trawa

Autor Wątek: Macross  (Przeczytany 8830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 15, 2006, 09:48:08 pm »
Cytuj
Przecież Macross Plus był puszczany na Canal+

No tak bo przecierz każdy z nas ma Canal+... :?

Offline Ryba

Macross
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 16, 2006, 05:06:37 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Przecież Macross Plus był puszczany na Canal+

No tak bo przecierz każdy z nas ma Canal+... :?

Moze i tak a odkodowany?? I skad masz taka pewnosc??

Offline Dreadorus Maximus

Macross
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 16, 2006, 06:03:42 pm »
Cytuj
marzy mnie się aby jakaś z naszych stacji zamieściła je w ramowce o jakiejś sensownej porze.

Cytuj
No tak bo przecierz każdy z nas ma Canal+...  :?

Ojej, Hypera też nie każdy ma, powiem więcej, sa rejony w Polsce, gdzie TVN i Polsatu nie ma. To Ty chciałeś Macrossa na Dwójce o 20:10?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline J.K.Tank

Macross
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 16, 2006, 06:38:55 pm »
W moim mieście np: TVN bardzo kiepsko odbiera, albo wcale nie odbiera. No ale skoro w TVP można zobaczyć jakieś totalnie shitowe serialiki to nie rozumiem czemu by anime tam nie miało być. I nie mówcie mi, że te ,,totalnie shitowe serialiki" mają większą oglądlność, bo wątpie, żeby ktokolwiek oglądał te skrajnie spartaczone seriale dla młodzieży, które mozna zobaczyć rankami.

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 16, 2006, 09:53:35 pm »
Cytuj
To Ty chciałeś Macrossa na Dwójce o 20:10?

A co w tym złego, zawsze też można jakąś telenowele wywalić...

Offline Qraq

Macross
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 16, 2006, 09:55:02 pm »
do dwoch moich przedmowców: te dziadowskie serialiki mają wiekszą ogladalność.

edit: no, te poranne niekoniecznie. Pewnie licencje do nich są za to śmiesznie tanie

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Macross
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 16, 2006, 10:17:13 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
No tak bo przecierz każdy z nas ma Canal+... :?


No tak, jakież to typowe... Zamiast wypracować możliwość obejrzenia filmu, to lepiej usiąść i płakać, że nie ma się kanału telewizyjnego  :lol:

Offline J.K.Tank

Macross
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 16, 2006, 10:35:48 pm »
Cytat: "Frey Ikari"

A co w tym złego, zawsze też można jakąś telenowele wywalić...


>>>Nie nie można. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego mają tyle odcinków? Tak, zgadłeś. Dlatego, że mają olbrzymia oglądalność, której nie pobije w naszym kraju żadne anime. Telewizji po prostu opłaca się wstawiać gdzie się da M jak Miłość, Samo Życie czy Pierwszą Miłość. W tym przypadku poziom serialu ma naprawdę niewiele do rzeczy. Chociaż jesdt nadzieja, bo ostatnio stacje wykupują dobre seriale, ale  z dużą oglądalnością za granicą (Lost, Desperated Housewifes). Wie ktoś może jaka była oglądalność takiego Macrossa czy innego anime np: W USA, albo Francji?
Cytat: "Louise"

No tak, jakież to typowe... Zamiast wypracować możliwość obejrzenia filmu, to lepiej usiąść i płakać, że nie ma się kanału telewizyjnego Laughing


>>>To chyba nie jest coś złego, że fani Anime chcą, żeby ich seriale były traktowane na równi z innymi? Jak sobie fan filmów z Jacki Chunem zamarzy sobie, żeby w Telewizji zamiast filmów z Chuckiem Norrisem puszczali filmy właśnie z Jackie Chunem? Może niektórym nie pasuje, że seriale animowane z Japonii są spychane na margines.

PS:Wiem, wiem przykład skrajnie idiotyczny, bo w TVP filmy z Jackie Chunem lecą dużo częściej niż z Chuckiem)

Offline Dreadorus Maximus

Macross
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 16, 2006, 10:59:01 pm »
Ja jako fan filmów gore* chcę i pragnę, by własnie one były puszczane zamiast dobranocki!

Temat jest o Macrosie, a nie o ciemiężonych i biednych fanach anime.


*Wiecie czemu filmy gore są najlepsze? Bo tam liczy się wnętrze człowieka.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline J.K.Tank

Macross
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2006, 11:53:29 pm »
Po pierwsze to śmiem twierdzic, że filmy Gore są puszczane w telewizji częśćiej i są to lepsi reprezentanci swojego gatunku.

Po drugie to każdy temat o anime to temat o biednych i ciemiężonych fanach anime.

Offline Miyamoto Hachimaro

Macross
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 17, 2006, 01:58:02 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Cytuj
marzy mnie się aby jakaś z naszych stacji zamieściła je w ramowce o jakiejś sensownej porze.

Cytuj
No tak bo przecierz każdy z nas ma Canal+...  :?

Ojej, Hypera też nie każdy ma, powiem więcej, sa rejony w Polsce, gdzie TVN i Polsatu nie ma. To Ty chciałeś Macrossa na Dwójce o 20:10?

Sens takiej wypowiedzi miała znaczna część mojego poprzedniego postu, choć oczywiście swoje poglądy przedstawiłem w nim o wiele szerzej ^_^ (przeklęte niech będzie wielosłowie, błogosławiona lakoniczność!) Ogólnie, zgadzam się z większością, jeśli nie wszystkimi przedmówcami. Macross to na pewno klasyk, lecz rynek mangi i anime w Polsce dopiero przestał raczkować i niepewnie wstał, próbując iść naprzód. Z ledwością namówiłem mojego ojca do oglądania NGE, matkę wciąż próbuję przekonać, że to może być ciekawy film również dla niej. Jest to jednak zupełnie naturalne - do naszego obrzydliwie konserwatywnego kraju zagraniczna kultura oraz przełomowe nurty myślowe zawsze docierały z opóźnieniem, już od czasów chrztu i renesansu. Tak samo było z latynoskimi telenowelami (później przyszły, później przemijają), tak samo będzie z M&A (oby tylko nie przeminęło, zwłaszcza z wiatrem ^_^ ).
Cytat: "Louise"
Cytat: "Frey Ikari"
No tak bo przecierz każdy z nas ma Canal+... :?


No tak, jakież to typowe... Zamiast wypracować możliwość obejrzenia filmu, to lepiej usiąść i płakać, że nie ma się kanału telewizyjnego  :lol:

Ja mam TVP1 i TVP2, w zależności od pogody Polsat, TVN (od niedawna), TV4 (już nie, zakodowały dziady jedne ^_^ ), czasem BBC lub jakieś stacje zza Odry. Nie narzekam, wręcz przeciwnie - cieszę się, że mogę oglądać anime w wersji takiej, jaka mi odpowiada, i nie muszę słuchać dubbingu ani lektorów. Oczywiście, taka sytuacja ma swoje wady i zalety, ale realistycznie patrząc - mogło być gorzej (dopiero od roku mam możliwość korzystania z neostrady... choć czasy modemu też miały swój urok ^_^ ).

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Ja jako fan filmów gore* chcę i pragnę, by własnie one były puszczane zamiast dobranocki!

Temat jest o Macrosie, a nie o ciemiężonych i biednych fanach anime.

*Wiecie czemu filmy gore są najlepsze? Bo tam liczy się wnętrze człowieka.

Piękna wieloznaczność ^_^ Muszę przyznać, że masz sporo racji. Ciężko zagłębić się w przenośne wnętrze człowieka (dostrzegane przez postępowych myślicieli), nie babrząc się po łokcie w jego wnętrzu dosłownym (dostrzeganym przez nadgorliwych psychologów). Jednakże, jako osoba bardzo wrażliwa i delikatna, od czystego gore wolę jego elementy w dziełach innego typu. Jednakże, de gustibus et coloribus non est disputandum (bardzo mądre słowa, zwłaszcza w dawnym ich rozumieniu - polecam uwadze wszystkich!).

Cytat: "J.K.Tank"
Po pierwsze to śmiem twierdzic, że filmy Gore są puszczane w telewizji częśćiej i są to lepsi reprezentanci swojego gatunku.

Po drugie to każdy temat o anime to temat o biednych i ciemiężonych fanach anime.

Innymi słowy, gdyby w telewizji publicznej puszczali anime nieliczne, lecz same perełki, na równi z filmami fabularnymi w rodzaju Pięknego umysłu (cudo), Rainmana (jeszcze większe cudo, IMHO jeden z prekursorów poprzedniej pozycji), Leo and Three of Hearts (my favourite, kto wie, o czym mówię? ^_^ ), The Sting czy Pulp Fiction (właśnie, dlaczego tego nigdzie jakoś nie widać?), sytuacja byłaby niemalże idealna. Szczerze mówiąc, też tak uważam ^_^

Cytat: "J.K.Tank"
Po drugie to każdy temat o anime to temat o biednych i ciemiężonych fanach anime.

... a offtopic zawsze można przenieść lub wyodrębnić jako nowy temat ^_^

Pozdrawiam serdecznie
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline J.K.Tank

Macross
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 17, 2006, 04:57:02 am »
Cytuj

Innymi słowy, gdyby w telewizji publicznej puszczali anime nieliczne, lecz same perełki, na równi z filmami fabularnymi w rodzaju Pięknego umysłu (cudo), Rainmana (jeszcze większe cudo, IMHO jeden z prekursorów poprzedniej pozycji), Leo and Three of Hearts (my favourite, kto wie, o czym mówię? ^_^ ), The Sting czy Pulp Fiction (właśnie, dlaczego tego nigdzie jakoś nie widać?), sytuacja byłaby niemalże idealna. Szczerze mówiąc, też tak uważam ^_^


>>>Co do tych perełek to z Anime zobaczyłem w swoim życiu w ogólnodostępnej telewizji aż 2 (!). Najpierw na TVP była Księżniczka Monanoke, a dużo potem Metropolis na Polsacie. Ale to prawda sytuacja gdzie w telewizji dobre anime trafia się tak często jak dobry film czy serial to mi się jescze nie śniła.  Dla mnie bardzo dobra byłaby sytuacja w, której w ogólnodostępnej TV puszczaliby cokolwiek z anime z poza kręgu Pokemoniastych (czyli dla dzieci i skrajnie komercyjne), bo tak praktycznie to po Sailor Moon najlepszym serialem Anime jaki widziałem w TV było Tranfsformers:Armada (a też wysokiego poziomu nie trzymało). Mimo wszystko uważam, że Japońska animacja ma szansę w TVP tak samo jak filmy z tego kraju (Godzillą, a ostatnio wszystkie japońskie Ringi leciały w TVP).

Offline Dreadorus Maximus

Macross
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 17, 2006, 10:48:42 am »
Dobra, ale wracać mi do Macrossa, bo pobanuję!
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline yumi_san

Macross
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 19, 2006, 12:37:22 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
bo przepadam za "starym" sposbem ryswania

Stary styl faktycznie nie jest zły i to dzięki właśnie DYRL tak uważam.


Proponuję w takim razie sięgnięcie po inne starsze anime  :)
Co do Macrossa udało mi się obejrzeć trochę z kolejnej cześci, gdzie występuje reporter, pani pilot i kosmitka, która zapewne stanie po stronie Ziemian. Tez troszkę naiwne, ale ma swój urok.
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Frey Ikari

Macross
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 19, 2006, 08:56:49 pm »
Cytuj
Co do Macrossa udało mi się obejrzeć trochę z kolejnej cześci, gdzie występuje reporter, pani pilot i kosmitka, która zapewne stanie po stronie Ziemian. Tez troszkę naiwne, ale ma swój urok.

Tylko że dobrze by było podać tytuł tej części...