Autor Wątek: Śmierć mangowej fanki  (Przeczytany 65617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 27, 2005, 06:57:37 pm »
Cytat: "Skrzydlaty"
A czy ja napisałem, że to jakaś reguła i że mówie o Tobie? Poczułeś się zaatakowany, czy jak? Spokojnie...  Zaznaczyłem po prostu, że to dość powszechne. Szczególnie u osób młodszych zainteresowanych tymi klimatami. I zdziwie się jeżeli mi powiesz, że ilość ludzi "smucących" ze środowisk "inszych" i mangowych jest taka sama.

nie napisałem że to jakaś reguła, ale stwierdziłeś że WIĘKSZOŚĆ ludzi których znasz to właśnie takie osoby.
Spoko kokos, nie poczułem się zaatakowany, ani obrażony, mam delikatnie rzecz to ujmując gdzieś co ktoś o mnie myśli.
Więc bez urazy ;)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Skrzydlaty

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 27, 2005, 07:02:08 pm »
No właśnie, których znam ;)

W każdym razie noł ofens, czy jak tam,
Pozdrowienia ;)

Offline Clayman_

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 27, 2005, 07:12:58 pm »
Cytat: "misio141"
Cytat: "penpen"
Inny przykład? Marihuana. Jest to narkotyk, ale szkodliwy dla zdrowia tylko w przypadku uzależnienia. Więcej: jest nawet zdrowy. Nie palę, ale nie jestem osobą łatwo popadającą w nałóg - jeśli czuję, że muszę coś odstawić, po prostu to robię.

podaj mi choć jeden powód dlaczego Marihuana jest zdrowa, a nawet jeśli jest to czemu nie sprzedają jej w aptekach jak reszty "zdrowych" produktów

Marihuana pomaga w leczeniu stwardnienia rozsianego

morfiny tez nie sprzedaje sie w aptekach a jest wykorzystywana w medycynie

reszta produktow w aptece jest zdrowa?rotfl
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline misio141

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2005, 07:15:57 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytat: "misio141"
Cytat: "penpen"
Inny przykład? Marihuana. Jest to narkotyk, ale szkodliwy dla zdrowia tylko w przypadku uzależnienia. Więcej: jest nawet zdrowy. Nie palę, ale nie jestem osobą łatwo popadającą w nałóg - jeśli czuję, że muszę coś odstawić, po prostu to robię.

podaj mi choć jeden powód dlaczego Marihuana jest zdrowa, a nawet jeśli jest to czemu nie sprzedają jej w aptekach jak reszty "zdrowych" produktów

Marihuana pomaga w leczeniu stwardnienia rozsianego

morfiny tez nie sprzedaje sie w aptekach a jest wykorzystywana w medycynie

zwracam honor, z marihuaną to nie wiedziałem o takim bajerze, a z morfiną to też macie rację, gdyż jej nie wziąłem pod uwage.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline penpen

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 27, 2005, 07:24:46 pm »
Cytat: "misio141"
Cytat: "penpen"
Inny przykład? Marihuana. Jest to narkotyk, ale szkodliwy dla zdrowia tylko w przypadku uzależnienia. Więcej: jest nawet zdrowy. Nie palę, ale nie jestem osobą łatwo popadającą w nałóg - jeśli czuję, że muszę coś odstawić, po prostu to robię.

podaj mi choć jeden powód dlaczego Marihuana jest zdrowa, a nawet jeśli jest to czemu nie sprzedają jej w aptekach jak reszty "zdrowych" produktów


Jak podaje "The Economist", niektórzy lekarze doszli do wniosku, iż w pewnych przypadkach palenie marihuany może mieć korzystne działanie na chorych, u których zawiodło leczenie konwencjonalne. Łagodzi odruchy wymiotne, jakie prześladują osoby leczone chemoterapią, może także pomagać w leczeniu jaskry, chronicznego bólu u chorych na stwardnienie rozsiane, wspomagać walkę z brakiem apetytu i utratą wagi chorych na AIDS.

http://hyperreal.info/kanaba/go.to/art/2734

google helps.

Cytuj

zwracam honor, z marihuaną to nie wiedziałem o takim bajerze, a z morfiną to też macie rację, gdyż jej nie wziąłem pod uwage.


spoko [:
url=http://manga.gildia.pl/][/url]

Offline spidey

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 27, 2005, 08:34:18 pm »
Cytat: "Skrzydlaty"
Ale wiecie, ciutke może coś w tym być... Jak się rozejrze po znajomych w liceum, którzy czytują mangi, czy oglądają anime, to naprawdę zdecydowana większość wygląda jakby się miała zaraz zabić. Chodzą smętni, do nikogo się nie odzywają, a jak wchodzą na gadu, to odrazu z opisem: "Nikt mnie nie kocha", albo "Jestem beznadziejny"

W końcu ktoś zauważył jak zgubny i zły wpływ ma manga na młodą, podatną na wszelkie bodźce psychikę. ha  :p
Radzę zmienić hobby póki nie jest jeszcze za poźno  :p

grzybek

  • Gość
Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 28, 2005, 08:03:09 am »
Srodowisko. Wszystko zalezy od srodowiska.

U mnie mangowcy sa zawsze weseli, zawsze maja ciekawe pomysly i potrafia wziac swoje zycie we wlasne rece.

Offline Necoho

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 01, 2006, 04:09:22 pm »
No dobra, kolejny raz ktoś rzucił błotem.
A Cierpienia Młodego Wertera Goethego? Kultowa powieść która doprowadziła do seri samobójstw wsród młodych ludzi.

Ciekawe czy filmik obrazujący ,,brutalną prawdę'' będzie do ściągnięcia na ACP?

Offline Syuin

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2006, 05:14:26 pm »
Cytat: "grzybek"
Srodowisko. Wszystko zalezy od srodowiska.

U mnie mangowcy sa zawsze weseli, zawsze maja ciekawe pomysly i potrafia wziac swoje zycie we wlasne rece.


To tak jak z narkomanami. Gdy są w pobliżu źródła swojego nałogu odczuwają przypływ dobrego humoru, popadają w euforię wydaje im się że nie ma rzeczy niemożliwych. Gdy działanie bodźca mija znowu dostają "doła".

Cóż jeżeli niektórzy traktują swoje hobby jak sposób umartwiania się a nie jako źródło radości to już ich sprawa, samobójstwo można popełnić z każdego powodu chociąby z powodu czajnika elektrycznego czy 15 urodzin.

Poza tym: "Gdy Polak nie ma na co narzekać to jest nieszczęśliwy"

Grzybek gdzie ty ich masz "u siebie" trzymasz ich w szafie? :lol:
url=http://www.bleachportal.net/interactive/pquiz/index]Take The Quiz Yourself![/url]

grzybek

  • Gość
Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 01, 2006, 08:59:18 pm »
Kamil : bys sie odezwal i bym Cie do naszej klubowej grupy dopisal emailem :)

Ostatnio sie spotkalismy dwa dni temu i wiele godzin poswiecilismy rozmowom o mandze i Japonii.

Offline Yuki

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 23, 2006, 10:24:37 pm »
Cytat: "Necoho"

A Cierpienia Młodego Wertera Goethego? Kultowa powieść która doprowadziła do seri samobójstw wsród młodych ludzi.


Oj, przy Cierpieniach cała masa ludzi poległa. Młodych, romantycznych facetów po miłosnych przejściach - w tym wypadku to właśnie oni byli tą szczególnie narażoną grupą.

Jak już napisaliście wcześniej, wszystko to zależy od wielu czynników, środowiska ale też i od psychiki tej jednej konkretnej osoby. Padło na podatny grunt i co z tego wyszło, sami wiemy. Ale nie można w żadnym wypadku całej winy zwalać na mangę....
Szklaneczkje ciepłej 0rh+ poproszę!~

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 23, 2006, 10:38:10 pm »
Cytat: "Yuki"
Jak już napisaliście wcześniej, wszystko to zależy od wielu czynników, środowiska ale też i od psychiki tej jednej konkretnej osoby. Padło na podatny grunt i co z tego wyszło, sami wiemy. Ale nie można w żadnym wypadku całej winy zwalać na mangę....


True, jeśli ktoś od urodzenia ma skłonności depresyjne i w konsekwencji samobójcze, to nawet słaby impuls w postaci melancholijnej twórczości może popchnąć człowieka do takich czynów. W zasadzie trudno winić za to kogokolwiek, a szczególnie mangę i anime. Tak już bywa, że lepiej zaakceptować pewne rzeczy mogąc zogniskować na czymś swoje negatywne uczucia.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Yuki

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:21:51 pm »
Cytat: "misio141"
rozmawiam normalnie z kumplami i koleżankami, i nie  jestem homoseksualistą jakby ktoś się pytał.


Czyli że co, homoseksualiści czytają mangi czy homoseksualiści mają skłonności samobójcze? W ogóle niebardzo podoba mi się przykład homoseksualistów... To to według Ciebie jest anormalne? czytamy takie komiksy jak reszta i chyba nie odstajemy pod tym względem, a z kim chodzimy to chyba nasza sprawa, nie? Pozdrawiam i życzę więcej tolerancji...
Szklaneczkje ciepłej 0rh+ poproszę!~

Offline Jolina

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 07, 2006, 09:43:45 am »
Wy to przynajmniej macie jakiś znajomych którzy się M i A interesują. W moim otoczeniu wszyscy maja na czołach wypisane PRECZ Z MANGĄ I ANIME. Znajomi potepiają, rodzina gardzi, i jak tu samobójstwa nie popełniać ? :D

Offline Dreadorus Maximus

Śmierć mangowej fanki
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 07, 2006, 08:49:19 pm »
Na tym polega hobby każde inne od tuningowania volkswagena golfa II, że otoczenie będzie uważało zajęcie za wyklęte. Nie ma co bić się, resocjalizować, próbować tłumaczyć, bo to tak jakby ktoś namawiał mnie do wędkowania, albo hodowli jamnika krótkowłosego. Każdy robi to co lubi, a najwazniejszy jest w tym umiar, by nie ostrzyć noża, gdy ktoś powie "chińskie bajki". Mnie nie obchodzi, że oglądam pokemony (jak mi mówią, gdy zapuszczę sobie Kenshina), że bawię się żołnierzykami (gdy gram w warhammera), czy że jestem satanistą (kiedy gram w RPG). Bo tak samo mówię że ktos moczy kija (gdy idzie na ryby), że jest brudasem (gdy ma irokeza na głowie), czy że jest satanistą (gdy słucha heavy metalu).
Każdy ma jakieś hobby, a obowiązkiem człowieka nie jest kochać to co inny robi. Każdy ma prawo nie lubić czegoś, co go nie kręci.
Nieświadomie każdy operuje stereotypami i nie ma sensu z tym walczyć.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything