trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2460 dnia: Lipiec 24, 2011, 08:58:34 pm »
Hmm z tego co pamietam z mangi to drugi sezon Nurarihion powinien byc o wiele ciekawszy niz jedynka - przeciwnicy sa o wiele lepiej zrobieni niz ci przezentowani w pierwszym sezonie. Egzorcysci tez dostana wiekszy screen time ;)
No i szczerze mowiac to ta seria ma z komedia tyle wspolnego co Bleach.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2461 dnia: Lipiec 24, 2011, 10:18:48 pm »
Egzorcysci tez dostana wiekszy screen time ;)
No właśnie już dostają i wychodzi z tego wielkie bleargh jakdla mnie.

Cytuj
No i szczerze mowiac to ta seria ma z komedia tyle wspolnego co Bleach.
A widziałeś pierwszy sezon? Większość odcinków była o tym, jak to szkolni kumple Rikuo za wszelką cenę usiłują spotkać jakiegoś youkai. Jeździli w różne miejsca, urządzali sobie nasiadówy i większość czasu ekranowego przypadała właśnie im. Dlatego przypominało to bardziej jakąś szkolną komedyjkę, bo i zabawnie czasem bywało.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2462 dnia: Lipiec 25, 2011, 09:05:06 pm »
Drugi odcinek Dantalian no Shoka. Pomysł dobry ale spakowanie tego w jeden odcinek zabiło całe napięcie. Po prostu wszystko wydarzyło się za szybko. Nie zdążyłem wczuć się w klimat a tu już koniec odcinka. Nie podoba mi się to. Jeśli większość historii będzie robione w postaci jednoodcinkowców to będzie bardzo źle. Tego typu historie powinny rozwijać się powoli (choć bez przesady)

Blood-C 3 odcinek równie nudny jak pozostałe ale zauważyłem już pewne symptomy zawiązania się jakiejś spójniejszej fabuły i możliwych, dosyć ciekawych, przyszłych wydarzeń. Jeszcze nie będzie dropa.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2463 dnia: Lipiec 25, 2011, 10:11:22 pm »
Drugi odcinek Dantalian no Shoka. Pomysł dobry ale spakowanie tego w jeden odcinek zabiło całe napięcie. Po prostu wszystko wydarzyło się za szybko. Nie zdążyłem wczuć się w klimat a tu już koniec odcinka. Nie podoba mi się to. Jeśli większość historii będzie robione w postaci jednoodcinkowców to będzie bardzo źle. Tego typu historie powinny rozwijać się powoli (choć bez przesady)

Blood-C 3 odcinek równie nudny jak pozostałe ale zauważyłem już pewne symptomy zawiązania się jakiejś spójniejszej fabuły i możliwych, dosyć ciekawych, przyszłych wydarzeń. Jeszcze nie będzie dropa.
Te Blood-C to już praktycznie gniot. Takie Dantalian no Shoka to w porównaniu z tym anime prawie perełka.

Czyli jednak miałem rację już po pierwszym odcinku Blood-C. Zaczęło się beznadziejnie z beznadziejną i głupiutką okularnicą i już tak pozostało.


Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2464 dnia: Lipiec 26, 2011, 01:12:54 pm »
A widziałeś pierwszy sezon? Większość odcinków była o tym, jak to szkolni kumple Rikuo za wszelką cenę usiłują spotkać jakiegoś youkai. Jeździli w różne miejsca, urządzali sobie nasiadówy i większość czasu ekranowego przypadała właśnie im. Dlatego przypominało to bardziej jakąś szkolną komedyjkę, bo i zabawnie czasem bywało.

Z 20 epkow potem mi sie nie chcialo bo maga byla 80 odcinkow dalej. No ale sorry ten początek był tylko intrem do wprowadzenia nas w organizacje świata japońskich mitów ;) Z komedią ma to tyle wspólnego co pierwszy arc Bleacha, gdzie ludzie się ciągle polewali z rysunków Rukii ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2465 dnia: Lipiec 26, 2011, 06:42:52 pm »
No rozumiem co chcesz przekazać, ale sorry - nie raz i dwa tam polewałem ostro. Może dziwny jestem. Przynajmniej dobrze wiedzieć że teraz faktycznie będą same durne walki.

Trzeci ep Twin Angel wymiótł w kosmos. Najpierw przemiana Kurumi, a potem walka w łaźni - pokładałem się ze śmiechu. Teraz mamy na pokładzie pancerne kombo Yukarin, Mamiko-san i Kugyu. Piosenki też ma kapitalne, bardzo lubię taki loli-style. Nie ma szans żeby to sobie odpuścić.

Drugi odcinek Dantalian no Shoka. Pomysł dobry ale spakowanie tego w jeden odcinek zabiło całe napięcie. Po prostu wszystko wydarzyło się za szybko. Nie zdążyłem wczuć się w klimat a tu już koniec odcinka. Nie podoba mi się to. Jeśli większość historii będzie robione w postaci jednoodcinkowców to będzie bardzo źle. Tego typu historie powinny rozwijać się powoli (choć bez przesady)
Faktycznie coś w tym jest. Trochę za sztywno usiłują się trzymać koncepcji "potwór tygodnia". Ale za to było dużo gadania, nasłuchałem się Swashiro na zdrowie. Uwielbiam gdy mówi to swoje "yes".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 04:45:11 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2466 dnia: Lipiec 28, 2011, 09:56:11 pm »
Dzięki bogom animu wyszła jedna w pełni odcenzurowana wersja pierwszego odcinka Manyuu Hikenchou. Dzięki temu byłem w stanie to w końcu obejrzeć. I bardzo fajnie. Oczywiście w opiniach na temat tej serii wielcy obrońcy moralności mogą sobie poużywać ale to już ich problem. Mi się seria podoba już od pierwszego odcinka. Po pierwsze jest bardzo ładna. A po drugie? Jest po prostu fajna. Niezłe postacie (Kagefusa), jakieś fajne zwroty akcji, no i dużo cycków. Osobiście to raczej traktowałbym tą serię jako soft hentai bo jak na ecchi to jest jednak bardzo hardkorowa Ale to też moim zdaniem zaleta bo miło jest obejrzeć czasami coś hentajowego w tak ładnej oprawie graficznej i dłuższego niż dwa odcinki OVA. Anime bardzo na plus podobnie jak drugi sezon Qwasera którego druga połowa totalnie mnie zaskoczyła.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2467 dnia: Lipiec 28, 2011, 10:02:11 pm »
Walić obrońców. Też widziałem tę wersję i o ile to był quick drop, tak przeciwko istnieniu samej serii nic nie mam. I w sumie trochę się dziwię że takiego niemal hentaja wsadzają do TV w prime time. Mogli od razu wydać jako OVA i nie byłoby problemu z cenzurą.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2468 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:08:00 pm »
Walić obrońców. Też widziałem tę wersję i o ile to był quick drop, tak przeciwko istnieniu samej serii nic nie mam. I w sumie trochę się dziwię że takiego niemal hentaja wsadzają do TV w prime time. Mogli od razu wydać jako OVA i nie byłoby problemu z cenzurą.
Ale niech zrobią takie mocne ecchi jak Manyuu Hikenchou z bohaterkami loli albo przynajmniej z takimi o normalnych piersiach. To już widocznie zbyt wiele dla japońców.

Dzięki bogom animu wyszła jedna w pełni odcenzurowana wersja pierwszego odcinka Manyuu Hikenchou.
Nie ma jeszcze wersji BD, ale jeśli mówisz o wersjach w słabej jakości to one się nie liczą.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2469 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:29:18 pm »
Ale niech zrobią takie mocne ecchi jak Manyuu Hikenchou z bohaterkami loli
Not gonna happen - nie mogąc pokazywać piersi których owe bohaterki nie posiadają nie mieliby czym zapełnić czasu ekranowego.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2470 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:31:38 pm »
Not gonna happen - nie mogąc pokazywać piersi których owe bohaterki nie posiadają nie mieliby czym zapełnić czasu ekranowego.
Nie muszą być całkiem płaskie (zresztą jak chcą to mogą bo chyba prawo im nie zabrania). Wystarczy, że będą dla odmiany małe.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2471 dnia: Lipiec 29, 2011, 01:02:57 pm »
Walka w czwartym Bloodzie prześwietna. Ale naprawdę żal mi Sayi, pod koniec serii będzie jedną wielką chodzącą blizną. Nie zasłużyła na taki los - nie dość że śliczna to i przesłodziachna, dla każdego by chciała dobrze. I tylko ta cenzura psuje odbiór całości, grrr. Marzy mi się powrót do starych czasów, gdy w anime wszystko było wolno na ekranie. Pomarzyć dobra rzecz...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 01:28:14 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2472 dnia: Lipiec 29, 2011, 01:08:39 pm »
To w Bloodzie też coś ocenzurowali!?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2473 dnia: Lipiec 29, 2011, 01:27:49 pm »
Owszem, moment w którym
Spoiler: pokaż
potwór tygodnia pastwił się nad swoją ofiarą, rozrywając ją na strzępy i pożerając.
1/3 ekranu zasłonięta czarnym pasem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2474 dnia: Lipiec 29, 2011, 03:42:49 pm »
Walka w czwartym Bloodzie prześwietna. Ale naprawdę żal mi Sayi, pod koniec serii będzie jedną wielką chodzącą blizną. Nie zasłużyła na taki los - nie dość że śliczna to i przesłodziachna, dla każdego by chciała dobrze. I tylko ta cenzura psuje odbiór całości, grrr. Marzy mi się powrót do starych czasów, gdy w anime wszystko było wolno na ekranie. Pomarzyć dobra rzecz...
Blizną ? No właśnie to dziwne, że ona się nie leczy.

Ciekawe czy na BD nie będzie cenzury.

Po drugie Tenchi to anime ma chyba rating +15.

Zresztą ta Saya jest jakaś beznadziejna w porównaniu z tamtą w Blood+. Nie pasuje mi do niej taki słodki charakter.

 

anything