trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2006, 05:20:11 pm »
Ja obejrzałem ostatnio ciekawe anime jakim jest Jigoku Shujo. Seria opowiada o ludziach którzy zwrócili się do tytułowej piekielnej dziewicy w celu zemsty na wybranej osobie którzy uczynili jej coś złego. Osoby podpisują pakt gdzie dane osoby trafiają natychmiast do piekła, a osoba która ją na to skazała po śmierci też musi udać się do piekła. Tak zakreśla się fabuła, która jest dosyć ciekawa.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2006, 11:20:48 am »
Znacie Jyu Oh Sei? Inaczej Juuousei, tudzież Planeta Króla Bestii?

Fajne nowe anime w konwencji s-f/adventure opowiadające o losach dwóch politycznych wyrzutków na kolonii karnej usytuowanej na planecie Chimera. Planeta ma to do siebie, że jest opanowana w całości przez rośliny, które do miłych nie należą, wręcz przeciwnie, są wredne i niebezpieczne dla wszystkiego, co nie potrafi się obronić. To coś jak neodżungla z Neuroshimy, jeśli wiecie o czym mówię.

Do tej pory wyszło siedem na dwanaście odcinków serii, śledzę je z uwagą, bo zapowiada się nieźle.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Qraq

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2006, 12:34:13 am »
Black Lagoon - znalazłem fajną tapetę i zastanawiałem się co to za seria. Raczej nowośc, bo dopiero 9 epów.
O jednym młodym salarymenie, który podczas służbowej podrózy statkiem zostaje porwany dla okupu przez piratów. Wiecie, takich nowoczesnych piratów; podróżujących kutrem torpedowym :)
Widziałem 2 epy i co by powiedziec - historia dopiero się zaczeła.
Akcja, troche komedii, mało realizmu. Kreska mi się bardzo podoba, charadesign ciekawy, opening i ending bardzo mi się spodobały(ending zwłaszcza).
Jak ktoś lubi naiwne i nierealistyczne motywy to śmiało.(torpedowiec vs helikopter, lol. Kto wygrał to oczywiste, ale JAK to już parodia)
Ja nie lubię, ale coś mnie ciagnie by zassać 3ep.

edit:
Ten motyw z walką z helikopterem był tak rozbrajający, że chyba zapoznam się jednak z resztą.
To jednak bardziej komedia,  ale bazująca na głupocie pomysłow na akcję :)

Można sprawdzić.

edit2: nie no, to jest tak głupie, że aż fajne. hmm ktoś oglądał film "the transporter 2"? -tam niektóre motywy były tak samo idiotyczne, co w black lagoon. :lol:

Offline Abi-san

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2006, 08:29:33 pm »
Tokko jest fajne tylko trzeba na to popatrzec z przymruzeniem oka. To po prostu typowy japonski hack'n'slash z mnostwem krwi, demonow i tajnych organizacji walczacych o ocalenie swiata przed zaglada. No i laski cycki pokazuja czego chciec wiecej :DDD.

 At tak juz na osobnosci ot dla mnie rzadzi Ouran High School Host Club, w moim prywatnym rankingu anime roku 2006. jednak dlatego ze jest moj prywatny to pewnie 99% ludzi sie z ta pozycja nie zgodzi bo to anime bardzo specyficzne i nie do kazdego dotrze.

BTW Blood+ to padaka, bez dwoch zdan, tyle niescislosci jak na prequel jeszcze w zyciu nie widzialem.
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline fazimodo

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2006, 10:27:58 pm »
Niedawno obejrzałem "The Melancholy of Haruhi Suzumiya" - 14odcinków, opowiadających o dziewczynie, która nie jest zainteresowana zwykłymi ludźmi tylko obcymi, podróżnikami w czasie i medium, w celu odnalezienia takich osobliwości zakłada szkolny klub, który ma szukać niwyjaśnionych zjawisk.
Ogólnie przyjemna komedyjka, z ładną kreską i dobrą muzyką.
Układ odcinków jest troche dziwny, bo są niechronologicznie ułożone, pierwszy odcinek serii chronologicznie powinien być 11 itd., ale to w sumie nie przeszkadza jak się ogląda.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2007, 10:27:32 am »
Tak sie akurat składa że ktoś ostatnio wepchnął we mnie dużo nowego złomu, więc niech moje poświęcenie nie pójdzie na marne:
Hidamari Sketch - wyobraźcie sobie azumangę tylko mniej śmieszną i z jeszcze bardziej anemiczną akcją. To coś naprawdę dla ludzi cierpiących na bezsenność - do dziś zastanawiam jakim cudem wytrzymałem bez drzemki po pierwszym odcinku.
Moonlight Mile - wygląda obiecująco. Już sam fakt iż mamy kosmos, a w nim brak wielkich transformujących się robotów (w zamian za to wahadłowce oraz ludzie zasuwający po księżycu w paskudnie niewygodnych kombinezonach) daje dobre podstawy do dalszego oglądania.
Murder Princess - nic ciekawego. Laska która radośnie wyżyna zastępy wrednych monsterów? pasjonujące <ziew>
Sola - setup coś a'la Tsukihime tylko dużo mniej mroczny... na razie ciekawe, ponadto dla samego głosiku Mamiko jestem w stanie zaryzykować dalsze oglądanie ^^
Lucky Star - yyyy....eeee.....WTF??! Opening absolutnie wariacki, w środku prawdziwy dziwoląg... zobaczymy co w drugim odcinku.
Hayate no Gotoku - po Shanie i Zero no Tsukaima odgrzewany kotlet z tsundere loli po raz trzeci. O ile poprzednie dania były jadalne, to to już niezbyt.
Kami-chama Karin - mężnie zdzierżyłem aż cały opening. Jeśli to mnie miało zachęcić do oglądania to sorry... boże jak ali-project zeszło na psy
El Cazador - po Noirze i Madlaxie odgrzewany kotlet z parki "sexy onee-san z gunem + mroczna imouto z lukami w pamięci" (c) by Bee Train. O ile poprzednie dania były jadalne, to to... też chyba trzeba będzie obejrzeć (przynajmniej na razie)
Nagasarete Airantou​ - super klasyczny ultra harem. Nic wiecej, nic mniej. Póki co dobry odmóżdżacz. Suzu jest kjutna, i (bo) ma głosik Ayu z Kanona ^^. Obejrzałem całe dwa odcinki i chyba będę oglądać dalej.
iDOLM@STER​ Xenoglossia oraz Gigantic Formula - ta wspaniała młodzież w tych wspaniałych mechach... może komuś się historie 14-letnich, niczego nie spodziewających się, przyszłych pilotów mechów którzy za chwilę będą walczyć o wolność, sprawiedliwość oraz żytnią dla wszystkich jeszcze nie znudziły, ale ja już chyba z czegoś takiego wyrosłem (albo i nie: vide Code Geass :p No ale tam się przynajmniej coś działo ciekawego w pierwszym odcinku...)
Seirei no Moribito - Saya z Blooda zasłoni swą piersią młodego następcę tronu na którego życie dybie zgraja assasinów. Przewiduję dużo akcji, machania mieczykiem (tudzież włócznią) z lekką domieszką magii czy czegoś tam ponadnaturalnego. Generalnie wrażenia po pierwszym odcinku pozytywne.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2007, 10:50:14 am »
Riche rzuciś się z małym opisem więc nie mogę być gorszy ;)

Nodame Cantabile - proza życia, jak to się mówi. Jeśli komuś podobało się H&C to na pewno spodoba się mu i to.
Darker than Black - tajemnica, mrok, i świetna reżyseria. Zapowiada się bardzo dobra seria sensacja/mystery.
Murder Princess - jak już Richu napisał, z tym, że ja się przy tym kapitalnie bawię xD
Bokurano - mroczny i brutalny Evangelion? Całkiem prawdopodobne. Na podstawie mangi autora Narutaro.
Tengen Toppa Gurren-Lagann - komuś podobało się FLCL? Sięgać koniecznie xD
Seirei no moribito - opowieść fantasy wyższych lotów. Na podstawie powieści. Zapowiada się coś bardzo dobrego.

Offline Domino76

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2007, 07:44:16 pm »
Romeo&Juliet - obejrzałam dziś pierwszy odcinek... już się nie mogę doczekać tego ostatniego, kiedy oboje zginą   :badgrin: , o ile do tej pory nie utonę w falbankach i pegazich piórach  :evil: .
Phoca vitulina :)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 17, 2007, 09:39:22 pm »
To ja może jeszcze uzupełnię z tych minimalnie starszych, czyli z ledwo co zakończonego sezonu. Tym razem wyłącznie co warto było obejrzeć (a niektóre rzeczy wciąż jeszcze można i warto oglądać). Death Note,Kanon (2006), Nodame Cantabile - o tych tytułach jest dość głośno i nie chce mi się języka po próżnicy strzępić. W każdym razie jak dla mnie to pozycje obowiązkowe. Ale z tych mniej znanych, a równie dobrych:
Code Geass i Soukou no Strain - żywy namacalny dowód na to, że ze starego pomysłu jak świat (mechy i jego nieletni piloci) jednak można wycisnąć ostatnie soki i stworzyć coś interesującego. W Code Geassie niesamowita jest wartkość akcji. Tam po prostu nie ma czasu na nudy. Luki w historii oraz pewne, powiedzmy niezbyt sensowne zachowania bohaterów, są łatane szybko posuwającą się naprzód fabułą dzięki czemu widz nie ma czasu na refleksję że tak naprawdę co to za głupoty on tu ogląda (i bardzo dobrze! :) )
Z kolei Soukou no Strain na dzień dobry uderza masywną porcją angstu oraz świetną (tradycyjnie) grą Kawasumi Ayako. Złapani na te oto prozaiczne haczyki po zakończeniu każdego odcinka z przekrwionymi oczami namiętnie czeka się cały tydzień na następny. I nawet pomimo jednego zupełnie idiotycznego odcinka i takiego sobie zakończenia nie zmieniło mojej pozytywnej oceny tej serii jako całości.  
Na zakończenie Red Garden, jak dla mnie objawienie sezonu. Początkowo, nieco pogardliwie nazywałem toto "Gantzem w spódnicy" ale szybko zrewidowałem zdanie. Owszem, historia początkowo podoba trochę do Gantza ale została rozwinięta we właściwym (moim zdaniem) kierunku, tzn. miast nacisku na kolejny zestaw  dramatyczno-patetycznych scen walk, mamy tutaj nacisk położony bardziej na to w jaki sposób główni bohaterowie (bohaterki) próbują udźwignąć ciężar tej, co tu dużo mówić, nieciekawej sytuacji życiowej w jakiej się znalazły. Seria która moim zdaniem jest jak wino - im dłużej się ogląda tym wydaje się lepsza. Na pewno nietuzinkowa pozycja którą polecałbym jednak osobom z nieco większym stażem (zarówno animowym, jak i powiedzmy ogólnożyciowym ;) )

ps. w wątku obok jęczą ludzie że anime schodzi na psy i nie ma co oglądać. A tu proszę, w zeszłym sezonie sześć tytułów z gatunku takich że rzucałem się jak sęp na każdy kolejny nowy odcinek. Jeśli to jest mało to ja osobiście dziękuję, mi więcej do szczęścia nie potrzeba :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 18, 2007, 08:14:10 am »
Witam :) To moj pierwszy post wiec trzeba stworzyc cos przynajmniej minimalnie uzytecznego dla spolecznosci 8) Richie rzucil kilkoma tytulami ktore pojawily sie ostatnimi czasy wiec pomyslalem ze uzupelnie je o jeszcze kilka.

Touka Getten - nooo daja tam shoujo-ai... chyba... bo nagle sie okazuje ze jednak jedna z dziewczyn jest facetem uwiezionym w ciele kobiety... chyba... wyszly tego na razie 2 epy i obydwa sa zakrecone jak sloiki na zime ;) Ogolnie chara design mi sie podoba i cala ta zakreconosc, ale nie kazdemu musi.

Koutetsu Sangokushi - Cos obrodzilo nam w mieczami i walkami tej wiosny... W pierwszej chwili po zassaniu mialem ochote to wywalic bo mi sie gejdar wlaczyl na poczatku openingu, ale uznalem ze nalezy dotrwac. Nooo... co z tego wyszlo to zobaczymy w drugim epie... Sa jakies krolestwa, jest jakas pieczec o ktora wszyscy sie zabijaja i jest taki tam zwykly ziomek, syn straznika pieczeci. Mroczno, zlowieszczo i ledwo dostatecznie.  Da sie obejrzec, jesli ktos lubi walki. Jesli ktos nie jest fanem, to nie dotykac.

Claymore - Ten... no... taki typ z jebitnym mieczem co to sie wloczyl i chcial klatwe zdjac z siebie ze niby byl ofiara dla bogow czy cos...
To tu mamy cos podobnego. Tylko ze glowna postacia jest dziewczyna. Pol czlowiek pol demon, czlonkini organizacji ktory walczy z demonami. Ma duzy miecz i sie wloczy. I mimo tego ze jest zla i nieczula to jednak pozwala malemu chlopcu podrozowac ze soba. Ale klatwy nie chce z siebie zdjac, bo jej nie ma - przynajmniej na razie ;) Moze byc ciekawe, ale nie musi - mi sie spodobalo :)

Kaze no stigma - Z tym to wiaze duze nadzieje. Nadzieja pierwsza: ladnie sie rozwinie. Nadzieja druga: ta glupia malpa z mieczem dostanie ciezki oklep od tego typa od wiatru... Obydwie zapewne polegna po drodze, ale seria zapowiada sie dosyc ciekawie. Po kilku latach z wygnania wraca syn klanu wladajacego ogniem. Zostal na nie skazany po tym jak okazalo sie ze nie bardzo mu ta kontrola wychodzi. Stal sie jednak magiem wiatru i to calkiem poteznym. Niestety nie dane mu spokojnie odpoczywac bo wraz z jego powrotem zaczynaja sie morderstwa magow ognia...  Lubie walki i magie i ogolnie tego typu akcje, wiec czekam na kolejne epy. Dla wiekszosci jednak bedzie to seria nie do strawienia :) nooo chyba ze ktos znajdzie jakas swoja ulubiona seju (<-pisownia bledna zamierzona) i wykaze sie poswieceniem dla sprawy ;)
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Domino76

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 18, 2007, 11:32:41 am »
Cytat: "Alfonsighno"

Kaze no stigma - Z tym to wiaze duze nadzieje. Nadzieja pierwsza: ladnie sie rozwinie. Nadzieja druga: ta glupia malpa z mieczem dostanie ciezki oklep od tego typa od wiatru... Obydwie zapewne polegna po drodze, ale seria zapowiada sie dosyc ciekawie. Po kilku latach z wygnania wraca syn klanu wladajacego ogniem. Zostal na nie skazany po tym jak okazalo sie ze nie bardzo mu ta kontrola wychodzi. Stal sie jednak magiem wiatru i to calkiem poteznym. Niestety nie dane mu spokojnie odpoczywac bo wraz z jego powrotem zaczynaja sie morderstwa magow ognia...  Lubie walki i magie i ogolnie tego typu akcje, wiec czekam na kolejne epy. Dla wiekszosci jednak bedzie to seria nie do strawienia :) nooo chyba ze ktos znajdzie jakas swoja ulubiona seju (<-pisownia bledna zamierzona) i wykaze sie poswieceniem dla sprawy ;)


O ile się założymy, że między parą głównych bohaterów zakwitnie płomienne (nomen-omen) uczucie..? Będzie to miłość w rodzaju Ranma/Akane, czyli "jak ja ciebie nie znoszę..!/jaki ty jesteś głupi..!"  :? A po drodze rozwikłają zagadkę tajemniczych ataków na klan i będą ryzykować dla siebie życiem  :? .
Phoca vitulina :)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 18, 2007, 03:16:01 pm »
Cytat: "Domino76"
Będzie to miłość w rodzaju Ranma/Akane

Buhahahaha, touchdown!! :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
Domino, a jakaś Shampoo tam czasem nie majaczy na horyzoncie przypadkiem? :D
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Domino76

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 18, 2007, 08:37:08 pm »
Tow. Richie, bardzo bym się chciała miło rozczarować, dlatego zamierzam twardo oglądać  :p .
Phoca vitulina :)

Offline senjiro

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 18, 2007, 10:42:45 pm »
OverDrive- czyli nareszcie nadeszla wiekopomna chwila:) pierwsze anime o kolarstwie (poza Nasu of coz) które poki co doczekalo sie jednego suba. Fajna muza, kreska- jako taka (moze sie podobac lub nie) i super rowerki (super bo seria powstaje przy wspolpracy z  Trekiem i Shimano, a cześci w rowerkach z tego anime to autentyki które dostepne są normalnie na rynku). Story? No cóz jak to zwykle bywa koleś jest looserem, wszystko robija sie o laske i ciekawie sie zapowiada:) wiec ja jako fan kolarstwa polecam bo mysle ze naprawde warto:)[/b]
Ecchi nano wo ikenai to omoimasu"

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 18, 2007, 11:16:24 pm »
Cytat: "richie"

Buhahahaha, touchdown!! :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
Domino, a jakaś Shampoo tam czasem nie majaczy na horyzoncie przypadkiem? :D


Hm... pod koniec openingu jakas tam mala blondyneczka sie pokazuje, ale do Shammy to jej mniej wiecej tyle, ile stad do Swinoujscia ;) Jednak naprawde mam nadzieje, ze nie dojdzie do jakiegokolwiek sparowania tego rudzielca z glownym bohaterem...

Cytat: "Domino76"
Tow. Richie, bardzo bym się chciała miło rozczarować, dlatego zamierzam twardo oglądać  :p .


Ja tez :)
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

 

anything