Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3330 dnia: Luty 03, 2014, 04:48:51 pm »
Engaged to the Unidentified  (a.k.a. Mikakunin de Shinkoukei) - widziałem już dużo w swojej karierze animupochłaniacza, ale kjutność loli sister in law jest po prostu kryminalna. I do tego ten niesamowity głosik. A że cały animiec generalnie jest sympatyczny i przyjemnie zabawny więc jak dla mnie póki co seria sezonu.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3331 dnia: Luty 03, 2014, 06:09:41 pm »
Ja bym polecił Shingeki No Kyojin, jak dla mnie anime dorównuje mandze.
W sumie anime kontrowersyjne bo jest wiele zarzutów, że postacie oklepane, że znowu ludzkość na skraju zagłady, że postacie emocje wyrażają w skrajnościach (szaleńczy śmiech, albo rozpaczliwy płacz). Ale jak dla mnie anime jest naprawdę w czołówce a walki szalenie dynamiczne, zwłaszcza na początku serii i na końcu.
Tak czy inaczej spróbuj bo to chyba ten tym animu co go można pokochać albo znienawidzić.

Zresztą JPF zapowiedział wydanie SnK wiec się jaram i to chyba będzie druga seria po Hellsingu jaką będę zbierał w momencie wydania po kolei, a nie czekał aż wyjdzie całość.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3332 dnia: Luty 03, 2014, 08:08:44 pm »
W sumie ten sezon pełen jest takich dość przeciętnie-dobrych serii, Wyspa, więc chyba pozostaje jedynie samemu posprawdzać te pierwsze epki i zostać przy tym, co przykuje uwagę.

Engaged to the Unidentified  (a.k.a. Mikakunin de Shinkoukei) - widziałem już dużo w swojej karierze animupochłaniacza, ale kjutność loli sister in law jest po prostu kryminalna. I do tego ten niesamowity głosik. A że cały animiec generalnie jest sympatyczny i przyjemnie zabawny więc jak dla mnie póki co seria sezonu.
Fajne animu. Ja co prawda od loli bardziej lubię rude siostry, ale z pewnością bez niej czegoś by tu brakowało (:

Mi z kolei w końcu udało się rozpocząć wszystkie serie, które rozpocząć chciałem.

Inari, Konkon, Koi Iroha. - szkolna komedia/romans z chaotycznie, choć ciekawie, wplecionymi elementami shintoizmu. Nasza główna bohaterka, pierdoła z przymusu, po kolejnej wielkiej wpadce swego życia postanawia się rozpłakać przed świątynią Inari. Los chce, że lisia bogini lituje się nad ciapą i spełnia jej życzenie. Efekt tego jest mizerny, ale koniec końców kobitki zdają się zaprzyjaźniać. Wątek niby-główny nieinteresujący, ale lisia bogini już jak najbardziej, więc myślę, że jeszcze trochę obejrzę. Wizualnie w porządku, nie ma się czego wstydzić.

Wake Up, Girls! Shichinin no Idol i Wake Up, Girls! - gdzie to pierwsze, to 50-minutowy prequel do całej idolkowej serii. Mocną inspirację (może aż nadto) Idolm@sterem widać już od pierwszych minut. Kreska jest wyraźnie stylizowana, choć projektom postaci zdecydowanie brakuje charakteru. Postacie cierpią na syndrom tej samej twarzy, co w niektórych kadrach wyraźnie kłuje w oczy. Ponadto rysownicy miejscami równo dają pupy i ciężko zrzucić to na budżet, bo animacyjnie na ilość klatek narzekać nie można. Pojedyncze zbliżenia twarzy i ważniejsze sceny robią pozytywne wrażenie, ale zaraz gdzieś później pojawia się scena, w której anatomia twarzy danej postaci zaczyna cię wręcz pasjonować (musiałem zapauzować, by przyjrzeć się podniebieniu przykrytemu zębami).

Tym co mnie z kolei zaciekawiło okazały się być seiyuu, zamieszane w ten tytuł. Nie dość, że wszystkie są świeżymi debiutantkami, to jeszcze wszystkie mają to samo imię, co odgrywane przez nie bohaterki. Oczywiście dotarłem do tego w dość bolesny sposób. Jedna z aktorek głosowych wydała mi się wyraźnie kiepska i musiałem sprawdzić kim jest. Patrzę, a tu jakieś same młódki bez doświadczenia. (: Trochę mi to całą sprawę osłodziło, bo wybijające się seiyuu równocześnie z odgrywanymi przez nie postaciami to coś, czemu chciałoby się kibicować.

Fabularnie znowu gdzieś z tyłu odzywa się Idolm@ster. Czuć delikatnie większe nastawianie na realizm, zamiast przytłaczającego moe, jak w Love Live'ach i innych, ale to wciąż nie ten poziom, który zaserwowało A-1. Drama już w prequelu zdążyła mnie zdrażnić, podczas gdy w Idolm@sie, umiejętnie wprowadzona, rozczuliła mnie nie mniej niż mały mopsik, którego ostatnio widziałem u weterynarza i który był naprawdę uroczy i chciałbym takiego bardzo mieć.

No ale tamtejsza drama wywiązała się gdzieś pod koniec, a sama seria była leciutka jak piórko i wyjątkowo przyjemna do oglądania. Tutaj tego brakuje, a zaistniałe braki twórcy zdają się chcieć zapełnić pojawiającym się od święta fanserwisem.

Podsumowując - są wyraźne braki. Ale i tak jeszcze trochę obejrzę, bo mam ochotę na idolkowe anime, które nie jest do reszty zdurniałe. No i chcę zobaczyć jakieś wątki z Kayą, bo w sumie tylko ją ze wszystkich postaci polubiłem.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3333 dnia: Luty 03, 2014, 08:29:27 pm »
@up

No własnie mam zły nawyk (a może i dobry) że nie lubię zostawiać rzeczy niedokończonych. Coś musi być na prawdę słabe abym to zostawił... średniaki zazwyczaj jak już zacznę to kończę.

Dlatego nigdy w danym sezonie nie sprawdzam wszystkiego a tylko wybieram pojedyncze tytuły ;)

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3334 dnia: Luty 03, 2014, 09:05:43 pm »
Robiłem identycznie tak samo, ale teraz powoli mi się to zmienia. Zwłaszcza w tym sezonie, kiedy przerobiłem po odcinku prawie ze wszystkiego i faktycznie nie chce się oglądać tych "słabszych przyzwoitych" tytułów. A i zostało tego trochę jeszcze z poprzedniego sezonu.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 09:10:01 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3335 dnia: Luty 03, 2014, 11:21:42 pm »
Space Dandy 05 - dawno nie oglądałem tak dobrego odcinka anime :3 Ładny, spójny, przemyślany, klimatyczny, ze świetną muzyką, ze spokojnym tempem, ale w żadnym momencie nie nudny. Pokazał, że Space Dandy ma do zaoferowania coś więcej niż losowość, poziom serii póki co z każdym epkiem idzie w górę
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3336 dnia: Luty 04, 2014, 08:17:04 am »
Akame ga Kill! - niedawno pojawiła się informacja, o adaptacji mangi pod tym samym tytułem. Za projekt odpowiedzialne będzie Square Enix i White Fox, czyli patrząc po studiach można spodziewać się rzetelnej produkcji. Kłopot może pojawić się jeden - maga to nie shounen, tylko dość brutalna i bezlitosna przygodowa historia fantasy. Nie wiem, jak to w adaptacji wyjdzie, bo takich rzeczy, co w mandze się działy, ze świeczką szukać w adaptacjach. Boję się, że zrobią z tego shounena, bo ostatnio taka dziwna moda jest, coby zaniżyć rating i puścić we wcześniejszych godzinach.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3337 dnia: Luty 04, 2014, 03:19:50 pm »
Ooo dobra i zła wiadomość Wilku, też to czytam właśnie i manga wygląda bardzo dobrze, ale w anime mogą pociąć i zrobić z tego "bajkę". Albo jeszcze obkroją i co mocniejsze sceny (czyt. przebicie mieczem) dadzą jako ekskluziw na Blureju, a i tak będzie to jakiś shounen.

Obyśmy się mylili bo inaczej odpadnie fajny tytuł do oglądania.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3338 dnia: Luty 04, 2014, 04:24:21 pm »
Square Enix jest odpowiedzialny za dość udane i wierne adaptacja, jak Fullmetal Alchemist: Brotherhood i Soul Eater. Do tego maczali paluch w Darker than Black, który również nie jest cukierkowy. Do tego na spółkę z White Fox robią naprawdę fajne sceny walki (WF jest odpowiedzialny za animacje choćby w takim Katanagatari, zresztą, sami sobie obejrzyjcie listę ich produkcji). To nastraja pewnym optymizmem.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3339 dnia: Luty 10, 2014, 12:31:22 am »
Space Dandy 05 - dawno nie oglądałem tak dobrego odcinka anime :3 Ładny, spójny, przemyślany, klimatyczny, ze świetną muzyką, ze spokojnym tempem, ale w żadnym momencie nie nudny. Pokazał, że Space Dandy ma do zaoferowania coś więcej niż losowość, poziom serii póki co z każdym epkiem idzie w górę

Podzielam, bardzo przyjemne zaskoczenie (:

Edit: I dla odmiany odcinek szósty skrajnie bzdury i wyraźnie słabszy xD
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 12:55:23 am wysłana przez Skrzydlaty »

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3340 dnia: Luty 23, 2014, 01:06:49 am »
Kill la Kill z odcinka na odcinek coraz lepsze.
To jak akcja przyśpiesza im bliżej końca oraz  zwroty akcji są po prostu świetne.
Co prawda dużo z tych rzeczy dało się przewidzieć, nie zmienia to jednak faktu iż ich nasilenie powoduje iż jest to po prostu awesome...


Ogólnie seria pod tym względem coraz bardziej przypomina TTGL


Mało która seria wywołuje takie oczekiwanie na następny epek :)

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3341 dnia: Luty 24, 2014, 12:02:34 pm »
http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-02-23/sumo-manga-notari-matsutaro-by-ashita-no-joe-chiba-gets-tv-anime

Ohoho, szykuje się kolejna solidna seria sportowa. Ich fani są ostatnio rozpieszczani. (:

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3342 dnia: Luty 25, 2014, 03:33:27 pm »
Z tym rozpieszczaniem to tak średnio, bo ilośc nie zawsze przekłada się na jakość.
Kuroko s2 jak dla mnie dużo gorsze od pierwszego sezonu. Teraz mam wrażenie jakbym oglądał dragon balla z sentymentalnymi smętami i dodatkiem nachalnego fanserwisu.
Nowy Ippo też jest taki se. Poprzednie serie bardziej mi się podobały.
Za to Diamond no Ace to dla mnie duże zaskoczenie, Główny bohater póki co nie jest inkarnacją boga, która ma zbawić świat sportu. Ku memu zaskoczeniu reszta członków drużyny ma własną osobowość i ambicje oraz (co wręcz dla gatunku niesłychane) nie są wcale gorsi on protagonisty. Jest wręcz przeciwnie, to główny bohater wciąż musi nadganiać bardziej doświadczonych kolegów. Całość jest utrzymana w klimatach komediowych i nie ma dram typu "zmarł mój brat i teraz ja muszę nieść jego bejsbolowe brzemię, aż do Mordoru".

Ale będę czekać na te anime o Sumo. Półnagie spaślaki mogą być ciekawe. Swoją drogą mam nadzieję, że kiedyś powstanie anime o skokach narciarskich :razz:

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3343 dnia: Luty 25, 2014, 04:59:17 pm »
Dla mnie wszystkie tytuły są co najmniej bardzo solidne, a to już coś. (: Do tego jeszcze dochodzi Yowamushi Pedal, które również jest bardzo sympatyczne i Saki, które zdążyłem polubić nawet wolę nie wiedzieć kiedy. Nie wspominając o lecącym nie tak też dawno temu genialnym Chihayafuru. Autentycznie mam wrażenie, że ten gatunek trzyma się obecnie o wiele lepiej, niż chociażby mecha, z którego zrobiono ostatnio bazę dla bezmózgich trainwrecków. Taki niby też można czasem obejrzeć, ale domyślam się, że dla wielbicieli robotów i space opery musi to być bolesny czas.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3344 dnia: Luty 26, 2014, 11:43:44 am »
Pojawiła sie pierwsza lista anime na wiosenny sezon:



Część serii może ujedz zmianie, ale już wypatrzyłem kilka tytułów dla siebie.

 

anything