Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1095 dnia: Lipiec 12, 2009, 12:49:48 am »
Robią dla wszystkich. A jak cię nudzi czytanie, to nie czytaj. Mnie nudzi pisanie ci ciągle tego samego.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1096 dnia: Lipiec 12, 2009, 01:51:59 am »
Robią dla wszystkich.
Nie powiedział bym tego. Na przykład większość ich żartów, powiedzonek przysłów czy innego humoru jest niezrozumiała dla osób z innych krajów.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1097 dnia: Lipiec 12, 2009, 02:06:43 am »
No ale chyba po to poznajesz ich kulturę, aby w końcu móc je zrozumieć. Po 14 latach interesowania się m&a mogę chyba śmiało stwierdzić, że wiele z nich nie jest już dla mnie tak egzotycznych czy niezrozumiałych jak kiedyś. Inna sprawa że czasem Japończycy mają doprawdy dziwne poczucie humoru.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1098 dnia: Lipiec 12, 2009, 08:20:58 am »
Pierwszy epek Bakemonogatari za mną. Zaliczyłem duże "wow!" W sumie nie wiedziałem czego się spodziewać: historia o dziewczynie ważącej 5 kg, rysowane przez SHAFT. Mało tego, a to co dostałem zaskoczyło mnie totalnie. Świetna animacja i ujęcia z bardzo specyficznymi wstawkami ala SHAFT, ale za to design głównej bohaterki czasami wydaje się żywcem zapożyczony od Yomi z Ga-rei, a kreska stoi na najwyższym poziomie. No i historia to nie kolejna haremówka bądź lekka opowiastka tylko SHAFT-owa wersja całkiem krwawych niesamowitości. Za pierwszy odcinek 9/10 i czekam z niecierpliwością na kolejny.

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1099 dnia: Lipiec 14, 2009, 11:18:07 am »
Bakemonogatari - no taak, kreska świetna, oryginalna, specyficzna, ale bardzo mocno buduje klimat, tak samo jak ujęcia i design... wszystkiego : P Mimo tego opowiedziana historia dla mnie bez rewelacji, wygląda to trochę naiwnie, WAMPIRYYYYY GROZAAA, a takie pseudo groźne rzeczy w anime jedynie mnie bawią, chyba że są z przymrużeniem oka (Hellsing choćby) - tutaj
Cytuj
Panna ze śmiertelnie poważną miną dobywająca miliona ołówków i cyrklów spowodowała u mnie jedynie uśmiech politowania

 Jeszcze jeden epek obejrzę i zobaczymy, czy się rozkręci, czy nie, bo gdyby nie fantastyczna szata graficzna, wyłączyłbym odcinek w połowie.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1100 dnia: Lipiec 14, 2009, 12:35:18 pm »
Ale to właśnie chodzi o taki oniryczny i surrealistyczny klimat, i te ołówki imo doskonale to podkreślają.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1101 dnia: Lipiec 18, 2009, 02:58:27 pm »
Drugi ep Magnitude 8.0. Słabiej niż w pierwszym odcinku, ale wciąż na akceptowalnym poziomie.
Spodziewałem się ponurego nastrojem przeszukiwania miasta, dostałem dawkę taniego efekciarstwa (wyciąganie kogoś na chwilę przed zawaleniem się stropu) + zbyt pozytywne imo zakończenie. A animacja rozpadającego się miasta była po prostu słabowita (ot trzęsie kadrem na wszystkie strony + coś tam się z letka wali)...

Ale i tak czekam na więcej.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1102 dnia: Lipiec 18, 2009, 05:01:02 pm »
Przyszła produkcja KEY'a -  jeśli zachowa styl keyowski to będzie ciekawie.
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=TgEOPyIsJzY

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1103 dnia: Lipiec 18, 2009, 05:10:22 pm »
Może, może...
Nie wiem jak ty ale ja te dziewczyny już gdzieś widziałem, albo było BARDZO podobne. ;-)

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1104 dnia: Lipiec 18, 2009, 05:15:10 pm »
Przynajmniej ciut żywsza kreska od tych ich zwyczajowych, mdłych.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1105 dnia: Lipiec 18, 2009, 05:33:44 pm »
Może, może...
Nie wiem jak ty ale ja te dziewczyny już gdzieś widziałem, albo było BARDZO podobne. ;-)
No obiły mi się o oczy już gdzieś.


Przynajmniej ciut żywsza kreska od tych ich zwyczajowych, mdłych.
To fakt te są bardziej wyraziste zupełnie co innego.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1106 dnia: Lipiec 18, 2009, 05:38:38 pm »
Ta w brązowych włosach wygląda jak Haruhi Suzumiya. Po tym pistolecie w jej łapie wnioskuję, że to nie będzie kolejna szkolna komedia.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1107 dnia: Lipiec 20, 2009, 12:57:15 am »
Ten sezon jest straszny. Jak na razie definitywnie pożegnałem się tylko z Element Hunters, Kanamemo i Needlessem. Taishou Yakyuu Musume rozkręca się z epa na ep, Umi Monogatari bardzo fajnie się ogląda, Umineko no Naku Koro ni jakoś daje radę, podobnie Bakemonogatari. Fight Ippatsu! Juuden-chan głupie i fanserwiśnie, ale nie pozwala przestać, zaś Princess Lover dropnięty ze względu na wstrętną cenzurę - poczekamy na DVD. No i jeszcze Yoku Wakaru Gendai Mahou, które wisi na włosku, podobnie zresztą jak Tokyo Magnitude 8.0 no i GA, którego jest jak na razie jeden odcinek. A to miał być taki żałosny sezon...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1108 dnia: Lipiec 20, 2009, 06:22:07 am »
Hmm, a ja nie mam praktycznie czego oglądać z nowego sezonu. Jedyne co naprawdę mi się spodobało to Bakemonogatari, bo reszta to fuszerki: z Umineko robi się przeciętny kryminał, a Canaan zamiast zdecydować się na konkretną konwencje wymieszało kilka motywów w niestrawną papkę. Z tymi seriami wiązałem jakieś nadzieje i sprawdziły się one jedynie w 33%. Za to wbrew całej logice przykuło mnie przed monitorem Fight Ippatsu! Juuden-Chan!! - wolę tego nie analizować, bo jeszcze dowiem się o sobie czegoś, czego bym nie chciał się dowiedzieć :P No i Princess Lover! wyłamuje się z konwencji na tyle, by zaciekawić.
Jednym słowem słaby sezon i ledwo jest co oglądać.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1109 dnia: Lipiec 20, 2009, 08:01:05 am »
Jednym słowem słaby sezon i ledwo jest co oglądać.

sezon ogórkowy w pełni, jak zwykle ;)
a na oglądanie i tak nie mam czasu, dodatkowo książki mają pierwszeństwo.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"