Autor Wątek: Twórczość Andrzeja Ziemiańskiego  (Przeczytany 69397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abignale

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:04:28 pm »
Zresztą nawet "Autobahn nach Poznań" jest zbiorze "Zajdel 2002", a ten w emikach powszechnie występuje. Długie to nie jest, za jednym posiedzeniem przeczytasz. Ja ostatnio kończę na raty empikowe czytanie "Extensy".  
A propos samego opowiadania... kto miał w ręku ową antologię, bądź NF czytuje, znać będzie "Waniliowe plantacje Wrocławia", nominowane do Zajdla w tym samym roku. To podobało mi się duzo bardziej. Ale to tak na marginesie.

P.S. prawa autorskie nie zabraniają chyba czytać w empiku, z racji, że jest to okradanie (czytanie zamiast kupienia)...?  :)
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Pustka_Siostra_Cienia

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 03, 2003, 02:16:53 pm »
Myślę, że obsłyga Empiku nie ma nic przeciwko temy, skoro jeszcze nie wypraszają osób czytających, mimi, ze ci zajmują niezwykle cenna część podłogi  :P . W sumie sluzy to promocji sklepu...
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline garak

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 03, 2003, 06:39:16 pm »
No i co powiecie o trzeciej części ? Mnie lekko rozczarowała . Przydałoby się więcej informacji o tym wynalazku Niemców .Kto ,po co , dlaczego .Jakby brakowało jednej części w środku . A Ziemiański kończył ją w pośpiechu .
I pytanko do zainteresowanych . Pamięta z Was ktoś ,,Nostalgię za Sluag Side napisaną w duecie z A.Drzewińskim ? Czy tylko ja jestem tak stara ? 8)

Offline Nyala

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 03, 2003, 06:42:55 pm »
Myślę, że to chwyt psychologiczny. Siedźcie i czytajcie sobie na niewygodnej podłodze. W końcu nie wytrzymacie i kupicie książkę, aby przeczytać ja w domu zamiast obciążać kręgosłup  :twisted:
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline YAsiek

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 03, 2003, 07:56:43 pm »
No, raczej sie z Tobą nie zgodzę. Grudniowy odcinek "Zapachu Szkła" wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Doskonałe zakończenie, powiązanie ze sobą bohaterów i wytłumaczenie głównego wątku. No i wreszcie fragment z wąchaniem szyby, doskonały! Porównywałem "Zapach Szkła" do "Legendy", ale teraz twierdzę, że jest o wiele, wiele lepszy.  Terry Pratchett nie jest dla mnie bogiem, ale jeszcze jedno takie opowiadanie a stanie się nim Ziemiański...

Szczerze polecam tym, co jeszcze nie czytali!

Pozdrawiam, YAsiek.
a to zawsze coś palnę, wybaczcie...

Offline Harkonnen2

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 03, 2003, 11:18:15 pm »
No może trochę faktycznie ostatnia część była inna, może trochę mniej spójna. Na pewno jednak całośc jest bardzo dobra. Kto, po co, dalczego? Czy to ważne? Tu jest właśnie miejsce na fantazję. Każdy może wymyślić to, co mu odpowiada. I to jest właśnie najlepsze.
..ale może ja się nie znam...

[size=9]
Gdy tajemnicę ukryć chcesz
sekretnie, w mroku, głębinie,
zawierz otchłani przeszłości;
tam niech spoczywa, spoczywa.[/size]

Księga Policzonych Smutków

Offline Pustka_Siostra_Cienia

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 04, 2003, 03:16:19 pm »
hymm.. W niektórych empikach są specjalne sofy, zakupione właśnie w trosce o nerki i pęcherze czytelników :P . A książke i tak sie kupuje, by móc podczytywać sobie wieczorami, kiedy Empiki są już zamknięte  :)
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline garak

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 04, 2003, 05:47:33 pm »
Kto , po co i dlaczego - jest ważne. Chodzi właśnie o tę spójność , której troszkę zabrakło. Co nie znaczy , że zacznę palić czasopismo , albo wydzierać włosy z głowy. Dla mnie pan Ziemiański nadal jest numer 1 na polskim firmamencie gwiazd s-f .Nawet przed AS-em. Zakochałam się w Toy i tak już jakoś zostało.

Offline Smok_Marek

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 05, 2003, 02:13:21 pm »
[offtopik] To co się dzieje w Empikach to jest... darmowa promocja :]
Za niedługo bez wykupionej miejscówki nie posiedzisz sobie. Sofa będzie dla tych z karnetami...
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Tarwacki

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 05, 2003, 03:13:22 pm »
Dla mnie osobiscie najlepsze czytadlo Ziemianskiego to waniliowe plantacje.... , Legenda tez byla niezla natomiast zapach szkla byl za malo dopracowy pod wzgledem puenty ale i tak jest to literatura o niebo lepsza niz Achaja z niedopracowanym swiatem, niedorobionymi bohaterami i strumieniem bluzgow zamiast dialogow... Jednym slowem Ziemianski ma bardzo nierowny poziom
unc est bibendum

Offline Abignale

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 05, 2003, 07:57:56 pm »
[Kontynuując offtop] Mi i tak żadko się zdarza siadywac na sofie - czasem na jakiejś pufce w kąciku, gdy akurat się zdarzy, ze jest wolna. Może to niekulturalne i barbarzyńskie siedzieć na podłodze, ale ma swój urok. Tez taki, że trzeba co jakiś  czas zmieniać pozycję, bo... różne części ciała trochę bolą...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Pustka_Siostra_Cienia

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 05, 2003, 08:48:28 pm »
[nadal offtop] To tylko świadczy o ilości chętnych. Ludzie chcą czytać i czytają, o ile tylko mają dostęp do literatury... Niestety zwykle jest tak, że nie mamy pieniędzy na zakup danej pozycji... Byc może sklepy będą ewoluowały w tym kietunku, powolutku przekształcając się w nieoficjalne czytelnie, jędnakże granicę wyznaczą zyski. Empik traci, jeśli ludzie przychodzą jedynie, by poczytać książki, nie by je kupić...
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

Offline garak

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 07, 2003, 04:19:16 pm »
Nikt nie jest doskonały ... A Dick też był "nierówny "... :roll:

Offline Abignale

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 07, 2003, 06:43:23 pm »
[może założymy nowy temat?] Wydaje mi się jednak, że nadal większa i to dużo większa część ludków przybywających do empiku przychodzi tam jendak by coś kupić, a nie poczytać. W naszych zabieganych czasach tylko nieliczni znajdą te kilka chwil, by posiedzieć z książeczką w ręku. Lepiej kupić i poczytać w tramwaju czy 30 stron dziennie przed snem. Poza tym nie każdy, kto weźmie do ręki książkę z zamiarem przejrzenia doczyta ją do końca. Pozostaje opcja: kupić albo opcja: przyjuść jeszcze raz. Ludzie są leniwi i wolą kupić. Chyba, że ktoś tak dba o wlasne pieniążki jak ja. Kiedyś dokończę Extensę...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline YAsiek

Opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 07, 2003, 08:40:35 pm »
Cytat: "Tarwacki"
natomiast zapach szkla byl za malo dopracowy pod wzgledem puenty


Tu się z Tobą nie zgodzę, dla mnie jest to doskonałe zakończenie tej historii.
a to zawsze coś palnę, wybaczcie...

 

anything