Autor Wątek: Komiksy Truścińskiego  (Przeczytany 75792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Komiksowy "Zły" według Truścińskiego
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 17, 2008, 07:32:20 am »
Ja tego komiksu nie kupilem, choc lubie rysunki Trusta, bo komiks o Wojewodzkim jest mi zupelnie niepotrzebny. Moze gdyby byl o Davidzie Hasselhofie, to bym kupil, a tak - dolaczylem do ogolnego zignorowania. :)

Kupiłem, przeczytałem. Sam komiks w zasadzie się nie kończy, tak jakby miał być oczywiście ciąg dalszy, którego zapewne nie będzie. Zresztą to akurat nie strata, bo jest to gorzej niż słabe. Sam Wojewódzki komiks zauważył, jak kiedyś wszedłem przez pomyłkę na jego program, to słysząłem, że mówił o nim oraz rodawał publiczności, więc coś tam jednak o nim mówili. Ponieważ to jednak niesamowita mizeria, to nie ma naprawdę o czym mówić...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

Odp: Komiksowy "Zły" według Truścińskiego
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 17, 2008, 12:24:17 pm »
Może był cień szansy, ze na zasadzie wzajemności Wojewódzki zaprosi do programu, czy chocby bąknie a tu nic - najwyraźniej główny bohater miał swój komiksowy epizod głęboko gdzieś. I tu dochodzimy do konkluzji - komu Najczwartsza RP była własciwie potrzebna i po co powstała? zeby dokopac Kaczyńskim? - kiedy wyszła rząd Jarosława K. był już po dymisji. Żeby wzmóc popularnośc Figurskiego czy Wojewódzkiego?  - sami zainteresowani do niczego tego nie potrzebowali. Żeby autorzy się podlansowali? - Samym komiksem byłoby cięzko, ewentualnie związanym z nim skandalem, do którego jednakże nie doszło, bo zupełnie "Najczawrtszą" zignorowano.


to troszkę nie tak,
ponoć wydawca miał pomysł na produkt, czyli komiks, troszkę mniej na jego treść, Wojewódzki zaś nie chciał żeby komiks rysował ktoś inny niż Trust lub Ostrowski, ponoć wersji scenariusza było kilka, sam pomysł może i zły nie był, ale wyszło jak wyszło i dlatego do kolejne części jakoś nikt się nie pali, i pewnie palić sie nie będzie póki nie powstanie scenariusz który powaliłby wszystkich na kolana
tyle ode mnie :) a informacje mam możnaby rzec z pierwszej niemal ręki :)

Offline Witz Worx

Odp: Komiksowy "Zły" według Truścińskiego
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 17, 2008, 02:17:46 pm »
Wybór rysowników godny, scenarzysty zresztą też...tylko mam wrażenie, że było jak z tymi filmami w Hollywood -  armia copywriterów oraz przerózne osoby decyzyjne podorzucały od siebie, tworzac produkt dla kazdego hm...no, prawie kazdego, czyli dla nikogo. Miało być jajo...wyszło, ale dosyć twarde.


Offline freshmaker

Odp: Komiksowy "Zły" według Truścińskiego
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 23, 2008, 12:11:04 pm »
myśle że komiks trusta miał przede wszystkim promować radiową antylistę figurskiego i wojewódkiego. to są jednak radiowe bestie a ich występy w tv to zwykła żenua. w tamtym okresie ukazywały się jeszcze płyty promujące antylistę, reklamy w multikinach itp. duet figur i wojewódzki stał się na tyle popularny, że podkupiła ich eska rock za całkiem niezły hajs. myślę że trust (skoro już robił okładki do płyt antylisty) wykorzystał moment i wstrzelił się z komiksem, który na pierwszy rzut oka widać, że był szkicowany a nie rysowany.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline soldamn

Odp: Komiksowy "Zły" według Truścińskiego
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 23, 2008, 05:34:10 pm »
Eska Rock nie podkupiła Wojewódzkiego i Figurskiego, tylko pokłucili się z zarządem stacji.

Offline Witz Worx

Odp: Komiksowy "Zły" według Truścińskiego
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 23, 2008, 06:57:57 pm »
myślę że trust (skoro już robił okładki do płyt antylisty) wykorzystał moment i wstrzelił się z komiksem, który na pierwszy rzut oka widać, że był szkicowany a nie rysowany.

Jestem zdecydowany bronić tezy, ze był to bardziej produkt robiony na zamówienie, niż projekt autorski.
Pozwolę sobie zacytowac za portalem gazeta.pl:

"Po raz pierwszy Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego Trust narysował przy okazji utrzymanej w komiksowej konwencji reklamie Antyradia. Obaj prowadzą w nim audycję "Antylista". Jednak, jak zapewnia Magdalena Chorębała z wydawnictwa G+J Gruner Polska, które wydało album, pomysł na komiks z ich udziałem narodził się niezależnie. - Snuliśmy plany, jak podjąć współpracę z Wojewódzkim i Figurskim. Idea napisania książki nie wzbudziła ich entuzjazmu, za to pomysł z komiksem tak - mówi Magdalena Chorębała."

i jeszcze coś na poparcie mojej wczesniejszej tezy:

"Napisania scenariusza podjął się Tobiasz Piątkowski. To współtwórca popularnych serii "48 stron" i "Status 7", specjalista od absurdalnego komiksu i sensacyjnych historii science fiction (...)
Pomysły podrzucali mu obaj bohaterowie. - Chcieliśmy, żeby nasze przygody były osadzone w absurdalnej rzeczywistości, którą się karmimy codziennie rano w Antyradiu - mówi Figurski. - Motywowałem Truścińskiego i Piątkowskiego do tego, żeby działali wyraziście. To nie miało być tanio kontrowersyjne, populistycznie złośliwe - dodaje Wojewódzki."


cały artykuł tutaj: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,86776,4649735.html

Cofam to, co pisałem wczesniej, że Wojewódzki i Figurski nie zainteresowali - wręcz przeciwnie - najwyraźniej byli współsprawcami
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 08:12:50 pm wysłana przez Witz Worx »

Offline Roy_v_beck

Odp: Komiksowy "Zły" według Truścińskiego
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 23, 2008, 10:31:02 pm »
No, ale gówno wyszło niesamowicie. Tak prostackiej ironii i sarkazmu to jeszcze nie widziałem.

A, co do tego, że Wojewódzki reklamował swój komiks to prawda. W odcinku swojego programu, gdzie gościł tych co prowadzą "Teraz My" (nazwiska wyleciały mi z głowy), to wspomniał trochę o tym komiksie i dał swoim gościom w prezencie po jednym egzemplarzu. Tak że mamy pewność, że już dwie sztuki tego komiksu się rozeszły :)
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/