Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #690 dnia: Styczeń 09, 2009, 03:34:45 pm »
Wciąż pełen sceptycyzmu zasiadłem do pierwszego odcinka drugiej serii Druagi.

Już jest  :shock: pierwsza dobra wiadomość dzisiaj :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #691 dnia: Styczeń 09, 2009, 04:44:43 pm »
Właśnie skończyłem oglądać pierwszy odcinek Natsume Yuujinchou 2. Właściwie zapowiada się, że będzie to wszystko co w poprzedniej serii tylko, że dla odmiany w zimowych klimatach  ;-)

Offline maszkov

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #692 dnia: Styczeń 09, 2009, 07:25:38 pm »
nom jest jest Druaga ale ciagle tylko RAW  :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:




I na ch*j się gapisz...

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #693 dnia: Styczeń 09, 2009, 07:39:03 pm »
jest już z angielskimi napisami


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline maszkov

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #694 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:08:16 pm »
jest już z angielskimi napisami

co ty gadasz!!! :shock: :shock: ide szukac!!!!




I na ch*j się gapisz...

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #695 dnia: Styczeń 10, 2009, 06:25:36 pm »
Po sześciu latach przerwy wyemitowano pierwszy odcinek drugiej serii Hajime no Ippo. Średnio lubię sportówki, ale akurat ten shonen traktujący o boksie wyjątkowo przypadł mi do gustu.
Niby wszystko po staremu, ale oprawa stała się gładsza, ale przy tym jakby mniej szczegółowa... W każdym razie jako fanboy serii będę oglądał dalej ;)
I'd like to be a tree

Offline Dembol_

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #696 dnia: Styczeń 10, 2009, 08:31:01 pm »
Hajime no Ippo
Niby wszystko po staremu, ale oprawa stała się gładsza, ale przy tym jakby mniej szczegółowa... W każdym razie jako fanboy serii będę oglądał dalej ;)
Mniej szczegółów mi nie przeszkadza byle by tylko zachowano dynamikę starć.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #697 dnia: Styczeń 11, 2009, 02:06:35 pm »
White Album - high endowy harem, powiedziałbym takie skrzyżowanie True Tears z REC. Bliżej też temu tytułowi do Honey and Clover (aczkolwiek brakuje tutaj tego niepowtarzalnego humoru) niż standardowym majtkowym obłapiańcom. Są też cukierki dla fanów seiyuu, w postaci występów takich gwiazd jak Mizuki Nany czy też Hirano Ayi (która nas ostatnio atakuje nawet z konserwy). Pozycja zapewne warta sprawdzenia, aczkolwiek osobiście nie wiem czy będę dalej oglądać - jakoś nie jestem w nastroju na coś takiego

... w przeciwieństwie do Akikan: też harem ale głupawka, choć póki co nie przekraczająca dobrego smaku. Fabuła niezbyt ambitna, ale co z tego - jeśli komedia śmieszy to znaczy że spełnia swoje zadanie. Przykładowo rozwalił mnie np. gag
Spoiler: pokaż
z konsekwentnym widokiem rozsmarowanego (spalonego?) głównego bohatera na ścianie - ciekawe czy w drugim odcinku dalej będzie? :)

W każdym razie trzeba chyba zwlec się z wyra lewą tylnią łapą żeby się na ten tytuł tak straszliwie wypiąć, a porównywanie do Inukami wypada tylko na plus: Akikan przynajmniej jeszcze (na szczęście) nie było tak autentycznie obleśne.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #698 dnia: Styczeń 11, 2009, 04:50:02 pm »
Akikan to fuszerka roku, epicka fuszerka. Jeszcze nie widziałem tak brzydkiego anime:
http://www.sankakucomplex.com/2009/01/11/akikan-epic-fail-anime/

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #699 dnia: Styczeń 11, 2009, 04:57:59 pm »
Phi, w pierwszym sezonie higurasza chrześcijanie cierpieli bardziej
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 11, 2009, 05:06:20 pm »
W Higuraszu była pewna konwencja, dobrze wiesz, a tu jest fuszerka na całego i lameriada do kwadratu, szczególnie po słabym, acz w miarę poprawnym, pierwszym epku. Poza tym nie porównuj tych dwóch anime, pls.

Poza tym czy mógłbyś mi przypomnieć aż tak perfidne błędy i fuszerki w grafice Higurashi?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 11, 2009, 07:25:52 pm »
W Higuraszu była pewna konwencja, dobrze wiesz, a tu jest fuszerka na całego i lameriada do kwadratu, szczególnie po słabym, acz w miarę poprawnym, pierwszym epku. Poza tym nie porównuj tych dwóch anime, pls.
Niby czemu nie? Tajemnicą poliszynela jest że w pierwszym sezonie Higu zarówno animacja jak i grafika bywała często gęsto wysoce symboliczna, wystarczyło wejść wówczas na byle 4chana żeby usłyszeć iż studio Deen znów wyprodukowało QUALITY. A te 1000 żałosnych wzdychań na dzień p.t. "czemu Higurashi nie robi Kyoani" to też mi się przyśniło? Co koniec końców mnie osobiście aż tak bardzo nie przeszkadzało, no ale mnie to wystarczają przysłowiowe dwie kreski na krzyż, dużo bardziej mnie interesuje co "w środku piszczy" no i wrażenia słuchowe również.

Cytuj
Poza tym czy mógłbyś mi przypomnieć aż tak perfidne błędy i fuszerki w grafice Higurashi?
Mógłbym ale mi się szukać specjalnie teraz nie chce. Jako flagowy przykład niech będzie np. to:
http://img512.imageshack.us/my.php?image=124501249112513124021236812425.jpg
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 11, 2009, 07:36:18 pm »
Tylko to miało być takie szkaradne - ta konkretna scena. Co ja Ci będę tłumaczył - sam wiesz. Bo chyba nie cały odcinek taki był? A w Akikan cały.

Już nie broń tego Akikana z uporem godnym lepszej sprawy. Twórcy skopali robotę na całego. Odcinek leży, kwiczy i prosi o wyrzucenie do śmietnika. Błąd na błędzie i to wszystko z jednego odcinka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 07:44:54 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 11, 2009, 07:50:42 pm »
Tylko to miało być takie szkaradne - ta konkretna scena.
Taaa, i ta animacja ruszania drabiny. Scena może i miała być szkaradna. Wykonanie nie. I nie jest to tylko moje zdanie. I sorry, ale po pierwszym szoku pozostał tylko niesmak.

Cytuj
Już nie broń tego Akikana z uporem godnym lepszej sprawy. Twórcy skopali robotę na całego. Odcinek leży, kwiczy i prosi o wyrzucenie do śmietnika. Błąd na błędzie i to wszystko z jednego odcinka.
Mogę to skomentować ziewnięciem? Po pierwsze, drugiego odcinka jeszcze nawet nie zsubowali i go nie widziałem, po drugie - tak jakby jakość grafiki/animacji miała coś wspólnego z tym czy to anime zabawne jest czy nie. W takich głupich komedyjkach jest ono minimalne rzekłbym. Po pierwszym epie było ok, co będzie dalej zobaczymy.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 11, 2009, 07:59:49 pm »
Też se ziewnę. Czy bawi czy nie, to kwestia gustu (mnie średnio), ale że jest dennie wykonane to fakt (najdenniej, nie widziałem jeszcze gorzej wykonanego odcinka, choć może ja mało widziałem) i to nie jest konwencja, tylko błędy.