trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 749736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3270 dnia: Listopad 08, 2013, 10:09:45 am »
wygląda jak te amatorskie hentajce 3d ;D

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3271 dnia: Listopad 08, 2013, 01:07:27 pm »
Nie jestem pewien o jakie amatorskie chodzi, bo te, które widziałem prezentowały się lepiej xD. W każdym razie ciągle patrzę i się śmieję z tego kadru. Już mogli nawet przejechać zwyczajnie po pasywnym, nieanimowanym obrazie i byłoby lepiej, a rysownicy chyba też by nie umarli.

No nic, ogląda ktoś w ogóle Ippo jeszcze? Bo ostatni, piąty, odcinek był przecudowny. Seria rozpoczęła się dosyć nieciekawie, ale ten odcinek wynagrodził wszystko. Walka o mistrzostwo Aokiego. Nie wiem czy bardziej byłem pod wrażeniem i udzieliły mi się emocje, czy więcej się śmiałem. W każdym razie czysty geniusz. Byłbym nawet skłonny polecić ten odcinek osobom, które nie oglądały serii w ogóle, bo to pojedyncza walka.

Niespodziankę też zrobił mi szósty odcinek Nagi no Asakura. Do tej pory anime prezentowało się niespecjalnie, jakieś miłosne kwadraty, czy inne pięciokąty, gdzie każdy chce kogoś, kto chce kogoś, ale tutaj P.A. Works w końcu rozwinęło skrzydła. Druga część odcinka, jego bogata animacja i przyjemny, minimalistczny soundtrack - cudeńko. Uwielbiam kiedy to studio pokazuje na co je stać. Fabuła może wciąż mnie nie porywa, ale na rzemiosło nie idzie narzekać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3272 dnia: Listopad 11, 2013, 07:06:53 pm »
Trochę już te nowości lecą, niektóre są nawet w połowie sezonu, więc warto powiedzieć o nich coś więcej:

Coppelion - chała totalna. Z odcinka na odcinek gorzej. Ma być poważnie, a jest niepoważnie głupio.

Freezing Vibration - cycki są, trochę walki jest; jak komuś podobał się pierwszy sezon, to i ten mu się spodoba. Inaczej nie tykać kijem nawet z dziesięciu metrów.

Galilei Donna - jedno z przyjemniejszych zaskoczeń tego sezonu. A-1 wraz z Aniplexem postarali się - stworzyli własną historię, którą bardzo ładnie zanimowali. Jedna z tych poważniejszych, ale lekko podanych rzeczy - może jeszcze rozkręcić się w coś naprawdę dobrego.

IS: Infinite Stratos 2 - jak pierwszy sezon był w miarę zjadliwy, to tu nie wyrabiam. 100% głupiego i bezsensownego fanservisu z popłuczynami nie tylko fabuły, ale nawet jakichkolwiek wątków. Masakra.

Kill la Kill - kupiło mnie te anime. Z odcinka na odcinek bardziej mi się podoba. Sceny akcji naprawdę kapitalnie przedstawione, a na dodatek dostajemy w końcu trochę fabuły, na pierwszy rzut oka wyglądającej całkiem solidnie. Poza tym te postacie, z nauczycielem na czele x D

Kyoukai no Kanata - tu zostałem kupiony już na początku. Anime trzyma solidny poziom nie zniżając go nawet w luźnych odcinkach (historia z owocowym youmu i finałowy występ x D). Bardzo fajna seria, która pewnie zafunduje nam jeszcze kilka ciekawych rzeczy.

Machine-Doll wa Kizutsukanai - tu jestem fanem od pierwszego epka nawet pomimo przeciętności fabuły. Design postaci, same postacie, kreska, akcja i interakcja między bohaterami. Do tego kapitalny ending, który spokojnie można pomylić z dobrze zrobionym mad'em : )

Magi: The Kingdom of Magic - równie dobrej, jak sezon pierwszy. Z Sindbada jest tak kapitalny manipulant, że aż miło x D Bardzo dobra seria.

Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama Shiteiru - wyjątkowo osobliwa seria z wyjątkowo osobliwym humorem. Niemniej pomysł ciekawy i naprawdę idzie się uśmiać : )

Outbreak Company - jakoś nie mogę się przekonać, by porządnie się do tego zabrać. Niemniej seria zapowiada się fajnie, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie po 2 epkach.

Strike the Blood - całkiem przyzwoita seria. Wszystko poprawne, choć nic wybitnego. Trochę brakuje ciekawych bohaterów, niemniej mnie się to przyjemnie ogląda.

Tokyo Ravens - nie wiem co takiego jest w tym anime, że chce mi się to oglądać. Ma całkiem ciekawą fabułę i wątki oparte na novelce, do tego ładna kreska, choć animacja i aranżacja walk pozostawia wiele do życzenia. Tylko jakoś nie mogę się od tego odkleić : )

Yuusha ni Narenakatta Ore wa Shibushibu Shuushoku wo Ketsui Shimashita - zapowiadało się fajnie, ale z odcinka na  odcinek robi się nudniej. W takim tempie to nie wiem czy dotrwam do końca. Pomysł na fabułę bardzo fajny, ale mocno niewykorzystany.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3273 dnia: Listopad 12, 2013, 06:02:31 pm »
Yuusha ni Narenakatta Ore wa Shibushibu Shuushoku wo Ketsui Shimashita - zapowiadało się fajnie, ale z odcinka na  odcinek robi się nudniej. W takim tempie to nie wiem czy dotrwam do końca. Pomysł na fabułę bardzo fajny, ale mocno niewykorzystany.

Też się zawiodłem. Spodziewałem się czegoś typu Hataraku Maou-sama, a zapowiada się jakaś średnia komedia z momentami świecącą golizną tu i tam. Główny bohater też mnie zawiódł. Początkowo trzymał jakiś poziom, ale kiedy przez cały jeden odcinek próbował zajrzeć koleżance z pracy pod spódnice jakoś jego notowania spadły.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3274 dnia: Listopad 12, 2013, 11:10:11 pm »
Większość opinii wilkowych podzielam. x) z Kyoukai no Kanata jestem rozczarowany o tyle, że z przerażeniem stwierdziłem, że anime które miało pokazać KyoAni od strony akcji/supernatural zupełnie na tym poletku się posypało. Walki może i są na swój sposób ładne, ale w żaden sposób mnie nie angażują. O wiele bardziej mnie cieszy oglądanie zgrabnie narysowanych dojrzałych pań (a są tu aż trzy!), no i quality moe.

Kyoukai no Kanata - Yakusoku no kizun - [Anime Song insert Episode 6]
Przecież w 2:16 odbija mi się serduszkami, gwiazdeczkami i spaloną w Warszawie tęczą. Poziom moe, który tylko KyoAni potrafi osiągnąć. Ta za krótka grzywka, te falujące w tylko sobie znany sposób włosy, te mrugnięcia rozpuszczające ostatki duszy i robiące z niej karmel. Przykro mi to stwierdzać, ale o wiele byłbym szczęśliwszy, gdyby już do końca tego anime wszystko opierało się na "idolkowaniu". xD

No i wciąż utrzymuję, że wszystkie cztery sportówki tego sezonu prezentują szalenie dobry poziom i są jednymi z moich ulubionych momentów w tygodniu, zaraz obok Kill La Kill i NouCome do którego mam niewytłumaczalną słabość.
Spoiler: pokaż
ERABE



 


Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3275 dnia: Listopad 13, 2013, 07:04:14 pm »
Kupiłeś mnie tym kawałkiem. Podpisuje się pod tym co napisałeś w 100%, czy te 3 panie to główne postacie?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3276 dnia: Listopad 13, 2013, 07:55:15 pm »
Aniołek jest bardziej drugoplanowy : )

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3277 dnia: Listopad 13, 2013, 08:05:41 pm »
Rozumiem, widzę dużo plusów przemawiających za obejrzeniem tego :)

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3278 dnia: Listopad 13, 2013, 09:28:13 pm »
Głównych bohaterów jest zasadniczo dwójka - blondasek i mała babcia w różowym sweterku. Okularnice sam bardzo lubię, ale ten poziom "hipsterskiej stylówy" i mnie przerasta. Chociaż do fuyukai desu~ zaczynam się przyzwyczajać :3.

Fuyukai desu 10 Minutes

Mio-alike Mitsuki jest za to całkiem fajna. A wspominając o trzech dojrzałych paniach chodziło mi o postacie z dalszego planu, ale jakże wyśmienite.







I WON'T


Kyoto Animation wie co robi. <3 Przynajmniej w sferze designu postaci.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3279 dnia: Listopad 13, 2013, 10:02:30 pm »
Coraz więcej plusów, widzę sprytnie ułożyłeś te trzy obrazki z tendencją rosnącą w skali uroku osobistego :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3280 dnia: Listopad 13, 2013, 10:03:28 pm »
Ja bym powiedział, że odwrotnie. Z tej trójki Ayaka jest zdecydowanie najciekawsza. Kupiła mnie komentarzem po oglądnięciu "kartki" od mamy głównego bohatera : ) No i te sesje zdjęciowe - przepiękne x D

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3281 dnia: Listopad 13, 2013, 10:31:59 pm »
Sesje zdjęciowe pięknie ukazują mroczną stronę tej stoickiej osobowości :33 Lubię ją w sumie z Nino na równi, która też co chwila wyłapuje świetne scenki. Izumi pewnie jeszcze będzie miała swoje momenty x)

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3282 dnia: Listopad 14, 2013, 07:01:38 pm »

Kyoukai no Kanata - Yakusoku no kizun - [Anime Song insert Episode 6]


Jak można wrzucać taki kawałek bez ostrzeżenia. Mój słaby umysł nie potrafi się  uwolnić od jego kajdan [24/7]. :)
 2:19 - rzeczywiście niszczy i nie pozostawia żadnych szans na obojętne ominięcie tego momentu.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3283 dnia: Listopad 16, 2013, 09:52:24 pm »


jeszcze świeża, z kalendarza na 2014 - Ayaka  :shock:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3284 dnia: Listopad 21, 2013, 08:13:26 pm »
Ep#08 - Coppelion sięgnął dna wraz z pojawieniem się siostrzyczek. To już się robi nie tyle głupie, co kretyńsko głupie. Miałem twarde postanowienie wytrwać przy tym do końca, ale nie wiem, czy dam radę.