Autor Wątek: Marilyn Manson  (Przeczytany 40474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _eS

Marilyn Manson
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 31, 2005, 10:45:19 am »
Cytat: "Nikademus"
Co takiego ciekawego jest w tym "artyście", który swój dorobek muzyczny buduje prawie wyłącznie nagrywając covery?


Tak z ciekawości, które to covery zbudowały pozycję mansonowi ? Z Twojego posta wnioskuje, że była ich cała masa, a sam manson nie wydał żadnej dobrej płyty z własną twórczością.  :roll:
igdy nie marnuj dobrej okazji żeby się zamknąć...

Offline IkitClaw

Marilyn Manson
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 31, 2005, 03:00:52 pm »
Cytat: "_eS"
[
Tak z ciekawości, które to covery zbudowały pozycję mansonowi ?

Tained Love, Sweet Dreams i ostatnio Personal Jesus. Przecież to jego najbardziej znane utwory chyba. Co z tego, że scoverowane.

Offline _eS

Marilyn Manson
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 31, 2005, 03:16:29 pm »
Cytat: "IkitClaw"
Tained Love, Sweet Dreams i ostatnio Personal Jesus. Przecież to jego najbardziej znane utwory chyba. Co z tego, że scoverowane.

Tak to są covery, ale zauważ, że manson wydał pierwszą płytę w 1994 i ma ich w swoich dorobku 9. O ile zgodzę się co do faktu, że sweet dreams jest jednym z kluczowych kawałków w twórczości mm, to twierdzenie, że buduje on swój dorobek muzyczny na coverach jest bynajmniej wyssane z palca. Najpierw wyszła bardzo dobra 'portrait of american family', a następne płyty(smells like children pomijam ;)) 'antichrist superstar' i 'mechanical animals' ugruntowały pozycję mm. To jest dorobek muzyczny mansona, a nie Tainted Love - kawałek z OST - czy Personal Jesus z kompilacji najlepszych utworów. Dodatkowo ile coverów masz na 'Holy Wood' czy 'Golden Age of Grotesque' ?
igdy nie marnuj dobrej okazji żeby się zamknąć...

Offline IkitClaw

Marilyn Manson
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 31, 2005, 03:21:12 pm »
Skąd mam wiedziec? Nie słucham go. Dla mnie on to kiepskie pomysły na zaszokowanie  i zdobycie fanek lub fanów,  średnia muzyka i własnie te covery.

Offline riggael

Marilyn Manson
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 31, 2005, 03:28:02 pm »
Cytat: "_eS"
Cytat: "IkitClaw"
Tained Love, Sweet Dreams i ostatnio Personal Jesus. Przecież to jego najbardziej znane utwory chyba. Co z tego, że scoverowane.

(...)'antichrist superstar' i 'mechanical animals' ugruntowały pozycję mm. To jest dorobek muzyczny mansona, a nie Tainted Love - kawałek z OST - czy Personal Jesus z kompilacji najlepszych utworów. Dodatkowo ile coverów masz na 'Holy Wood' czy 'Golden Age of Grotesque' ?

dokładnie. sam nie znam całej twórczości  MM i muszę przyznać, że cała otoczka towarzyszaca jego karierze raczej mnie zniesmacza, ale muzycznie trzyma poziom (trzymał) . Wcale też, jako niefan nie znam go z najbardziej promowanych kawałków (coverów).
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline _eS

Marilyn Manson
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 31, 2005, 03:37:25 pm »
Cytat: "IkitClaw"
Skąd mam wiedziec? Nie słucham go. Dla mnie on to kiepskie pomysły na zaszokowanie  i zdobycie fanek lub fanów,  średnia muzyka i własnie te covery.

Więc sam widzisz z coverami kojarzą go ludzie, którzy go nie słuchają więc co to za budowanie pozycji ;). Ja sam np. mm już nie słucham właśnie z powodu takich kawałków jak tainted love :roll: .
igdy nie marnuj dobrej okazji żeby się zamknąć...

Offline Raven

Marilyn Manson
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 31, 2005, 05:12:17 pm »
Baa.. Ale Tainted Love czy Sweet Dreams to nie byle jakie covery. Dla takich coverów, to naprawdę warto żyć. RISPEKT!! A poza tym jego płyty są różnorodne, ciekawe, miłe dla ucha, a sam pan MM robiąc wokół siebie otoczkę pełną skandali, naprawdę popisuje się nadzwyczaj wyśmienitym poczuciem humoru. Nie rozumiem, jak go można nie lubić :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Anonymous

  • Gość
Marilyn Manson
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 31, 2005, 05:52:09 pm »
Cytat: "_eS"
Więc sam widzisz z coverami kojarzą go ludzie, którzy go nie słuchają więc co to za budowanie pozycji ;)


No widzisz. Nie mam nic przeciwko coverom, ale on (czy też wytwórnia) wybiera te właśnie utwory do promocji swoich płyt. Według mnie są one marne (wolę oryginalne wykonania), więc niby jak MM może zainteresować mnie, potencjalnego słuchacza swoją muzyką?

Offline _eS

Marilyn Manson
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 31, 2005, 06:57:06 pm »
Cytat: "Nikademus"
No widzisz. Nie mam nic przeciwko coverom, ale on (czy też wytwórnia) wybiera te właśnie utwory do promocji swoich płyt. Według mnie są one marne (wolę oryginalne wykonania), więc niby jak MM może zainteresować mnie, potencjalnego słuchacza swoją muzyką?


Szczerze mówiąc to nie wiem jak Cię zainteresowac - wcale nie było to moim zamiarem. Ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat rzekomego "coverowego" (ale wyraz;)) dorobku muzycznego mm. To, że wybrane przez wytwórnie piosenki Ci się nie spodobały to już całkiem inna sprawa - kwestia gustu .  ;)

edit: literówki :/
igdy nie marnuj dobrej okazji żeby się zamknąć...

Offline KędzioR_vo

Marilyn Manson
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 02, 2005, 09:52:45 pm »
Manson - bardzo go cenię zarówno, jako artystę, jak też inteligentnego człowieka. Robi kasę, śpiewa o niegłupich sprawach i łączy to w udaną całość :) Znam płyty od "Antichrista..." po "Holy wood" i te były świetne... Ze starszych i nowszych tylko wyrywkowo...

A co do najlepszego teledysku - bez dwóch zdań - "Man that you fear"...

PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Eltharin Silverblade

Marilyn Manson
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 04, 2005, 12:07:13 pm »
Największy muzyczny idiota, tyle

Offline Maciej

Marilyn Manson
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 04, 2005, 12:28:16 pm »
Dlaczego tak sądzisz? Można wiedzieć?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Ivy

Marilyn Manson
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 19, 2005, 03:11:01 pm »
Mnie sie wizerunek MM nie podoba ale muzyke robi fajna. The Golden Age of Grotesque jest super a te covery o ktore taka burza sie tu rozpetala wcale nie sa zle uwazam.

Offline Witchdom

Marilyn Manson
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 04, 2005, 09:24:10 pm »
Marilyn Manson? Spoko gosciu.
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G

Offline Kirdil

Marilyn Manson
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 04, 2005, 09:35:13 pm »
Wydaje mi się, że określenie "glam metal" jest dobre do zdefiniowania tego, co tworzy. Niejednokrotnie da się w jego działaniach zaobserwować przerost formy nad treścią. Szczególnie teledyski i występy na live, jak i przed kamerami w wywiadach, zdają się potwierdzać tę tezę.
Koleś wie na czym zbić kasę, nie wydaje mi się, żeby miał jakieś wartościowe rzeczy do przekazania.
Ale jego muzyki przyjemnie mi się słucha.

 

anything