trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 751644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1275 dnia: Październik 12, 2009, 08:47:58 pm »
Jeśli tak dobry jak Soul Eater to jestem za.
Co było w tym dobrego ? Jakie ma zalety ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1276 dnia: Październik 12, 2009, 08:52:47 pm »
Jeśli tak dobry jak Soul Eater to jestem za.

Imo sporo mu brakuje, nie ten klimat zresztą.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1277 dnia: Październik 13, 2009, 09:55:11 pm »
w końcu zobaczyłem pierwszy odcinek fairy tail, serii na którą czekałem od momentu gdy dowiedziałem się o ekranizacji mangi.
Przejrzałem jeszcze raz pierwszy rozdział i twórcy mi zaimponowali, ponad 70stron mangi umieścili w jednym (!!) odcinku. I jak to jest że np Naruto 16 stron to jeden odcinek ?
Co do kreski to w mandze szalik jaki nosi Natsu przypomina zrobiony z wężowych łusek, bo ten w anime wygląda słabo, zwyczajnie i bez polotu. Na razie bardziej odpowiada mi manga, może dlatego że nie widać tych różowych włosów głównego bohatera ale i tak będę oglądał kolejne odcinki, choćby w formie przypomnienia

bym zapomniał, strasznie mnie denerwuje że ta kreska ejst tak podobna do tej z one piece  :evil:


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1278 dnia: Październik 17, 2009, 04:38:56 am »
Seitokai no Ichizon wciąż pełen dobrych momentów.
Spoiler: pokaż
"Ten notes... Nie powinieneś go dotykać... Ani zapisywać w nim żadnych nazwisk..."
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1279 dnia: Październik 17, 2009, 01:23:10 pm »
Kobato- mnie tam się podoba, jest cute i tyle. ;-)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1280 dnia: Październik 17, 2009, 05:30:50 pm »
Owszem, główna bohaterka jest świetna.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1281 dnia: Październik 17, 2009, 08:36:32 pm »
Kuchu Buranko (Trapeze)
Jeżeli komuś Bakemonogatari wydawało się dziwne, polecam zrewidować swoje poglądy. Trapez wzbił się na wyżyny dziwności.
I nie wiem, co właściwie o tym napisać. To tak, jakby zmiksować ze sobą wspomniane Bakemonogatari, Kaibę i Cat Soup. Dziko jest i tyle.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1282 dnia: Październik 17, 2009, 08:42:36 pm »
Ho ho, muzykę do tego robi Denki Groove, czyli grupka Takkyu Ishino znanego m. in. z doskonałego motywu przewodniego do gry Ghost in the Shell na PSX-a. Trzeba się zainteresować...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Domino76

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1283 dnia: Październik 18, 2009, 09:43:08 pm »
Mangi (jak zwykle) nie czytałem, a teraz tym bardziej nie zamierzam... shonenowaty tasiemiec? Jeśli tak dobry jak Soul Eater to jestem za.
To taki One Piece tylko w innym wydaniu, widać autor wszystko robi na jedno kopyto  :roll:. Może kreska jest ciut przyjemniejsza dla oka, ale styl i konwencja nadal te same.
Phoca vitulina :)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1284 dnia: Październik 18, 2009, 09:50:33 pm »
To w sumie fajnie. One Piece miałem ochotę kiedyś spróbować, ale teraz gdy już tyle tego nastukali, jakoś nie wyobrażam sobie nadganiania.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1285 dnia: Październik 19, 2009, 10:26:17 am »
To taki One Piece tylko w innym wydaniu, widać autor wszystko robi na jedno kopyto  :roll:. Może kreska jest ciut przyjemniejsza dla oka, ale styl i konwencja nadal te same.


Wszystko cacy, tylko ze to 2 roznych autorow jest  :D, pytanie tylko kto od kogo malpuje kreske, chyba ze to jakas nowa szkola designu  :lol: Fajnie by bylo jakb jakis znawca tematu sie wypowiedzial :)

Kuchu Buranko (Trapeze)
Jeżeli komuś Bakemonogatari wydawało się dziwne, polecam zrewidować swoje poglądy. Trapez wzbił się na wyżyny dziwności.
I nie wiem, co właściwie o tym napisać. To tak, jakby zmiksować ze sobą wspomniane Bakemonogatari, Kaibę i Cat Soup. Dziko jest i tyle.

Hmm... czy ja wiem czy to jest dziwne? Jest inne - opowiada o psychiatrze, jego pacjentach i ich chorobach. Cholera wie jaki tak naprawde jest target tego anime. Jedno jest pewne - wykonane jest dosc oryginalnie i zapowiada sie na ciekawa serie pod warunkiem ze ktos jest w stanie przesiedziec 25 minut sluchajac o schorzeniach psychicznych ;)

A dzisiejszym hiciorem jest Aoi Bungaku8) Seria zaplanowana jest na 12 epow i bedzie zawierala ekranizacje 6 klasycznych powiesci japonskiej literatury. Tak tak, zadnych loli, haremow, gender-benderow czy innych lekkostrawnych cudow. Zapowiada sie bardzo ciekawa seria ktora, przyblizy takim ignorantom jak np. ja japonskie dzielka pisane. W pierwszym odcinku zapoznajemy sie z No Longer Human (Ningen Shikkaku) i wyglada na to ze bedziemy mieli rowniez okazje ta znajomosc kontynuowac w odcinku drugim. Moim zdaniem pozycja obowiazkowa, ale to tylko IMO ;)

Pozdrawiam,
Al
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 01:53:32 pm wysłana przez Alfonsighno »
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1286 dnia: Październik 19, 2009, 06:45:54 pm »
Drugi odcinek Kobato jest tak przesłodzony, że w jego trakcie musiałem zrobić dwie przerwy. Z jednej strony ciągnie mnie do siebie, z innej każe rzucić w cholerę. To się dopiero nazywa stosunek ambiwalentny   :neutral:

[edit]
Trapeze - to było dziwne, straszne, śmieszne, niemożliwe, surrealistyczne...
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2009, 03:28:02 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1287 dnia: Październik 20, 2009, 09:20:14 pm »
A drugi odcinek Fairy Tail był niezły. W tych dwóch odcinkach umieścili prawie cały pierwszy tom mangi. Fakt, że opuścili kilka fajnych scen (na przykład kiedy szef gildii wyczytywał wszystkie przewinienia poszczególnych członków gildii i okazuje się, ze większość to zasługa Natsu), ale też im nie najgorzej wyszło. Anime zapowiada śie bardzo ciekawie.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1288 dnia: Październik 20, 2009, 09:50:10 pm »
co zadziwiające, bardziej odpowiada mi kreska w mandze niż w anime. I chyba, tak jak w przypadku innych tasiemców (Bleach, FMA, Naruto) zostanę przy mandze, a w anime tylko co ciekawsze walki obejrzę ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1289 dnia: Październik 25, 2009, 04:42:14 pm »
Winter Sonata:
Ep 00 - flaki z olejem
Ep 01 - całkiem ciekawy
Będę oglądał  ;-)
I'd like to be a tree