Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 748714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2595 dnia: Wrzesień 06, 2011, 10:32:37 am »
Nijaki to zbyt lagodne okreslenie ;) Jak dla mnie to apogeum biedy jaka nasilala sie od conajmniej 2 lat.

Nie zgodzę się. Szczerze mówiąc, to nie przeglądałem dokładnie serii rok po roku i nie jestem w stanie powiedzieć, czy rzeczywiście ostatnie lata są aż tak kruche pod względem serii, które mi się podobają. Za to mam przeczucie, że jakbym wziął się za rzetelne przeglądanie rok po roku i wybieranie animców, które mi się podobały, to mógłbym się zdziwić wynikami.

W sezonie letnim jest zaskakująco dużo serii, które oglądam i przynajmniej 3-4 serie, które obiektywnie patrząc (abstrahując od tego cz je oglądam czy też nie) są dobre. Tak samo w sezonie wiosennym (tam było chyba jeszcze lepiej).

Dlatego daleki byłbym od uznawania, że jedziemy po równi pochyłej.

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2596 dnia: Wrzesień 06, 2011, 10:53:43 am »
Te 3-4 lata temu z tego co pamietam na biezaco szlo 4-5 serii , ktore ogladalem. Teraz w zasadzie 1-2. Choc moze to kwestia tego, ze wtedy bylo wiecej 50 odcinkowcow, wiec jak juz bylo cos dobrego to ciagnelo sie dlugo ;)

A ten sezon jest najgorszy jaki widzialem - do ogladania podpasowal mi w zasadzie tylko Blood-C a i w jego wypadku trudno mowic czyms wiecej niz sredniaku, do tego koncowka Steins Gate i tyle.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2597 dnia: Wrzesień 06, 2011, 11:15:23 am »
JA w sumie muszę powiedzieć że chyba najbardziej płodnym dla mnie okresem były lata 1998-2002 z tego okresu właściwie chyba najwięcej animców mi się podobało.
Ale tez nie powiedziałbym aby ostatnie sezony nie przyniosły ciekawych tytułów... kwestia tego jak na to patrzymy jeden słabszy sezon jeszcze nie czyni całego okresu złym, osobiście z sezonu letniego oglądam 2 animce więc rzeczywiście mniej niż z wcześniejszych ale wcześniej jeżeli doliczać ponad 20 epkowe animce ciągnące się przez 2 sezony to zdarzało mi się oglądać nawet po 10 tytułów z których połowa bardzo mi się podobała.
Teraz oglądam trochę mniej, bo 3 kontynuacje z sezonu wiosennego.
Ale też jest kilka średniaków które jednak ochotę mam obejrzeć, tylko czekam na wersje Blu-ray coby cenzury uniknąć...

Z kolei Sezon jesienny zapowiada się ciekawie głównie przez Working, nowy Last Exile, Ika Musume, Fate/Zero, Tamayura i pewnie jeszcze kilka się znajdzie...
Owszem cześć z nich to ambitne Animce nie są ale na dobrymi komediami nie pogardzę
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 11:18:54 am wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2598 dnia: Wrzesień 06, 2011, 07:15:45 pm »
A ten sezon jest najgorszy jaki widzialem - do ogladania podpasowal mi w zasadzie tylko Blood-C a i w jego wypadku trudno mowic czyms wiecej niz sredniaku, do tego koncowka Steins Gate i tyle.
Po prostu zwykły narzekacz jesteś. Jak patrzę na anime to są zarówno świetne tytuły jak i dobre.

Blood-C to akurat dosyć średnie anime choć jeszcze za wcześnie oceniać.
kwestia tego jak na to patrzymy jeden słabszy sezon jeszcze nie czyni całego okresu złym
Tyle, że ten sezon nie jest słabszy.
jesienny zapowiada się ciekawie głównie przez Working
Raczej sobie odpuszczę bo I seria była gniotem nie do oglądania.
Owszem cześć z nich to ambitne Animce nie są ale na dobrymi komediami nie pogardzę
Zapewne ambitne będzie Fate/Zero. Przynajmniej mam taką nadzieję skoro Fate Stay Night było ambitne.
przynajmniej 3-4 serie, które obiektywnie patrząc są dobre. Tak samo w sezonie wiosennym (tam było chyba jeszcze
A co to wielkiego dobre serie ? Ja takie oceniam około 7.5/10. Liczą się świetne serie i arcydzieła bo dobrych jest sporo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 07:23:40 pm wysłana przez anfan »

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2599 dnia: Wrzesień 07, 2011, 09:46:11 am »
Po prostu zwykły narzekacz jesteś. Jak patrzę na anime to są zarówno świetne tytuły jak i dobre.

Jakoś jak dostaje Madoke/Bakemonogatari czy Darkera to nie narzekam ;) Sorry winnetou dla mnie by seria była dobra nie wystarczy kilka fajnych lasek bez okularów ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2600 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:12:40 am »
Ja tam też już od kilku sezonów nie narzekam bo zawsze znalazły się choć dwa tytuły, które mi się spodobały. Niekoniecznie specjalnie ambitne ale przynajmniej fajne do oglądania.  Inną sprawą jest to czy da je się oglądać na bieżąco a nie trzeba czekać na wersję uncut.

A co do nowego sezonu to pewniakiem do spróbowania jest jedynie Last Exile. Co do reszty to wyjdzie dopiero w praniu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2601 dnia: Wrzesień 07, 2011, 01:48:21 pm »
dla mnie by seria była dobra nie wystarczy kilka fajnych lasek bez okularów ;)
A uważasz, że dla mnie wystarczy ? Zresztą ja dzielę anime na słabe, przeciętne, dobre, bardzo dobre i świetne.

I jak wielokrotnie pisałem ważniejszy jest charakter niż wygląd. Bo co mi po ładnym wyglądzie jak dana postać swoim zachowaniem będzie zniechęcać mnie do anime.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2602 dnia: Wrzesień 09, 2011, 10:35:30 pm »
Astarotte no Omocha! EX  HO HO HO HOT!
Nie ma to jak OAVeczka. Pierwsze dwie historyjki standardowe i typowe dla serii TV ale ostatnia to już cios w szczękę.
Nie sądziłem, że kiedykolwiek to pokażą.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2603 dnia: Wrzesień 09, 2011, 10:47:20 pm »
No patrz, przegapiłem. Już nadrabiam zaległości.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2604 dnia: Wrzesień 09, 2011, 10:52:04 pm »
Nie sądziłem, że kiedykolwiek to pokażą.
Mówisz, że aż takie mocne ecchi ?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2605 dnia: Wrzesień 10, 2011, 01:51:21 am »
Rzeczywiście, to było dosyć odważne posunięcie z ich strony. Biorąc pod uwagę to co się obecnie dzieje z seriami TV...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2606 dnia: Wrzesień 10, 2011, 02:49:03 pm »
Rzeczywiście, to było dosyć odważne posunięcie z ich strony. Biorąc pod uwagę to co się obecnie dzieje z seriami TV...
Faktycznie odważne posunięcie.

http://img277.imagevenue.com/img.php?image=660730239_gow_122_39lo.jpg
     
Nie sądziłem, że taki jest fanserwis w tym anime.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 02:53:56 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2607 dnia: Wrzesień 10, 2011, 04:09:56 pm »
Obejrzałem sobie Redline. Wariackie jak diabli, ale nawet fajnie się oglądało. Teraz muszę pograć w Wacky Races na C=64, żeby odreagować. Nie ta liga, ale też jest masa brudnych zagrywek.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2608 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:03:38 pm »
Po tym kadrze od Anfiego zastanawiam się czy w tym momencie chyba wolałbym aby jednak ta cenzura była.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2609 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:15:53 pm »
Bo anfi nie za bardzo chyba zrozumiał co z Tenchim mieliśmy na myśli.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.