Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) > Forum Mangi i Anime

Warto, niewarto - przegląd nowości.

(1/731) > >>

Wilk Stepowy:
Na początek może rzucę tytuł Sentou Yousei Yukikaze. Mnie osobiście nie dość, że urzekł to dosłownie powalił na kolana. Dawno nie widziałem tak świetnej animacji i grafiki wepchniętej w konwencję high-tech'owych walk samolotów. Niesamowite projekty sprzętu latającego od myśliwców bo gigantyczne stacje dowodzenia. Do tego zakręcona fabuła i ciekawi bohaterowie - szczególnie tytułowy "Yukikaze" :D

Inną nowością jest Black Cat. Manga o tym tytule jest jedną z moich ulubionych więc z niecierpliwością czekałem na anime. Próbny pierwszy epizod i... lekki zawód. Tajemnicza przeszłość bohaterów, o której w nandze dowiadujemy się gdzieś w połowie (retrospekcja) tu walnięta odrazu na początek. Chronologia wydarzeń nie na darmo została zmieniona w wersji papierkowej - linearność w anime nie wyszło na dobre. Do tego nie ma krwi, choć są całkiem brutalne zabójstwa - manga była przynajmniej konsekwentna.

Sajuuk':
Sentou Yousei Yukikaze - chyba sprawdzę ten wynalazek, oglądałem już promo do tego anime i muszę powiedzieć, że jest w tym potencjał, choćby od strony klimatu walk powietrznych, nasuwających skojarzenia z amerykańskimi filmami o walkach myśliwców z lat osiemdziesiątych.
Ale najpierw skończę oglądać serię "X".

Hm... jeśli sam miałbym polecić bądź odradzić jakąś nowość z anime, to miałbym spory kłopot. Rynek anime to dziesiątki tysięcy tytułów, a każdego roku pojawiają się nowe - osobiście staram się wybierać już sprawdzone filmy z przeszłości, ponieważ najzwyczajniej brakuje mi czasu na przeglądanie czegoś aktualnego...

skyace:
Hym, Yukikaze na początku kojarzyłem jako serię sprzed paru lat, więc niekoniecznie nowość, ale okazuje się, że i niedawno jakaś nowa OAV wyszła. I tak Macross+ pewnie lepszy. ;]

Z nowości takich nawet - Blood+. Ściągnąłem z nudów, okazało się ładnie narysowane i całkiem ciekawe. Przynajmniej pierwsze 6 epów, zobaczy się co dalej.

Wilk Stepowy:
To zależy czego szukasz w takim anime. Mi bardziej pasuje klimat Yukikaze. Bo trzeba podkreślić, że te anime choć są w tej samej konwencji utrzymane to traktują o całkiem innych rzeczach.

A Blood+ nie widziałem choć o tym słyszałem. Sam Blood podobał mi się ale to raczej za klimat i wykonanie niż za same pomysły i fabułę. Ten + to oparty jest na mandze, czy fabuła błądzi sobie jak chce? ;)

skyace:

--- Cytat: "Wilk Stepowy" ---To zależy czego szukasz w takim anime. Mi bardziej pasuje klimat Yukikaze. Bo trzeba podkreślić, że te anime choć są w tej samej konwencji utrzymane to traktują o całkiem innych rzeczach.
--- Koniec cytatu ---


Hm, może się skuszę, szczególnie, że i tematyka w porządku, i po strasznie krótkim Iriya no Sora, UFO no Natsu mam niedosyt. Iriya... swoją drogą krótkie (6 OAV), ale fajne i w sumie dłuższe nawet nie powinno być.


--- Cytuj ---A Blood+ nie widziałem choć o tym słyszałem. Sam Blood podobał mi się ale to raczej za klimat i wykonanie niż za same pomysły i fabułę. Ten + to oparty jest na mandze, czy fabuła błądzi sobie jak chce? ;)
--- Koniec cytatu ---


Prawdopodobnie tak, aczkolwiek nie widziałem mangi na oczy i trudno mi powiedzieć, a poszukać na googlach sam sobie możesz, bo mi się nie chce, jako że nie mam zwyczaju czytać skanlacji czegokolwiek. :) Do OAVki także nie porównam, bo też nie oglądałem (może czas wyszperać w płytkach?). Wciąga.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej