Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3525 dnia: Wrzesień 16, 2015, 09:13:12 pm »
Ja niestety utonąłem trochę ostatnio z anime i mam zaległości z jakichś 3 sezonów. Ale Haikyuu to faktycznie fajna i solidna sportowa seria.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3526 dnia: Październik 07, 2015, 03:30:20 pm »
Skończyłem oglądać 1 odcinki Utawarerumono Itsuwari no Kamen i Gakusen Toshi Asterisk.
W Utawarerumono mamy po raz kolejny człowieka z zanikiem pamięci w wiosce zwierzo-ludzi i młodą dziewczynę, która go uratowała. Wszystko wskazuje, że akcja anime ma miejsce po wydarzeniach z pierwszej serii, ale nie wiadomo jak dawno. Kreska ładnie się prezentuje, postacie są zabawne i zapowiada się ciekawie. Zobaczymy co będzie dalej.

Z kolei po Gakusen Toshi Asterisk mam mieszane odczucia. Mam wrażenie, że oglądam Mahouka Koukou no Rettousei wymieszane z Infinite Stratos. Mamy szkołę uczącą magii,mamy uczniów walczących przy pomocy futurystycznych broni i mamy haremik. Jeszcze zobaczę, ale już nastawiam się na dropa.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3527 dnia: Październik 07, 2015, 03:39:07 pm »
w nowym Utawarerumono na razie główna bohaterka mi się podba... nie jest taka "lelum polelum" jak ta z starej serii :)

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3528 dnia: Październik 10, 2015, 02:22:58 pm »
Rakudai Kishi no Cavalry - to anime jest do bólu podobne do Gakusen Toshi Asterisk. Znowu mamy szkołę magii, znowu mamy bohatera walczącego magicznym mieczem, znowu mamy panienkę, która ma talent do magii i jest księżniczką i znowu mamy jakieś magiczne międzyszkolne zawody. Kreska wygląda trochę lepiej, ale to za mało aby zainteresować. Drop.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3529 dnia: Październik 12, 2015, 09:05:35 pm »
w nowym Utawarerumono na razie główna bohaterka mi się podba... nie jest taka "lelum polelum" jak ta z starej serii :)
Trzeba przyznać że ogonek ma dużo bardziej wyrazisty i dynamiczny, to fakt :D
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3530 dnia: Listopad 02, 2015, 06:34:30 pm »
Świetne te nowe Utawarerumono - graficznie idealnie trafiło w mój gust. Do tego naprawdę fajni bohaterowie i choć z odcinka na odcinek robi się ciut sztampowo, to jakoś mi to nie przeszkadza. Haku to niezły leser, ale również w sympatyczny sposób. W każdym razie Kuon kupiła mnie z miejsca, a do tego te wszędobylskie ogonki i uszka - przepadłem totalnie. Wątki luźne, ale przyjemne - ciekawe jak pociągną główną fabułę. I będzie tego całe 25 odcinków : )

EDIT: scena z Kuon podlegającą kąpiącego się Haku jest epicka x D
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 07:18:26 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3531 dnia: Listopad 02, 2015, 09:44:23 pm »
Mam to samo zdanie, właśnie oglądałem dostępne odcinki i z lekką obawą, ale wg mnie nowe Utawarerumono jest dużo lepsze od poprzedniego. A zwłaszcza jeśli chodzi o bohaterów. Kuon po prostu polubiłem z miejsca za to, że nie jest taka gapowata jak jej poprzedniczka. A Haku to mój faworyt za to jego olewanie i próby wymigania się od roboty.
Nawet ten arystokrata-mag, spodziewałem się, że będzie mnie irytował ale jest nieźle wyważona ilość jego scen i wcale mi nie przeszkadza.

No i kupili mnie sceną jak Kuon wyskakuje z kąpieli, a Haku nie ma krwiowytrysku, tylko na luzie wraca do siebie ze stwierdzeniem "no widziałem to już nieodwidzę". Zresztą Kuon podglądająca Haku też było niezapomnianą sceną. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3532 dnia: Listopad 09, 2015, 05:22:02 pm »
W nowym odcinku Utawarerumono mamy powrót starych znajomych - Karury i Touki. No i dowiadujemy się trochę o Kuon. Zaczyna się robić coraz ciekawiej.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3533 dnia: Listopad 09, 2015, 05:31:53 pm »
Choć spokojny, to bardzo fajny epek. Dobrze, że seria jest obliczona na 25 epków, to mogą takie wrzucać z czystym sumieniem : )

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3534 dnia: Listopad 13, 2015, 12:38:52 am »
powrót starych znajomych - Karury i Touki
Karura moja ulubiona postać z "jedynki", w ogóle fajnie, że nawiązują do poprzedniej części nie tylko przez jakieś tam opowiadania i historię, dając tylko nowe postacie. A tak mamy część poprzedniej ekipy, która pamięta "jak było naprawdę" :biggrin:
No i można zakładać, że akcja nie dzieje się jakoś strasznie daleko w przyszłości.

btw.
Szperając na Danbooru, znalazłem nagranie sceny z łaźni, szkoda, że bez dźwięku. :biggrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3535 dnia: Styczeń 14, 2016, 09:09:46 pm »
Obejrzałem pierwszy odcinek Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! . Zapowiada się zabawna komedyjka parodiująca wszelkiej maści heroic fantasy. Pierwszy odcinek jest zgodny z tym co było w light novelce i mandze. Zobaczymy co będzie dalej, ale zapowiada się pierwszy pewniak na ten sezon.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3536 dnia: Marzec 25, 2016, 12:57:15 pm »
Nowa lista na ten sezon:



Puki co nie widzę nic ciekawego.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3537 dnia: Marzec 26, 2016, 10:14:41 pm »
LoL, pierwszy raz nie widzę nic dla siebie... kompletnie pusty sezon.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3538 dnia: Marzec 27, 2016, 04:11:51 am »
W ciemno biorę nowego Jojo, anime od kolegów ze studia Trigger, P.A. Works i Doga Kobo. Czujność zachowam przy Bungou Stray Dogs, Flying Witch, Gyakuten Saiban i Joker Game. Może wyjdzie z nich coś fajnego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3539 dnia: Marzec 27, 2016, 10:27:28 am »
Kontynuacja God Eater.
Mayoiga ma szansę być czymś ciekawym.
Magi, bo manga fajna.
Koutetsujou no Kabaneri ma kuszący setting - steampunku przecież jak na lekarstwo, więc damy szansę.
Kuromukuro, bo tak samo jak Skrzydlaty mam zaufanie do P.A.Works.
No i jeszcze Boungou Stray Dogs może być ciekawe.

Ogólnie, to żadnych pewniaków. Rzeczywiście dziwny sezon.

 

anything