trust jest jednym z trzech najlepszych polskich rysowników. pozostali dwaj to Gawronkiewicz i Ozga.


Ja bym w tej trojce zamiast Trusta widzial Frasia. Trust potrafi rysowac na pewno, jeden jego komiks mi sie podobal (ten z Piekielnych Wizji), ale ogolnie zbyt to eksperymentalne jak na moj gust.

No i warto zaznaczyc, ze mowa o rysownikach realistycznych i komiksowych, w przeciwnym wypadku mozna by pewnie do trojki probowac wpychac jeszcze inne nazwiska.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Yogi Bear

  • Gość
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 18, 2006, 10:39:11 am »
Dla mnie jedyną wadą strony jest długi loading...wczoraj poddałem się kilka razy dzisiaj zaskoczyło calkiem sprawnie. Design jest fajny i nie przeszkadza mi, że inspirowany czymś tam z sieci. No może plansze komiksów mogłyby być trochę większe.

Offline turucorp

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 18, 2006, 10:40:18 am »
Cytat: "xionc"
Cytat: "murtaugh"
jaką zawiścią, człowieku, o czym ty mówisz.
ustalmy: trust jest jednym z trzech najlepszych polskich rysowników. pozostali dwaj to Gawronkiewicz i Ozga.


Ja bym w tej trojce zamiast Trusta widzial Frasia. Trust potrafi rysowac na pewno, jeden jego komiks mi sie podobal (ten z Piekielnych Wizji), ale ogolnie zbyt to eksperymentalne jak na moj gust.


ale tu nie chodzi o czyjkolwiek gust, tylko o obiektywne okreslenie umiejetnosci i sprawnosci warsztatowej.
Fras (z calym szacunkiem) nie i jeszcze dlugo nie (jesli mowimy o pierwszej trojce)

Offline Maciej

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 18, 2006, 10:43:50 am »
Ta, bo gdyby dodać Frąsia
to już spokojnie również Skutnika
i wielu innych...

A na stronie wielu komiksów nie znałem.
Fajnie ten Trust rysuje.
Ale scenariusze to ma do bani  :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 18, 2006, 10:46:45 am »
Sprawnosc warsztatowa - rzecz wazna, jednak po osiagnieciu pewnego poziomu trudno juz tak jednoznacznie i obiektywnie powiedziec kto jest lepszy, kto gorszy. Chyba, zeby urzadzic jakis konkurs z zadaniami typu: narysuj glowke kapusty, narysuj starujacy samolot, narysuj skaczacego psa. Potem posadziloby sie pieciu sedziow i by punktowali. I wtedy byloby jak w skokach narciarskich, co roku wygrywalby ktos inny. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline empro

Nowa strona Trusta
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 18, 2006, 10:48:59 am »
Cytat: "Maciej"

Ale scenariusze to ma do bani  :?


taka "awangarda" :)
dla mnie cały Trust jest zbyt poważny :)
sa oczywiscie wyjatki ale jakieś to całosciowo takie poważne, awangardowe, eksperymentalne,

 

anything