trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 04, 2007, 05:00:06 am »
Ostatnie zdanie wiele tłumaczy ;)

Mnie od Shining Tears x Wind odstraszyły bezsensowne sceny walki, które w zamierzeniu chyba miały być komiczne :roll: Dla mnie to przeciętna seria fantasy, sztampowa do bólu. Rację masz, że na podstawie gry, co i bez loga Segi łatwo zauważyć po fabule i postaciach. Na plus bardzo ładna grafika i char design.

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 04, 2007, 06:35:59 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Ostatnie zdanie wiele tłumaczy ;)


O tak :) Wnioskuje ze tez miales przyjemnosc obejrzec tego potworka? Absolutnie zgadzam sie z Miranda ktora napisala ze trzeba sobie odpuscic tamta serie :)

Cytat: "Wilk Stepowy"
Mnie od Shining Tears x Wind odstraszyły bezsensowne sceny walki, które w zamierzeniu chyba miały być komiczne :roll:


Sekunde.... ja tam za wiele walki nie widzialem... no w 4 epie wreszcie cos sie pojawilo. To co bylo w pierwszych 3 to nawet rozgrzewka nie mozna bylo nazwac... SPOILER: a walka miedzy Souma a Kiriya to po prostu tragedia byla :/

Cytat: "Wilk Stepowy"
Dla mnie to przeciętna seria fantasy, sztampowa do bólu.


De gustibus... ;) Ale masz racje, ze najwyzszych lotow to nie jest :) Mimo tego oglada sie to bez wiekszych zalaman psychicznych :)

 
Cytat: "Wilk Stepowy"
Rację masz, że na podstawie gry, co i bez loga Segi łatwo zauważyć po fabule i postaciach. Na plus bardzo ładna grafika i char design.


No coz... ja jestem wybitnie tepa jednostka, bo nie poznalbym bez loga. Tak samo sprawa miala sie z Utawarerumono - jak sie dowiedzialem ze to na podstawie gry i to jeszcze hentaiowej to sie zgarbilem zleksza...
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 04, 2007, 06:48:24 am »
Shining Tears to akurat RPG i raczej nie hentaiowy.

A prawda taka, że ja widziałem jeden epek tylko :P Ta walka kocicy z wilkołakiem a potem bohaterów z goblinami odebrała mi ochotę na dalszy kontakt z tym anime ;) No ale po tym co napisałeś dam mu szansę, a odpuszczę sobie Kiss Dum - Engage Planet Jak to już komuś wspominałem nigdy nie przepadałem za super zmutowanymi bohaterami wypełniającymi przepowiednie/klątwę, mającymi na karku ducha opiekuna-mentora z tekstami "nawet jak na pierwszy raz poszło ci fatalnie" i ratującymi całą planetę przy pomocy morfujących się broni kosząc nimi miliony potworów >< ;)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 04, 2007, 07:40:31 am »
Darker than Black. Po dwóch odcinkach czyli jednym plocie - podoba się. Dość ciekawy świat, na szczęscie twórcy oszczędzili nam przyjemności w stylu "wywalamy całą filozofię i mechanikę w pierwszym odcinku, więc będziecie coś rozumieć". wręcz przeciwnie - choć informacji było dużo, nadal wielu rzeczy nie wiem i to jest intrygujące :)
W świecie owym, wielkim mieście-nie mieście otoczonym murem pojawiają się tajemnicze, bezwzględne humanoidalne istoty zwane Contractors. Owszem, są standardowo złe, bezwzględne i psioniczno-obdarzone, ale co mi się podobało - po wykonaniu każdej "akcji" Contractor musi wykonać "czynność natrętną" czyli poukładać kamyki czy wyłamać sobie palce :) każdemu Contractorowi odpowiada "gwiazda", która informuje odpowiedni departament co do położenia i tożsamości Contractora...
Oczywiście pierwsze dwa odcinki trawimy na poznaniu głównego bohatera i jego paczki, plot co prawda nie wyróżnia się niczym szczególnym - ot, oni ją gonią, ja ją ratuję... aż do dość niestandardowego zakończenia.

Bedę oglądać dalej, choć boję sie, że twórcom poza głównym pomysłem na bohaterów moze braknąć konceptu na samą akcję (czytaj - wysoki indeks "pawia" czyli prawdopodobieństwa umysłowego barfnięcia).
na razie szyszkowe 6-7/10, w tym plus za przystojnego głównego bohatera o zimnych oczach :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 04, 2007, 08:04:57 am »
Cytuj
informuje odpowiedni departament co do położenia i tożsamości Contractora
to brzmi jakby gwiazda po to powstała ;)

Po prostu ludzie uznają contractorów za zagrożenie i starają się ich eliminować. Do tego zadania została stworzona specjalna jednostka. Każdy contractor ma swoją gwiazdę, która pojawia się w momencie 'narodzin' jego mocy i niknie w momencie jego śmierci. Obserwacja 'gwiazd' pozwala uzyskać o contractorze informacje takie jak poziom jego mocy, przybliżone lokalizacja, możliwość późniejszej identyfikacji itp.

'Czynność natrętna' jest kapitalnym patentem.

Ja oceniam serię dużo wyżej i jeśli nie skopią jej pseudofilozofią/fizyką to zapowiada się 8/10.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 04, 2007, 08:11:52 am »
Wilku, skoro powstaje w momencie jego narodzin, kazdemu przypisana jest jedna i dzięki nim departament orientuje się którzy kontraktorzy znajdują się obecnie na teranie "zamieszania", to informuje odpowiedni departament co do położenia i tożsamości contractora. choć nie potrafią gwiazdy do gęby przypadować, to operują symbolami, tak więc gwiazdy sa "znacznikami" :) Poza tym, ja jezszcze nie wiem, czy przypadkiem nie powstały własnie po to :) w końcu wszystkie gwiazdy zniknęły 10 lat wcześniej, w momencie pojawienia się contractorów :P

ja serię na razie oceniam nisko, bo wiesz, ten czynnik pawia się czai. boję się, że sie seria zbiesi. jeśli jednak utrzyma ten poziom, to bedzie 8, jak nic.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 04, 2007, 08:21:05 am »
Po 4 epkach 'czynni p' jeszcze się nie ujawnił, ale rację masz, że prawdopodobieństwo jest spore ;) Serię robi Bones - Scrapped Princess nie skopali, a tam też było co skopać. Rahxephon i Ju Oh Sei dobre. Nie należy zapominać o świetnych FMA i Eureka Seven. Wierzę w nich i podoba mi sie to co robią :)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 04, 2007, 10:03:46 am »
bones ma "czynnik p" mniej więcej 70/30 ;)  trzymam kciuki, bo to jest na razie dokładnie to co się szyszkom może spodobać...

żeby nie było tak jak z Wolf's Rain -akcja, akcja i nuuuuuuuuuuuuuuda, kawałek akcji i nuda, puf-zakończenie....
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 05, 2007, 12:08:26 am »
Nie skopali JyuOh Sei?? to chyba mowimy o 2 roznych anime... Sztampowosc do bolu i jeszcze ten przeskok w czasie... Mnie dobilo jeszcze dorabianie martyrologii, oraz przewidywalnosc zakonczenia... Brr... Powiem, ze wiazalem z ta seria wielkie nadzieje, bo ladnie sie zaczela, ale to byly mile zlego poczatki.
To byly tylko moje 3 grosze ;)

PS: Musze czesciowo zgodzic sie z Wilkiem w temacie Kiss Dum'a... 2 ep prawie odpycha... prawie, bo postanowilem dac temu jeszcze jedna szanse, ale ten 3 epizod musialby sie rewelacyjnie postarac, zebym do tego sie przekonal ;)
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 05, 2007, 11:31:17 am »
No dobrze, z tym Jyu Oh Sei trochę się rozpędziłem ;)

A Kiss Dum będzie kiczem jakich ostatnio mało - węszę pseudomesjanistyczny bełkot. Zresztą, już się zaczął w 2 epie. Nawet konflikt z obcymi + dobrze zamotana fabuła mi tego wszystkiego nie wynagrodzi. Postacie też zmierzają ku płytkim archetypom (jak zobaczyłem tego loli pilota to mną zatrzęsło + jakaś lilitka ciągle w stroju kąpielowym zachowująca się jakby następującą zagładę cywilizacji oglądała w kinie)

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 05, 2007, 01:57:37 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
No dobrze, z tym Jyu Oh Sei trochę się rozpędziłem ;)


:D

Cytat: "Wilk Stepowy"
A Kiss Dum będzie kiczem jakich ostatnio mało - węszę pseudomesjanistyczny bełkot. Zresztą, już się zaczął w 2 epie. Nawet konflikt z obcymi + dobrze zamotana fabuła mi tego wszystkiego nie wynagrodzi. Postacie też zmierzają ku płytkim archetypom (jak zobaczyłem tego loli pilota to mną zatrzęsło + jakaś lilitka ciągle w stroju kąpielowym zachowująca się jakby następującą zagładę cywilizacji oglądała w kinie)


Widze ze podzielasz moje obawy :) W kazdym badz razie obejrze 3 ep jak sie pojawi i streszcze... moze sie polepszy, choc jak sam powiedziales zapowiada sie chala jakich malo...
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 11, 2007, 11:28:09 pm »
Tengen Toppa Gurren-Lagann, albo krócej: Gurren-Lagann to najnowsze dziecko studia Gainax, o którym można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie, że robi nisko budżetowe anime. Gurren-Lagann zdaje się czerpać pełnymi garściami z poprzedniego tytułu z tej stajni Gunbuster 2, ale na szczęście tylko pozytywne cechy. Animacja i kreska stoją na najwyższym poziomie, czego można było się spodziewać po takiej wytwórni: od razu rzuca się w oczy charakterystyczna dynamika ruchu, która nadaje akcji niesamowite tempo. Nasuwa to skojarzenia z zupełnie zakręconymi produkcjami pokroju Trava, albo Dead Leaves, co osobiście bardzo mi przypadło do gustu.  :)
    Fabuła zaczęła się totalnym banałem - chłopiec mieszka w podziemnej wiosce i pracuje jako kopacz, pewnego dnia dowierca się do zakopanego mecha-głowy ...i w tym momencie następuje trzęsienie ziemi rodem z Hitchcocka, pojawia się panna walcząca za pomocą snajperki z innym mechem, razem z beztroskim facetem z przerostem ambicji uruchamiają zakopanego mecha i pokonując wroga wydostają się na Powierzchnię.
Nie wydaje się to mieć sensu, ale przypuszczam, że cała akcja będzie się kręciła wokół odkrywania przeszłości stojącej za dziwnym mechem składającym się wyłącznie z głowy. Znając Gunbustera 2 obstawiam, że fabuła Gurren-Lagann rozwinie się równie ciekawie.


                             
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 12, 2007, 07:08:24 am »
Sajuuk, dziwię się, że nie zauważyłeś nawiązań do FLCL. Przecież Yoko ze swoją snajperką straszliwie przypomina tą policjantkę. Mimika postaci również jest bardzo podobna, tak samo jak kreska i humor. Pewnie, że do zakręcenia FLCL dla Gurren-Lagann jest bardzo daleko, ale dla mnie podobieństwa są widoczne wyraźnie.

GL ma już 6 epków. Poziom ciut się obniżył, bo wrzucili kilka epków będących osobnymi wątkami. Dla mnie były one słabsze i spowolniły dynamikę serii. Zobaczymy jak będzie dalej.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 12, 2007, 09:59:57 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Przecież Yoko ze swoją snajperką straszliwie przypomina tą policjantkę.


Skoro już o policjantce mowa, to strasznie przypomina Victorię z Hellsinga. :P
Jednak nawet charakterem przypomina nieco główną bohaterkę Gunbustera 2, co szczerze mówiąc mnie trochę niepokoi dodając resztę podobieństw do tego anime. Kopiowanie poprzedniego sukcesu nie jest chyba dobrą drogą.

Cytuj
GL ma już 6 epków. Poziom ciut się obniżył, bo wrzucili kilka epków będących osobnymi wątkami. Dla mnie były one słabsze i spowolniły dynamikę serii. Zobaczymy jak będzie dalej.


Nie wiadomo na razie ile tych odcinków będzie, więc trudno stwierdzić czy już powinno zacząć się coś istotnego dziać. Ile epków zajęło rozwinięcie prawdziwej akcji w Evie?  ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Dreadorus Maximus

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 13, 2007, 07:55:46 pm »
Cytuj
Ile epków zajęło rozwinięcie prawdziwej akcji w Evie

26.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.