Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 746605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1005 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:06:18 pm »
W każdym razie jak ja wpisuję "gurren" i takie coś mi wyskakuje, to mnie to za serce chwyta :D
Popieram, występy tej pani to był bodaj jedyny powód dla którego przemęczyłem tę serię do końca
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1006 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:09:02 pm »
Popieram, występy tej pani to był bodaj jedyny powód dla którego przemęczyłem tę serię do końca
Czyli jednak gniot ?
Bo skoro piszesz, że przemęczyłeś... A ja nie oglądałem więc nie wiem.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1007 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:24:00 pm »
Zależy kto co lubi...
Ogromne mechy z ogromną dawką patosu. Jednakże nie na poważnie a z wielkim przymrożeniem oka.
Ecchi momenty, przygoda, walki itp.
Jeżeli się to lubi to się spodoba :).
Ogołnie seria jest bardzo charakterystyczna i albo wpadnie w gusta albo nie... ale tak czy inaczej jedna z lepszych jakie ja np widziałem.
Przynajmniej w mojej opinii.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1008 dnia: Kwiecień 27, 2009, 10:36:45 pm »
Sam fanem gurrena nie jestem, ale polecam to anime ponieważ jest spora szansa że się komuś spodoba.

A obok Yoko to jeszcze Viral był genialnym bohaterem :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1009 dnia: Kwiecień 28, 2009, 01:19:34 pm »
Anfan - Tobie się raczej nie spodoba : )  To anime jest ironiczne i przerysowane, zarówno pod względem fabuły, jak i designu mechów, a Ty raczej nie lubisz jak coś jest totalnie absurdalne i nierealistyczne, no nie?


 Osobiście olewam wszelką psychologię i głębię w anime, od japońskich kreskówek oczekuję radosnej rozrywki a TGGL dostarczył mi jej całe tony.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1010 dnia: Kwiecień 28, 2009, 02:14:04 pm »
Ja praktycznie wszystkie anime lubię, ale jak można oglądać tylko anime rozrywkowe (tj z akcentami komediowymi). Często po komediach należy obejrzeć jakieś poważne lub/i dramatyczne anime dla zmiany klimatu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1011 dnia: Kwiecień 28, 2009, 02:26:29 pm »
A co jeśli ktoś nie lubi?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1012 dnia: Kwiecień 28, 2009, 02:44:56 pm »
A co jeśli ktoś nie lubi?
Każdy lubi to co lubi.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1013 dnia: Kwiecień 28, 2009, 03:41:43 pm »
Czyżby Alchemik wreszcie osiągał formę? Czwarty odcinek był rewelacyjny, tym bardziej poruszający gdy się go pamięta z poprzedniej serii.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1014 dnia: Kwiecień 28, 2009, 03:56:15 pm »
Każdy lubi to co lubi.


a już przestawałem wierzyć w resocjalizację

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1015 dnia: Kwiecień 28, 2009, 04:17:41 pm »
Czyżby Alchemik wreszcie osiągał formę? Czwarty odcinek był rewelacyjny, tym bardziej poruszający gdy się go pamięta z poprzedniej serii.
Rewelacyjny w porównaniu do beznadziejnych trzech poprzednich, ale polemizowałbym, że jakoś specjalnie poruszający. Możliwe, że za wiele razy już czytałem drugi tom i zobojętniałem na tą scenę. W każdym razie nie powiedziałbym, że lepszy odcinek niż w serii poprzedniej. Jak dla mnie odcinek był poprawny, nic ponadto. Brakowało np. reakcji Ala (najpierw powstrzymał Eda, a później sam zagroził - pokazywało to, że nie jest tylko maskotką), początkowa scena była niezła i tylko niezła (Basque Grand zginął za łatwo, biorąc pod uwagę to, że był jednym z najpotężniejszych alchemików. Zresztą w omake'u do 15 tomu autorka pokazała jak to wyglądało w rzeczywistości). Jednak za największy minus uznaję pominięcie Youswell.
Tak czy inaczej, jeśli następne odcinki będą już tylko lepsze to będę kontynuował oglądanie (bo zapowiadało się, że porzucę ją).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1016 dnia: Kwiecień 28, 2009, 04:27:37 pm »
Tak czy inaczej, jeśli następne odcinki będą już tylko lepsze to będę kontynuował oglądanie (bo zapowiadało się, że porzucę ją).
No i o to mi głównie chodziło. Fanatykiem Alchemika nie jestem, więc nawet nie zwróciłem uwagi na to o czym piszesz powyżej. Ale poziom podniósł się bardzo zauważalnie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Knurek

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1017 dnia: Kwiecień 28, 2009, 07:52:29 pm »
To anime jest ironiczne i przerysowane, zarówno pod względem fabuły, jak i designu mechów, a Ty raczej nie lubisz jak coś jest totalnie absurdalne i nierealistyczne, no nie?

Lepiej powiedzieć, że jest to naturalne rozwinięcie ciągu FLCL->Abenobashi->Diebuster. Jak się komuś poprzednie podobały, to i Gurren się spodoba (generalizując).
A tak ogólnie to jest najnormalniejszy pastisz na serie o super robotach, tylko większości smaczków polski widz nie wychwyci, zważywszy że jedynym przedstawicielem jaki leciał u nas był starusieńki Tosho Daimos.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1018 dnia: Kwiecień 28, 2009, 07:59:20 pm »
No i znowu się zniechęcam. FLCL jeszcze ujdzie, ale jakoś na kolana mnie nie rzuciło, Abenobashi nie widziałem, za to Diebustera po prostu nie cierpię. Ech...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1019 dnia: Kwiecień 30, 2009, 02:24:40 pm »
Absolutnie nie pod wpływem waszej dyskusji, bo dopiero dziś ją czytam, po ponad półrocznej przerwie zacząłem oglądać drugą połowę Laganna i jednak zaliczam się do opcji zwolenników tej serii. Jest po prostu DIABELNIE MIODNA.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.