Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miranda

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 11, 2008, 04:26:15 pm »
Nie napisałam, że nie można oglądać ;) Ja też mam zamiar mniej lub bardziej na bieżąco oglądać. Z ciekawości, do którego momentu wytrzymam :p Popatrzę i pofuczę, że takie ładne a takie głupie ;)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 11, 2008, 04:37:21 pm »
Aha, czyli widzę że się jednak mniej więcej rozumiemy. :) Oglądać póki co można, a jak się naprawdę zrobi do kitu, to się zwyczajnie rzuci w kąt. I tak póki co raczej nie ma czego śledzić - większość dobrych serii właśnie się pokończyła, albo jest na wyczerpaniu. Jedyna moja pociecha w kilkuletnich animcowych zaległościach do nadrobienia.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 11, 2008, 04:41:50 pm »
W Wampire Knight w roli głównej gra Horie Yui... stęskniłem się za nią troszku, więc póki nie znajdę sobie jakiejś ciekawszej rozrywki...
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 11, 2008, 04:51:30 pm »
Oj, towarzyszu - żebym was czasem nie zasypał tytułami rozrywek, które powinniście dawno mieć opanowane... :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 11, 2008, 04:53:16 pm »
Z Horie Yui w roli głównej? Czemu nie.. ;)
(z Yukarin też by się przydało jakieś porządne anime obejrzeć...)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 11, 2008, 05:06:30 pm »
Saa, talk about -tardyzm... :P
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 11, 2008, 11:56:52 pm »
Soul Eater - powiem tak: to trzeba zobaczyć samemu. Albo sie to pokocha, albo znienawidzi od pierwszego wejrzenia. Ja już jestem fanem i nie mogę sie doczekać na kolejny odcinek.

Allison and Lillia - blondyneczka smakowita, intryga też zapowiada się niezgorzej. Trzeba pilnować. Jak to już pisałem gdzie indziej, zawsze można rzucić w kąt...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 12, 2008, 07:34:12 am »
Cytat: "cpt. Misumaru Tenchi"

Allison and Lillia - blondyneczka smakowita, intryga też zapowiada się niezgorzej. Trzeba pilnować. Jak to już pisałem gdzie indziej, zawsze można rzucić w kąt...


Zapowiada się fajnie. Na początku wyglądało bardziej na obyczajowe, ale pod koniec mamy wspomnianą intrygę :) Może zrobią z tego coś na kształt bardziej przygodowego Kino no Tabi - mam nadzieję. Kreska z tych bardziej stonowanych, ale bardzo sympatycznych.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 12, 2008, 01:23:20 pm »
Przeglądu nowości ciąg dalszy (czasami trzeba spać).

Druaga no To - The Aegis of Uruk - na początku pomyślałem sobie że to kolejne nudnawe anime fantasy. Jednak szybko zostałem wyprowadzony z błędu. Gagi są fantastyczne - robienie sobie jaj z oklepanych motywów znanych z gier RPG to jest to! Byle tylko udało się utrzymać dalej ten klimat.
I drobna ciekawostka. Nie wiem czy ktoś jeszcze się orientuje, ale anime jest bardzo luźno wzorowane na starusieńkiej automatowej (była także portowana na inne platformy typu NES czy MSX) gierce zręcznościowej zatytułowanej właśnie "Tower of Druaga". Jak wygląda gra widać na dżikaju drugiego odcinka, ja dodatkowo załączam link do screena.
http://www.planetemu.net/screenshots/mame/todruaga.png

Wagaya no Oinari-sama - hmm, faktycznie jakaś mania na lisiczki ostatnio. Ta jest przeciętna. Fabuła zahacza lekko o banał - demony, magiczne moce, walki. Jedyną rzeczą która zainteresowała mnie bliżej jest osoba kapłaneczki służącej w rodzinie tytułowych bohaterów - Kou. Całkiem fapuśna laseczka, odrobinkę Shinku type, rzekłbym. Pytanie tylko czy to wystarczy aby przyciągnąć na dłużej. Cóż - pooglądamy i się przekonamy.

Kamen no Maid Guy - tytuł mówi wszystko. Raczej głupawa komedyjka, kierowana do maid-fetyszystów, w klimatach ecchi. Ładna kreska, główna bohaterka dosyć sympatyczna i dobrze buforowana, tytułowy maid guy (Tak! To jest facet!) obleśny jak mało co. Jeśli tylko będziecie w stanie go ścierpieć i nie spodziewacie się rozrywki na wysokim poziomie, to czemu nie - od biedy da się pooglądać.

To tyle ode mnie gwoli nowości, do zobaczenia wkrótce. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shalaya

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 14, 2008, 06:09:57 am »
A ja się tak wtrącę z pytaniem:

czy znacie anime pokroju VMP lub Hellsinga. Żeby można było oglądać i koniecznie z vampirami ;)

(ma się tego bzika na pkt vampirów ;P )


Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 14, 2008, 06:43:34 am »
Z wampirami do obejrzenia to Vampire Hunter D: Bloodlust (movik) oraz Trinity Blood (26 epów jeśli dobrze pamiętam). To pierwsze bardziej poważne, to drugie bywa zabawne ;) Oba imho warte obejrzenia, zwłaszcza jeśli lubisz wampirze klimaty.

Druaga no To - The Aegis of Uruk - na początku pomyślałem sobie że to kolejne nudnawe anime fantasy. Jednak szybko zostałem wyprowadzony z błędu. Gagi są fantastyczne - robienie sobie jaj z oklepanych motywów znanych z gier RPG to jest to! Byle tylko udało się utrzymać dalej ten klimat.
Podpisuję się obiema łapkami! Dawno się tak nie uśmiałam :D Błędem było stwierdzenie "a, obejrzę sobie przy obiedzie" :P Polecam, nawet jeśli później straci klimat (co mam nadzieję się nie stanie) to warto chociaż pierwszy ep zobaczyć - poezja! ^^
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 14, 2008, 06:57:35 am »
Oglądnąłem pierwszy epek Vampire Knight
- 100% shōjo i to takiego całkiem dobrego. Girls only - przeciętnego faceta powinno zabić po 10 minutach. Kto wytrzyma dłużej zboczeniec albo masochista/recenzent ;)
Ta seria ma prawdziwy potencjał, tylko strasznie wkurzają debilne wstawki (zachowanie lasek, niektórych wampirów, dyrektor doprowadzał mnie do drgawek). Klimat bardzo fajny, kreska świetna (główna bohaterka przeurocza). Oglądnę jeszcze jedne epek - czego też recenzent nie robi dla dobra czytelników ;D

Wagaya no Oinari-sama
- przeciętne do bólu. Motyw z demonami sztampowy do bólu, postacie nieciekawe, głosy seiyuu mnie przynajmniej drażnią, kreska średnia jak na dzisiejsze czasy, chardes nieciekawy. Nie wiem kogo to zainteresuje. Nie jest złe, ale jest totalnie nijakie.

Kamen no Maid Guy
- to jest głupie, i pół biedy, bo większość komedii ecci jest głupia, ale to dodatkowo jest brzydko rysowane (patrzy ze zdziwieniem na zachwyty Kapitana), ordynarne straszliwie i miejscami obleśne. Multum zrzynek z różnych animców - jedynym oryginalnym patentem jest tytułowy Maid Guy.
Pierwszy epek jeszcze śmieszy miejscami, ale nie wiem czy zniosę to samo w drugim.

Macross Frontier #2
- standard, ale świetnie wykonany. Trochę zbyt mechowate te Valkirie, ale grafika przepiękna.

Kurenai
- wreszcie coś dla mnie! Kryminalno-obyczajowa historia z wątkiem mystery. Świetna, bardzo szczegółowa kreska, bardzo rozbudowane i realistyczne postacie, niesamowita dbałość o szczegóły zachowania bohaterów - miodzio. Jestem po dwóch epkach i anime to pochłonęło mnie całkowicie.

Offline Shalaya

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 14, 2008, 09:05:20 am »
Z wampirami do obejrzenia to Vampire Hunter D: Bloodlust

Mam na DVD i uważam, że warto było zainwestować w to DVD =)

Nad Trinity Blood się zastanawiam, a niestety więcej tytułów (nowszych) z vampirkami nie znam...

P.S.

Dzięki Mi =*


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 14, 2008, 11:58:38 am »
Przeglądu nowości część kolejna.

Kanokon - syf, kiła i mogiła. Latające cycki wszędzie, znowu blond lisiczka, definitywne NIE.

Chi's Sweet Home - coś w sam raz dla kociarzy. Inni mogą nie zrozumieć wielu zawartych tutaj dowcipów.

Itazura na Kiss - zdecydowanie jedna z najciekawszych pozycji do śledzenia w tym sezonie. Co prawda zalatuje odrobinkę Marmalade Boyem, no ale to nie wstyd czerpać natchnienie z najlepszych (nie wiem czy czerpie, ale tak mi się ładnie napisało). Zapowiada się niezła komedia romantyczna.

Druaga no To #2 - no i stało się to, czego się obawiałem: popadli w banał. Główny bohater zostaje wyrzucony z drużyny, zaczyna kompletowania swojej własnej, a potem będzie długo i namiętnie walczył z potworaaaaami, zieeeew. Może jestem niesprawiedliwy i potem coś się tam strasznego wydarzy (vide opening, w którym wszystko dzieje się w normalnym życiu, co zapewne nie będzie bez znaczenia dla fabuły), ale mnie już nie dane będzie tego doczekać. Dobre anime ma mnie ucapić za gardło kilkoma pierwszymi odcinkami i nie puszczać aż do końca. DnT niestety zawiodło pod tym względem.

Blassreiter - hmm, Gonzo w tym sezonie coś się nie popisało zbytnio. Trochę angstu, ostra akcja, jeszcze trochę angstu, renderowane potwory, odrobinka angstu, teraz już mamy jedną wielką komputerówkę i radosna naparzanka... A wspominałem o angście? Zwyczajowo obadam drugi ep, ale raczej nie wróżę tej serii wpisania w mój grafik.

Zettai Karen Children - wreszcie seria totalnie pode mnie. Szkoda że niezbyt wysokich lotów, ale co tam - są fajne loli i prawie że magują. Tyle że nie magują, bo są esperkami. Zwariowana komedia o której niejaka Casey Brienza pisze na Anime News Network dokładnie tak:
"Okay, this anime is what you get if the three heroines of Magic Knight Rayearth were to cosplay as the The Powerpuff Girls...minus the girl power and the appealing character designs."
Nic dodać, nic ująć.

Special A - naiwnie głupia komedyjka szkolna dla młodego widza. Czasami nawet urocza w tej swojej głupocie. Jeśli się ma nadmiar czasu - czemu nie.

To Love-Ru - bleh, kolejna głupkowata komedyjka z cyckami w roli głównej. Panienka ujdzie, poza tym to kompletne nudy.

Kure-nai - trudno nie zgodzić się tutaj z Wilkiem. To chyba będzie hicior tego sezonu. Mroczny i ponury klimacik to zdecydowanie coś dla mnie. No ale z ostatecznym werdyktem poczekajmy aż pojawią się suby do wszystkich nowości emitowanych w tym sezonie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 01:29:39 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline tolman

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 14, 2008, 01:12:59 pm »
czy znacie anime pokroju VMP lub Hellsinga. Żeby można było oglądać i koniecznie z vampirami ;)

Hellsing OAV (podobno fabuła bardziej trzymająca się tej z mangi) bo lepsze o wiele niż słabowity serial.
Blood the Last Vampire - taki półmetraż przyjemny.
Blood + serial 50 odcinków na motywach Blood the Last Vampire (jestem po pięciu odcinkach i za dużo smutów a za mało akcji)

 

anything