Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« dnia: Listopad 30, 2005, 06:25:24 pm »
Na początek może rzucę tytuł Sentou Yousei Yukikaze. Mnie osobiście nie dość, że urzekł to dosłownie powalił na kolana. Dawno nie widziałem tak świetnej animacji i grafiki wepchniętej w konwencję high-tech'owych walk samolotów. Niesamowite projekty sprzętu latającego od myśliwców bo gigantyczne stacje dowodzenia. Do tego zakręcona fabuła i ciekawi bohaterowie - szczególnie tytułowy "Yukikaze" :D

Inną nowością jest Black Cat. Manga o tym tytule jest jedną z moich ulubionych więc z niecierpliwością czekałem na anime. Próbny pierwszy epizod i... lekki zawód. Tajemnicza przeszłość bohaterów, o której w nandze dowiadujemy się gdzieś w połowie (retrospekcja) tu walnięta odrazu na początek. Chronologia wydarzeń nie na darmo została zmieniona w wersji papierkowej - linearność w anime nie wyszło na dobre. Do tego nie ma krwi, choć są całkiem brutalne zabójstwa - manga była przynajmniej konsekwentna.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2005, 10:03:02 pm »
Sentou Yousei Yukikaze - chyba sprawdzę ten wynalazek, oglądałem już promo do tego anime i muszę powiedzieć, że jest w tym potencjał, choćby od strony klimatu walk powietrznych, nasuwających skojarzenia z amerykańskimi filmami o walkach myśliwców z lat osiemdziesiątych.
Ale najpierw skończę oglądać serię "X".

Hm... jeśli sam miałbym polecić bądź odradzić jakąś nowość z anime, to miałbym spory kłopot. Rynek anime to dziesiątki tysięcy tytułów, a każdego roku pojawiają się nowe - osobiście staram się wybierać już sprawdzone filmy z przeszłości, ponieważ najzwyczajniej brakuje mi czasu na przeglądanie czegoś aktualnego...
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline skyace

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2005, 02:00:05 am »
Hym, Yukikaze na początku kojarzyłem jako serię sprzed paru lat, więc niekoniecznie nowość, ale okazuje się, że i niedawno jakaś nowa OAV wyszła. I tak Macross+ pewnie lepszy. ;]

Z nowości takich nawet - Blood+. Ściągnąłem z nudów, okazało się ładnie narysowane i całkiem ciekawe. Przynajmniej pierwsze 6 epów, zobaczy się co dalej.
:. Sky Ace ][ skyace@skyace.org ][ www.skyace.org .:]
[:. Ten co psuje Nową Gildię Mangi i Anime i nie tylko ;) .:]
[:. Potworami jesteśmy, aby potworami się nie stać. .:]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2005, 04:23:42 pm »
To zależy czego szukasz w takim anime. Mi bardziej pasuje klimat Yukikaze. Bo trzeba podkreślić, że te anime choć są w tej samej konwencji utrzymane to traktują o całkiem innych rzeczach.

A Blood+ nie widziałem choć o tym słyszałem. Sam Blood podobał mi się ale to raczej za klimat i wykonanie niż za same pomysły i fabułę. Ten + to oparty jest na mandze, czy fabuła błądzi sobie jak chce? ;)

Offline skyace

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2005, 08:00:02 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
To zależy czego szukasz w takim anime. Mi bardziej pasuje klimat Yukikaze. Bo trzeba podkreślić, że te anime choć są w tej samej konwencji utrzymane to traktują o całkiem innych rzeczach.


Hm, może się skuszę, szczególnie, że i tematyka w porządku, i po strasznie krótkim Iriya no Sora, UFO no Natsu mam niedosyt. Iriya... swoją drogą krótkie (6 OAV), ale fajne i w sumie dłuższe nawet nie powinno być.

Cytuj
A Blood+ nie widziałem choć o tym słyszałem. Sam Blood podobał mi się ale to raczej za klimat i wykonanie niż za same pomysły i fabułę. Ten + to oparty jest na mandze, czy fabuła błądzi sobie jak chce? ;)


Prawdopodobnie tak, aczkolwiek nie widziałem mangi na oczy i trudno mi powiedzieć, a poszukać na googlach sam sobie możesz, bo mi się nie chce, jako że nie mam zwyczaju czytać skanlacji czegokolwiek. :) Do OAVki także nie porównam, bo też nie oglądałem (może czas wyszperać w płytkach?). Wciąga.
:. Sky Ace ][ skyace@skyace.org ][ www.skyace.org .:]
[:. Ten co psuje Nową Gildię Mangi i Anime i nie tylko ;) .:]
[:. Potworami jesteśmy, aby potworami się nie stać. .:]

Offline raseku

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2005, 08:19:14 pm »
Ja hucznie polecam ^^  Hachimitsu to Clover, moze nie taka ciepła bułeczka, ale moim zdaniem rewelacja ( jestem na 5 odcinku bo wspieram polskie grupy hardsubowe :P), ja pękam ze śmiechu. Zresztą warto zobaczyć choćby jeden odcinek ze względu na opening  

rec tu :  http://anime.tanuki.pl/strony/anime/484/rec/480

Ostatnia dosyć popularna jest Suzuka,ale to to szerokim łukiem omijać, chyba ze ktoś lubi.
Opowieść o  niezdacydowanym chłopaku co sie kocha w jednej i ja "prosi o chodzenie " :P ale ona mu odmawia, wiec chodzi z inna ale nic do nie nie czuje....bla bla bla...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2005, 09:07:10 pm »
Rzeczywiście, miałem styczność z Suzuka i całkowicie mi to nie pasuje. Podpisuję się pod zdaniem raseku.

A co do Hachimitsu to Clover. Z recenzji nie wygląda mi to na komedię ;) Ale jeśli polecasz, to się zainteresuję :)

Offline raseku

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2006, 09:00:54 pm »
Postanowiłam odświerzyc troche ten temat bo tak sie złozyło ze sie kompletnie nie orientuje w tym co teraz w ogóle sie pojawiło. ( podobno rymowanie nieplanowane jest jako błąd stylistyczny postrzegane  ;) )

W miare możliwosci prosze o to zeby ewentualne opisy były któtkie :)

Offline Qraq

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2006, 09:44:09 pm »
Vagabond - ale to już nie takie świerze(4 tomy już)
Samotny Wilk i Szczenię - 1 tom. Nie mogę go dostać w Chojnicach...

oba w klimatach realistyczno samurajskich(nie jakieś kenshiny czy nieśmiertelni).

GitS:SAC na dvd od IDG poland - polecam! Świetnie wydawane.


to tyle z rzeczy które mnie zainteresowały. Szkoda że stać mnie tylko na Gits.

Offline KoZZ

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2006, 10:20:54 pm »
Cytat: "skyace"
Cytuj
A Blood+ nie widziałem choć o tym słyszałem. Sam Blood podobał mi się ale to raczej za klimat i wykonanie niż za same pomysły i fabułę. Ten + to oparty jest na mandze, czy fabuła błądzi sobie jak chce? ;)


Prawdopodobnie tak, aczkolwiek nie widziałem mangi na oczy i trudno mi powiedzieć, a poszukać na googlach sam sobie możesz, bo mi się nie chce, jako że nie mam zwyczaju czytać skanlacji czegokolwiek. :) Do OAVki także nie porównam, bo też nie oglądałem (może czas wyszperać w płytkach?). Wciąga.
nie ma żadnej mangi. Jest to luźna kontynuacja Blood last vampire. Moim zdaniem straszna kaszana. Taka z tego seria dla dorosłych jak ze mnie chiński cesarz. :roll: Przygody nastolatki, która okazuję się wampirem i ma dylemat czy rozwalać potwory czy nie :roll: Patetyczne goofno, którego nie warto oglądać

Z nowości anime, ciekawe jest Ayakashi. Jest zbiorem trzech opowieści z feudalnej japonii w konwencji horroru. Polecam, w szczególności dla fanów Usagiego i Samotnego wilka.

Druga ciekawa anime to sin in the rain. Narazie jest dostępny tylko pierwszy odcinek, ale zapowiada się ciekawie. Mamy trupa i nie wiadomo kto zabił i dlaczego:D

Ergo Proxy miało być hitem, a wyszło jak wyszło:/ Osobiście zawiodłem się na tym tytule.

Jest jeszcze Tokko, ale od tego to z daleko się trzymać. Tragiczna anime.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline flowingwater

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2006, 11:46:25 pm »
nawiązując do blood+ to warto obejrzeć. Wyjątkowo dobrze oddany klimat, przyroda, niepowtarzalna atmosfera Okinawy, nawet odgłosy w tle. Nietypowe jak na horror. 8)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2006, 08:36:46 am »
Eureka Seven - nowa seria w tematyce mecha 14-latki, do złudzenia przypominająca Evangeliona momentami... a nawet częściej. W każdym razie  ten nowy twór jest wcale niezły.

Fabuła skupia się na losach 14-latka (Shinji?), który spotyka dziewczynę (Rei?) w dość nietypowy sposób, bo jej mech rozbija się na garażu dziadka... Owe mechy poruszają się po nieboskłonie dosłownie surfując na deskach wykorzystując pewne fale, których obecność ma związek z historią świata przedstawionego, oraz chłopca. Tyle wywnioskowałem z trzech odcinków

Wszystkiemu, szczególnie walkom powietrznym towarzyszy dynamiczna i niezwykle barwna oprawa graficzna, klimat zaś jest lżejszy od tego Evangelionowego, ale sądzę, że stężeje stopniowo.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2006, 12:22:59 pm »
Cytat: "KoZZ"
Cytat: "skyace"
Cytuj
A Blood+ nie widziałem choć o tym słyszałem. Sam Blood podobał mi się ale to raczej za klimat i wykonanie niż za same pomysły i fabułę. Ten + to oparty jest na mandze, czy fabuła błądzi sobie jak chce? ;)


Prawdopodobnie tak, aczkolwiek nie widziałem mangi na oczy i trudno mi powiedzieć, a poszukać na googlach sam sobie możesz, bo mi się nie chce, jako że nie mam zwyczaju czytać skanlacji czegokolwiek. :) Do OAVki także nie porównam, bo też nie oglądałem (może czas wyszperać w płytkach?). Wciąga.
nie ma żadnej mangi. Jest to luźna kontynuacja Blood last vampire.


Jest manga Blood + Na dzień dzisiejszy są dostepne trzy tomy. Podejrzewam, że ma to byc komiksowa adaptacja anime o tym samym tytule. Nie czytałam mangi ani nie oglądałam anime więc nie mogę na 100% stwierdzić czy to jest to samo. Jednak zbierznośc tytułów i bohaterów wskazuje, że mamy do czynienia prawdopodobnie z tą samą pozycją.

Offline KoZZ

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2006, 10:38:38 pm »
Ale wszystko na podstawie anime, lub rozwijające wątki anime, a nie na odwrót.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2006, 10:12:27 pm »
Nie zmienia to faktu, że manga istnieje.