Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 26, 2008, 06:20:54 pm »
Cytat: "cpt. Misumaru Tenchi"
Oczywiście żarciłem sobie,

Domyślam się ;)
Cytuj
ale pomyśl tak na spokojnie: pamiętasz co Miyu wyczyniała w serii TV? Myślę że od biedy można by ją było podciągnąć pod magical girls.

Oj nie.
Nie ma obowiązkowej przytulanki (makabryczny pokemon się nie liczy)
Nie ma obowiązkowej magicznej transformacji.
Czarów (a w każdym razie namiętnie wykrzykiwanych w ferworze walki) jakoś też niezbyt :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 10, 2008, 03:22:15 pm »
Mnemosyne

- mam mieszane uczucia. Sam nie wiem czego się spodziewałem. Chyba czegoś bardziej osobliwego i oryginalnego (Karas się kłania). Jest brutalnie i sadystycznie (zdecydowanie 18+), jest tajemniczo, kreska fajna (choć jak na tego typu projekt zachwytów nie ma, powinno być lepiej), ale gdzieś w połowie zaczęło robić się tendencyjnie, a końcówka sztampowa do bólu. No zobaczymy, odcinków ma być 6 więc jeszcze mają szanse zrobić z tego coś naprawdę dobrego, jednakże szczerze wątpię w sukces (znaczy, będzie fajnie, ale nie wybitnie). Na podstawie gry.

Trailer do wglądu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 07, 2008, 06:26:18 am »
Mnemosyne ep. 2

Dużo lepiej - odcinek ciekawszy i składniejszy, choć design "aniołów" pozostawia wiele do życzenia (jak na tak krótką serię, której odcinki ukazują się w miesięcznych odstępach, grafika jest na niskim poziomie). Choć odcinek był zamkniętą całością to dostaliśmy kolejne (choć skąpe) części fabuły i zapowiada się ona w miarę ciekawie (choć nie jest przesadnie oryginalna) Wspomniane wcześniej hinty odnośnie związku głównych bohaterek przestały być hintami - mamy tu zdecydowanie zaznaczony wątek yuri, ale raczej typowo użytkowy (jako dodatek do gore i sadyzmu) i nie nie ma co spodziewać się jakiejś głębi w nim.

W każdym razie odcinek na plus.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 29, 2008, 10:04:10 am »
Vampire Knigh
- już po promocyjnym materiale mam 100% pewności, że tego nie tknę kijem z 10 metrów. Shojowate shojo z egzaltowanymi biszami w pretensjonalnych pozach. Całość dzieje się w koedukacyjnej szkole średniej dla ludzi i wampirów :roll: Standardowo wampiry=bisze, a ludzie=moe. Zombie loan to przy tym genialna produkcja pod każdym względem.

Offline Frey Ikari

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 30, 2008, 08:43:03 am »
Cytuj
Vampire Knigh
- już po promocyjnym materiale mam 100% pewności, że tego nie tknę kijem z 10 metrów. Shojowate shojo z egzaltowanymi biszami w pretensjonalnych pozach. Całość dzieje się w koedukacyjnej szkole średniej dla ludzi i wampirów  Standardowo wampiry=bisze, a ludzie=moe. Zombie loan to przy tym genialna produkcja pod każdym względem.

STFU noob!!!
Nieznasz się i tyle, nie nie masz prawa do własnego zdania... :badgrin:

Offline Kainti

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 30, 2008, 09:24:25 am »
Mange czytam tego, i jest wporzadku, ale nie jakies super. Kreska jest taka, ze poza tymi dwoma glownymi facetami ledwo rozrozniam pozostalych, a ostatni chapter gdzie doszli jeszcze rodzice kaname i jacystam wujkowie to wogole juz nie wiem kto z kim gada i kogo morduje. Koncepcja fabularna jest troche absurdalna z tym podzialem szkoly a rozwiazania techniczne tego podzialu sa dalekie od logicznych. Ale moim zdaniem postac glownej bohaterki czesciowo to ratuje, oczywiscie ma typowe shoujowate fazy z czerwienieniem sie i mdleniem od byle kontaktu z biszem, ale nie az takie jak w innych seriach, no i wraz z seria troche z nich wyrasta. No i co najwazniejsze jest kawajna :D

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 30, 2008, 09:50:33 am »
Eh, marzę o jakiejś porządnej serii z wampirami. Sam za bardzo nie wiem czego chcę, ale na pewno nie kolejnego Black Blood Brothers czy innej serii z toną niedorzeczności i ciągłym puszczaniem do widza oka na zasadzie "to głupie, wiemy, ale to element komediowy więc śmiej się, bo musimy wyrobić normę na odcinek". Marzy mi się wampirzy shounen, ale na poważnie. Albo nawet nie musi być poważnie, byleby nie było przegadanie, walki były sensowne, wampiry okrutne, a krew lała się wtedy gdy powinna. Takie Trinity Blood bardziej na poważnie (ze składniejszą fabułą i wątkami) lub Chrno Crusade mroczniejsze i z wampirami.

Pewnie umrę nie doczekawszy się :)

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 01, 2008, 09:24:30 pm »
Chi's Sweet Home - 3-minutowe anime, poświęcone w całości - kotu. A właściwie śledzimy losy małego kotka odłączonego od mamusi. Dość ciekawy pomysł na zrobienie anime, chociaż prosty.  Kreska jest prześmieszna, a seria stworzona do całkowitego odprężenia się i zapomnienia na całe 3 minuty o świecie. Dla mnie jest na +

Offline Konował

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 07, 2008, 09:24:52 pm »
Dzisiaj przypadkiem natrafiłem na polskie napisy do Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2 ep01. Pierwszy sezon zakończył się w najciekawszym momencie, jednak nie oczekiwałem z niecierpliwością na rozpoczęcie s02.

Czy ktoś może oglądał już pierwszy odcinek drugiej serii CG ? Ja, nawet jeżeli okaże się niezbyt wybitną pozycją z chęcią się za nią zabiorę, ale dopiero na wakacjach, w czerwcu :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Kainti

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 07, 2008, 09:41:22 pm »
Ja przed chwilka obejrzalem, nie ma bezposredniego ciagu dalszego tamtej sytuacji, tworcy zastosowali dosc czesto spotykany zabieg z traceniem pamieci, ktory nie kazdemu sie spodoba, jednak pod koniec pierwszego odcinka wszystko wraca do normy, a w previewie drugiego jest juz ladna akcja :).

Edit: w sumie jest jedna metoda by ten zabieg calkowicie usprawiedliwic, prawie na pewno
Cytuj
Lelouch zapodal geassa na siebie by jakos wyjsc z tamtej sytuacji :P

Offline Dreadorus Maximus

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 07, 2008, 11:33:46 pm »
Dali drugi sezon?

Fajnie!
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Qraq

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 11, 2008, 10:09:53 am »
oav Kite - Liberator
kontynuacja jednego z moich ulubionych anime - szybkiej, dynamicznej, przerysowanej rzezni.

DNO - nie zbliżać sie bez kija.  :(  :?

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 11, 2008, 10:23:19 am »
Vampire Knight ep.01 - nawet nie takie złe anime jak się tego spodziewałam. Kreska na bardzo wysokim poziomie charaktery postaci znośne, fabuła trochę przewidywalna, ale mi to nie przeszkadza. Jak na razie polecam.

Kanokon - anime z serii "dziewczyna narzuca się na chłopaka" i to dość ostro bo zaczyna się do niego dobierać. A nasz bohater aby był ciekawiej wygląda na chłopaczka z podstawówki gdy dziewczyna jest nieźle "wyrośnięta". Nie wiem skąd te pedofilskie zamiłowania japońców, ale nie wygląda to fajnie w tym anime. Przynajmniej mi nie pasuje. A! Głowna bohaterka żeby tego było mało jest lisem! (Jakaś moda na to ostatnio czy co?). Seria mogłaby być nawet całkiem całkiem, gdyby ten bohater jakoś dojrzalej wyglądał a nie jak dzieciaczek z podstawówki...
Ale fanom ecchi i lekkich serii sądzę że seria przypadnie do gustu.

Offline Miranda

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 11, 2008, 03:39:24 pm »
Parę groszy ode mnie:

Vampire Knight - w skrócie: to, co najgłupsze i najbardziej denerwujące w Zombie Loan plus nieudana próba pożyczenia charakteru pewnej postaci z Yami no Matsuei. Zarys "fabuły" przedstawił Wilk, nie mam wiele do dodania. Mamy główne dziewczę, które nie pamięta nic sprzed pewnego zimowego dnia, kiedy to główny wampirek uratował ją przed innym złym wampirem i oddał pod opiekę dyrektora szkoły. A drugiemu głównemu chłopczykowi wampiry zabiły rodziców (nie dość, że ma traumę, to jeszcze angsta :P). Reszty proszę się domyślić, trudno nie będzie ;)
Mangę czytałam, tylko pierwszy tom. Anime nie różni się specjalnie, kreska ta sama (i tu się zgodzę z Angel, że bardzo ładna), "fabuła" pewnie też. Bisze chodzą i angstują, panienki chodzą i wzdychają/piszczą. Wot, i mamy bajeczkę :P

Dla odmiany: Chi's Sweet Home. Do tego, co napisała Angel dodam, że to anime o 3-minutowych odcinkach, będzie ich trochę :) I bardzo dobrze, bo anime jest ubercute ^^ Też na podstawie mangi, jak na razie jeden chapter = jeden odcinek. Na dobry początek dnia w sam raz ;)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 11, 2008, 04:01:33 pm »
Może wyjdzie na to że się czepiam, ale czy nie można sobie od czasu do czasu obejrzeć takiej bajeczki? Czy od razu wszystkie oglądane pozycje muszą być supermegaultraambitne? Ja tam mam zamiar śledzić ten tytuł póki co. No chyba że stężenie angstu na minutę faktycznie przekroczy to, co onegdaj zaserwował nam Weiss Kreuz (którego jestem zagorzałym fanem od bardzo dawna). Bo jeśli nie przekroczy, to wszystko w porządku. No ale to już kwestia gustu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything