Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 747929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nakago

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 26, 2007, 09:07:28 pm »
Cytat: "richie"
Brr...ten sezon jest straszny. Tyle do oglądania.

Październiki zwykle takie są - wychodzi całe mnóstwo nowych tytułów, utopić się można :-?.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 27, 2007, 10:37:14 am »
To że w październiku jest zmiana sezonów a co za tym idzie - wysyp nowych tytułów to jest oczywista oczywistość... sęk w tym że po tegorocznym październiku jakoś tak dużo z tych nowych tytułów klasyfikuje się do oglądania.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Nakago

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 27, 2007, 01:08:55 pm »
Dla mnie, na szczęście?, nie :-p. Tzn. dla mnie do oglądania - takiego, że na odcinki danej serii czekam nieciepliwie - są dwie z nowych rzeczy: "Kaiji" i "Shion no Ou". Reszta mi właściwie wisi.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Nakago

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 04, 2007, 01:48:13 pm »
Z oglądanych 'nowości':

"Ghost Hound" jest dziwacznym anime, pełnym wizji głównego bohatera i porypanych postaci, o których na razie niewiele wiadomo (acz z każdym odcinkiem coraz więcej). Grafika w miarę ładna, design też może być, tylko 3D za dużo. Muzyka ma chyba potęgować poczucie tajemniczości, co całkiem nieźle jej się udaje; jest taka dość... etniczna, powiedziałabym. Jako takie seria mnie wkurza - nie lubię takich klimatów, tajemnicy dla samej tajemnicy. Ale oglądam, może z tego wyrośnie :-p.

"Kaiji" oglądam dzielnie, chociaż wolałabym, żeby szło trochę szybciej, bo strasznie się żółwi. I wnerwia mnie ten natchniony narrator, znieść go nie mogę :-?.

"Moyashimon"... Cóż, pierwszy odcinek mnie niesamowicie rozbawił, choć jednocześnie zniesmaczył - Itsuki-sensei w towarzystwie foki odstawił coś, czego nawet w anime nie spotyka się często :-?. Mimo to ów pierwszy odcinek podobał mi się zdecydowanie najbardziej do tej pory, choć nie można powiedzieć, żeby kolejne nie były ciekawe. Nie są tak zaskakujące, jak pierwszy, jednak sporo się można z nich dowiedzieć; za to całe anime ma duży plus. Grafika jest do rzeczy (acz mikroby rozwalają :lol:; dobrą stroną jest to, że nie tylko widza, ale i większość postaci), design całkiem przyjemny, muzyka pasuje, seiyuu też.

W "Shion no Ou" z każdym odcinkiem coraz bardziej przeszkadza mi wątek kryminalny, a do tego jeszcze dochodzi ten blondas, który brudzi wokół Shion i właściwie nie wiadomo, czego od niej chce. Wolałabym, żeby to jednak czysto sportowe anime było, a nie takie wszystko na raz. Ale oglądam, bo co mi zostaje? :-p
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 06, 2007, 12:55:09 pm »
Ghost Hound - mam podobne odczucia jak Nakago. Dziwne anime, ale też mam nadzieje, że coś ciekawego z tego będzie, bo nie ogląda się źle.

Shion no Ou - znowu zgadzam się z Nakago - im dalej tym bardziej zaczyna mi przeszkadzać ten wątek kryminalny. A wolałbym dużo więcej dobrze pokazanych partii shogi (w sumie całe odcinki mogłoby się dla mnie z meczy składać :P). Takie anime byłoby chyba pierwszym sportowym anime jakie bym oglądnął ;)

Kodomo no Jikan - prawie lolikon ale z odwróconymi rolami - to nie lolitki są molestowane, to one molestują Oo Głównym bohaterem jest 23letni, młody stażem, nauczyciel z ideałami. Pech chciał, że trafiła mu się klasa z arcy wrednymi dziewczynkami, które, wydaje się, o życiu wiedzą więcej od niego.
Ciężkie w odbiorze. Jest tu cenzura i na samym początku zareagowałem oburzeniem, no bo "jak to cenzura??" A potem przyszło otrzeźwienie i ciche "dzięki Bogu, jest cenzura". Podobno nawet w Japonii anime zostało uznane za dość kontrowersyjne. W każdym razie zapowiada się dobra komedia :)

Offline Nakago

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 09, 2007, 09:54:02 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Takie anime byłoby chyba pierwszym sportowym anime jakie bym oglądnął ;)

Nie oglądałeś "Hikaru no Go"? Uuu... to do nadrobienia...

Mimo że z go i shogi rozumiem mniej więcej tyle samo (czyli prawie nic :-p), to wolę jednak go. Oglądać. Głównie chyba dlatego, że 'pionki' są mniej skomplikowane.


"Kyou Kara Maou! R", czyli zupełna świeżynka (wczoraj wyszedł sub). Przede wszystkim: wyłącznie dla osób, które widziały TV, dzięki czemu wiedzą, z czym się to je. I raczej dla tych, którym się pierwszy serial podobał... Na razie OAV przypomina TV pod większością względów: mamy znajome postaci (w pierwszym epizodzie pojawiają się dosłownie dwie nowe) ze 'starymi' seiyuu (seiyuu jednej z nowych postaci niezmiernie miło mi było usłyszeć - przywodzi na myśl ciekawych bohaterów z innych anime :-D), sporo typowego dla KKM! humoru i tajemnice. Co najmniej dwie: czego właściwie chce Sara (swoją drogą koszmarne zdrobnienie :-?) od Yuriego i co tam w ogóle robi ta ze znajomych postaci, która się pojawiła jako ostatnia? Zapowiedź drugiego odcinka pozwala sądzić, że pojawią się w nim kolejne znajome postaci, a i kocioł zrobi się znaczny. Pierwszy epizod mi się podobał, acz mniej, niż TV jako całość. Może potem będzie lepiej. Smutne jest, że odcinki mają się ukazywać w miesięcznych odstępach; przy ostatnich słowach, jakie zostają w pierwszym epizodzie wypowiedziane (swoją drogę Ken ładnie potrafi wzbudzić niepokój :-)), czekanie raczej będzie się dłużyć. W nieskończoność...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 09, 2007, 11:16:45 pm »
Czwarty odcinek Shion no Ou, mimo tego że trwał 20 minut, oglądałem 2 godziny xD Aż sobie rozrysowałem planszę i rozstawiłem figury ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 23, 2007, 09:53:20 am »
Jeszcze nie nowość, bo dopiero zapowiedź, ale ja już ostrzę sobie zęby :)
http://www.first-squad.com/
Rosyjskie anime^^ Klimat historical fiction przeplatany z sf/mystery a do tego jak dla mnie świetna animacja i styl oprawy graficznej. Ja tam należę do tych nielicznych zboczeńców co j. rosyjski przedkładają nad j. japoński więc proszę wziąć na mnie poprawkę ;)

Offline Konował

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 23, 2007, 11:16:57 am »
Trailer faktycznie zachęcający (jak każdy... :) ) Jednak po anime z Rosji za wiele nie oczekuję.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 12, 2008, 09:30:40 am »
Persona: trinity soul
- jakoś nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia. Zapowiada się kolejna sztampowa seria mystery/sf z tajemniczymi mocami, eksperymentami a potem dostaniemy pewnie tonę mistycyzmu (wrażenia jak z pierwszego epka Engage Planet Kiss Dum).
Ojej, a myślałem, że nie będzie mechów... jak widać wszędzie da się je wepchnąć w tej bądź innej postaci.
Char des również nie przypadł mi do gustu (jakoś Gilgameshem dla ubogich zajeżdża + coś shojowatego). Sposób narracji nawet ciekawy, ale wątpię by klimat tajemniczości dało się utrzymać dłużej niż dwa/trzy epki - nie starczy materiału :) Już w połowie pierwszego wiemy kto zabija, dlaczego zabija i jak zabija, żę są jakieś moce etc.
Ale to wszystko jest kwestią gustu - komuś seria może się spodobać, ale wybitna na bank nie będzie.

Spice and Wolf
- za to tu bawiłem się przednio. Zapowiada się sympatyczna lekko komediowa seria, choć dalej może być różnie (mam nadzieję, że trochę głębi w to wrzucą). Trudno powiedzieć coś konkretnego o realiach, ale na oko dziewiętnastowieczny świat. Historia opowiadana z punktu widzenia dwójki bohaterów wyruszających w podróż na północ.  Ładne kolory i scenerie. Char des przyjemny dla oka, ale fajerwerków nie ma. Niby ecchi, ale dla mnie aseksualne, chyba że w kolejnych epkach przedstawią to ciekawiej ;)

Offline Ginko

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 12, 2008, 09:50:04 am »
Wilku ten First- Squad jest produkcji japońskiej o tematyce "rosyjskiej" czy produkcji rosyjskiej opowiadającej o rosii?? :P Bo już się pogubiłem szukając tego w necie :oops: .
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:29:53 am »
Rosja o Rosji :)

Offline Michaelius

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 13, 2008, 09:55:16 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"


Spice and Wolf
- za to tu bawiłem się przednio. Zapowiada się sympatyczna lekko komediowa seria, choć dalej może być różnie (mam nadzieję, że trochę głębi w to wrzucą). Trudno powiedzieć coś konkretnego o realiach, ale na oko dziewiętnastowieczny świat. Historia opowiadana z punktu widzenia dwójki bohaterów wyruszających w podróż na północ.  Ładne kolory i scenerie. Char des przyjemny dla oka, ale fajerwerków nie ma. Niby ecchi, ale dla mnie aseksualne, chyba że w kolejnych epkach przedstawią to ciekawiej ;)


+1 :)

Chociaz swiat chyba bardziej 17 niz 19 wieczny, fanservice jest ale nie nachalny ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 13, 2008, 11:29:58 am »
No mam wielkie nadzieje odnośnie tego tytułu. Raz, że "wilk" w tytule i w fabule ;) dwa, że relacje między bohaterami powinny wyjść poza konwencję komedii ecchi - może być ciekawie jednym słowem. Co z fabułą to trudno powiedzieć. Nie czytałem nic o tym anime wiec czekam z niecierpliwością na dalsze epki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 17, 2008, 12:02:31 pm »
Na warsztacie dwa tytuły, za które wziąłem się z czystej ciekawości: by sprawdzić, czy rzeczywiście dobrze robię unikając takich produkcji.

Hatenkō Yugi - tak naiwne i słodkie, że może być tylko shōjo - dedykowane dla romantycznych nastolatek marzących o wielkiej przygodzie :) Jeden epek w zupełności mi wystarczył.

H2O: Footprints in the Sand - trudno wymienić tu jakieś wady, które zarazem nie są cechami gatunku (cechami przeciętnej nudnej produkcji spod znaku harem/mystery + ecchi), ale trudno i o zalety. Dramatyzm wydaje się tani, postacie wydają się płytkie, jakieś mystery nie wiadomo z jakiej choinki urwane, grafika i animacja średnie, chardes sztampowy, gagi nieśmieszne, blablabla. Będzie nudna komedia przeplatana dramatyzmem (tutaj zaczyna się od bicia jednej dziewczynki, która z uporem zakrawającym na masochizm tylko pogarsza sytuację). Oglądnę jeszcze z dwa epki, by wyrobić sobie w miarę rzetelne zdanie, ale na cuda nie liczę. Choć cholera wie, to dopiero pierwszy epek i nie wiadomo co wsadzą w takie anime (vide. Shuffle!, ale takiemu Shuffle! to H2O do pięt nie dorasta w pierwszym zetknięciu), może być jeszcze ciekawie, ale naprawdę pierwsze wrażenie nie wzbudza nadziei (wolę Clannad pooglądać, bo o niebo lepszy)