Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 752381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3345 dnia: Luty 26, 2014, 12:43:46 pm »
Captain Earth przypomina mi Raxephona z nutą Eureki 7 :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3346 dnia: Luty 26, 2014, 01:57:44 pm »
Tak na oko z 12 interesujących mnie tytułów.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3347 dnia: Luty 26, 2014, 02:46:40 pm »
Chyba łatwiej byłoby mi się skupić na to czego nie sprawdzę, bo polubiłem wykopywanie fajnych serii na które nikt nie zwraca uwagi, ale sezon nie zapowiada się źle. Jojo, produkcje od Shafta, Madhouse, A-1 czy IG sprawdzę z największą chęcią, a na osłodę zawsze pozostanie Date a Live. xD

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3348 dnia: Luty 26, 2014, 07:20:08 pm »
Puki co napaliłem się na Date a Live 2, Mangaka-san.

Mogli sobie odpuścić w tym sezonie Fairy Tail. Wciąż ukazało się mało odcinków i po kilkunastu pewnie znowu zaczną wstawiać fillery.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3349 dnia: Luty 26, 2014, 10:09:55 pm »
Także sporo mi wpadło w oko tytułów, ale jestem zaciekawiony Mushishi. No i zdziwiłem się, że tak szybko Fairy tail wznawiają.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3350 dnia: Marzec 29, 2014, 01:12:48 pm »
Pojawiła się druga (i pewnie ostatnia) wersja listy anime emitowanych w czasie wiosennego sezonu:



Zwłaszcza lista OVA prezentuje się dość ciekawie.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3351 dnia: Marzec 29, 2014, 03:31:21 pm »
Ja się zastanawiam kiedy anime calendar uaktualnią :S

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3352 dnia: Marzec 29, 2014, 06:15:58 pm »
W sumie mam dwie pozycje z OAV i TV serii, no i Puchimas!! Petit Petit Idolm@ster z SDkami już mnie kupili. Choćby wyszedł kompletny gniot pewnie i tak obejrzę.

Po za tym widzę, że ostatnio coraz więcej mechów się pojawia, czyżby trend wracał? :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3353 dnia: Marzec 30, 2014, 07:03:29 pm »
Za dużo tego wychodzi jak dla mnie, gdzie zaciekawiam się, a to plakatem, opisem postacią, rysowaniem itd. Praktycznie większość tytułów bym sprawdził.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3354 dnia: Kwiecień 05, 2014, 02:17:06 pm »
Yay... obejrzałem własnie 1epek Mushishi Zoku Shou i nie wygląda na to aby dokonali jakiś większych zmian w koncepcji.

Nic tylko się cieszyć :biggrin:

UDPATE:

Isshuukan Friends
nie wiem co mnie napadło bo schemat sztampowy do bólu... na Malu jest to w opisie więc nie będę się bawił w ukrywanie:

Główny bohater próbuje zaprzyjaźnić się z dziewczyną z klasy, problem w tym iż ta każdego poniedziałku traci wszystkie pozytywne wspomnienia (a więc i te związane z przyjaźniami)
A jednak jest coś co mnie przyciągnęło do serii... i po pierwszym epku mogę zaryzykować stwierdzenie iż chyba doglądam do końca.

Wydaje mi się iż to przez to iż autorzy (przynajmniej na razie) traktują ten temat spokojnie. Zero dram, po prostu lekki slice of lifeowy klimacik i fajna kreska.
Ciekawy jestem jak długo im się uda tych dram uniknąć (wiadomo amezja = drama) ale jeżeli nie będą natrętnie Efić to może nawet coś fajnego z tego wyjdzie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 11:44:25 pm wysłana przez wyspa »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3355 dnia: Kwiecień 06, 2014, 11:59:53 pm »
Isshuukan Friends. - faktycznie motyw amnezji mocno wyświechtany, a i sam cotygodniowy reset naciągany, ale oglądało mi się bardzo przyjemne. Anime ma uroczą, trochę shoujowatą, aurę wokół siebie, postacie wiecznie się rumienią, z ekranu bije atmosfera kocyka i herbatki z cytryną. Z dramą obstawiam będzie względny spokój aż do samego końca, gdzie pewnie zrobi się bardziej romantycznie i łzawo. W każdym razie bardzo na plus, podoba mi się. x)

Mahouka Koukou no Rettousei - lekko futurystyczny shounen od Madhouse, osadzony w niby-szkolnych klimatach. Nacisk położony na problem segregacji uczniów, którzy dzieleni są na dwie grupy, tych lepszych i gorszych. Wszyscy za to mają dostęp do technologicznie opracowanej magii, z którą nasz bohater zdaje się być solidnie obeznany, mimo przynależności do tych gorszych. Na szczęście jednak nie należy do tej części shounenowych ciamajd, którze wśród gromkich haseł wspinają się z samego dna na górę, a raczej jest playboyem-cwaniakiem, uwodzącym własną siostrę. Bardzo na plus póki co robota seiyuu, animacja zadowalająca. Kolejna potencjalna ósemka.

Baby Steps - sportowe animu, kategoria: tenis. Co unikalne - naszym bohaterem zostaje najprawdziwszy kujon, który nie znając do tej pory świata poza nauką postanawia zabrać się za sport. Technicznie bez szaleństw i fajerwerków, raczej dla sympatyków gatunku. Mam zamiar oglądać bez większych oczekiwań.

Kenzen Robo Daimidaler - ze smutkiem, choć niewielkim, zauważam, że z wiekiem nabywam coraz większą tolerancję na debilne ecchi. A to tutaj należy do absolutnie najgłupszej kategorii, bo jak inaczej wytłumaczyć to, że główny bohater nabiera supermocy potrzebnych do operowania wielkich mechem poprzez ściskanie piersi swojej przełożonej? xD Nie wspominając o wrogiej organizacji ludzi-pingwinów, którym z przodu, w miejscu męskich narządów płciowych, sterczą unikalne, ewolucyjnie wykształcone przednie płetwy. To tak głupie, że aż śmieszne. Niestety obawiam się, że ta istna perełka mi umknie, bo jeszcze nie udało mi się rozprawić z poprzednim sezonem w pełni, a nowych tytułów przybywa.

JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders - kontynuacja nowej adaptacji. Zamysł artystyczny rodem ze spidermana z lat dziewięćdziesiątych wciąż mnie nie przekonuje, ale ogląda się dobrze.

Selector Infected WIXOSS - dziwna produkcja. Takie zmiksowane pokemony, czy inny Yu-gi-oh, bo w tym przypadku też rozchodzi się o karty, z Madoką. A przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Jedyny pozytywny aspekt jaki wyczaiłem, to miejscami przyjemne tła - ziarniste, w przydymionych barwach. Z ciekawości obejrzę jeszcze ze dwa odcinki, ale przeczuwam ogromny niewypał.

Bokura wa Minna Kawaisou - tutaj z kolei jeszcze dziwniejszy mix. W pierwszej kolejności skojarzyło mi się z Sakurasou no Pet no Kanojo. Podobnie jak tam odbijają się wokoło pastelowe kolory i podobnie jak tam mamy do czynienia z dziwnawym pesjonatem, do którego wprowadza się nasz główny bohater. Drugie skojarzenie natomiast już bardziej chwalebne - Kotonoha no Niwa. A wszystko przez wzgląd na to, że wreszcie ktoś odważył się w serii TV użyć ponownie do cieniowania postaci (twarzy, włosów, ubrania) więcej, niż dwóch kolorów. Pod tym względem trzeba przyznać, że jest to coś, co zostało porzucone w japońskiej animacji na wielką szkodę. Ten dodatkowy refleks świetlny, bądź dodatkowy poziom przejścia w poziomie  cieniowania czyni ogromną różnicę i znacząco uprzyjemnia odbiór. Gdyby ponownie nawyk ten - pewnie też wymagający dodatkowego nakładu pracy - wszedł do standardów, to byłoby pięknie.

Wracając jednak na ziemię - poza cieniowaniem Bokura wa Minna Kawaisou przedstawia się dość średnio. Fabularnie znośnie, ale niezbyt nowatorsko, projekty postaci same w sobie też głowy nie urywają. Muzycznie ani w kwestii użyczonych głosów również nie zapadło mi nic w pamięć. Mimo tego myślę jednak, że będę oglądał.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 10:56:45 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3356 dnia: Kwiecień 09, 2014, 07:43:08 am »
Ja obecny sezon ledwo nadgryzłem i to jeszcze biorąc się za niewyszukane tytuły:
Blade and Soul - spodziewałem się totalnej klapy, a wyszedł całkiem znośny średniak. Szkoda tylko, że nie wykorzystano potencjału graficznego concept artów do gry, jak i samej gry, która wygląda lepiej od anime nawet w real time 3d : / O lokacjach też nie ma co wspominać - urok gry gdzieś przepadł. No i fabuła zdaje się iść po najmniejszej linii oporu - wszystkie zawijasy fabularne z gry zostały wywalone na rzecz wątku zemsty. I będzie nasza główna bohaterka wyżynać złych aż do finalnej bitwy, ble.
Z ciekawości zobaczę, co będzie dalej, ale to tylko z ciekawości.

Black Bullet - a tu jestem bardzo miło zaskoczony. Liczyłem po cichu na dobrą adaptację i z ulgą mogę powiedzieć po pierwszym epku, że się nie przeliczyłem. Naprawdę dobrze przenieśli klimat mangi na ekran - jest ładnie, dynamicznie i brutalnie, a Enju choć nie jest tak cute jak w mandze, to i tak jest fajna, a Rina Hidaka w połączeniu z animacją wniosły w tą postać nową jakość. Reszta postaci też wyszła dobrze, a nawet imo lepiej niż w mandze. Również walki zyskały na zanimowaniu. Jednym słowem imo duży sukces.
Z niecierpliwością czekam na kolejny epek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3357 dnia: Kwiecień 09, 2014, 07:59:56 am »
Soul Eater Not! tytuł adekwatny. Ani to wygląda jak Soul Eater ani nic...
Nie spodziewałem się co prawda czegoś na miarę oryginału ale to co zobaczyłem to trochę przesada. Kreska zupełnie inna... brak tej zadziorności a zamiast tego mamy postacie rodem z pierwszego lepszego Ecchi... rumiane twarzyczki, rumiane kolanka itp. Poziom animacji tez niższy, choć to mnie akurat nie zdziwiło. Fabularnie tez nie zapowiada się na nic więcej niż średniej jakości ecchi...

Nie wiem może przesadzam ale jak zobaczyłem gościnnie występującą tam Make to się mocno zastanawiałem czy to ona bo zupełnie do siebie nie podobna...
Zresztą zobaczcie sami:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2014, 08:05:28 am wysłana przez wyspa »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3358 dnia: Kwiecień 09, 2014, 09:49:40 pm »
Soul Eater Not! - zmoefikowany Soul Eater. Cute girls doing cute things, tylko żeby wpadło więcej pieniędzy, to całość zawinęli w dobrze znany setting. Może jeszcze sprawdzę z dwa odcinki, a nuż chwyci.

Blade and Soul - faktycznie średniak. Dla fanów mmorpg pewnie zawiera pewne smaczki, ale mnie osobiście nie przyciąga niczym. Drop.

Haikyuu!! - siatkówka od I.G, mi to pasuje. Animacja zaskoczyła mnie na plus, bohater schematyczny. Choć całe zło świata skierowane jest na niego, on ciężką pracą wspina się na wyżyny. Za to postacie drugoplanowe szykuję się przyjemnie, a przynajmniej koncepcja rywala (choć może i nie do końca), który co chwila wizualizowany jest jako król, całkiem mi się podoba. Przeczuwam dobrą serię.

Abarenbou Kishi!! Matsutarou - sport, kategoria: Sumo. Oprawa artystyczna kojarzy mi się trochę z europejskimi komiksami, design postaci mocno staroszkolny. Animacja niestety nie błyszczy, ale też nie zapowiada się na to, by cokolwiek specjalnego było tutaj potrzebne. Anime na tyle co jest sportowe, to chyba drugie tyle będzie komediowe, biorąc pod uwagę, że główny bohater jest w zasadzie antybohaterem. W przeciągu skromnych dwudziestu minut daje się poznać jako tępawy osiłek, który nie zdaje z klasy do klasy, szantażuje młodszych od siebie, okrada swoje rodzeństwo ze słodyczy, ojca z obiadu, niszczy jego miejsce pracy, niszczy przejeżdżający samochód, przywłaszcza go sobie, w późniejszym czasie prowadzi go pod wpływem alkoholu i żeby tego było mało postanawia porwać swoją nauczycielkę. xD A i tak pewnie o paru faktach zapomniałem.

Biorąc pod uwagę to, że nasz Matsutarou już obecnie posiada ogromną siłę, to prawdopodobnie rozwój anime będzie nastawiony na resocjalizację głównego bohatera, naukę ogłady i ewentualnej techniki, bo pewnie wbrew pozorom w sumo jej sporo. Hit czy też nawet solidna seria się tutaj nie szykuje, ale z ciekawości obejrzę co będzie dalej.


Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3359 dnia: Kwiecień 09, 2014, 11:42:32 pm »
Soul Eater Not, ma normalną mangę rysowaną przez tego samego autora w takim samym stylu i podobnymi gagami. Maka, jak i pozostała paczka przewija się jako "tło" dla głównych bohaterek, ale ogólnie całość robi dobre wrażenie.
Niestety widzę, że anime poszło w zupełnie inną stronę...tak jak wg mnie schrzanili zakończenie SE (chociaż jak by uznać to alternatywą byłoby nawet fajne), tak SEN polecieli po bandzie. :(
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau