trawa

Autor Wątek: Wynalazki 2  (Przeczytany 43975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pimpek

  • Gość
Wynalazki 2
« dnia: Listopad 28, 2005, 09:44:13 am »
Było kieyds takie pytanie o najważniejszy wynalazek.W sumie to trochę nietrafione pytanie bo chyba niema najważniejszego a poza tym jeden wynalazek powoduje wynalezienie następnych.Np. wynalezienie koła spowodowało wynalezienie, samochodu, wózków itp.Więc niewarto rozważać jaki był najważniejszy bo każdy miał duże znaczenie.

A ja chciałem dać troche inny  temat.Czy bez niektórych wynalazków dizsiejszych cżłowiek mógłby sie obejść.?Czy niektóre wynalzki ,urządenia dałoby się czymś zastąpić?I jeszcze czy dzisiaj można jeszcze cos pozytecznego wynależć bo.Bo chyba juz wszystko zostało wynalezione:-)
Albo jak macie jakies ciekawe pomysły na jakies wynalzaki to wpisujcie, rozważymy czy dany wynalazek miałby szanse na sukces :-)

Ja mam taki wynalazek na odchudzanie.Po prostu połaczenie rowera treningowego i telewizora.Chodzi o to ze gdy cłżowiek przestawałby pedałować to by TV zaczynał gasnąć.No i jeśli ktos byłby zainteresowany tym co idzie w telewizji to musiałby cały czas pedałować.Wynalazek bardzo prosty ,niewiem czemu jeszcze nikt tego niewprowadził?

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Wynalazki 2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2005, 02:53:32 pm »
Cytuj
A ja chciałem dać troche inny temat.Czy bez niektórych wynalazków dizsiejszych cżłowiek mógłby sie obejść.?


Człowiek mógłby się z powodzeniem cofnąć do czasów gdy potrafiono rozniecać ogień i przetrwać. Myślę, że nie ma niezbędnych wynalazków, ponieważ ludzie mają w swoich genach pewien czynnik, pozwalający im myśleć konstruktywnie i wynajdować nowe sposoby na pokonywanie nowych problemów.

Inna sprawa, że bez niektórych wynalazków - np. demokracji - dziś bylibyśmy zupełnie innymi ludźmi. Niemniej jakoś dało by się żyć w lepszych czy gorszych warunkach.

Cytuj
Ja mam taki wynalazek na odchudzanie.Po prostu połaczenie rowera treningowego i telewizora.Chodzi o to ze gdy cłżowiek przestawałby pedałować to by TV zaczynał gasnąć.No i jeśli ktos byłby zainteresowany tym co idzie w telewizji to musiałby cały czas pedałować.Wynalazek bardzo prosty ,niewiem czemu jeszcze nikt tego niewprowadził?


Hm.... Problem otyłości jest bardzo skomplikowany i wątpię aby udało się go przezwyciężyć przez jakiś wynalazek. Nie chcę Cię krytykować, ale człowiek to coś więcej niż maszynka do wcinania hamburgerów i oglądania popołudniowych seansów. To tak samo gdybyś chciał wpuścić ludzi do wielkiego bębna i postawił za nim jedzenie by ludzie w środku biegali niczym chomiki napędzając konstrukcję.

Otyłość nie zawsze jest wynikiem zaniedbania aktywności fizycznej. Zazwyczaj wiąże się to z nieodpowiednią dietą, przyzwyczajeniami i genami, które każą naszym komórkom zbierać pożywienie na czas potencjalnego głodu. Nie u wszystkich ma to tak skrajny efekt, ale można dziedziczyć predyspozycje do bycia 'puszystym'.

Aha i jeszcze jedna rzecz do tego wynalazku: gdybym sam miał coś takiego, to nie dał bym rady pedałować przez czas trwania dwugodzinnego filmu, wściekłbym się, rozmontował rowerek i odłączył od niego telewizor.  :D
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

pimpek

  • Gość
Wynalazki 2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2005, 03:09:20 pm »
A ja jeszcze taki wynalazek.Na zaoszczędzenie.
W gorace letnie dni możnaby postawić gdzieś koło domu blaszany blat około 1m na 1m.Taka blacha bardzo szybko się nagrzewa od promieni słonecznych i można by postawić na niej garczek czy czajnik i gotowanie mamy za darmo,a jajecznica to nawet przy 15 w dzień słoneczny by była.
Nawet w zimie jak jest słonecznie to blacha na dachu potrafi być bardzo ciepła.
Zgadzam sie z poprzednikiem że można by się cofnąć do epoki kamienia łupengo i przeżyć.Tylko ja bym jeszcze zabrał kilka wynalazków z dzisiejszego świata.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Wynalazki 2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2005, 03:26:26 pm »
Szkoda, że słonecznych dni w roku to my mamy zaledwie kilka miesięcy. W sumie zrobienie jedzenia to żaden wydatek energetyczny. Bardziej się opłaca robić bojlery na wodę, które się nagrzewają od energii słonecznej i mogą stanowić ekwiwalent centralnego ogrzewania. Szkoda, że tylko wtedy, gdy jest ciepło. ;)

A taka blacha, którą chciałbyś pimpku zaprzęgnąć do gotowania to żadna nowość. Widziałem kiedyś jak za pomocą lustrzanego talerza wielkości anteny satelitarnej gotowano jedzenie, po prostu umieszczając je w ognisku zwierciadła. Podobnie działają elektrownie słoneczne w Teksasie chyba.
Obawiam się, że blacha stalowa, nawet czarna nie była by w stanie przyjąć i oddać tyle energii by zagotwać wodę. Energia w niej jest rozpraszana na zbyt wielkiej powierzchni.

Mój wynalazek to coś tak oczywistego, że aż trudno uwierzyć. Lubicie czytać książki? Ja także. Niestety trzymanie książki w tej samej pozycji przez długi czas, zwłaszcza leżąc, jest męczące. Poza tymniektóre książki są tak zrobione, że nie bardzo chcą pozostawać otwarte i są sztywne. I w tym momencie przychodzi nam z pomocą elastyczny statyw na książki!
To może być coś w rodzaju gibkiego pałąka na kształt lampek biurowych, ze specjalnym uchwytem na książkę (ewentualnie zmieniacz stron :D ) i czymś do przymocowania do ściany. Czy z takim wynalazkiem świat nie był by piękniejszy? ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

pimpek

  • Gość
Wynalazki 2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2005, 06:25:08 pm »
Dokłądnie tak samo mnie to zawsze denerwuje jak sie strony zamykają od książki i trzeba trzymać.Twój wynalazek to nic nowego, ja taki widziałem kiedyś u kogoś znajomego.Ale ten"zmieniacz stron"to dobre:-)

A o to mój kolejny wynalazek.Jak wiadomo światło słoneczne niszczy bakterie.No więc można by zastąpić pastę do zębów.Po prostu w dzień słoneczny wystarczy wystawić na 10 minut buzie otwartą do promieni Słonecznych.A pózniej umyć zęby samą wodą i szczoteczką.A najwyzej pastą raz na dłuższy czas.I jeszcze jeden wynalzaek z tej "dziedizny".Przy braku światła, w ciemnosci bakterie sie szybciej rozwijają i dlateog też najwięcej ich powstaje w jamie ustnej.A wynalazek taki żeby na noc w buzi umieszczać taka małą latareczkę i zeby sie przez noc świeciła.Można by ją przywiazać na sznurku zeby niepołknąć przypadkiem.
I próchnica niebyłaby taka częsta.

Offline pretorianstalker

Wynalazki 2
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2005, 08:55:52 pm »
:badgrin: Z tymi bakteriami to pojechałes nieźle.
Bakterie są wrażliwe raczej na światło UV ale nie polecma tego umieszczać w ustach - zwłaszcza na tak długi czas jak noc. Niczego to nie załatwi a naszkodzić może poważnie ;)

A jeżeli chodzi o wynalazek - to mam projekt elektrowni opartej na siłach kapilarnych ;) Takie małe perpetuum mobile... ale niestety jakoś w praktyce nie bardzo chce działać :cry:
ww.doomtrooper.pl

Offline Dinki

Wynalazki 2
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2005, 10:50:49 am »
Twoje posty Pimpku są iracjonalne i bezsensowne, nie podparte żadnymi dowodami ani głębszym przemyśleniem. Jeżeli coś wymyślisz to nie krzycz od razu HEUREKA!!!! tylko zastanów się czy twój pomysł ma jakikolwiek sens. Następnie nam go przedstaw, a nie wymyślasz cos na poczekaniu i od razu piszesz o tym na forum.

Chciałem zamknąć temat ale post pretorianstalker wniósł coś ciekawszego, więc mógłbys go dokładniej opisać :).

pimpek

  • Gość
Wynalazki 2
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2005, 07:24:33 pm »
To niemoja wina ,moze ktoś mnie żle poinformował,żle podał informację.
Ale czemu zamykać temat, może ktoś ma jakieś dobre ,sensowne pomysły.

Ja mam taki np. sensowny.Są przydomowe oczyszczalnie scieków to możnaby zrobić przydomową elektrownię.
Na dachu od strony południowej umiescić kolektory słoneczne a od strony północnej umięścić na dachu kilknaście niedużych wiatraków.
Zakładając oczywiscie że dach jest skośny.A poza tym przeważnie jest tak że gdy jest zachmurzone to pada i często też wiekszy jest wiatr niz w słoneczne dni.Oczywiście te wiatraki były by podłączone na strychu do jednego kabla.I w razie zmiany warunków atmosferycznych można by sobie przełączyć zasilanie.
Przy okazji jeszcze jedna rzecz, troche śmieszna ale niegłupie.Jeśli pada przezdłuzszy czas to rynną pionową leci woda na dół.No więc można by wykorzystać energie z natury, z deszczu i siłę przyciągania ziemskiego.
Po prostu w tej pionowej rynnie umieścić takie małe turbinki, mogłoby ich być nawet kilkanaście(zalezy od wysokości budynku).No i w czasie ulewy te turbinki by wytwarzały dosyć dużo prądu.
Oczywiście to by musiała być specjelna rynna obudowana i w niej każda turbinka byłaby podłaczona do wspólnego przewodu.
Jeśli ktoś zużywa niedużo prądu w jednym momencie to dobry wynalazek.
Możnaby nawet samemu sobie tą rynnę takaą skonstruować.
Mówcie co chcecie ale pomysł niegłupi.

***

  • Gość
Wynalazki 2
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2005, 07:33:39 pm »
Cytat: "pimpek"

Jeśli ktoś zużywa niedużo prądu w jednym momencie to dobry wynalazek.

No to jeszcze policz ile to jest "niedużo" i co mógłbyś robić... No i oczywiście ile by coś takiego kosztowało :roll:

Offline pretorianstalker

Wynalazki 2
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2005, 07:51:25 pm »
Cytuj
Chciałem zamknąć temat ale post pretorianstalker wniósł coś ciekawszego, więc mógłbys go dokładniej opisać

Jeżeli to odnosi się do mojego posta, to musze napisać, że w gruncie rzeczy to nie ma o czym pisać - pomysł w fazie zalązka...ale... :)
Jak działają siły kapilarne można znaleźć w byle fizjologii roślin - zjawisko nie ma co ukrywać ciekawe i przy dobrze dobranych wartościach - średnicy kapilary, napięcia powierzchniowego substancji, siłach adhezji/kohezji można zobaczyć ciekawe efekty - inspiracją był mech torfowiec 8)
ww.doomtrooper.pl

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Wynalazki 2
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2005, 08:21:38 pm »
Cytat: "Norsefir"
Cytat: "pimpek"

Jeśli ktoś zużywa niedużo prądu w jednym momencie to dobry wynalazek.

No to jeszcze policz ile to jest "niedużo" i co mógłbyś robić... No i oczywiście ile by coś takiego kosztowało :roll:


No niestety dla większości ludzi najistotniejszą rzeczą odnośnie zasilania jest ekonomiczny aspekt przedsięwzięcia. Energia pochodząca z ruchu wody podczas deszczu jest niczym w porównaniu z kosztami instalacji wydajnych turbin i systemu prowadzenia odpowiedniej ilości wody by w ogóle zauważyć rezultat.

Alternatywne źródła energii mają pewne zastosowanie w przypadku odpowiednich warunków geograficznych. Dla paneli słonecznych potrzeba większości roku słońca, dla wiatraków wietrznej doliny bądź jakiegoś innego rodzaju stałych wiatrów. Ciekawą sprawą jest jednak energia geotermalna - gdyby dostanie się do głębokości goracych źródeł wody gruntowej, bądź skał było tanie i łatwe, to nie widzę problemu by nie używać tego rodzaju energii na dużą skalę, nawet bez centralnych ośrodków pozyskiwania energii. Pomimo, że większość powierzchni Polski jest potencjalnie obiecująca dla elektrowni geotermalnych, to wszystko musi się opłacić, a nawet przynieść zysk. Jeśli nie, to zostaniemy przy spalaniu węgla jako najtańszej metodzie.

Cytat: "pretorianstalker"
Jak działają siły kapilarne można znaleźć w byle fizjologii roślin - zjawisko nie ma co ukrywać ciekawe i przy dobrze dobranych wartościach - średnicy kapilary, napięcia powierzchniowego substancji, siłach adhezji/kohezji można zobaczyć ciekawe efekty - inspiracją był mech torfowiec


Na jakiej zasadzie działała by taka elektrownia? Czy rośliny miały by tam spełniać rolę żywych pomp do wody? Jeśli tak, to potrzeba by specjalnie 'wydajnego' gatunku i odpowiedniej jego ilości, by wytwarzać w ten sposób energię na skalę przemysłową.  ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline pretorianstalker

Wynalazki 2
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2005, 08:31:05 pm »
Rośliny kipesko działają bez kapilar, ale kapilary świetnie radzą sobie bez roślin - siły kapilarne działają same bez zmian potencjału wody, który wytwarza roślina, no i bez siły ssącej liści, choć to wszystko zwiększa wydajność ;)
ww.doomtrooper.pl

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Wynalazki 2
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2005, 08:42:41 pm »
Hehe, zawsze warto rzucić okiem do encyklopedii i nauczyć się czegoś nowego - na przykład do tej pory nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego jak sił kapilarnych. ;)  W zasadzie to by wyjaśniało w jaki sposób rośliny mogą transportować wodę nawet na wysokość korny drzewa.

Pomysł z elektrownią bazującą na tej zasadzie mógłby być ciekawy, pod warunkiem, że woda była by na tyle czysta, by nie zaburzać napięcia powierzchniowego i nie blokować sztucznych kapilar. No ale nadal musiało by ich być niesamowicie dużo. Skoro teoretycznie i praktycznie to zjawisko jest możliwe, to może kiedyś doczeka się zaadaptowania do swoich celów przez ludzi.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline pretorianstalker

Wynalazki 2
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2005, 08:46:19 pm »
Być może zamiast wody udałoby się użyć czegoś innego - cieczy o większym napięciu powierzchniowym - nie wiem czy woda to maksimum możliwości w tym względzie - jeżeli ktoś wie co ma większe napięcie powierzchniowe to niech pisze :)
Narazie zostaję przy wodzie.
ww.doomtrooper.pl

Offline Dinki

Wynalazki 2
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2005, 09:05:49 pm »
Woda ma największe napięcie powierzchowne ze wszystkich cieczy.

Ale jest jeszcze rtęć :)